ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/12/2019 12:14

1 2 3 4 5 6 7 8

Parashikimi i horoskopit, datë 07 dhjetor 2019
Parashikimi i horoskopit, datë 07 dhjetor 2019
Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive, ndaj përfitoni për të bërë diçka me vlerë. Mund të dilni me shoqërinë dhe të relaksoheni pak. Në dashuri mund të flisni për projekte të rëndësishme. Demi Duhet të mundoheni që ...
Te gjitha 23 | Bordo | para 3 ore
Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive, ndaj përfitoni për të bërë diçka me vlerë. Mund të dilni me shoqërinë dhe të relaksoheni pak. Në dashuri mund të flisni për projekte të rëndësishme. Demi Duhet të mundoheni që ...
Mjeku Enver Hoxha me ekspozitë dëshmon krimet serbe në Shalë, Llap e Gollak
Mjeku Enver Hoxha me ekspozitë dëshmon krimet serbe në Shalë, Llap e Gollak
Ka mjaft dëshmi për krimet e kryera në Kosovë nga forcat serbe gjatë luftës së fundit. Ka fotografi të cilat pasqyrojnë qartë tmerrin që përjetuan shqiptarët në vitet 1998-99. Disa prej tyre i ruan Enver Hoxha, që ...
Te gjitha 8 | Koha.net | para 51 min
Ka mjaft dëshmi për krimet e kryera në Kosovë nga forcat serbe gjatë luftës së fundit. Ka fotografi të cilat pasqyrojnë qartë tmerrin që përjetuan shqiptarët në vitet 1998-99. Disa prej tyre i ruan Enver Hoxha, që ...
24 vjeçari që u bë kryeministri më i ri në Britani
24 vjeçari që u bë kryeministri më i ri në Britani
Në moshën 24 vjeçare, William Pitt më 7 dhjetor të vitit 1783, bëhet kryeministri më i ri në moshë në Britani. Ai kujtohet për politikat e tij kundër korrupsionit, reformat fiskale, shtimin e kompetencave për Dhomën e ...
Te gjitha 3 | Koha.net | para 4 ore
Në moshën 24 vjeçare, William Pitt më 7 dhjetor të vitit 1783, bëhet kryeministri më i ri në moshë në Britani. Ai kujtohet për politikat e tij kundër korrupsionit, reformat fiskale, shtimin e kompetencave për Dhomën e ...
Seksi në jahtin luksoz u kushton shtrenjtë
Seksi në jahtin luksoz u kushton shtrenjtë
Alkool, seks dhe jaht do të ishte një ditë me fat për cilindo, por nuk rezultoi e tillë për Cheya Handlay anëtare e jahtit dhe Jeremy JJ Piggott kapiteni i saj. Ata kanë pranuar për një gjykatë në Australi që po kryenin ...
Te gjitha 8 | TetovaSot | para 12 ore
Alkool, seks dhe jaht do të ishte një ditë me fat për cilindo, por nuk rezultoi e tillë për Cheya Handlay anëtare e jahtit dhe Jeremy JJ Piggott kapiteni i saj. Ata kanë pranuar për një gjykatë në Australi që po kryenin ...
Qumësht me fruta? Ta konsumojmë apo jo?
Qumësht me fruta? Ta konsumojmë apo jo?
Kur qumeshti kombinohet me frutat e embla, ai ndikon negativisht tek tretja e frutit dhe nxit fermentimin e sheqerit ne stomak. Kur qumeshti kombinohet me frutat me aciditet te larte, ai thartohet dhe shkakton aciditet ...
Te gjitha 13 | ikub.al | para 16 ore
Kur qumeshti kombinohet me frutat e embla, ai ndikon negativisht tek tretja e frutit dhe nxit fermentimin e sheqerit ne stomak. Kur qumeshti kombinohet me frutat me aciditet te larte, ai thartohet dhe shkakton aciditet ...
Zyrtarë të lartë të NOBEL-it do të bojkotojnë ceremoninë e dhënies së çmimit për pro-serbin Handke
Zyrtarë të lartë të NOBEL-it do të bojkotojnë ceremoninë e dhënies së çmimit për pro-serbin Handke
Është e trishtë historia e Negovanit. Në vitin 1928 këtij fshati të famshëm iu kthye emri në Flamburo. Në ditët e sotme aty ende banojnë shqiptarë ortodoksë dhe pak vllehë. Por sipas të dhënave nga viti 1912 deri në ...
Te gjitha 4 | GazetaBlic | para 3 ore
Është e trishtë historia e Negovanit. Në vitin 1928 këtij fshati të famshëm iu kthye emri në Flamburo. Në ditët e sotme aty ende banojnë shqiptarë ortodoksë dhe pak vllehë. Por sipas të dhënave nga viti 1912 deri në ...
Kjo është arsyeja pse ndjeni dhimbje në këmbë gjatë natës   Tkurrjet e muskujve në pjesën e pulpës së këmbës shkaktojnë dhimbje të forta, sidomos nëse shfaqen gjatë natës. Këto tkurrje fillojnë të shpeshtohen pas moshës 40-50...
Kjo është arsyeja pse ndjeni dhimbje në këmbë gjatë natës Tkurrjet e muskujve në pjesën e pulpës së këmbës shkaktojnë dhimbje të forta, sidomos nëse shfaqen gjatë natës. Këto tkurrje fillojnë të shpeshtohen pas moshës 40-50...
Tkurrjet e muskujve në pjesën e pulpës së këmbës shkaktojnë dhimbje të forta, sidomos nëse shfaqen gjatë natës. Këto tkurrje fillojnë të shpeshtohen pas moshës 40-50 vjeçare, për arsye se muskujt fillojnë ta humbin ...
Te gjitha 15 | Kosova Sot | para 14 ore
Tkurrjet e muskujve në pjesën e pulpës së këmbës shkaktojnë dhimbje të forta, sidomos nëse shfaqen gjatë natës. Këto tkurrje fillojnë të shpeshtohen pas moshës 40-50 vjeçare, për arsye se muskujt fillojnë ta humbin ...
Emri Muhamed hyn në mesin e 10 emrave të parë te foshnjat në SHBA
Emri Muhamed hyn në mesin e 10 emrave të parë te foshnjat në SHBA
Emri Muhamed ka hyrë në mesin e dhjetë emrave më të përdorur për emërtimin e të posalindurve në SHBA në vitin 2019, kanë treguar të dhënat e një kompanie hulumtuese, transmeton AA. Kompania amerikane “BabyCenter” ka ...
Te gjitha 8 | Flaka | para 13 ore
Emri Muhamed ka hyrë në mesin e dhjetë emrave më të përdorur për emërtimin e të posalindurve në SHBA në vitin 2019, kanë treguar të dhënat e një kompanie hulumtuese, transmeton AA. Kompania amerikane “BabyCenter” ka ...
Këtë gjë meshkujt e duan më shumë se seksin   Mesa duke qenka diçka që gratë vështirë mund ta bëjnë. Sa herë në jetë e kemi dëgjuar frazën se “Meshkujt duan vetëm seks”. Seksi është i mrekullueshëm...
Këtë gjë meshkujt e duan më shumë se seksin Mesa duke qenka diçka që gratë vështirë mund ta bëjnë. Sa herë në jetë e kemi dëgjuar frazën se “Meshkujt duan vetëm seks”. Seksi është i mrekullueshëm...
Mesa duke qenka diçka që gratë vështirë mund ta bëjnë. Sa herë në jetë e kemi dëgjuar frazën se “Meshkujt duan vetëm seks”. Seksi është i mrekullueshëm në çdo moshë, por është diçka shumë më e rëndësishme sesa seksi, ...
Te gjitha 5 | Kosova Sot | para 14 ore
Mesa duke qenka diçka që gratë vështirë mund ta bëjnë. Sa herë në jetë e kemi dëgjuar frazën se “Meshkujt duan vetëm seks”. Seksi është i mrekullueshëm në çdo moshë, por është diçka shumë më e rëndësishme sesa seksi, ...
Fshati “nën rrethim” nga dhjetëra arinj, anulohen të gjitha aktivitetet
Fshati “nën rrethim” nga dhjetëra arinj, anulohen të gjitha aktivitetet
Një fshat rus është vënë “nën rrethim” nga të paktën 56 arinj të egër polar që janë mbledhur në periferi të zonës së largët. Imazhet tregojnë se si Ryrkaypiy tani është në bllokim nga pushtimi shqetësues i grabitqarëve. ...
Te gjitha 7 | Flaka | para 13 ore
Një fshat rus është vënë “nën rrethim” nga të paktën 56 arinj të egër polar që janë mbledhur në periferi të zonës së largët. Imazhet tregojnë se si Ryrkaypiy tani është në bllokim nga pushtimi shqetësues i grabitqarëve. ...
Festoi 80-vjetorin e lindjes, aktori Gëzim Kruja me probleme shëndetësore, nuk flet dot. Zef Deda s’i përmban lotët, surpriza që i bëri kolegut
Festoi 80-vjetorin e lindjes, aktori Gëzim Kruja me probleme shëndetësore, nuk flet dot. Zef Deda s’i përmban lotët, surpriza që i bëri kolegut
Ditën e djeshme, aktori i njohur i humorit Gëzim Kruja ka zhvilluar ditëlindjen e tij të 80-të, i cili e ka gjetur me probleme shëndetësore. Ditën e ditëlindjes, Kruja është vizituar nga miku i tij, aktori Zef Deda, i ...
Te gjitha 4 | Gazeta Express | para 2 ore
Ditën e djeshme, aktori i njohur i humorit Gëzim Kruja ka zhvilluar ditëlindjen e tij të 80-të, i cili e ka gjetur me probleme shëndetësore. Ditën e ditëlindjes, Kruja është vizituar nga miku i tij, aktori Zef Deda, i ...
Shoqet e pandashme të fëmijërisë, pas 78 vjetëve takohen rastësisht në këtë vend
Shoqet e pandashme të fëmijërisë, pas 78 vjetëve takohen rastësisht në këtë vend
Dy shoqe të përjetshme janë transferuar në të njëjtin shtëpi kujdesi gati 78 vite pasi u takuan për herë të parë, transmeton OraNews Kathleen Saville dhe Olive Woodward , të dyja 89 vjeç, u bënë shoqe në moshën ...
Te gjitha 2 | Portalb | para 45 min
Dy shoqe të përjetshme janë transferuar në të njëjtin shtëpi kujdesi gati 78 vite pasi u takuan për herë të parë, transmeton OraNews Kathleen Saville dhe Olive Woodward , të dyja 89 vjeç, u bënë shoqe në moshën ...
Bleta është shpallur si krijesa më e rëndësishme që jeton në planet
Bleta është shpallur si krijesa më e rëndësishme që jeton në planet
Në një debat të mbajtur së fundmi nga ‘Shoqëria Mbretërore Gjeografike e Londrës’ dhe nga Instituti ‘EarthWatch’ kanë konkluduar se bleta është krijesa më e veçantë dhe më e rëndësishme në planetin tokë. Të gjitha ...
Te gjitha 2 | Gazeta Express | para 45 min
Në një debat të mbajtur së fundmi nga ‘Shoqëria Mbretërore Gjeografike e Londrës’ dhe nga Instituti ‘EarthWatch’ kanë konkluduar se bleta është krijesa më e veçantë dhe më e rëndësishme në planetin tokë. Të gjitha ...
Pacolli e Thaçi akuzohen për politizim të tërësishëm të Shërbimit të Jashtëm
Pacolli e Thaçi akuzohen për politizim të tërësishëm të Shërbimit të Jashtëm
Behgjet Pacolli, ministër në detyrë i Punëve të Jashtme, është akuzuar nga njerëz të institucionit që e drejton se nuk ka reshtur së marri vendime të jashtëligjshme gjatë dy vjetëve dhe se me to e ka politizuar në ...
Te gjitha 2 | EkonomiaOnline | para 4 ore
Behgjet Pacolli, ministër në detyrë i Punëve të Jashtme, është akuzuar nga njerëz të institucionit që e drejton se nuk ka reshtur së marri vendime të jashtëligjshme gjatë dy vjetëve dhe se me to e ka politizuar në ...
Dhjetë fjalët që s’mund të përkthehen në asnjë gjuhë
Dhjetë fjalët që s’mund të përkthehen në asnjë gjuhë
Në botë ekzistojnë rreth 7.000 gjuhë dhe nuk është për t’u habitur se disa nga fjalët e tyre nuk mund të përkthehen, me gjithë globalizmin dhe faktin se gjithnjë e më shumë njerëz mësojnë gjuhët e huaja, transmeton ...
Te gjitha 5 | Portalb | para 18 ore
Në botë ekzistojnë rreth 7.000 gjuhë dhe nuk është për t’u habitur se disa nga fjalët e tyre nuk mund të përkthehen, me gjithë globalizmin dhe faktin se gjithnjë e më shumë njerëz mësojnë gjuhët e huaja, transmeton ...
1 2 3 4 5 6 7 8


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved