ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2019 13:36

1 2 3 4 5 6 7 8

Sonte shfaqet hëna më e madhe dhe më e ndritshme
Sonte shfaqet hëna më e madhe dhe më e ndritshme
Sonte mund të shihet superhëna më spektakolare e vitit 2019, dhe do të shfaqet në qiell më e shndritshme se kurrë Arsyeja pse do të jetë kaq speciale është fakti që hëna e plotë do të gjendet në pikën më të afërt të ...
Te gjitha 30 | Gazeta Monitor | para 3 ore
Sonte mund të shihet superhëna më spektakolare e vitit 2019, dhe do të shfaqet në qiell më e shndritshme se kurrë Arsyeja pse do të jetë kaq speciale është fakti që hëna e plotë do të gjendet në pikën më të afërt të ...
Asteroidi gjigant do kalojë sot në afërsi të Tokës
Asteroidi gjigant do kalojë sot në afërsi të Tokës
Një asteroid masiv që besohet të ketë diametrin prej 280 metra, pritet të kalojë përskaj Tokës këtë pasdite në një shpejtësi marramendëse prej 30.422 milje në orë. Asteroidi që quhet 2013 MD8, pritet të kalojë Tokën në ...
Te gjitha 9 | Indeks Online | para 2 ore
Një asteroid masiv që besohet të ketë diametrin prej 280 metra, pritet të kalojë përskaj Tokës këtë pasdite në një shpejtësi marramendëse prej 30.422 milje në orë. Asteroidi që quhet 2013 MD8, pritet të kalojë Tokën në ...
Mentor Haziri paralajmëron projektin e ri
Mentor Haziri paralajmëron projektin e ri
Ai është një prej këngëtarëve më të mirë të muzikës ‘rock’ në trevat shqiptare. Këngëtari i njohur nga Ferizaji, Mentor Haziri, ka po vjen edhe me një këngë të re para fansave të vetë. Ai këtë e ka bërë të ditur përmes ...
Te gjitha 14 | AlMaKos | para 50 min
Ai është një prej këngëtarëve më të mirë të muzikës ‘rock’ në trevat shqiptare. Këngëtari i njohur nga Ferizaji, Mentor Haziri, ka po vjen edhe me një këngë të re para fansave të vetë. Ai këtë e ka bërë të ditur përmes ...
Nëse i dashuri u thotë këto fjalë në shtrat, është i duhuri
Nëse i dashuri u thotë këto fjalë në shtrat, është i duhuri
Të gjitha vajzat i mundon pyetja “A është ai i duhuri?” E për të thënë të vërtetën kjo është një pyetje që i mundon të gjitha vajzat. Sipas psikologëve ndoshta nuk ka ndonjë metodë të saktë për ta kuptuar nëse e keni ...
Te gjitha 4 | Lexo | para 2 ore
Të gjitha vajzat i mundon pyetja “A është ai i duhuri?” E për të thënë të vërtetën kjo është një pyetje që i mundon të gjitha vajzat. Sipas psikologëve ndoshta nuk ka ndonjë metodë të saktë për ta kuptuar nëse e keni ...
Vendi antik i lidhur me vrasjen e Cezarit do të hapet për publikun
Vendi antik i lidhur me vrasjen e Cezarit do të hapet për publikun
Një kompleks i tempujve të lashtë në Romë që janë të lidhura me skenën e vrasjes së Jul Cezarit do të hapen për publikun. Rrënojat e tempullit në Largo Argentina në qendër të Romës janë të dukshme për këmbësorët që ...
Te gjitha 5 | Gazeta Observer | para 64 min
Një kompleks i tempujve të lashtë në Romë që janë të lidhura me skenën e vrasjes së Jul Cezarit do të hapen për publikun. Rrënojat e tempullit në Largo Argentina në qendër të Romës janë të dukshme për këmbësorët që ...
Vrasja e ish-kryeministrit shqiptar, për motive hakmarrjeje
Vrasja e ish-kryeministrit shqiptar, për motive hakmarrjeje
“Le Matin” ka botuar, të martën e 15 gushtit 1933, në faqen n°3, një shkrim që pasqyron vrasjen e Hasan Prishtinës në Selanik. Në artikull shkruhet se motivi i vrasjes ka qenë hakmarrja. Raportohet nga Selaniku se Z. ...
Te gjitha 4 | Ina-Online | para 4 ore
“Le Matin” ka botuar, të martën e 15 gushtit 1933, në faqen n°3, një shkrim që pasqyron vrasjen e Hasan Prishtinës në Selanik. Në artikull shkruhet se motivi i vrasjes ka qenë hakmarrja. Raportohet nga Selaniku se Z. ...
Vdes ylli i puthjes së famshme
Vdes ylli i puthjes së famshme
Marinari i famshëm që puthi një grua në Times Square për të festuar fundin e Luftës së Dytë Botërore ka ndërruar jetë. George Mendonsa vdiq në moshën 95-vjecare. Vajza e tij, Sharon Molleur konfirmoi për mediat e huaja ...
Te gjitha 9 | Gazeta Observer | para 14 ore
Marinari i famshëm që puthi një grua në Times Square për të festuar fundin e Luftës së Dytë Botërore ka ndërruar jetë. George Mendonsa vdiq në moshën 95-vjecare. Vajza e tij, Sharon Molleur konfirmoi për mediat e huaja ...
Kujdes nëse flisni keq për Facebook-un, mund t’ju ndodh kjo
Kujdes nëse flisni keq për Facebook-un, mund t’ju ndodh kjo
Merren parasysh edhe kërcënime përgjithësuese. Të flasësh keq në “Facebook” për “Facebook” nuk është një ide e mirë. Sipas asaj që raporton CNBC, Zuckenberg ka aktivizuar në vitin 2008 një sistem për të siguruar ...
Te gjitha 10 | TetovaSot | para 16 ore
Merren parasysh edhe kërcënime përgjithësuese. Të flasësh keq në “Facebook” për “Facebook” nuk është një ide e mirë. Sipas asaj që raporton CNBC, Zuckenberg ka aktivizuar në vitin 2008 një sistem për të siguruar ...
Televizori ndikon në peshën e fëmijëve
Televizori ndikon në peshën e fëmijëve
Qëndrimi para televizorit është një nga rreziqet për obezitetin tek fëmijët. Sipas studimit, fëmijët që luajnë video-lojëra, ushqehen apo janë pranë kompjuterit, kanë më shumë ndikim në peshën e tyre sesa kohëzgjatja e ...
Te gjitha 4 | Lajm Press | para 117 min
Qëndrimi para televizorit është një nga rreziqet për obezitetin tek fëmijët. Sipas studimit, fëmijët që luajnë video-lojëra, ushqehen apo janë pranë kompjuterit, kanë më shumë ndikim në peshën e tyre sesa kohëzgjatja e ...
Lena Headey akuzon Weinstein: Pasi nuk iu binda, m’u refuzuan rolet
Lena Headey akuzon Weinstein: Pasi nuk iu binda, m’u refuzuan rolet
Aktorja britanike Lena Headey ka akuzuar Harvey Weinstein për ngacmime seksuale gjatë disa viteve, për shkak të të cilës karriera e saj është shkatërruar.
Te gjitha 5 | Kosova Press | I sapobotuar
Aktorja britanike Lena Headey ka akuzuar Harvey Weinstein për ngacmime seksuale gjatë disa viteve, për shkak të të cilës karriera e saj është shkatërruar.
Krokodili misterioz që ka trup të ngjashëm me gjarprin dhe breshkën (Video)
Krokodili misterioz që ka trup të ngjashëm me gjarprin dhe breshkën (Video)
Banorët që jetojnë pranë një liqeni në Guangzhou të kinës, kanë mbetur të hutuar me një krokodil misterioz, me trup shumë të çuditshëm. Gjallesa kishte nofullat e krokodilit, por ishte e gjatë si gjarpër, derisa në ...
Te gjitha 6 | Zhurnal | para 3 ore
Banorët që jetojnë pranë një liqeni në Guangzhou të kinës, kanë mbetur të hutuar me një krokodil misterioz, me trup shumë të çuditshëm. Gjallesa kishte nofullat e krokodilit, por ishte e gjatë si gjarpër, derisa në ...
Ja cili është kuptimi i ngjyrave të flamurit të Gjermanisë..
Ja cili është kuptimi i ngjyrave të flamurit të Gjermanisë..
Para 100 vitesh tre ngjyra – e zeza, e kuqja dhe e arta u kthyen në ngjyrat kombëtare gjermane. Por ky kombinim ka një histori më të gjatë. Një ekskursion në historinë e simbolikën e flamurit gjerman. E zeza, e kuqja, e ...
Te gjitha 9 | Lajm Press | para 2 ore
Para 100 vitesh tre ngjyra – e zeza, e kuqja dhe e arta u kthyen në ngjyrat kombëtare gjermane. Por ky kombinim ka një histori më të gjatë. Një ekskursion në historinë e simbolikën e flamurit gjerman. E zeza, e kuqja, e ...
Shtatë shkaqet e fshehta pse kemi frikë
Shtatë shkaqet e fshehta pse kemi frikë
Ne njerëzit kemi frikë nga shumë gjëra, ndonjëherë duke zhvilluar fobi të mëdha. Po cilat janë shkaqet e fshehura të frikës? Pse reagojmë në mënyra të caktuara? Për shembull, fëmijët që kanë frikë nga errësira, kuptohen ...
Te gjitha 4 | Zhurnal | para 3 ore
Ne njerëzit kemi frikë nga shumë gjëra, ndonjëherë duke zhvilluar fobi të mëdha. Po cilat janë shkaqet e fshehura të frikës? Pse reagojmë në mënyra të caktuara? Për shembull, fëmijët që kanë frikë nga errësira, kuptohen ...
Eksperimenti që bëri profesori me studentët, për socializmin – në fund të së cilit ngelën të gjithë!
Eksperimenti që bëri profesori me studentët, për socializmin – në fund të së cilit ngelën të gjithë!
Një profesor i ekonomisë në Teksas Tech tha se kishte ngelur shumë pak studentë, por një herë kishte ngelur një klasë të tërë. Sipas një historie që po qarkullon në rrjetet sociale, por e cila nuk është e konfirmuar, ...
Te gjitha 3 | Telegrafi | para 4 ore
Një profesor i ekonomisë në Teksas Tech tha se kishte ngelur shumë pak studentë, por një herë kishte ngelur një klasë të tërë. Sipas një historie që po qarkullon në rrjetet sociale, por e cila nuk është e konfirmuar, ...
9 vjeçarja e var vetën pasi që nëna e saj nuk e lejoi të rri në telefon
9 vjeçarja e var vetën pasi që nëna e saj nuk e lejoi të rri në telefon
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në New York pasi që Heaven Vega, 9 vjeçare, u gjet e vdekur nga nëna e saj, Jennifer, të shtunën pasdite. Nëntë vjeçarja kishte varur vetën në dhomën e saj të gjumit, raporton New York ...
Te gjitha 2 | Zhurnal | para 3 ore
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në New York pasi që Heaven Vega, 9 vjeçare, u gjet e vdekur nga nëna e saj, Jennifer, të shtunën pasdite. Nëntë vjeçarja kishte varur vetën në dhomën e saj të gjumit, raporton New York ...
1 2 3 4 5 6 7 8


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved