Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 20:50
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Ekonomi »
 
1 2 3
MeF e vendosur për vazhdimin e implementimit të ligjit për pakon fiskale
MeF e vendosur për vazhdimin e implementimit të ligjit për pakon fiskale
Koha.net - para 93 min
Ministri i Financave, Bedri Hamza, nga përfaqësuesit e prodhuesve dhe të odave ekonomike në vend, ka marrë porosi të qartë: që të vazhdohet me implementimin e pakos ligjore për pakon fiskale 2.0, raporton KTV. Në ...
Hamza: Nuk do të ketë tatime dhe ngarkesa të reja për bizneset - Illyriapress
Hamza: S’do të ketë tatime dhe ngarkesa të reja për bizneset - Politiko
GazetaFjala Gazeta Ekonomia Koha.net Kosova Press Zeri Arbresh
31 lajme te ndërlidhura »
Letër ministres së re të Mjedisit, Albena Reshitaj…
Letër ministres së re të Mjedisit, Albena Reshitaj…
EkonomiaOnline - para 2 ore
MMPH-ja është përgjegjëse për krimet në mjedisin deçanas – Letër drejtuar ministres së Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, që t’ia bëjmë të ditura mëkatet që ka MMPH për gjendjen mjedisore në Komunën e ...
Ministrja e Mjedisit zotohet se nuk do ta lejojë degradimin mjedisor në Komunën e Deçanit - TetovaSot
“Do ta ndalojë degradimin e mjedisit në Deçan” - Gazeta Monitor
Klan Kosova Arbresh Zeri AlMaKos Indeks Online Kosova Press
16 lajme te ndërlidhura »
Turqia do të mbështesë zhvillimin ekonomik të Kosovës
Turqia do të mbështesë zhvillimin ekonomik të Kosovës
10minuta.com - para 4 ore
Turqia si vend mik do të vazhdojë të mbështesë Kosovën në të gjitha proceset, e veçanërisht në rrugën e saj drejt zhvillimit ekonomik, ka deklaruar ambasadorja e Turqisë në Prishtinë, Kivilcim Kiliç gjatë takimit që ...
Zeka, Begu e Rukiqi do ta këshillojnë Besim Beqajn - EkonomiaOnline
Beqaj: Ka qenë një vendim i duhur që të formohet kjo ministri - Arbresh
Koha.net Zeri Kosova Press Indeks Online Klan Kosova Arbresh
29 lajme te ndërlidhura »
FMN zbarkon sërish në Tiranë, drejt një marrëveshjeje të re?
Illyriapress - para 116 min
Qeveria Rama 2 duket se po përgatitet të shohë një rinovim të marrëveshjes, tashmë të ndërprerë, me Fondin Monetar Ndërkombëtar. Në Tiranë kanë mbërritur tashmë dy ekipe të FMN, të cilat duket se do të diskutojnë jo ...
Buxheti, taksat dhe marrëveshja e re, FMN mbërrin në Tiranë me dy misione - Java News
Shqipëri, misioni i FMN-së rikthehet në Tiranë - Alsat-M
Telegraf BalkanWeb OraNews Shqiptarja ABCNews Alsat-M
12 lajme te ndërlidhura »
Ritenderohen rrugët. Hapet gara për bypass-et e Fierit dhe Vlorës
Ritenderohen rrugët. Hapet gara për bypass-et e Fierit dhe Vlorës
Gazeta Shqip - para 23 min
Autoriteti Rrugor Shqiptar ka hapur garën e tenderave për vazhdimin e punimeve për ndërtimin e bypass-it të Fierit dhe atij të Vlorës. Dokumenti, i cili mban firmën e drejtorit tashmë të dorëhequr, Dashamir Xhika, fton ...
Ritenderohen rrugët. Hapet gara për bypass-et e Fierit dhe Vlorës - Telegraf
?By Passet Fier dhe Vlorë nuk  përfundojnë para 2019-ës - Shqiptarja
Mapo BalkanWeb Lexo Java News Top Channel
8 lajme te ndërlidhura »
Sa për qind e grave janë anëtare nëpër borde
Sa për qind e grave janë anëtare nëpër borde
Koha.net - para 93 min
Pavarësisht se situata e arsimimit të gruas në Kosovë është përmirësuar dukshëm, ka një numër shumë të ulët të grave të punësuara, raporton KTV. Nga 159 anëtarë të bordeve në ndërmarrje publike dhe Agjencive të ...
GAP: Bordet e burrave, pak pozita drejtuese për gratë - Gazeta Ekonomia
Pak gra në pozita udhëheqëse në Kosovë - AlbInfo
Indeks Online Kosova Press 10minuta.com Koha.net GazetaFjala Arbresh
12 lajme te ndërlidhura »
Mikrofinanca, 25 vjet histori suksesi në Shqipëri
Mikrofinanca, 25 vjet histori suksesi në Shqipëri
Koha Jone - para 3 ore
Shoqata Shqiptare e Mikrofinancës zhvilloi dje konferencën me temë “Mikrofinanca Shqiptare: 25 Vite në shërbim të sipërmarrjes së lirë” ku morën pjesë ekonomistë, financierë privatë e publikë, përfaqësues të ...
Garanci për emigrantët e kthyer në vend, do të mbështeten nga institucionet e mikrokredive - GazetaTema
Emigrantët e kthyer në vend do të mbështeten nga institucionet e mikrokredive - OraNews
ABCNews VizionPlus Java News RTSH Lexo
8 lajme te ndërlidhura »
Në vendin e parë në rajon dhe të 5-in në Europë, ja për çfarë jemi kampionë…
Mapo - para 54 min
Sipas të dhënave të përpunuara nga FAO, shqiptarët konsumojnë më shumë fruta se të gjithë vendet e rajonit. Sipas të dhënave të disponueshme, një shqiptar konsumoi mesatarisht 142 kilogramë fruta gjatë 2013-s (viti më i ...
Shqiptarët të parët në rajon për konsumimin e frutave - Telegraf
Shqiptarët të parët për konsumin e frutave në rajon - Koha.net
Koha Jone Gazeta Dita BalkanWeb
6 lajme te ndërlidhura »
Euro rritet ndjeshëm, ja sa shkon në krahasim me lekun
Indeks Online - para 5 ore
Monedha e përbashkët u këmbye sot në tregun vendas 133.65 lekëve, sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë. Euro ka hyrë në trendin rritës që nga data shtatë e këtij muaji, duke iu afruar kështu nivelin të këmbimit ...
Euro rritet ndjeshëm, ja sa shkon në krahasim me lekun - Lexo
Euro rritet ndjeshëm, Dollari vijon nënçmimin - Gazeta Dita
Mapo Shqiptarja Tesheshi Gazeta Dita Lexo GazetaTema
12 lajme te ndërlidhura »
“Kartolina” e OKB-së për Ramën, ja si vlerësohen objektivat e qeverisë
“Kartolina” e OKB-së për Ramën, ja si vlerësohen objektivat e qeverisë
Koha Jone - para 6 ore
Pak më shumë se 24 orë përpara fjalës së kryeministrit Edi Rama në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, rrjeti SDG ka publikuar një indeks, që mat progresin e 157 shteteve drejt objektivave të paracaktuar ...
OKB i bën një `kartolinë` Edi Ramës, përpara fjalimit: Ja sa mbrapa Serbisë dhe Maqedonisë je - Syri
Raporti i OKB: Arritja e objektivave, Shqipëria e parafundit në Rajon - Tesheshi
Shqiptarja Mapo Lapsi BalkanWeb
8 lajme te ndërlidhura »
Gjithmonë duhet të keni një plan B
EkonomiaOnline - para 116 min
Një biznes anësor mund të jetë rrjedha e dytë e të ardhurave tuaja ose rrjeti juaj i sigurisë, varësisht se si po funksionon Plani A. Më pëlqen një moto. Njëra nga e cila jetoj ‘’gjithmonë kini një Plan B’’. Unë punova ...
21 këshilla për ndërmarrësit e rinj dhe ambiciozë - GazetaFjala
21 këshilla për ndërmarrësit e rinj dhe ambiciozë - EkonomiaOnline
3 lajme te ndërlidhura »
ASK publikon statistikat Afatshkurtra të Industrisë për TM2 2017
ASK publikon statistikat Afatshkurtra të Industrisë për TM2 2017
Koha.net - para 6 ore
Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Statistikat Afatshkurtra të Industrisë për tremujorin e dytë (TM2) 2017. Kjo anketë me të dhënat që ofron, synon ta paraqesë ecurinë në industri (B -nxjerrëse, ...
Shënojnë rritje industria nxjerrëse dhe përpunuese - EkonomiaOnline
2 lajme te ndërlidhura »
ANALIZA/ Kina dhe Gjermania, dyshja “simpatike”
ANALIZA/ Kina dhe Gjermania, dyshja “simpatike”
GazetaTema - para 4 ore
Marrëdhënia kino – gjermanë nuk ka të njëjtat implikime historike dhe emotive të raportit transatlantik. Interesi ekonomik reciprok nuk mjaft për të bërë një aks, edhe pse të dy popujt po mësojnë të njohin njeri ...
Plani i Federatës Ballkanike: Tregti pa kufij rajonalë deri në vitin 2023 - EkonomiaOnline
Plani i Federatës Ballkanike: Tregti pa kufij rajonalë deri në vitin 2023 - 24 Ore
3 lajme te ndërlidhura »
4 nga shumë arsyet pse njerëzit nuk po blejnë nga ju
GazetaFjala - para 11 ore
Ndaloni së foluri për produktin tuaj dhe filloni të dëgjoni konsumatorin. Njerëzit blejnë për një arsye dhe 99% e shitësve nuk e dinë se cila është ajo, por a e dini pse njerëzit nuk blejnë nga ju? Ka shumë arsye pse ...
4 nga shumë arsyet pse njerëzit nuk po blejnë nga ju - EkonomiaOnline
2 lajme te ndërlidhura »
1 2 3