ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 22:57

1 2 3

Pandemia godet transportin, falimenton kompanitë, mbi 80 mln euro humbje
Pandemia godet transportin, falimenton kompanitë, mbi 80 mln euro humbje
Sektori i transportit në Shqipëri ende nuk është “shëruar” nga koronavirusi, madje kompanitë e transportit ndërkombëtar të pasagjerëve po mbyllen. Qeveria nuk ka një vendim për rinisjen e punës së sektorit, çka ka vënë ...
Te gjitha 7 | Monitor | para 55 min
Sektori i transportit në Shqipëri ende nuk është “shëruar” nga koronavirusi, madje kompanitë e transportit ndërkombëtar të pasagjerëve po mbyllen. Qeveria nuk ka një vendim për rinisjen e punës së sektorit, çka ka vënë ...
“Lufta” e miliarderëve, Elon Musk thumbon Jeff Bezos – gjithçka filloi për shkak të një fjalie
“Lufta” e miliarderëve, Elon Musk thumbon Jeff Bezos – gjithçka filloi për shkak të një fjalie
Miliarderi Elon Musk dhe Jeff Bezos kanë “luftuar” në Twitter, pasi që Musk ka vlerësuar se kompaninë e njeriut më të pasur në botë, Amazon duhet “thyer”. Reagimi i Muskut pasoi pasi që shkrimtari Alex Berenson njoftoi ...
Te gjitha 4 | Telegrafi | para 11 ore
Miliarderi Elon Musk dhe Jeff Bezos kanë “luftuar” në Twitter, pasi që Musk ka vlerësuar se kompaninë e njeriut më të pasur në botë, Amazon duhet “thyer”. Reagimi i Muskut pasoi pasi që shkrimtari Alex Berenson njoftoi ...
Ulet shuma e të hyrave buxhetore
Ulet shuma e të hyrave buxhetore
Sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK), shuma e përgjithshme e të hyrave të Qeverisë për periudhën janar-mars 2020, ishte 402.4 milionë euro. Krahasuar me po të njejtën periudhë të vitit të kaluar, kjo shumë ...
Te gjitha 2 | Zeri | para 96 min
Sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK), shuma e përgjithshme e të hyrave të Qeverisë për periudhën janar-mars 2020, ishte 402.4 milionë euro. Krahasuar me po të njejtën periudhë të vitit të kaluar, kjo shumë ...
Selmanaj: Kemi humë punë për të bërë, nuk e dimë a do ta realizojmë procesin e vetingut
Selmanaj: Kemi humë punë për të bërë, nuk e dimë a do ta realizojmë procesin e vetingut
Driton Selmanaj, ministër i Drejtësisë nga radhët e LDK-së, ka thënë se kanë shumë punë për të bërë dhe deri më tani nuk e kanë ende të qartë nëse do të realizojnë një proces të vetingut. “Kemi shumë punë për të bërë, ...
Te gjitha 6 | Indeks Online | para 10 ore
Driton Selmanaj, ministër i Drejtësisë nga radhët e LDK-së, ka thënë se kanë shumë punë për të bërë dhe deri më tani nuk e kanë ende të qartë nëse do të realizojnë një proces të vetingut. “Kemi shumë punë për të bërë, ...
Udhëto me internetin e shpejtë nga IPKO dhe ndani eksperiencën tuaj
Udhëto me internetin e shpejtë nga IPKO dhe ndani eksperiencën tuaj
Ndërsa gradualisht po kthehemi në normalitet pas një periudhe të vështirë bllokimi, ne të gjithë mezi po presim që të udhëtojmë dhe të vizitojmë vende të ndryshme. Përvoja bëhet edhe më e bukur kur ndahet me të tjerët. ...
Te gjitha 3 | Gazeta Express | para 4 ore
Ndërsa gradualisht po kthehemi në normalitet pas një periudhe të vështirë bllokimi, ne të gjithë mezi po presim që të udhëtojmë dhe të vizitojmë vende të ndryshme. Përvoja bëhet edhe më e bukur kur ndahet me të tjerët. ...
Sonte riatdhesohen nga Riadi në Prishtinë disa shtetas të Kosovës e të shteteve fqinje
Sonte riatdhesohen nga Riadi në Prishtinë disa shtetas të Kosovës e të shteteve fqinje
Ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Lulzim Mjeku, përmes llogarisë në Facebook, ka njoftuar se 138 shtetas të Kosovës, Malit të Zi, Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore, do të riatdhesohen për në shtetet amë. Ata ...
Te gjitha 3 | Zeri | para 6 ore
Ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Lulzim Mjeku, përmes llogarisë në Facebook, ka njoftuar se 138 shtetas të Kosovës, Malit të Zi, Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore, do të riatdhesohen për në shtetet amë. Ata ...
Oda Ekonomike e Kosovës dhe USAID me bashkëpunim në fuqizimin e drejtësisë komerciale
Oda Ekonomike e Kosovës dhe USAID me bashkëpunim në fuqizimin e drejtësisë komerciale
Oda Ekonomike e Kosovës bashkë me projektin e USAID për Drejtësi Komerciale kanë nënshkuar një Memorandum Bashkëpunimi në funksion të forcimit të bashkëpunimit midis Palëve, në fushat me interes të përbashkët. ...
Te gjitha 2 | Telegrafi | para 8 ore
Oda Ekonomike e Kosovës bashkë me projektin e USAID për Drejtësi Komerciale kanë nënshkuar një Memorandum Bashkëpunimi në funksion të forcimit të bashkëpunimit midis Palëve, në fushat me interes të përbashkët. ...
Turqia, rekorde në eksportet e peshkut: nga Hollanda në Ruandë
Turqia, rekorde në eksportet e peshkut: nga Hollanda në Ruandë
Në periudhën nga janari deri në maj të këtij viti, Turqia eksportoi 73 mijë e 643 ton produkte deti në 75 vende, dhe gjeneroi të ardhura prej 378 milion 226 mijë e 927 dollarë. Sipas të dhënave të marra nga Shoqata e ...
| Tesheshi | para 4 ore
Në periudhën nga janari deri në maj të këtij viti, Turqia eksportoi 73 mijë e 643 ton produkte deti në 75 vende, dhe gjeneroi të ardhura prej 378 milion 226 mijë e 927 dollarë. Sipas të dhënave të marra nga Shoqata e ...
Ditë e madhe për George Floyd. Komenti i çuditshëm i Trump
Ditë e madhe për George Floyd. Komenti i çuditshëm i Trump
Por ajo qe ka habitur edhe me shume komentatoret, por jo vetem, ishte lidhja qe i beri ai ketij momenti me vdekjen e George Floyd, qe sot pati funeralin. Trump e konsideroi renien masive te papunesise nje "dite te ...
| ikub.al | para 5 ore
Por ajo qe ka habitur edhe me shume komentatoret, por jo vetem, ishte lidhja qe i beri ai ketij momenti me vdekjen e George Floyd, qe sot pati funeralin. Trump e konsideroi renien masive te papunesise nje "dite te ...
12 mijë vizitorë më pak në hotele në krahasim me tremujorin e parë të 2019-ës
12 mijë vizitorë më pak në hotele në krahasim me tremujorin e parë të 2019-ës
Në tremujorin e parë (TM1) të vitit 2020, hotelet në Kosovë kanë pasur 52,829 vizitorë, ku shumica prej tyre kanë qenë të huaj. Në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, hotelet në Kosovë kanë pasur një ...
Te gjitha 6 | Zeri | 04-Jun-2020 15:39
Në tremujorin e parë (TM1) të vitit 2020, hotelet në Kosovë kanë pasur 52,829 vizitorë, ku shumica prej tyre kanë qenë të huaj. Në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, hotelet në Kosovë kanë pasur një ...
FOTO: Tregtari i skandalit të maskave irriton denoncuesit, duke ekspozuar jahtin e blerë në emër të kompanisë që fitoi tenderat e Covid
FOTO: Tregtari i skandalit të maskave irriton denoncuesit, duke ekspozuar jahtin e blerë në emër të kompanisë që fitoi tenderat e Covid
Sokol Topçiu dhe kompania e tij FarmaNet u bënë të njohura për publikun shqiptar në kulmin e krizës së shkaktuar nga izolimi prej pandemisë së Covid 19. Topçiu dhe një partner i tij në biznes, Engjell Hoxha i Euromed ...
| Gazeta Dita | para 5 ore
Sokol Topçiu dhe kompania e tij FarmaNet u bënë të njohura për publikun shqiptar në kulmin e krizës së shkaktuar nga izolimi prej pandemisë së Covid 19. Topçiu dhe një partner i tij në biznes, Engjell Hoxha i Euromed ...
Mijëra vetë nga sektori privat nuk kanë marrë roga, Inspektorati: S’kemi kompetenca për pagat
Mijëra vetë nga sektori privat nuk kanë marrë roga, Inspektorati: S’kemi kompetenca për pagat
Pas informacioneve se më shumë se 30,000 punonjës të sektorit privat nuk janë paguar për muajin prill, drejtori i Inspektoratit të Punës, Alajdin Havziu, tha se Institucioni i tij nuk ka asnjë kompetencë. Në një bisedë ...
Te gjitha 3 | Alsat-M | para 8 ore
Pas informacioneve se më shumë se 30,000 punonjës të sektorit privat nuk janë paguar për muajin prill, drejtori i Inspektoratit të Punës, Alajdin Havziu, tha se Institucioni i tij nuk ka asnjë kompetencë. Në një bisedë ...
Ja sa para ka grumbulluar TRUST-i që 18 vite?
Ja sa para ka grumbulluar TRUST-i që 18 vite?
Që nga viti 2020 TRUST-i menaxhon me kursimet pensionale. Ky institucion ka bërë të ditur se që 18 vjet pas fillimit të punës ka arritur të grumbullojë nën menaxhim 2 miliardë euro. Saktësisht vlera e arritur është ...
| Lajminet | para 6 ore
Që nga viti 2020 TRUST-i menaxhon me kursimet pensionale. Ky institucion ka bërë të ditur se që 18 vjet pas fillimit të punës ka arritur të grumbullojë nën menaxhim 2 miliardë euro. Saktësisht vlera e arritur është ...
Denis Gafuri dhe Driton Kuka në emisionin “Suksesi është qëllimi yt” flasin për sfidat e ndërtimit të kampionëve botërorë dhe olimpikë
Denis Gafuri dhe Driton Kuka në emisionin “Suksesi është qëllimi yt” flasin për sfidat e ndërtimit të kampionëve botërorë dhe olimpikë
Denis Gafuri në episodin e fundit të emisionit“Suksesi është qëllimi yt” ka pasur të ftuar ambasadorin e vërtetë, i cili ka bërë që Kosova të njihet në gjithë botën me rezultate të jashtëzakonshme, nga performanca e ...
| Telegrafi | para 7 ore
Denis Gafuri në episodin e fundit të emisionit“Suksesi është qëllimi yt” ka pasur të ftuar ambasadorin e vërtetë, i cili ka bërë që Kosova të njihet në gjithë botën me rezultate të jashtëzakonshme, nga performanca e ...
Mobin me lehtësi të hatashme për diasporën – porositeni kuzhinën në Kosovë, merreni direkt në fabrikë në Gjermani
Mobin me lehtësi të hatashme për diasporën – porositeni kuzhinën në Kosovë, merreni direkt në fabrikë në Gjermani
Përveç kualitetit të jashtëzakonshëm të produkteve dhe çmimit të volitshëm, Mobin e ofron edhe një lehtësi të hatashme për diasporën. Mobin u mundëson të gjithë mërgimtarëve tanë të dashur që të blejnë kuzhina apo ...
| Telegrafi | para 7 ore
Përveç kualitetit të jashtëzakonshëm të produkteve dhe çmimit të volitshëm, Mobin e ofron edhe një lehtësi të hatashme për diasporën. Mobin u mundëson të gjithë mërgimtarëve tanë të dashur që të blejnë kuzhina apo ...
1 2 3


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved