ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 02:41

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Gjermani, shpresë e shpejtë për udhëtime
Gjermani, shpresë e shpejtë për udhëtime
Nuk kishte ndodhur kurrë më parë, por Gjermania lëshoi një paralajmërim udhëtimi për të gjithë botën për shkak të pandemisë. Tani qeveria gjermane po përgatit heqjen e tij për 31 shtete europiane. Ballkani nuk ...
Te gjitha 87 | IliriaNews | para 58 min
Nuk kishte ndodhur kurrë më parë, por Gjermania lëshoi një paralajmërim udhëtimi për të gjithë botën për shkak të pandemisë. Tani qeveria gjermane po përgatit heqjen e tij për 31 shtete europiane. Ballkani nuk ...
Ulet ndjeshëm numri i viktimave dhe të infektuarve me koronavirus në Itali
Ulet ndjeshëm numri i viktimave dhe të infektuarve me koronavirus në Itali
Ne Itali gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan 78 viktima të tjera duke e çuar numrin e përgjithshëm në 32,955, që prej fillimit të pandemisë. Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit u rrit me 397. Gjithsej ...
Te gjitha 150 | Standard | para 2 ore
Ne Itali gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan 78 viktima të tjera duke e çuar numrin e përgjithshëm në 32,955, që prej fillimit të pandemisë. Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit u rrit me 397. Gjithsej ...
OBSH-ja pezullon provat klinike të hidroksiklorokinës
OBSH-ja pezullon provat klinike të hidroksiklorokinës
Organizata Botërore e Shëndetit ka pezulluar testimin e ilaçeve të malaries për hidroksi-klorokuinë tek pacientët me COVID-19 për shkak të shqetësimeve të sigurisë, tha të hënën Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së Tedros ...
Te gjitha 57 | Arbresh | para 6 ore
Organizata Botërore e Shëndetit ka pezulluar testimin e ilaçeve të malaries për hidroksi-klorokuinë tek pacientët me COVID-19 për shkak të shqetësimeve të sigurisë, tha të hënën Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së Tedros ...
Kurti: e njoh Serbinë më mirë se ambasadori Grenell
Kurti: e njoh Serbinë më mirë se ambasadori Grenell
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, duke folur për marrëdhëniet e tij me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, aq shumë të përfolura kohët e fundit foli edhe për ish ngarkuarin e Trump për dialogun Kosovë- Serbi, ...
Te gjitha 95 | IliriaNews | para 61 min
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, duke folur për marrëdhëniet e tij me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, aq shumë të përfolura kohët e fundit foli edhe për ish ngarkuarin e Trump për dialogun Kosovë- Serbi, ...
Gjermania me rregullat për distancim social deri më 29 qershor
Gjermania me rregullat për distancim social deri më 29 qershor
Marrëveshja e së martës, e konfirmuar nga zyrtari, vjen pas një përplasje se sa shpejt duhet të lehtësohen masat, që e kanë ndihmuar Gjermaninë për të mbetur me raport më pak negativ se vendet tjera në Evropë sa i ...
Te gjitha 8 | AlbInfo | para 5 ore
Marrëveshja e së martës, e konfirmuar nga zyrtari, vjen pas një përplasje se sa shpejt duhet të lehtësohen masat, që e kanë ndihmuar Gjermaninë për të mbetur me raport më pak negativ se vendet tjera në Evropë sa i ...
Kriza e koronavirusit, Italia frikë nga falimentimet
Kriza e koronavirusit, Italia frikë nga falimentimet
Virusi që u përhap nëpër botë, më zuri dhe mua, erdhi fshehurazi, i padukshëm dhe gjakpirës. Me egërsinë e një kafshe Savane, me helmin e një gjarpri shkretëtire, pa zhurmë si një hajdut nate.” – tregon Flavio Moro që ...
Te gjitha 11 | Standard | para 2 ore
Virusi që u përhap nëpër botë, më zuri dhe mua, erdhi fshehurazi, i padukshëm dhe gjakpirës. Me egërsinë e një kafshe Savane, me helmin e një gjarpri shkretëtire, pa zhurmë si një hajdut nate.” – tregon Flavio Moro që ...
SHBA: Rusia ka dislokuar avionë luftarakë në Libi
SHBA: Rusia ka dislokuar avionë luftarakë në Libi
Komanda e Ushtrisë amerikane për Afrikën tha se Rusia kohët e fundit dislokoi avionë luftarakë në Libi për të mbështetur kontraktorët ushtarakë të sponsorizuar nga shteti rus, të cilët po ndihmojnë forcat që po luftojnë ...
Te gjitha 5 | Illyriapress | para 99 min
Komanda e Ushtrisë amerikane për Afrikën tha se Rusia kohët e fundit dislokoi avionë luftarakë në Libi për të mbështetur kontraktorët ushtarakë të sponsorizuar nga shteti rus, të cilët po ndihmojnë forcat që po luftojnë ...
Tragjike/ Rrëzohet helikopteri ushtarak, humbin jetën të katërt personat në bord
Tragjike/ Rrëzohet helikopteri ushtarak, humbin jetën të katërt personat në bord
Një helikopter i ushtrisë ruse është rrëzuar pranë një fushe aviacioni në rajonin lindor të Chukotka-s, në Rusi. Si pasojë e përplasjes kanë humbur jetën katër persona, njoftoi ushtria ruse. Sipas asaj që deklaroi ...
Te gjitha 10 | Telegraf | para 5 ore
Një helikopter i ushtrisë ruse është rrëzuar pranë një fushe aviacioni në rajonin lindor të Chukotka-s, në Rusi. Si pasojë e përplasjes kanë humbur jetën katër persona, njoftoi ushtria ruse. Sipas asaj që deklaroi ...
Frika e një vale të dytë me Covid-19 rrit kërkesën për vaksinën kundër gripit
Frika e një vale të dytë me Covid-19 rrit kërkesën për vaksinën kundër gripit
Rrjeti i farmacive “CVS”, një nga më të më të mëdhenjtë në vend, njoftoi se po punon për të siguruar mjaftueshëm doza vaksinash që do të përmbushin kërkesën në rritje. Po kështu rrjeti rival i farmacive “Rite Aid” ka ...
Te gjitha 8 | Lajminet | para 6 ore
Rrjeti i farmacive “CVS”, një nga më të më të mëdhenjtë në vend, njoftoi se po punon për të siguruar mjaftueshëm doza vaksinash që do të përmbushin kërkesën në rritje. Po kështu rrjeti rival i farmacive “Rite Aid” ka ...
Bregu: Ekonomitë e Ballkanit Perëndimor duhet të shënojë kthesë në rrugën e tyre të zhvillimit
Bregu: Ekonomitë e Ballkanit Perëndimor duhet të shënojë kthesë në rrugën e tyre të zhvillimit
Duke iu drejtuar pjesëmarrësve në Forumin e Zhvillimit Rajonal për Evropn, Lidhja Ndërkombëtare përt telekomunikacion, ajo tha se gjatë vitit të kaluar ekonomitë e Ballkanit Perëndimor në përgjithësi kanë qenë më të ...
Te gjitha 5 | Lajminet | para 8 ore
Duke iu drejtuar pjesëmarrësve në Forumin e Zhvillimit Rajonal për Evropn, Lidhja Ndërkombëtare përt telekomunikacion, ajo tha se gjatë vitit të kaluar ekonomitë e Ballkanit Perëndimor në përgjithësi kanë qenë më të ...
Gruaja myslimane bëhet gjykatësja e parë me hixhab në Britani të Madhe
Gruaja myslimane bëhet gjykatësja e parë me hixhab në Britani të Madhe
Një grua që është bërë gjykatësja e parë me hixhab në Britani të Madhe – motivon edhe njerëzit e tjerë të fesë islame, t’i realizojnë ëndrrat e tyre. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Raffia Arshad, 40 vjeçe, ...
Te gjitha 4 | IliriaNews | para 67 min
Një grua që është bërë gjykatësja e parë me hixhab në Britani të Madhe – motivon edhe njerëzit e tjerë të fesë islame, t’i realizojnë ëndrrat e tyre. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Raffia Arshad, 40 vjeçe, ...
?Papunësia në SHBA mbi 20%
?Papunësia në SHBA mbi 20%
Një numër rekord amerikanësh pritet të qëndrojnë në listat e të papunëve deri në vjeshtë si pasojë e pandemisë. Teksa vendi gjendet pak muaj para zgjedhjeve presidenciale, situata është në disfavorin e kreut të shtetit, ...
Te gjitha 6 | Arbresh | para 3 ore
Një numër rekord amerikanësh pritet të qëndrojnë në listat e të papunëve deri në vjeshtë si pasojë e pandemisë. Teksa vendi gjendet pak muaj para zgjedhjeve presidenciale, situata është në disfavorin e kreut të shtetit, ...
?Republika Çeke, Sllovakia dhe Hungaria bien dakord për udhëtime të kufizuara
?Republika Çeke, Sllovakia dhe Hungaria bien dakord për udhëtime të kufizuara
Një ditë më parë Babis deklaroi se së bashku me homologun e tij sllovak, Igor Matoviç kishin rënë dakord që nesër të hapin kufijtë mes dy vendeve, me kusht që udhëtarët të kthehen brenda 48 orësh. Tashmë edhe Hungaria ...
Te gjitha 26 | Lajminet | para 8 ore
Një ditë më parë Babis deklaroi se së bashku me homologun e tij sllovak, Igor Matoviç kishin rënë dakord që nesër të hapin kufijtë mes dy vendeve, me kusht që udhëtarët të kthehen brenda 48 orësh. Tashmë edhe Hungaria ...
Samiti i G7-ës “do të zhvillohet në Shtëpinë e Bardhë”
Samiti i G7-ës “do të zhvillohet në Shtëpinë e Bardhë”
Samiti i liderëve të shtatë shteteve më të industrializuara në botë do të zhvillohet “në fund të muajit qershor” në Shtëpinë e Bardhë, në Uashington, pavarësisht situatës së krijuar me coronavirus, ka thënë zëdhënësja e ...
Te gjitha 18 | Shenja | para 4 ore
Samiti i liderëve të shtatë shteteve më të industrializuara në botë do të zhvillohet “në fund të muajit qershor” në Shtëpinë e Bardhë, në Uashington, pavarësisht situatës së krijuar me coronavirus, ka thënë zëdhënësja e ...
BE: Bashkëpunim mes vendeve për të rihapur kufijtë për turistët
BE: Bashkëpunim mes vendeve për të rihapur kufijtë për turistët
Duhet një koordinim dhe shkëmbim i informacionit midis shteteve anëtare dhe Komisionit Europian që gradualisht të garantojnë lirinë e lëvizjes në BE, deklaroi sot një zëdhënësi i KE. Zëdhënësi theksoi se “sot pasdite do ...
Te gjitha 15 | Gazeta Express | para 8 ore
Duhet një koordinim dhe shkëmbim i informacionit midis shteteve anëtare dhe Komisionit Europian që gradualisht të garantojnë lirinë e lëvizjes në BE, deklaroi sot një zëdhënësi i KE. Zëdhënësi theksoi se “sot pasdite do ...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved