ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/12/2018 15:22

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Dorëhiqet kryeministri belg Charles Michel
Dorëhiqet kryeministri belg Charles Michel
Vetëm disa ditë pas dorëheqjes së partnerëve të tij kryesore, kryeministri i Belgjikës Charles Michel i ka dhënë dorëheqjen. Ai informoi mbretin për vendimin e tij mbrëmjen e së martës, për shkak se partitë e opozitës ...
Te gjitha 15 | VizionPlus | para 33 min
Vetëm disa ditë pas dorëheqjes së partnerëve të tij kryesore, kryeministri i Belgjikës Charles Michel i ka dhënë dorëheqjen. Ai informoi mbretin për vendimin e tij mbrëmjen e së martës, për shkak se partitë e opozitës ...
Është rritur numri i gazetarëve të vrarë për shkak të punës së tyre
Është rritur numri i gazetarëve të vrarë për shkak të punës së tyre
Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve (CPJ) ka thënë më 19 dhjetor se nga 53 gazetarët e vrarë gjatë këtij viti, 34 prej tyre janë ndëshkuar për punën që kanë bërë. Në raportin e tij vjetor, Komiteti me seli në Nju Jork ...
Te gjitha 15 | Lajm Press | para 68 min
Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve (CPJ) ka thënë më 19 dhjetor se nga 53 gazetarët e vrarë gjatë këtij viti, 34 prej tyre janë ndëshkuar për punën që kanë bërë. Në raportin e tij vjetor, Komiteti me seli në Nju Jork ...
Hakerët Kinezë kanë interceptuar mesazhet diplomatike Evropiane
Hakerët Kinezë kanë interceptuar mesazhet diplomatike Evropiane
Një grup hakerash ma arritur me sukses të interceptojë linjat diplomatike Evropiane të komunikimit prej vitesh raportoi Nju Jork Times . Mijëra mesazhe u interceptuan të cilat përmbanin informacione rreth tregtisë ...
Te gjitha 9 | Medial | para 61 min
Një grup hakerash ma arritur me sukses të interceptojë linjat diplomatike Evropiane të komunikimit prej vitesh raportoi Nju Jork Times . Mijëra mesazhe u interceptuan të cilat përmbanin informacione rreth tregtisë ...
Quo Vadis Europë? Deutsche welle: Paris, Budapest, Tiranë: Po proteston gjysma e Evropës?
Quo Vadis Europë? Deutsche welle: Paris, Budapest, Tiranë: Po proteston gjysma e Evropës?
Hungaria: “Largohu Orban” Shumë demonstrues shprehën nëpërmjet thirrjeve të tyre se ata janë nuk e mbështesin jo vetëm ligjin e orarëve shtesë së punës, por as politikën sociale të Kryeministrit të tyre. Nën udhëheqjen ...
Te gjitha 21 | Standard | para 55 min
Hungaria: “Largohu Orban” Shumë demonstrues shprehën nëpërmjet thirrjeve të tyre se ata janë nuk e mbështesin jo vetëm ligjin e orarëve shtesë së punës, por as politikën sociale të Kryeministrit të tyre. Nën udhëheqjen ...
Emigrantët në Britaninë e Madhe do të seleksionohen sipas aftësisë
Emigrantët në Britaninë e Madhe do të seleksionohen sipas aftësisë
Pas daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian, emigrantët në Mbretërinë e Bashkuar do të seleksionohen në bazë të aftësisë dhe jo sipas origjinës së vendit nga vijnë. Në periudhën post Brexit emigracioni në ...
Te gjitha 58 | ABCNews | para 70 min
Pas daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian, emigrantët në Mbretërinë e Bashkuar do të seleksionohen në bazë të aftësisë dhe jo sipas origjinës së vendit nga vijnë. Në periudhën post Brexit emigracioni në ...
Pas jelekverdhëve radhën e kanë “xhaketat blu”, protestë e re në Francë
Pas jelekverdhëve radhën e kanë “xhaketat blu”, protestë e re në Francë
Aleanca e Policisë bën thirrje për një “ditë të zezë për policinë” në Francë më 19 dhjetor, duke i kërkuar policëve të fikin mjetet e tyre. Pas jelekëve të verdhë, tani është radha e xhaketave blu për të treguar ...
Te gjitha 20 | Ina-Online | para 5 ore
Aleanca e Policisë bën thirrje për një “ditë të zezë për policinë” në Francë më 19 dhjetor, duke i kërkuar policëve të fikin mjetet e tyre. Pas jelekëve të verdhë, tani është radha e xhaketave blu për të treguar ...
Lajm i mirë, Gjermania miraton ligjin për punëtorët e kualifikuar
Lajm i mirë, Gjermania miraton ligjin për punëtorët e kualifikuar
Kabineti i Angela Merkelit ka miratuar një ligj të ri të imigracionit që ka për qëllim tërheqjen e fuqisë së huaj të aftë, që bizneset gjermane janë duke e kërkuar prej kohësh dhe gjë e cila ka qenë temë e debatit ...
Te gjitha 9 | Arbresh | para 55 min
Kabineti i Angela Merkelit ka miratuar një ligj të ri të imigracionit që ka për qëllim tërheqjen e fuqisë së huaj të aftë, që bizneset gjermane janë duke e kërkuar prej kohësh dhe gjë e cila ka qenë temë e debatit ...
Washingtoni dhe Meksiko investime miliarda dollarësh në Amerikën Qendrore
Washingtoni dhe Meksiko investime miliarda dollarësh në Amerikën Qendrore
Washingtoni dhe Meksiko u angazhuan për investime të rëndësishme në Amerikën Qendrore dhe në jug të Meksikës, me shpresën për të ulur numrin e emigrantëve që i largohen mjerimit dhe dhunës. Administrata e Donald Trump, ...
Te gjitha 3 | Arbresh | para 62 min
Washingtoni dhe Meksiko u angazhuan për investime të rëndësishme në Amerikën Qendrore dhe në jug të Meksikës, me shpresën për të ulur numrin e emigrantëve që i largohen mjerimit dhe dhunës. Administrata e Donald Trump, ...
?ISIS vret 700 pengje për më pak se dy muaj
?ISIS vret 700 pengje për më pak se dy muaj
Në lindje të Sirisë, terroristët e Shtetit Islamik kanë vrarë rreth 700 pengje në vetëm dy muaj, tha sot në një deklaratë Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut në Britaninë e Madhe. Sipas Observatorit, viktimat ...
Te gjitha 22 | Lajm Press | para 68 min
Në lindje të Sirisë, terroristët e Shtetit Islamik kanë vrarë rreth 700 pengje në vetëm dy muaj, tha sot në një deklaratë Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut në Britaninë e Madhe. Sipas Observatorit, viktimat ...
Komiteti i Kushtetutës siriane fillon punën në fillim të vitit 2019
Komiteti i Kushtetutës siriane fillon punën në fillim të vitit 2019
Kombet e Bashkuara, Rusia, Turqia dhe Irani njoftuan të martën se do të dyfishojnë përpjekjet e tyre për të organizuar takimin e parë të komitetit kushtetues të ngarkuar me përgatitjen e një kushtetute të re për Sirinë ...
Te gjitha 10 | Arbresh | para 86 min
Kombet e Bashkuara, Rusia, Turqia dhe Irani njoftuan të martën se do të dyfishojnë përpjekjet e tyre për të organizuar takimin e parë të komitetit kushtetues të ngarkuar me përgatitjen e një kushtetute të re për Sirinë ...
Trump firmosi për ndërtimin e një kulle në Moskë në vitin 2015
Trump firmosi për ndërtimin e një kulle në Moskë në vitin 2015
Telvizioni amerikan CNN ka publikuar një dokument i cili vërteton se presidenti amerikan Donald Trump, ka firmosur një letër për ndërtimin e një qiellgërvishtësi në Moskë, në 28 tetor 2015, pas fillimit të fushatës ...
Te gjitha 14 | ABCNews | para 4 ore
Telvizioni amerikan CNN ka publikuar një dokument i cili vërteton se presidenti amerikan Donald Trump, ka firmosur një letër për ndërtimin e një qiellgërvishtësi në Moskë, në 28 tetor 2015, pas fillimit të fushatës ...
Gjykatësi thotë se ish-ndihmësi i Trumpit “e shiti” SHBA-në
Gjykatësi thotë se ish-ndihmësi i Trumpit “e shiti” SHBA-në
Flynn është dashur të dënohet të martën, por avokatët e tij kërkuan shtyrje të aktgjykimit pas komenteve të ashpra të gjyqtarit. Flynn e ka pranuar fajësinë në dhjetor të vitit 2017, duke thënë se ka gënjyer për ...
Te gjitha 10 | Lajminet | para 7 ore
Flynn është dashur të dënohet të martën, por avokatët e tij kërkuan shtyrje të aktgjykimit pas komenteve të ashpra të gjyqtarit. Flynn e ka pranuar fajësinë në dhjetor të vitit 2017, duke thënë se ka gënjyer për ...
Departamenti i Shtetit jep “ok” për blerjen nga Turqia të sistemin Patriot: garanci për Europën dhe NATO-n
Departamenti i Shtetit jep “ok” për blerjen nga Turqia të sistemin Patriot: garanci për Europën dhe NATO-n
Departamenti Amerikan i Shtetit miratoi shitjen në Turqi për 3.5 miliardë të sistem të raketave Patriot, duke çbllokuar kështu një ngërç mes dy vendeve, shkaktuar nga blerja prej Ankarasë të S-400 rus. Kongresi amerikan ...
Te gjitha 3 | Tesheshi | para 4 ore
Departamenti Amerikan i Shtetit miratoi shitjen në Turqi për 3.5 miliardë të sistem të raketave Patriot, duke çbllokuar kështu një ngërç mes dy vendeve, shkaktuar nga blerja prej Ankarasë të S-400 rus. Kongresi amerikan ...
Vendimet e fundit të Trump. Komandimi ushtarak i hapësirës
Vendimet e fundit të Trump. Komandimi ushtarak i hapësirës
Presidenti i SHBA Donald Trump urdhëroi të martën të krijonte një “komandë ushtarake hapësinore” – një strukturë të re organizative brenda Pentagonit që do të kishte kontroll të plotë mbi operacionet hapësinore. Komanda ...
Te gjitha 10 | Arbresh | para 26 min
Presidenti i SHBA Donald Trump urdhëroi të martën të krijonte një “komandë ushtarake hapësinore” – një strukturë të re organizative brenda Pentagonit që do të kishte kontroll të plotë mbi operacionet hapësinore. Komanda ...
Shtëpia e Bardhë, në kërkim të 5 miliard dollarëve për murin me Meksikën
Shtëpia e Bardhë, në kërkim të 5 miliard dollarëve për murin me Meksikën
Shtëpia e Bardhë, nga ndarjet buxhetore të Kongresit, është në kërkim të burimeve të financimit që do të ndihmojnë për të arritur shifrën prej pesë miliardë dollarë që presidenti Donald Trump kërkon për të ndërtuar një ...
Te gjitha 8 | Ina-Online | para 5 ore
Shtëpia e Bardhë, nga ndarjet buxhetore të Kongresit, është në kërkim të burimeve të financimit që do të ndihmojnë për të arritur shifrën prej pesë miliardë dollarë që presidenti Donald Trump kërkon për të ndërtuar një ...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved