ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/10/2018 07:23

1 2

Vuçiq: Kosova po i afrohet Interpolit, po e krijon ushtrinë…
Vuçiq: Kosova po i afrohet Interpolit, po e krijon ushtrinë…
Beograd, 15 tetor 2018 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ankohet se Serbia është në pozitë të vështirë për shkak se “disa nga partnerët tanë perëndimorë” po e përkrahin formimin e ushtrisë së Kosovës dhe ...
Te gjitha 15 | Illyriapress | para 13 ore
Beograd, 15 tetor 2018 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ankohet se Serbia është në pozitë të vështirë për shkak se “disa nga partnerët tanë perëndimorë” po e përkrahin formimin e ushtrisë së Kosovës dhe ...
Prokurori i Gjykatës Speciale mori dosje në Prishtinë dhe Prizren
Prokurori i Gjykatës Speciale mori dosje në Prishtinë dhe Prizren
Shumica nga krerët e organeve të drejtësisë e sigurisë duken në këtë fotografi. Është ky takimi i Nivelit të Lartë të Sundimit të Ligjit, që e kryeson kryeministri. Por, në këtë takim që është mbajtur kohë më parë ...
Te gjitha 12 | Medial | para 10 ore
Shumica nga krerët e organeve të drejtësisë e sigurisë duken në këtë fotografi. Është ky takimi i Nivelit të Lartë të Sundimit të Ligjit, që e kryeson kryeministri. Por, në këtë takim që është mbajtur kohë më parë ...
Jeremiq: Marrëveshja me Prishtinën, do ta “kapitalizojë” politikisht Vuçiqin
Jeremiq: Marrëveshja me Prishtinën, do ta “kapitalizojë” politikisht Vuçiqin
Presidenti i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq beson se presidenti serb, Aleksandar Vuçiq nuk duhet të lejohet të arrijë një marrëveshje me Prishtinën për demarkacionin, sepse ajo do ta “kapitalizojë” atë ...
Te gjitha 6 | EkonomiaOnline | para 16 ore
Presidenti i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq beson se presidenti serb, Aleksandar Vuçiq nuk duhet të lejohet të arrijë një marrëveshje me Prishtinën për demarkacionin, sepse ajo do ta “kapitalizojë” atë ...
Serbia nuk tërhiqet nga kërkesa për të blerë Telekom Albania
Serbia nuk tërhiqet nga kërkesa për të blerë Telekom Albania
Telekomi serb ka ende shpresa se do të gjejë ende treg në Shqipëri. Oferta e tyre nuk ka marrë përgjigje zyrtare pavarësisht kundërshtive dhe deklarimit të vet Kryeministrit, Edi Rama. Rasim Lajiç, ministër i ...
Te gjitha 4 | Koha Jone | para 14 ore
Telekomi serb ka ende shpresa se do të gjejë ende treg në Shqipëri. Oferta e tyre nuk ka marrë përgjigje zyrtare pavarësisht kundërshtive dhe deklarimit të vet Kryeministrit, Edi Rama. Rasim Lajiç, ministër i ...
A do të anëtarësohet Serbia në NATO?!
A do të anëtarësohet Serbia në NATO?!
Çështja e hyrjes eventuale e Serbisë në NATO është aktualizuar edhe me shumë me rastin e vizitës së javës së shkuar të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO – s Jens Stoltenberg në Beograd, transmeton Koha.net.Kjo çështje ...
Te gjitha 4 | Java News | para 13 ore
Çështja e hyrjes eventuale e Serbisë në NATO është aktualizuar edhe me shumë me rastin e vizitës së javës së shkuar të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO – s Jens Stoltenberg në Beograd, transmeton Koha.net.Kjo çështje ...
Media serbe konfirmon: Edhe po ndodhi korrigjimi, institucionet e Serbisë mbeten
Media serbe konfirmon: Edhe po ndodhi korrigjimi, institucionet e Serbisë mbeten
Ndarjet e dy popujve shpesh janë si shkurorëzimi i dy bashkëshortëve, konstaton sot gazeta e Beogradit “blic”.Në historinë e Serbisë, thotë gazeta, ndarja më së shumti ka zgjatur me Italinë. Vetëm pas Luftës së Dytë ...
Te gjitha 4 | Java News | para 15 ore
Ndarjet e dy popujve shpesh janë si shkurorëzimi i dy bashkëshortëve, konstaton sot gazeta e Beogradit “blic”.Në historinë e Serbisë, thotë gazeta, ndarja më së shumti ka zgjatur me Italinë. Vetëm pas Luftës së Dytë ...
Nafta kap çmim rekord nga taksat dhe lëvizjet në tregun ndërkombëtar
Nafta kap çmim rekord nga taksat dhe lëvizjet në tregun ndërkombëtar
Shqipëria vijon të mbetet një ndër vendet me çmimin më të lartë të arit të zi në rajon.Ndërkohë lëvizjet e fundit në tregjet ndërkombëtare janë reflektuar menjëherë në tregun shqiptar, ku një litër naftë po shitet me ...
Te gjitha 7 | Gazeta Monitor | para 16 ore
Shqipëria vijon të mbetet një ndër vendet me çmimin më të lartë të arit të zi në rajon.Ndërkohë lëvizjet e fundit në tregjet ndërkombëtare janë reflektuar menjëherë në tregun shqiptar, ku një litër naftë po shitet me ...
Afro 50 nxënës në secilën paralele të shkollës fillore në Fushë-Kosovë
Afro 50 nxënës në secilën paralele të shkollës fillore në Fushë-Kosovë
Zyrtarët komunalë të Fushë-Kosovës janë në hall si t’u bëjnë vend nxënësve të shumtë që i shtohen çdo ditë shkollës fillore “Mihal Grameno” në lagjen “Dardania” të kësaj komune. Numri i nxënësve nëpër klasa shkon deri ...
Te gjitha 2 | EkonomiaOnline | para 15 ore
Zyrtarët komunalë të Fushë-Kosovës janë në hall si t’u bëjnë vend nxënësve të shumtë që i shtohen çdo ditë shkollës fillore “Mihal Grameno” në lagjen “Dardania” të kësaj komune. Numri i nxënësve nëpër klasa shkon deri ...
Alarmi i OJQ-ve: Përdhunime dhe sulme seksuale në kampin e refugjatëve në ishullin grek, viktima edhe fëmijët
Alarmi i OJQ-ve: Përdhunime dhe sulme seksuale në kampin e refugjatëve në ishullin grek, viktima edhe fëmijët
Raportimi i sulmeve seksuale ka shënuar rritje muajt e fundit në qendrat e pritjes së emigrantëve në ishullin grek të Lesbosit. Lajmin e bën të ditur “Neësëeek”, e cila i referohet një përfaqësuesi të Mjekëve pa Kufij. ...
| GazetaTema | para 16 ore
Raportimi i sulmeve seksuale ka shënuar rritje muajt e fundit në qendrat e pritjes së emigrantëve në ishullin grek të Lesbosit. Lajmin e bën të ditur “Neësëeek”, e cila i referohet një përfaqësuesi të Mjekëve pa Kufij. ...
Mbyllet spitali “Sante Plus”, pas humbjes së jetës së lehonës nga Kërçova
Mbyllet spitali “Sante Plus”, pas humbjes së jetës së lehonës nga Kërçova
Nga Inspektorati Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor kanë sjellë vendim që të mbyllet spitali gjinekologjik privat në Maqedoni, “Sante Plus”. Siç bënë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë arsyeja e mbylljes së Spitalit ...
| EkonomiaOnline | para 16 ore
Nga Inspektorati Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor kanë sjellë vendim që të mbyllet spitali gjinekologjik privat në Maqedoni, “Sante Plus”. Siç bënë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë arsyeja e mbylljes së Spitalit ...
“Ulqini nuk ka politikanë dhe personalitete me autoritet që do të kundërshtonin projektet e dyshimta që vijnë nga lart”
“Ulqini nuk ka politikanë dhe personalitete me autoritet që do të kundërshtonin projektet e dyshimta që vijnë nga lart”
Akoma pa u shuar mirë plagët nga djegia e ullishtës në Bashbylyk, me ç’rast u dogjën disa qindra ullinj të vjetër (qindravjeçarë) duke shkaktuar një dëm të pakompensueshëm, një tjetër lajm i keq bëhet i ditur në lidhje ...
| Ina-Online | para 22 ore
Akoma pa u shuar mirë plagët nga djegia e ullishtës në Bashbylyk, me ç’rast u dogjën disa qindra ullinj të vjetër (qindravjeçarë) duke shkaktuar një dëm të pakompensueshëm, një tjetër lajm i keq bëhet i ditur në lidhje ...
Mehmeti, ish kryetarë i degës së PD-së në Tetovë braktisë partinë e tij
Mehmeti, ish kryetarë i degës së PD-së në Tetovë braktisë partinë e tij
Xhelal Mehmeti, ish kryetarë i degës së Partisë Demokratike në Preshevë ka dhënë dorëheqje të pa revokueshme prej çdo aktiviteti dhe përgjegjësie nga Partia Demokratike. Përmes një informate për media ai deklaroi. “Të ...
| Ina-Online | para 22 ore
Xhelal Mehmeti, ish kryetarë i degës së Partisë Demokratike në Preshevë ka dhënë dorëheqje të pa revokueshme prej çdo aktiviteti dhe përgjegjësie nga Partia Demokratike. Përmes një informate për media ai deklaroi. “Të ...
Bullgari/ Mekanizëm për të mbrojtur të varfrit kur euroja të miratohet
Bullgari/ Mekanizëm për të mbrojtur të varfrit kur euroja të miratohet
Bullgaria ka më pak se një vit për të përmbushur udhëzimet e Bankës Qendrore Europiane dhe të Bashkimit Europian për të hyrë në dhomën e pritjes së Eurozonës. Kjo në fakt do të thotë shtrëngimin e sistemit bankar, ...
| Monitor | para 23 ore
Bullgaria ka më pak se një vit për të përmbushur udhëzimet e Bankës Qendrore Europiane dhe të Bashkimit Europian për të hyrë në dhomën e pritjes së Eurozonës. Kjo në fakt do të thotë shtrëngimin e sistemit bankar, ...
Fuqizimi i grave në  Mal të Zi
Fuqizimi i grave në Mal të Zi
Bujqësia deri më tash nuk shihej me shumë fitim nga banorët e zonave rurale të Ulqinit. Por kjo tashmë ka ndryshuar. Madje edhe gratë e këtyre zonave, me pak organizim, mund të jenë shfrytëzuese të të mirave që ofron ...
| Arbresh | 14-Oct-2018 23:07
Bujqësia deri më tash nuk shihej me shumë fitim nga banorët e zonave rurale të Ulqinit. Por kjo tashmë ka ndryshuar. Madje edhe gratë e këtyre zonave, me pak organizim, mund të jenë shfrytëzuese të të mirave që ofron ...
Refugjatët tentojnë të ikin nga Bosnja drejt Kroacisë – pa sukses!
Refugjatët tentojnë të ikin nga Bosnja drejt Kroacisë – pa sukses!
Komisioni i BE e ka ndihmuar Bosnjën me 1.5 milion euro. Dikur Una ishte kufiri mes Austro-Hungarisë dhe Perandorisë Osmane. Atëherë ishte tepër e vështirë si vizitor të shkoje në Perandorinë Osmane. Sot, si një i huaj, ...
| Ina-Online | 14-Oct-2018 04:39
Komisioni i BE e ka ndihmuar Bosnjën me 1.5 milion euro. Dikur Una ishte kufiri mes Austro-Hungarisë dhe Perandorisë Osmane. Atëherë ishte tepër e vështirë si vizitor të shkoje në Perandorinë Osmane. Sot, si një i huaj, ...
1 2


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved