ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/08/2019 19:41

1 2

Vuçiç i lodhur: SHBA dhe Gjermania na e kanë vështirësuar Kosovën
Vuçiç i lodhur: SHBA dhe Gjermania na e kanë vështirësuar Kosovën
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha për “Zërin e Amerikës” se SHBA kishin arritur atë që donin në vitin 2008, në lidhje me Kosovën. Siç thotë ai, për shkak të kësaj, pozicioni i Serbisë përballë SHBA-ve ishte më ...
Te gjitha 66 | GazetaTema | para 51 min
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha për “Zërin e Amerikës” se SHBA kishin arritur atë që donin në vitin 2008, në lidhje me Kosovën. Siç thotë ai, për shkak të kësaj, pozicioni i Serbisë përballë SHBA-ve ishte më ...
Rrëmbyen bashkombasin e tyre për 10 mijë euro, në pranga 4 shqiptarët
Rrëmbyen bashkombasin e tyre për 10 mijë euro, në pranga 4 shqiptarët
Katër shqiptarë të moshës 19, 35, 41 dhe 49 vjeç kanë rënë mbrëmjen e djeshme në prangat e Policisë greke për rrëmbimin e një bashkombasi të tyre, 31 vjeç. Ndalimi i pengmarrjes është bërë në Nemea, Corinth. Zhdukja ...
Te gjitha 8 | Lapsi | para 23 min
Katër shqiptarë të moshës 19, 35, 41 dhe 49 vjeç kanë rënë mbrëmjen e djeshme në prangat e Policisë greke për rrëmbimin e një bashkombasi të tyre, 31 vjeç. Ndalimi i pengmarrjes është bërë në Nemea, Corinth. Zhdukja ...
Humbi djalin nga droga, psikologia në Ferizaj hap qendrën e parë të rehabilitimit
Humbi djalin nga droga, psikologia në Ferizaj hap qendrën e parë të rehabilitimit
Para mëse një viti ka humbur djalin nga përdorimi i substancave narkotike. Arjeta Musliu nga Ferizaj ka hapur një qendër këshilluese për personat e varur nga droga në Ferizaj. Thotë se një e tillë i ka munguar asaj dhe ...
Te gjitha 8 | ABCNews | para 7 ore
Para mëse një viti ka humbur djalin nga përdorimi i substancave narkotike. Arjeta Musliu nga Ferizaj ka hapur një qendër këshilluese për personat e varur nga droga në Ferizaj. Thotë se një e tillë i ka munguar asaj dhe ...
Copley: Amerika po i kushton pak vëmendje Serbisë, por ajo nuk mund ta braktisë krijimin e vet-Kosovën
Copley: Amerika po i kushton pak vëmendje Serbisë, por ajo nuk mund ta braktisë krijimin e vet-Kosovën
Gregory Copley, analist dhe redaktor i Gazetës “US Defense and Foreign Affairs”, që është shumë e afërt me qarqet ushtarake në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me seli në Washington, ka folur rreth përfshirjes së ...
Te gjitha 12 | PortaliOnline | para 5 ore
Gregory Copley, analist dhe redaktor i Gazetës “US Defense and Foreign Affairs”, që është shumë e afërt me qarqet ushtarake në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me seli në Washington, ka folur rreth përfshirjes së ...
Çështja “Zhvatja” në Maqedoninë e Veriut
Çështja “Zhvatja” në Maqedoninë e Veriut
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, përgënjeshtroi përfshirjen e tij dhe të funksionarëve të lartë në cështjen “Zhvatja’. Këto komente ai bëri, pasi disa portale publikuan dëshminë e të akuzuarit në këtë ...
Te gjitha 7 | ABCNews | para 3 ore
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, përgënjeshtroi përfshirjen e tij dhe të funksionarëve të lartë në cështjen “Zhvatja’. Këto komente ai bëri, pasi disa portale publikuan dëshminë e të akuzuarit në këtë ...
Pagesat e aftësisë së kufizuar, sa rriten për të gjitha kategoritë dhe ndihmësit e tyre
Pagesat e aftësisë së kufizuar, sa rriten për të gjitha kategoritë dhe ndihmësit e tyre
Rishikohen pagesat e aftësisë së kufizuar. Duke nisur nga data 1 shtator e këtij viti, masa e përfitimit të pagesës mujore të aftësisë së kufizuar pëson rritje, jo vetëm për personat që janë mbajtës të statusit, por ...
Te gjitha 2 | Gazeta Dita | para 11 ore
Rishikohen pagesat e aftësisë së kufizuar. Duke nisur nga data 1 shtator e këtij viti, masa e përfitimit të pagesës mujore të aftësisë së kufizuar pëson rritje, jo vetëm për personat që janë mbajtës të statusit, por ...
E trishtë: Rrëfehet 9 vjeçarja kosovare që u fut tek goma rezervë për të dalur në Gjermani
E trishtë: Rrëfehet 9 vjeçarja kosovare që u fut tek goma rezervë për të dalur në Gjermani
Një vajzë 9-vjeçare nga Kosova u kap javën e kaluar nga policia kufitare në Merdare derisa ilegalisht u tentua që ajo të dërgohej në Gjermani. Historia e vajzës së mitur është prekëse. Ajo për vite u rritë në Kosovë nga ...
Te gjitha 9 | Gazeta Monitor | 23-Aug-2019 19:09
Një vajzë 9-vjeçare nga Kosova u kap javën e kaluar nga policia kufitare në Merdare derisa ilegalisht u tentua që ajo të dërgohej në Gjermani. Historia e vajzës së mitur është prekëse. Ajo për vite u rritë në Kosovë nga ...
Themelohet Këshilli Nismëtar i Fondacionit “Albana” për Zvicër
Themelohet Këshilli Nismëtar i Fondacionit “Albana” për Zvicër
Të enjten, më 22 gusht 2019, në mjediset e Qendrës për integrim në Luzern të Zvicrës u mbajt një takim i shqiptarëve nga Kosova, Maqedonia, Lugina e Preshevës, si dhe nga Shqipëria. Siç bëhet e ditur në një njoftim të ...
| AlbInfo | para 31 min
Të enjten, më 22 gusht 2019, në mjediset e Qendrës për integrim në Luzern të Zvicrës u mbajt një takim i shqiptarëve nga Kosova, Maqedonia, Lugina e Preshevës, si dhe nga Shqipëria. Siç bëhet e ditur në një njoftim të ...
7000 euro i gjeti në rrugë dhe i’a ktheu pronarit që djali i kishte çuar për ta larë kredinë e shtëpisë
7000 euro i gjeti në rrugë dhe i’a ktheu pronarit që djali i kishte çuar për ta larë kredinë e shtëpisë
Një ngjarje interesante ka ndodhur këtyre ditëve në Rijekë të Kroacisë. Një kroate Jasna Vrhovac ka gjetur në rrugë një kovert me 7 mijë euro. Ajo më pas ka shkruar në facebook se pronari i parave duhej të shkonte ti ...
| Ina-Online | para 85 min
Një ngjarje interesante ka ndodhur këtyre ditëve në Rijekë të Kroacisë. Një kroate Jasna Vrhovac ka gjetur në rrugë një kovert me 7 mijë euro. Ajo më pas ka shkruar në facebook se pronari i parave duhej të shkonte ti ...
Nis ta rrënojë murin në Prishtinë, gjen granata dhe fishekë
Nis ta rrënojë murin në Prishtinë, gjen granata dhe fishekë
Një person ka njoftuar se derisa ishte duke e rrënuar një mur të një shtëpie të vjetër në Prishtinë, ka hasur në disa mjete të pashpërthyera, përcjellë albinfo.ch Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësite për deminim të ...
Te gjitha 8 | AlbInfo | 23-Aug-2019 12:42
Një person ka njoftuar se derisa ishte duke e rrënuar një mur të një shtëpie të vjetër në Prishtinë, ka hasur në disa mjete të pashpërthyera, përcjellë albinfo.ch Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësite për deminim të ...
Kosova, sërish në kërkim të Millan Radoiçiq (Dokument)
Kosova, sërish në kërkim të Millan Radoiçiq (Dokument)
Departamenti Special i Gjykatës Themelore në Prishtinë, ka lëshuar letërrreshtim vendor kundër të pandehurit Millan Radoiçiq, i njohur me nofkën ‘Mica’, i lindur më 21.02.1978 në Gjakovë dhe me vendbanim rruga ‘Vllado ...
Te gjitha 7 | Portalb | 23-Aug-2019 14:11
Departamenti Special i Gjykatës Themelore në Prishtinë, ka lëshuar letërrreshtim vendor kundër të pandehurit Millan Radoiçiq, i njohur me nofkën ‘Mica’, i lindur më 21.02.1978 në Gjakovë dhe me vendbanim rruga ‘Vllado ...
Zëvendësministrja në qeverinë Haradinaj shkruan në CV se di të kërkojë në internet
Zëvendësministrja në qeverinë Haradinaj shkruan në CV se di të kërkojë në internet
Aftësitë kompjuterike siç janë operimi në sistemet operative Windows e iOS janë bërë të zakonshme në CV-në e atyre që kërkojnë dhe gjejnë punë, por një zëvendësministre e qeverisë së Ramush Haradinajt ka edhe një tjetër ...
| TetovaSot | para 6 ore
Aftësitë kompjuterike siç janë operimi në sistemet operative Windows e iOS janë bërë të zakonshme në CV-në e atyre që kërkojnë dhe gjejnë punë, por një zëvendësministre e qeverisë së Ramush Haradinajt ka edhe një tjetër ...
Aksidentohet zv.ministri i Brendshëm i Kosovës
Aksidentohet zv.ministri i Brendshëm i Kosovës
Është aksidentuar zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme të Kosovës, Izmi Zeka. Mediet kosovare raportojnë se zv.ministri i Brendshëm është përfshirë në një aksident, ditën e djeshme. Ndërkohë, vetë Zeka ka ...
Te gjitha 10 | InFokusi | 23-Aug-2019 09:35
Është aksidentuar zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme të Kosovës, Izmi Zeka. Mediet kosovare raportojnë se zv.ministri i Brendshëm është përfshirë në një aksident, ditën e djeshme. Ndërkohë, vetë Zeka ka ...
“Më fal që s‘të fola shqip…”
“Më fal që s‘të fola shqip…”
Nga Enver Robelli 1. Jeta është plot e përplot me rrëfime. Merr trenin në Zürich për të shkuar në Basel, futesh në vagonin me restorant dhe shikon në horizont. Është verë dhe vjeshta duket në prag, së paku në Zvicër. ...
| GazetaTema | para 10 ore
Nga Enver Robelli 1. Jeta është plot e përplot me rrëfime. Merr trenin në Zürich për të shkuar në Basel, futesh në vagonin me restorant dhe shikon në horizont. Është verë dhe vjeshta duket në prag, së paku në Zvicër. ...
Bullgari, eksportet në Korenë e Jugut rriten me 25%
Bullgari, eksportet në Korenë e Jugut rriten me 25%
Që nga janari i 2019, eksportet bullgare në Korenë e Jugut shënuan rritje me 25% dhe e tejkaluan vlerën 22 milionë euro, tha zëvendësministri i Ekonomisë, Lachezar Borisov, në forumin e Shoqatës Koreano-Bullgare. ...
Te gjitha 2 | Monitor | para 22 ore
Që nga janari i 2019, eksportet bullgare në Korenë e Jugut shënuan rritje me 25% dhe e tejkaluan vlerën 22 milionë euro, tha zëvendësministri i Ekonomisë, Lachezar Borisov, në forumin e Shoqatës Koreano-Bullgare. ...
1 2


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved