ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/09/2019 12:59


Fërçkovska do të kërkojë t’i hiqet paraburgimi Janevës
Fërçkovska do të kërkojë t’i hiqet paraburgimi Janevës
Shkup, 17 shtator 2019 (MEDIAL) – Heqjen e masës së paraburgimit për ish-prokuroren publike speciale, Katica Janeva do të kërkojë sot avokatja e saj Irena Fërçkovska. Fërçkovska në një deklaratë për MEDIAL-n tha se ...
Te gjitha 82 | Medial | para 49 min
Shkup, 17 shtator 2019 (MEDIAL) – Heqjen e masës së paraburgimit për ish-prokuroren publike speciale, Katica Janeva do të kërkojë sot avokatja e saj Irena Fërçkovska. Fërçkovska në një deklaratë për MEDIAL-n tha se ...
Moti, ja kur do të nisin reshjet e shiut
Moti, ja kur do të nisin reshjet e shiut
Prej ditës së martë e deri në mes të javës përgjithësisht parashikohet mot me diell. Ditën e enjte pjesërisht në Veri do të nisin reshjet e shiut. Paqendrueshmëria në të gjithë territorin parashikohet ditën e premte. Më ...
Te gjitha 99 | Lexo | para 2 ore
Prej ditës së martë e deri në mes të javës përgjithësisht parashikohet mot me diell. Ditën e enjte pjesërisht në Veri do të nisin reshjet e shiut. Paqendrueshmëria në të gjithë territorin parashikohet ditën e premte. Më ...
Stanishiev: Krenohem që shikojë ndryshime pozitive në vend
Stanishiev: Krenohem që shikojë ndryshime pozitive në vend
Socialistët në Parlamentin Evropian japin mbështetje të fortë për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, theksoi kryetari i Partisë Socialiste Evropiane dhe ish-kryeministri bullgar, Sergej ...
Te gjitha 86 | Arbresh | para 21 min
Socialistët në Parlamentin Evropian japin mbështetje të fortë për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, theksoi kryetari i Partisë Socialiste Evropiane dhe ish-kryeministri bullgar, Sergej ...
Gjumi i drekës ul rrezikun nga sëmundjet e zemrës
Gjumi i drekës ul rrezikun nga sëmundjet e zemrës
Të pushosh në drekë të paktën dy herë në javë ul deri në 48% rrezikun e prekjes nga një infarkt apo një iktus. Nuk ka rëndësi kohëzgjatja dhe frekuenca e një pushimi të vogël gjatë pasdites, e rëndësishme është të ...
Te gjitha 86 | Albportali | para 49 min
Të pushosh në drekë të paktën dy herë në javë ul deri në 48% rrezikun e prekjes nga një infarkt apo një iktus. Nuk ka rëndësi kohëzgjatja dhe frekuenca e një pushimi të vogël gjatë pasdites, e rëndësishme është të ...
Seancë e Qeverisë, temat e antikorrupsionit në programet shkollore
Seancë e Qeverisë, temat e antikorrupsionit në programet shkollore
nformacioni për projekt strategjinë për Mbrojtje të Republikës së Maqedonisë së Veriut si edhe propozim vendimi për dërgimin e pjesëtarëve të Armatës për pjesëmarrje në operacionet paqeruajtëse “Mbështetje e vendosur” ...
Te gjitha 17 | Republika | para 119 min
nformacioni për projekt strategjinë për Mbrojtje të Republikës së Maqedonisë së Veriut si edhe propozim vendimi për dërgimin e pjesëtarëve të Armatës për pjesëmarrje në operacionet paqeruajtëse “Mbështetje e vendosur” ...
Arrestohen dy roja pylli, në Deçan
Arrestohen dy roja pylli, në Deçan
Dy roja pylli janë arrestuar në Deçan, pasi duke keqpërdorur detyrën zyrtare kanë lejuar të dyshuarit të kryenin vjedhje pylli. Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. “Janë arrestuar dy të dyshuar ...
Te gjitha 101 | Indeks Online | para 35 min
Dy roja pylli janë arrestuar në Deçan, pasi duke keqpërdorur detyrën zyrtare kanë lejuar të dyshuarit të kryenin vjedhje pylli. Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. “Janë arrestuar dy të dyshuar ...
94 aktakuza për 24 orë
94 aktakuza për 24 orë
Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur nëntëdhjetekatër (94) aktakuza kundër njëqindenëntë (109) personave, për vepra të ndryshme penale. Po ashtu, me ...
Te gjitha 41 | Gazeta Monitor | para 23 min
Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur nëntëdhjetekatër (94) aktakuza kundër njëqindenëntë (109) personave, për vepra të ndryshme penale. Po ashtu, me ...
Deputetët me iniciativë për një njësi zgjedhore
Deputetët me iniciativë për një njësi zgjedhore
Dymbëdhjetë deputetë të Kuvendit Republikan kanë ngritur iniciativë për ndryshimin me modelit zgjedhor, duke kërkuar një njësi zgjedhore në nivel të të gjithë shtetit. Raportohet se deputetët sot kanë kërkuar takim me ...
Te gjitha 15 | Alsat-M | para 110 min
Dymbëdhjetë deputetë të Kuvendit Republikan kanë ngritur iniciativë për ndryshimin me modelit zgjedhor, duke kërkuar një njësi zgjedhore në nivel të të gjithë shtetit. Raportohet se deputetët sot kanë kërkuar takim me ...
Opozita propozon katër skenarë për zgjedhje të prokurorit të ri publik
Opozita propozon katër skenarë për zgjedhje të prokurorit të ri publik
Prokuroria e njëjtë, me prokuror të ri për krim të organizuar dhe korrupsion i cili mund të jetë profesor është përgjigja e VMRO-DPMNE-së deri te ekipi qeveritar mbi propozimin për ligjin për Prokurori publike. Opozita ...
Te gjitha 24 | Arbresh | para 3 ore
Prokuroria e njëjtë, me prokuror të ri për krim të organizuar dhe korrupsion i cili mund të jetë profesor është përgjigja e VMRO-DPMNE-së deri te ekipi qeveritar mbi propozimin për ligjin për Prokurori publike. Opozita ...
Inspektimi i Bujar Osmanit për dy gjuhësinë i çmend mediat maqedonase (FOTO)
Inspektimi i Bujar Osmanit për dy gjuhësinë i çmend mediat maqedonase (FOTO)
Zv/kryeministri për çështje Evropiane, Bujar Osmani ditë më parë inspektoi të gjithë insitucionet e vendit për respektimin e dy gjuhësisë në tabelat informuese. Ai madje urdhëroi drejtorin e Agjencisë së Administratës ...
Te gjitha 18 | TetovaSot | para 31 min
Zv/kryeministri për çështje Evropiane, Bujar Osmani ditë më parë inspektoi të gjithë insitucionet e vendit për respektimin e dy gjuhësisë në tabelat informuese. Ai madje urdhëroi drejtorin e Agjencisë së Administratës ...


Lluka: Qytetarët nuk janë më konsumues, por burim i energjisë
Lluka: Qytetarët nuk janë më konsumues, por burim i energjisë
Ministri në detyrë i zhvillimit ekonomik, Valdrin Lluka, të martën ishte pjesë e konferencës 4 ditore Java për Zhvillim të Qëndrueshëm të Kosovës, e cila organizohet në bashkëpunim me Komisionin Evropian, Qeverinë ...
Te gjitha 8 | InFokusi | para 23 min
Ministri në detyrë i zhvillimit ekonomik, Valdrin Lluka, të martën ishte pjesë e konferencës 4 ditore Java për Zhvillim të Qëndrueshëm të Kosovës, e cila organizohet në bashkëpunim me Komisionin Evropian, Qeverinë ...
Rënie në furnizimin me rrymë gjatë tre muajve
Rënie në furnizimin me rrymë gjatë tre muajve
Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar statistikat afatshkurtra të industrisë. Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar statistikat afatshkurtra të industrisë, duke paraqitur indeksin e vëllimit ...
Te gjitha 6 | Zeri | para 31 min
Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar statistikat afatshkurtra të industrisë. Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar statistikat afatshkurtra të industrisë, duke paraqitur indeksin e vëllimit ...
“Qeveria dështoi plotësisht në realizimin e të ardhurave”, Spahiu: Rilindja di vetëm të vjedhë
“Qeveria dështoi plotësisht në realizimin e të ardhurave”, Spahiu: Rilindja di vetëm të vjedhë
Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu ka reaguar me një postim në facebook duke thënë se shteti ka dështuar totalisht në realizimin e të ardhurave. “Rilindja vetëm diçka mësoi dhe bëri e po bën shumë mirë, si të vjedhë, ...
Te gjitha 5 | Telegraf | para 3 ore
Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu ka reaguar me një postim në facebook duke thënë se shteti ka dështuar totalisht në realizimin e të ardhurave. “Rilindja vetëm diçka mësoi dhe bëri e po bën shumë mirë, si të vjedhë, ...

‘Po ndiqem nga mafia ruse’, zhduket pa gjurmë i riu në Tiranë
‘Po ndiqem nga mafia ruse’, zhduket pa gjurmë i riu në Tiranë
Po ndiqem nga mafia ruse…”, ky është mesazhi i dërguar policisë nga një i ri nga Burreli me banim në kryeqytet. As më pak dhe as më shumë ky pretendim është dorëzuar në polici nga e motra e të riut, i cili ka humbur ...
Te gjitha 2 | Lajmi i Fundit | para 47 min
Po ndiqem nga mafia ruse…”, ky është mesazhi i dërguar policisë nga një i ri nga Burreli me banim në kryeqytet. As më pak dhe as më shumë ky pretendim është dorëzuar në polici nga e motra e të riut, i cili ka humbur ...
Bllokimi i Gjykatës së Lartë, Strasburgu pranon padinë e të dënuarit përjetë
Bllokimi i Gjykatës së Lartë, Strasburgu pranon padinë e të dënuarit përjetë
Gjykata e Strasburgut pranon të shqyrtojë padinë e parë të një shtetasi shqiptar për shkak të mosfunksionimit të Gjykatës së Lartë. Gjykata e Strasburgut ka pranuar aplikimin Nr. 17766/19, të bërë nga Eduard Kola kundër ...
Te gjitha 2 | GazetaTema | para 3 ore
Gjykata e Strasburgut pranon të shqyrtojë padinë e parë të një shtetasi shqiptar për shkak të mosfunksionimit të Gjykatës së Lartë. Gjykata e Strasburgut ka pranuar aplikimin Nr. 17766/19, të bërë nga Eduard Kola kundër ...
Dosjet që i hiqen SPAK-ut, nga vrasjet, komploti tek rrëmbimet
Dosjet që i hiqen SPAK-ut, nga vrasjet, komploti tek rrëmbimet
Kompetencat e prokurorisë së Posaçme, Byrosë Kombëtare të Hetimit dhe Gjykatave Speciale ndahen të tre degë. Dega e parë dhe kryesore e kompetencave të SPAK-ut përfshin hetimin dhe gjykimin e çdo vepre të mundshme ...
Te gjitha 4 | Gazeta Dita | para 3 ore
Kompetencat e prokurorisë së Posaçme, Byrosë Kombëtare të Hetimit dhe Gjykatave Speciale ndahen të tre degë. Dega e parë dhe kryesore e kompetencave të SPAK-ut përfshin hetimin dhe gjykimin e çdo vepre të mundshme ...

Kori i Pejës, në garën ndërkombëtare të koreve në Belgjikë
Kori i Pejës, në garën ndërkombëtare të koreve në Belgjikë
Kori i qytetit të Pejës “Siparantum Choir” është përzgjedhur për herë të parë në garat ndërkombëtare të koreve evropiane “The 15th Edition Of The Biennial International Choir Contest Flanders”, që organizohet nga......
Te gjitha 9 | Zeri | para 2 ore
Kori i qytetit të Pejës “Siparantum Choir” është përzgjedhur për herë të parë në garat ndërkombëtare të koreve evropiane “The 15th Edition Of The Biennial International Choir Contest Flanders”, që organizohet nga......
Mësonjëtorja e Korçës i nënshtrohet rikonstruksionit
Mësonjëtorja e Korçës i nënshtrohet rikonstruksionit
Në Mësonjëtoren e Korçës kanë nisur punimet për rikonstruksionin e saj. Punimet në këtë ndërtesë pritet të përfundojë para fundit të vitit. Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, shprehet se ky objekt me rëndësi......
Te gjitha 6 | Zeri | para 2 ore
Në Mësonjëtoren e Korçës kanë nisur punimet për rikonstruksionin e saj. Punimet në këtë ndërtesë pritet të përfundojë para fundit të vitit. Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, shprehet se ky objekt me rëndësi......
Ekspozitë e re në GMK, “Një Ditë e Zakonshme Shtatori”
Ekspozitë e re në GMK, “Një Ditë e Zakonshme Shtatori”
Galeria e Ministrisë së Kulturës (GMK) vazhdon programin me ekspozitën e radhës të piktorit Vehbi Murati. Ekspozita e titulluar “Një ditë e zakonshme shtatori”, hapet të enjten mbrëma, më 19 shtator 2019. Ekspozita ...
Te gjitha 3 | Telegrafi | para 3 ore
Galeria e Ministrisë së Kulturës (GMK) vazhdon programin me ekspozitën e radhës të piktorit Vehbi Murati. Ekspozita e titulluar “Një ditë e zakonshme shtatori”, hapet të enjten mbrëma, më 19 shtator 2019. Ekspozita ...

Përse një “Po” me shumë “POR”?
Përse një “Po” me shumë “POR”?
Takimet e kryeministrit Rama në Berlin me Kancelaren Merkel dhe komisionin përkatës në Bundestag fund javën e kaluar bashkë me mesazhe të tjera tregojnë se lidhur me çeljen e negociatave të antarësimit në BE, po fiton ...
Te gjitha 2 | Medial | para 3 ore
Takimet e kryeministrit Rama në Berlin me Kancelaren Merkel dhe komisionin përkatës në Bundestag fund javën e kaluar bashkë me mesazhe të tjera tregojnë se lidhur me çeljen e negociatave të antarësimit në BE, po fiton ...
Asnjë kryeministër nuk ka të drejtë t’i udhëheqë bisedimet me Serbinë pa konsensus kombëtar
Asnjë kryeministër nuk ka të drejtë t’i udhëheqë bisedimet me Serbinë pa konsensus kombëtar
Çka duhet të dinë në lidhje me dialogun pretendentet për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës? Asnjë kryeministër i Kosovës, as dje e as sot nuk ka pasur e nuk ka të drejtë t’i udhëheqë bisedimet politike me Serbinë pa ...
Te gjitha 2 | Medial | para 11 ore
Çka duhet të dinë në lidhje me dialogun pretendentet për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës? Asnjë kryeministër i Kosovës, as dje e as sot nuk ka pasur e nuk ka të drejtë t’i udhëheqë bisedimet politike me Serbinë pa ...
Pse Ballkani nuk bëhet Skandinavi?
Pse Ballkani nuk bëhet Skandinavi?
Blerim Reka Sepse, paraja është më e fuqishme se ligji dhe keshi më i fortë se gjyqi. Dhjetë shekujt Bizantin, pesë shekujt otomanë dhe gjysëm shekulli komunist na e lanë: miton, rryshfetin dhe korrupcionin. Vendosën ...
| Ina-Online | para 4 ore
Blerim Reka Sepse, paraja është më e fuqishme se ligji dhe keshi më i fortë se gjyqi. Dhjetë shekujt Bizantin, pesë shekujt otomanë dhe gjysëm shekulli komunist na e lanë: miton, rryshfetin dhe korrupcionin. Vendosën ...

Joga te Muri i Trump
Joga te Muri i Trump
Ciudad Juárez, Meksiko Njerëzit marrin pjesë në një kasë joga ngjitur me murin e kufirit afër lumit Rio Grande, që është edhe pika e kalimit të shumë emigrantëve nga Amerika Qendrore dhe e Jugut drejt SHBA.
Te gjitha 2 | Telegraf | para 4 ore
Ciudad Juárez, Meksiko Njerëzit marrin pjesë në një kasë joga ngjitur me murin e kufirit afër lumit Rio Grande, që është edhe pika e kalimit të shumë emigrantëve nga Amerika Qendrore dhe e Jugut drejt SHBA.
Ford mund të jetë duke e ndërtuar një pickup shumë të këndshëm
Ford mund të jetë duke e ndërtuar një pickup shumë të këndshëm
Dukja e këtij pickup, mund të jetë shumë e pëlqyeshme Viteve të fundit, makinat pickup, po bëhen gjithnjë e më të popullarizuara, derisa kërkesa për to është e madhe, dëshira për nivel më të lartë luksi dhe teknologjie ...
Te gjitha 4 | Telegrafi | para 27 min
Dukja e këtij pickup, mund të jetë shumë e pëlqyeshme Viteve të fundit, makinat pickup, po bëhen gjithnjë e më të popullarizuara, derisa kërkesa për to është e madhe, dëshira për nivel më të lartë luksi dhe teknologjie ...
Termi “mësimdhënie” një relike e shekullit që shkoi
Termi “mësimdhënie” një relike e shekullit që shkoi
Termin “mësimdhënie” mund ta gjeni, pa u lodhur aspak, në doktorata, kumtesa, doracakë, udhëzues, artikuj e deri tek aktet administrative. Ai është pjesë e rëndësishme e fjalorit profesional të pedagogëve, mësuesve dhe ...
Te gjitha 4 | BalkanWeb | para 4 ore
Termin “mësimdhënie” mund ta gjeni, pa u lodhur aspak, në doktorata, kumtesa, doracakë, udhëzues, artikuj e deri tek aktet administrative. Ai është pjesë e rëndësishme e fjalorit profesional të pedagogëve, mësuesve dhe ...

Kapet kosovari me 11 kg heroinë në portin e Durrësit
Kapet kosovari me 11 kg heroinë në portin e Durrësit
Agim Sylejmani është personi i arrestuar ditën e sotme me 11 kg heroinë në portin e Durrësit. Sipas burimeve, shtetasi kosovar nuk ka pranuar të flasë para uniformave blu, shkruan Gazeta Shqiptare. Sylejmani prej disa ...
Te gjitha 90 | AlbInfo | para 57 min
Agim Sylejmani është personi i arrestuar ditën e sotme me 11 kg heroinë në portin e Durrësit. Sipas burimeve, shtetasi kosovar nuk ka pranuar të flasë para uniformave blu, shkruan Gazeta Shqiptare. Sylejmani prej disa ...
FOTO+EMRAT/ Sherr nën efektin e alkoolit, kush është i riu që u masakrua me sende të forta
FOTO+EMRAT/ Sherr nën efektin e alkoolit, kush është i riu që u masakrua me sende të forta
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Dibër, ku pas një sherri mes të rinjve ka mbetur i vrarë një 29-vjeçar i identifikuar si Dukat Plaku, të cilin e shihni dhe në foton e mëposhtme. ...
Te gjitha 33 | Telegraf | para 21 min
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Dibër, ku pas një sherri mes të rinjve ka mbetur i vrarë një 29-vjeçar i identifikuar si Dukat Plaku, të cilin e shihni dhe në foton e mëposhtme. ...
Austria pranon çdo zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë nëse palët bien dakord
Austria pranon çdo zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë nëse palët bien dakord
Kancelari në detyrë i Austrisë, është shprehur se Bashkimi Evropian i ka të qarta kriteret për vendet e Ballkanit Perëndimor. Vendet aspirante duhet të plotësojnë kriteret e kërkuara. Ndërsa për dialogun Kosovë-Serbi, ...
Te gjitha 84 | Arbresh | para 25 min
Kancelari në detyrë i Austrisë, është shprehur se Bashkimi Evropian i ka të qarta kriteret për vendet e Ballkanit Perëndimor. Vendet aspirante duhet të plotësojnë kriteret e kërkuara. Ndërsa për dialogun Kosovë-Serbi, ...

Albini i bindur: 42 mijë votat e diasporës janë të Vetëvendosjes!
Albini i bindur: 42 mijë votat e diasporës janë të Vetëvendosjes!
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti theksoi se shumica e votave të mërgimtarëve do të jenë për partinë e tij. Në një diskutim të hapur, të organizuar nga lëvizja “FOL”, ai ka thënë se votat e diasporës do ta ...
Te gjitha 107 | AlbInfo | para 21 min
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti theksoi se shumica e votave të mërgimtarëve do të jenë për partinë e tij. Në një diskutim të hapur, të organizuar nga lëvizja “FOL”, ai ka thënë se votat e diasporës do ta ...
Arrestohen dy roja pylli, në Deçan
Arrestohen dy roja pylli, në Deçan
Dy roja pylli janë arrestuar në Deçan, pasi duke keqpërdorur detyrën zyrtare kanë lejuar të dyshuarit të kryenin vjedhje pylli. Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. “Janë arrestuar dy të dyshuar ...
Te gjitha 101 | Indeks Online | para 35 min
Dy roja pylli janë arrestuar në Deçan, pasi duke keqpërdorur detyrën zyrtare kanë lejuar të dyshuarit të kryenin vjedhje pylli. Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. “Janë arrestuar dy të dyshuar ...
Fushatë burrash, që lë në hije gratë
Fushatë burrash, që lë në hije gratë
Grave kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës, nuk po u jepet hapësira e mjaftueshme në tubime parazgjedhore, thonë përfaqësuese të organizatave që merren me mbrojtjen e të drejtave të grave. Sipas tyre, edhe në ...
Te gjitha 22 | Indeks Online | para 72 min
Grave kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës, nuk po u jepet hapësira e mjaftueshme në tubime parazgjedhore, thonë përfaqësuese të organizatave që merren me mbrojtjen e të drejtave të grave. Sipas tyre, edhe në ...

Stanishiev: Krenohem që shikojë ndryshime pozitive në vend
Stanishiev: Krenohem që shikojë ndryshime pozitive në vend
Socialistët në Parlamentin Evropian japin mbështetje të fortë për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, theksoi kryetari i Partisë Socialiste Evropiane dhe ish-kryeministri bullgar, Sergej ...
Te gjitha 86 | Arbresh | para 21 min
Socialistët në Parlamentin Evropian japin mbështetje të fortë për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, theksoi kryetari i Partisë Socialiste Evropiane dhe ish-kryeministri bullgar, Sergej ...
Moti, ja kur do të nisin reshjet e shiut
Moti, ja kur do të nisin reshjet e shiut
Prej ditës së martë e deri në mes të javës përgjithësisht parashikohet mot me diell. Ditën e enjte pjesërisht në Veri do të nisin reshjet e shiut. Paqendrueshmëria në të gjithë territorin parashikohet ditën e premte. Më ...
Te gjitha 99 | Lexo | para 2 ore
Prej ditës së martë e deri në mes të javës përgjithësisht parashikohet mot me diell. Ditën e enjte pjesërisht në Veri do të nisin reshjet e shiut. Paqendrueshmëria në të gjithë territorin parashikohet ditën e premte. Më ...
Fërçkovska do të kërkojë t’i hiqet paraburgimi Janevës
Fërçkovska do të kërkojë t’i hiqet paraburgimi Janevës
Shkup, 17 shtator 2019 (MEDIAL) – Heqjen e masës së paraburgimit për ish-prokuroren publike speciale, Katica Janeva do të kërkojë sot avokatja e saj Irena Fërçkovska. Fërçkovska në një deklaratë për MEDIAL-n tha se ...
Te gjitha 82 | Medial | para 49 min
Shkup, 17 shtator 2019 (MEDIAL) – Heqjen e masës së paraburgimit për ish-prokuroren publike speciale, Katica Janeva do të kërkojë sot avokatja e saj Irena Fërçkovska. Fërçkovska në një deklaratë për MEDIAL-n tha se ...

Taksimi i mallrave në kufi, Qeveritë e Kosovës dhe Shqipërisë: Do të lehtësojmë lëvizjen
Taksimi i mallrave në kufi, Qeveritë e Kosovës dhe Shqipërisë: Do të lehtësojmë lëvizjen
Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë pritet ta trajtojnë kërkesën e banorëve të zonave kufitare që t’u krijohen lehtësira për qarkullimin e mallrave në të dy anët e shteteve. Pas raportimit nga Top Channel, Ministria ...
Te gjitha 24 | Indeks Online | para 3 ore
Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë pritet ta trajtojnë kërkesën e banorëve të zonave kufitare që t’u krijohen lehtësira për qarkullimin e mallrave në të dy anët e shteteve. Pas raportimit nga Top Channel, Ministria ...
Ari i fjetur në Kosovë
Ari i fjetur në Kosovë
Republika e Kosovës është e pasur me resurse natyrore. Ajo njohet për pasuritë e saj nëntoksore, e posaqërisht arin dhe argjendin. Kjo është edhe arsyeja pse Serbias bën një luftë kaq të madhe për ta marrë Veriun e ...
Te gjitha 8 | Ina-Online | para 3 ore
Republika e Kosovës është e pasur me resurse natyrore. Ajo njohet për pasuritë e saj nëntoksore, e posaqërisht arin dhe argjendin. Kjo është edhe arsyeja pse Serbias bën një luftë kaq të madhe për ta marrë Veriun e ...
A po i legalizojnë kosovarët armët, flet Izmi Zeka
A po i legalizojnë kosovarët armët, flet Izmi Zeka
Të martën përfundon afati i regjistrimit të armëve pa leje në Kosovë. Numri i aplikuesve sipas Izmi Zeka, zëvendës ministër i punëve të brendshme, ka arritur në 1 mijë e 800 aplikantë. Megjithatë sipas tij krahasuar me ...
Te gjitha 11 | InFokusi | para 2 ore
Të martën përfundon afati i regjistrimit të armëve pa leje në Kosovë. Numri i aplikuesve sipas Izmi Zeka, zëvendës ministër i punëve të brendshme, ka arritur në 1 mijë e 800 aplikantë. Megjithatë sipas tij krahasuar me ...

Nafta i rikthehet humbjeve – SHBA, IEA dhe Japonia do të përdorin rezervat strategjike
Nafta i rikthehet humbjeve – SHBA, IEA dhe Japonia do të përdorin rezervat strategjike
Çmimet e naftës po qëndrojnë në rënie gjatë sesionit të sotëm, por investitorët janë vigjilentë ndaj mundësive për një përgjigje ushtarake ndaj sulmeve mbi fabrikat e naftës në Arabinë Saudite, që e përgjysmuan ...
Te gjitha 189 | ScanTv | para 21 min
Çmimet e naftës po qëndrojnë në rënie gjatë sesionit të sotëm, por investitorët janë vigjilentë ndaj mundësive për një përgjigje ushtarake ndaj sulmeve mbi fabrikat e naftës në Arabinë Saudite, që e përgjysmuan ...
Izraeli në zgjedhje të dyta parlamentare
Izraeli në zgjedhje të dyta parlamentare
Izraelitët votojnë këtë të martë zgjedhjet e dyta parlamentare, të paprecedenta për shkak se një gjë e tillë ndodh vetëm pas pesë muajsh. Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu dhe partia e tij “Likud” do të ...
Te gjitha 24 | RTSH | para 22 min
Izraelitët votojnë këtë të martë zgjedhjet e dyta parlamentare, të paprecedenta për shkak se një gjë e tillë ndodh vetëm pas pesë muajsh. Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu dhe partia e tij “Likud” do të ...
Johnson pret vendimin e Gjykatës Supreme për nisjen e punës së kuvendit
Johnson pret vendimin e Gjykatës Supreme për nisjen e punës së kuvendit
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka thënë se do ta presë mendimin e gjykatësve të Gjykatës Supreme para se të vendosë për rifillimin e punës së kuvendit britanik. Gjykata Supreme do t’i mbajë dy seanca, ...
Te gjitha 66 | Gazeta Express | para 2 ore
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka thënë se do ta presë mendimin e gjykatësve të Gjykatës Supreme para se të vendosë për rifillimin e punës së kuvendit britanik. Gjykata Supreme do t’i mbajë dy seanca, ...

Ndeshjet e Ligës së Kampionëve, sivjet luhen me këtë top
Ndeshjet e Ligës së Kampionëve, sivjet luhen me këtë top
URFA-ja, ka prezantuar zyrtarisht topin me të cilin do të zhvillohen ndeshjet e këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Topi është disenjuar nga kompania e njohur e veshmbathjeve “Adidas”. Në njoftimin e UEFA-së thuhet se ...
Te gjitha 120 | Indeks Online | para 25 min
URFA-ja, ka prezantuar zyrtarisht topin me të cilin do të zhvillohen ndeshjet e këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Topi është disenjuar nga kompania e njohur e veshmbathjeve “Adidas”. Në njoftimin e UEFA-së thuhet se ...
12:36    Real Madridi publikon listën e skuadrës për ndeshjen kundër PSG-së Real Madridi e ka publikuar listën e...
12:36 Real Madridi publikon listën e skuadrës për ndeshjen kundër PSG-së Real Madridi e ka publikuar listën e...
Real Madridi e ka publikuar listën e lojtarëve të zgjedhur nga trajneri Zinedine Zidane për ndeshjen e parë të sezonit të ri të Ligës së Kampionëve, në të cilën madrilenët do të përballen me Paris Saint-Germainin në ...
Te gjitha 93 | Kosova Sot | para 22 min
Real Madridi e ka publikuar listën e lojtarëve të zgjedhur nga trajneri Zinedine Zidane për ndeshjen e parë të sezonit të ri të Ligës së Kampionëve, në të cilën madrilenët do të përballen me Paris Saint-Germainin në ...
Skauti i Manchester United jep vlerësimin e tij për Vedat Muriqin
Skauti i Manchester United jep vlerësimin e tij për Vedat Muriqin
Adidas ka prezantuar sot topin zyrtar të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve që fillon sot. Një dizajn i mrekullueshëm që paraqet një ngjyrë të re, e cila është e frymëzuar nga pasioni i treguar nga lojtarët dhe ...
Te gjitha 42 | GazetaBlic | para 44 min
Adidas ka prezantuar sot topin zyrtar të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve që fillon sot. Një dizajn i mrekullueshëm që paraqet një ngjyrë të re, e cila është e frymëzuar nga pasioni i treguar nga lojtarët dhe ...

Për të parën herë, Dua Lipa koncert në këtë vend
Për të parën herë, Dua Lipa koncert në këtë vend
Dua Lipa pa asnjë dyshim është një nga këngëtaret më të dashura në botë dhe ky fakt bën krenar miliona shqiptar mbarë botën, shkruan . Këngëtarja ka arritur edhe një sukses në karrierën e saj si këngëtare ku për herë të ...
Te gjitha 245 | Lajminet | para 23 min
Dua Lipa pa asnjë dyshim është një nga këngëtaret më të dashura në botë dhe ky fakt bën krenar miliona shqiptar mbarë botën, shkruan . Këngëtarja ka arritur edhe një sukses në karrierën e saj si këngëtare ku për herë të ...
Jonida Vokshi publikon fotot nga dasma
Jonida Vokshi publikon fotot nga dasma
Më datën 14 të këtij muaji, moderatorja Jonida Vokshi dhe partneri i saj, Besnik Krapi, kurorëzuan me martesë dashurinë e tyre.Ata mbajtën një ceremoni buzë detit, ku çdo detaj tërhoqi vëmendjen për shkak të ...
Te gjitha 77 | Lapsi | para 103 min
Më datën 14 të këtij muaji, moderatorja Jonida Vokshi dhe partneri i saj, Besnik Krapi, kurorëzuan me martesë dashurinë e tyre.Ata mbajtën një ceremoni buzë detit, ku çdo detaj tërhoqi vëmendjen për shkak të ...
Horoskopi ditor: 17 shtator 2019
Horoskopi ditor: 17 shtator 2019
Dashi Dashuria: Sot gjendja shpirtërore nuk është më e mira por do të keni mundësi të merrni një sqarim nga partneri/ja juaj. Nëse jeni martuar rishtas, do të duhet të mbani nën kontroll xhelozinë. Beqarët do kërkojnë ...
Te gjitha 46 | Lajmi i Fundit | para 2 ore
Dashi Dashuria: Sot gjendja shpirtërore nuk është më e mira por do të keni mundësi të merrni një sqarim nga partneri/ja juaj. Nëse jeni martuar rishtas, do të duhet të mbani nën kontroll xhelozinë. Beqarët do kërkojnë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved