ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 22:07


Nëna e terroristit në Zelandën e Re thotë se i biri meriton dënimin me vdekje (VIDEO)
Nëna e terroristit në Zelandën e Re thotë se i biri meriton dënimin me vdekje (VIDEO)
Nëna e Brenton Tarrant, terroristit që vrau të premten e kaluar 50 muslimanë në dy xhami në Christchurch, thotë se djali i saj meriton dënimin me vdekje për krimin e tij. Kur i treguan videon live të sulmit terrorist ...
Te gjitha 194 | Albportali | para 29 min
Nëna e Brenton Tarrant, terroristit që vrau të premten e kaluar 50 muslimanë në dy xhami në Christchurch, thotë se djali i saj meriton dënimin me vdekje për krimin e tij. Kur i treguan videon live të sulmit terrorist ...
Fushata zgjedhore të mos fillohet para kohe, paralajmëroi KSHZ-ja
Fushata zgjedhore të mos fillohet para kohe, paralajmëroi KSHZ-ja
Anëtari i KSHZ-së, Boris Kondarko, në sencën e 27-të të Komisionit, u bëri thirrje kandidatëve t’i përmbahen nenit 69 të Kodit Zgjedhor, në të cilin hollësisht është definuar se çka nënkuptohet me fushatë, së cilës ata ...
Te gjitha 87 | TetovaSot | para 4 ore
Anëtari i KSHZ-së, Boris Kondarko, në sencën e 27-të të Komisionit, u bëri thirrje kandidatëve t’i përmbahen nenit 69 të Kodit Zgjedhor, në të cilin hollësisht është definuar se çka nënkuptohet me fushatë, së cilës ata ...
Sigurimi i votave për Specialen, Hoxha i BESËS: Opozita shqiptare a po ju duket gomë rezervë e Qeverisë
Sigurimi i votave për Specialen, Hoxha i BESËS: Opozita shqiptare a po ju duket gomë rezervë e Qeverisë
Kërkesën e Qeverisë që VMRO-DPMNE-ja të dorëzojë propozime në formë të amendamenteve për projektligjin për prokurorinë, nga partia opozitare maqedonase e quajnë përpjekje për pazar me principet themelore që ata tashmë i ...
Te gjitha 57 | Ina-Online | para 28 min
Kërkesën e Qeverisë që VMRO-DPMNE-ja të dorëzojë propozime në formë të amendamenteve për projektligjin për prokurorinë, nga partia opozitare maqedonase e quajnë përpjekje për pazar me principet themelore që ata tashmë i ...
Këta janë kandidatët për zgjedhjet për kryetarë komunash në Ohër, Novo Sellë dhe Dibër
Këta janë kandidatët për zgjedhjet për kryetarë komunash në Ohër, Novo Sellë dhe Dibër
Pesë persona kanë dorëzuar kandidaturë për kryetar të komunës së Ohrit, e nga dy kandidatë janë paraqitur për komunën e Novo Sellës dhe Dibrës. Zgjedhjet lokale në këto komuna do të mbahen së bashku me ato ...
Te gjitha 55 | Telegrafi | para 2 ore
Pesë persona kanë dorëzuar kandidaturë për kryetar të komunës së Ohrit, e nga dy kandidatë janë paraqitur për komunën e Novo Sellës dhe Dibrës. Zgjedhjet lokale në këto komuna do të mbahen së bashku me ato ...
Vazhdon rritja e temperaturave….
Vazhdon rritja e temperaturave….
Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në relievet malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 me larësi vale 0,5 –1,5 metër në det të hapur. ...
Te gjitha 71 | Standard | para 9 ore
Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në relievet malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 me larësi vale 0,5 –1,5 metër në det të hapur. ...
Gostivar: Në ujrat e lumit Vardar gjendet trupi i pajetë i një 20 vjeçari
Gostivar: Në ujrat e lumit Vardar gjendet trupi i pajetë i një 20 vjeçari
Paraditen e sotme është gjetur i pa jetë trupi i 20 vjeçarit me iniciale J.M nga Gostivari, i cili nga të afërmit ishte paraqitur në organet e rendit si i zhdukur në ujërat e lumit Vardar. Trupi i pajetë i 20 vjeçarit ...
Te gjitha 33 | Flaka | para 3 ore
Paraditen e sotme është gjetur i pa jetë trupi i 20 vjeçarit me iniciale J.M nga Gostivari, i cili nga të afërmit ishte paraqitur në organet e rendit si i zhdukur në ujërat e lumit Vardar. Trupi i pajetë i 20 vjeçarit ...
Shkup, vëllau therr me thikë vëllanë, janë shqiptarë!
Shkup, vëllau therr me thikë vëllanë, janë shqiptarë!
Dy vëllezër janë përleshur mbrëmjen e djeshme në ambulancën e burgut “Idrizovë”, informojnë nga policia. Sipas informacioneve O.A (34) nga Shkupi është therur në pjesën e barkut dhe të dorës nga i burgosuri F.A (34), ...
Te gjitha 24 | IliriaNews | para 51 min
Dy vëllezër janë përleshur mbrëmjen e djeshme në ambulancën e burgut “Idrizovë”, informojnë nga policia. Sipas informacioneve O.A (34) nga Shkupi është therur në pjesën e barkut dhe të dorës nga i burgosuri F.A (34), ...
Prokurorja maqedonase nuk është e kënaqur, do të kërkoj dënim më të madh për Feta Alimin
Prokurorja maqedonase nuk është e kënaqur, do të kërkoj dënim më të madh për Feta Alimin
Prukurorja Vilma Ruskoska ne emisionin Click Plus ne TV21 ka thene se Feta Alimi nuk e ka shpetuar kreun e ASH-se Ziadin Sela, naten e pergjakshme te 27 prillit ne Kuvend. Ajo, madje ka thene se do të ankimojë vendimin ...
Te gjitha 34 | Ina-Online | para 5 ore
Prukurorja Vilma Ruskoska ne emisionin Click Plus ne TV21 ka thene se Feta Alimi nuk e ka shpetuar kreun e ASH-se Ziadin Sela, naten e pergjakshme te 27 prillit ne Kuvend. Ajo, madje ka thene se do të ankimojë vendimin ...
Shtatë raste të reja të të prekurve nga fruthi
Shtatë raste të reja të të prekurve nga fruthi
Trembëdhjetë pacientë me fruth janë kontrolluar gjatë ditës së djeshme ku shtatë prej tyre janë mbajtur për mjekim në spital. Nga gjithsej 34 pacientë të hospitalizuar në Klinikë (16 fëmijë dhe 18 të moshuar) dy fëmijë ...
Te gjitha 22 | TetovaSot | para 4 ore
Trembëdhjetë pacientë me fruth janë kontrolluar gjatë ditës së djeshme ku shtatë prej tyre janë mbajtur për mjekim në spital. Nga gjithsej 34 pacientë të hospitalizuar në Klinikë (16 fëmijë dhe 18 të moshuar) dy fëmijë ...
Gold AG me fjalë prekëse për 7 vjeçarin që humbi jetën tragjikisht në Zvicër
Gold AG me fjalë prekëse për 7 vjeçarin që humbi jetën tragjikisht në Zvicër
Arian Agushi ka reguar pas tragjedisë që ndodhi në Basel të Zvicrës, ku 7 vjeçari humbi jetën pasi u sulmua nga një 75 vjeçare me thikë. Reagimi i plotë i Gold AG. Unë jam fajtor veç pse jam shqiptar Nuk mund të thuhet ...
Te gjitha 306 | TetovaSot | para 27 min
Arian Agushi ka reguar pas tragjedisë që ndodhi në Basel të Zvicrës, ku 7 vjeçari humbi jetën pasi u sulmua nga një 75 vjeçare me thikë. Reagimi i plotë i Gold AG. Unë jam fajtor veç pse jam shqiptar Nuk mund të thuhet ...


Autostrada “Ibrahim Rugova” pa ndriçim
Autostrada “Ibrahim Rugova” pa ndriçim
Ndryshe nga autostradat e vendeve fqinje, ajo e Kosovës – Ibrahim Rugova, nuk ka ndriçim. Jo shumë kohë pasi u inaugurua, filloi të dëmtohej. Në autostradën “Ibrahim Rugova” u vodh një pjesë e ndriçimit . Dikush mori ...
Te gjitha 4 | InFokusi | para 40 min
Ndryshe nga autostradat e vendeve fqinje, ajo e Kosovës – Ibrahim Rugova, nuk ka ndriçim. Jo shumë kohë pasi u inaugurua, filloi të dëmtohej. Në autostradën “Ibrahim Rugova” u vodh një pjesë e ndriçimit . Dikush mori ...
PUNA IDEALE, PUNA E SHTETIT. Të gjithë vrapojnë pas administratës
PUNA IDEALE, PUNA E SHTETIT. Të gjithë vrapojnë pas administratës
Për dallim prej sektorit privat, i cili ka vështirësi të mëdha të gjejë kuadro të nevojshëm për nevojat e punës, në shpalljet për punësimin në administratën e shtetit paraqiten shumë më shumë të interesuar se sa ka ...
Te gjitha 13 | Albportali | para 34 min
Për dallim prej sektorit privat, i cili ka vështirësi të mëdha të gjejë kuadro të nevojshëm për nevojat e punës, në shpalljet për punësimin në administratën e shtetit paraqiten shumë më shumë të interesuar se sa ka ...
Rritet deficiti tregtar, bie krejt importi me Serbinë
Rritet deficiti tregtar, bie krejt importi me Serbinë
Të dhënat nga Tregtia e Jashtme të Mallrave në Kosovë tregojnë për një deficit tregtar më të lartë për (14.1 për qind) në muajin shkurt 2019, në raport me periudhën e njëjtët të vitit 2018. Që kur Qeveria e Kosovës ...
Te gjitha 14 | Gazeta Observer | para 8 ore
Të dhënat nga Tregtia e Jashtme të Mallrave në Kosovë tregojnë për një deficit tregtar më të lartë për (14.1 për qind) në muajin shkurt 2019, në raport me periudhën e njëjtët të vitit 2018. Që kur Qeveria e Kosovës ...

Jeta midis Londrës dhe Elbasanit, kush ishte Ravik Gurra
Jeta midis Londrës dhe Elbasanit, kush ishte Ravik Gurra
Por kush ishte Ravik Gurra, avokati që u ekzekutuar në mënyrë mafioze një natë më parë? Ravik Gurra njihet si avokati, i cili ndër vite ka përfaqësuar në gjykatë shumë nga “të fortët” e botës së krimit. Gurra ka mbaruar ...
Te gjitha 150 | ABCNews | para 86 min
Por kush ishte Ravik Gurra, avokati që u ekzekutuar në mënyrë mafioze një natë më parë? Ravik Gurra njihet si avokati, i cili ndër vite ka përfaqësuar në gjykatë shumë nga “të fortët” e botës së krimit. Gurra ka mbaruar ...
Digjen 10 hektarë pyje në Lezhë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme
Digjen 10 hektarë pyje në Lezhë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme
Në njësinë administrative të Ungrejt në Lezhë, një zjarr masiv ka djegur rreth 10 hektarë pyje. Forcat e Inperktoriatit Pyjor kanë mbërritur në vendngjarje, për të bërë të mundur shuarjen e flakëve, ndërkohë mesohet se ...
Te gjitha 48 | Dritare | para 73 min
Në njësinë administrative të Ungrejt në Lezhë, një zjarr masiv ka djegur rreth 10 hektarë pyje. Forcat e Inperktoriatit Pyjor kanë mbërritur në vendngjarje, për të bërë të mundur shuarjen e flakëve, ndërkohë mesohet se ...
Shqiptarët dalin live me shishe alkooli e mijëra euro në burgun famëkeq të Greqisë
Shqiptarët dalin live me shishe alkooli e mijëra euro në burgun famëkeq të Greqisë
Publikimi i një videoje me kohëzgjatje 11 minuta, nga një qeli që thuhet se ndodhet në burgun famëkeq të Korridhalosë, e cila ngjan në fakt me një dhomë hoteli me 5 yje ku zbaviten natën e Vitit të Ri disa të burgosur ...
Te gjitha 11 | InFokusi | para 32 min
Publikimi i një videoje me kohëzgjatje 11 minuta, nga një qeli që thuhet se ndodhet në burgun famëkeq të Korridhalosë, e cila ngjan në fakt me një dhomë hoteli me 5 yje ku zbaviten natën e Vitit të Ri disa të burgosur ...

Koleta dhe dashuritë e saj
Koleta dhe dashuritë e saj
« Koleta dhe miket e saj » ( Colette et lessiens ), një libër që sapo është botuar në Paris nga shkrimtarja e njohur dhe akademikja franceze DominiqueBona. Në fakt, Koleta s’ka reshtur së ngacmuari fantazinë dhe ...
Te gjitha 3 | Gazeta Observer | para 5 ore
« Koleta dhe miket e saj » ( Colette et lessiens ), një libër që sapo është botuar në Paris nga shkrimtarja e njohur dhe akademikja franceze DominiqueBona. Në fakt, Koleta s’ka reshtur së ngacmuari fantazinë dhe ...
Letra për Enverin: Vaçja, arrogante dhe mospërfillëse ndaj partisë
Letra për Enverin: Vaçja, arrogante dhe mospërfillëse ndaj partisë
Ekskluzive / Libri i Kaloçit, “Shkrimtarët dhe artistët nën diktatin komunist”, Publikohet raport-informacioni i 17 marsit të vitit 1973 për Enverin, Mehmetin dhe Hysniun lidhur me Estradën e Tiranës, i hartuar nga ...
Te gjitha 3 | Gazeta Shqip | para 11 ore
Ekskluzive / Libri i Kaloçit, “Shkrimtarët dhe artistët nën diktatin komunist”, Publikohet raport-informacioni i 17 marsit të vitit 1973 për Enverin, Mehmetin dhe Hysniun lidhur me Estradën e Tiranës, i hartuar nga ...
Kapexhiu, Nder i Kombit; Vlerësimi nga Presidenti për 75-vjetorin e lindjes
Kapexhiu, Nder i Kombit; Vlerësimi nga Presidenti për 75-vjetorin e lindjes
Pothuajse të gjithë e njohin karakterin dhe linjën e karikaturës së Bujar Kapexhiut. Me një humor të bukur ai zbulon karakteret e personazheve. Që në fillim ai spikati me karikaturat e tij me prirje natyrale, të fortë ...
Te gjitha 5 | Gazeta Observer | para 5 ore
Pothuajse të gjithë e njohin karakterin dhe linjën e karikaturës së Bujar Kapexhiut. Me një humor të bukur ai zbulon karakteret e personazheve. Që në fillim ai spikati me karikaturat e tij me prirje natyrale, të fortë ...

Analisti Ilir Demalia për mitingun e PS-së: Ajo Shqipëri që doni ju KM, kurrë mos u bëftë!
Analisti Ilir Demalia për mitingun e PS-së: Ajo Shqipëri që doni ju KM, kurrë mos u bëftë!
Analisti, Ilir Demalia, ka reaguar lidhur me mitingun e sotëm të Partisë Socialiste, ku u shpall kandiktatura e Erion Veliaj për një mandat të dytë në Bashkinë e Tiranës. Demalia thotë se një rreshtim i atillë i ...
Te gjitha 5 | Telegraf | para 2 ore
Analisti, Ilir Demalia, ka reaguar lidhur me mitingun e sotëm të Partisë Socialiste, ku u shpall kandiktatura e Erion Veliaj për një mandat të dytë në Bashkinë e Tiranës. Demalia thotë se një rreshtim i atillë i ...
Deklarata e Ramës, Bylykbashi: Edhe Musolini e Hitleri erdhën në pushtet me vota
Deklarata e Ramës, Bylykbashi: Edhe Musolini e Hitleri erdhën në pushtet me vota
Oerd Bylykbashi ka reaguar pas sigurisë së Edi Ramës për fitore në zgjedhjet e ardhshme. Ish-deputeti shkruan se dhe Benito Musolini dhe Adolf Hitleri erdhën në pushtet me vota, por vë theksin tek liria e qytetarëve për ...
Te gjitha 3 | Politiko | para 4 ore
Oerd Bylykbashi ka reaguar pas sigurisë së Edi Ramës për fitore në zgjedhjet e ardhshme. Ish-deputeti shkruan se dhe Benito Musolini dhe Adolf Hitleri erdhën në pushtet me vota, por vë theksin tek liria e qytetarëve për ...
Po erdhi SPAKU, s’ka shpëtim për askënd!
Po erdhi SPAKU, s’ka shpëtim për askënd!
Reforma në drejtësi ishte tema në të cilën u ndal në monologun e kësaj të premteje në emisionin “Provokacija” Mustafa Nano. Sipas tij, ndërkombëtarët sa herë që duan të flasin mirë për Shqipërinë kujtojnë reformën në ...
Te gjitha 4 | Zhurnal | para 10 ore
Reforma në drejtësi ishte tema në të cilën u ndal në monologun e kësaj të premteje në emisionin “Provokacija” Mustafa Nano. Sipas tij, ndërkombëtarët sa herë që duan të flasin mirë për Shqipërinë kujtojnë reformën në ...

Realizohen imazhe të detajuara të zemrës së foshnjës brenda mitrës
Realizohen imazhe të detajuara të zemrës së foshnjës brenda mitrës
Hulumtuesit kanë prodhuar imazhe të zemrës së foshnjës derisa është ende brenda mitrës. Gratë shtatzëna janë skanuar në një makinë të rezonancës magnetike ndërsa kompjuterët e fuqishëm ndërtuan modelin 3D të rrahjeve të ...
Te gjitha 2 | Zhurnal | para 2 ore
Hulumtuesit kanë prodhuar imazhe të zemrës së foshnjës derisa është ende brenda mitrës. Gratë shtatzëna janë skanuar në një makinë të rezonancës magnetike ndërsa kompjuterët e fuqishëm ndërtuan modelin 3D të rrahjeve të ...
Fëmijët fatkeq të Afganistanit
Fëmijët fatkeq të Afganistanit
Fotografi i luftës Andrew Quilty udhëtoi me Save the Children në Afganistan, duke kapur portrete fëmijësh, jeta e të cilëve ishte shkatërruar nga konflikti në të cilin ndodhet vendi. Në një seri portretesh, fëmijët ...
Te gjitha 2 | Gazeta Observer | para 39 min
Fotografi i luftës Andrew Quilty udhëtoi me Save the Children në Afganistan, duke kapur portrete fëmijësh, jeta e të cilëve ishte shkatërruar nga konflikti në të cilin ndodhet vendi. Në një seri portretesh, fëmijët ...
Civilët serbë, ndër më të armatosurit në botë
Civilët serbë, ndër më të armatosurit në botë
Në Serbi, për 100 banorë, janë nga 39.1 copë armë. Me këto shifra, sipas hulumtimit të vjetëm të Institutit për Studime Ndërkombëtare dhe Zhvillim, me seli në Gjenevë, Serbinë e bën vendin e tretë në botë dhe të parin ...
Te gjitha 2 | Zhurnal | para 6 ore
Në Serbi, për 100 banorë, janë nga 39.1 copë armë. Me këto shifra, sipas hulumtimit të vjetëm të Institutit për Studime Ndërkombëtare dhe Zhvillim, me seli në Gjenevë, Serbinë e bën vendin e tretë në botë dhe të parin ...

Propozimi i Ramës për opozitën/ Reagon Berisha: Një arsye më shumë për ta shporrur
Propozimi i Ramës për opozitën/ Reagon Berisha: Një arsye më shumë për ta shporrur
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar sërish në lidhje me Kongresin e sotëm të Partisë Socialiste. Ftesën e kryeministrit Rama se, “nëse opozita fiton një bashki më shumë në zgjedhjet e 30 qershorit, vendi shkon në ...
Te gjitha 72 | Koha Jone | para 65 min
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar sërish në lidhje me Kongresin e sotëm të Partisë Socialiste. Ftesën e kryeministrit Rama se, “nëse opozita fiton një bashki më shumë në zgjedhjet e 30 qershorit, vendi shkon në ...
Kryeministri i Spanjës uron Kongresin: PS garanci për reformat dhe anëtarësimin e Shqipërisë në BE
Kryeministri i Spanjës uron Kongresin: PS garanci për reformat dhe anëtarësimin e Shqipërisë në BE
Kryeministri i Spanjës, Pedro Sánchez Pérez-Castejón ka uruar Partinë Socialiste të Shqipërisë për Kongresin. Urimin e ka publikuar në rrjetin social, facebook, Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, ...
Te gjitha 190 | GazetaTema | para 28 min
Kryeministri i Spanjës, Pedro Sánchez Pérez-Castejón ka uruar Partinë Socialiste të Shqipërisë për Kongresin. Urimin e ka publikuar në rrjetin social, facebook, Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, ...
Tirana e refuzoi rikandidmin e Veliajt me mospjesmarrje, ja autobusët me militantë e sjellë nga rrethet
Tirana e refuzoi rikandidmin e Veliajt me mospjesmarrje, ja autobusët me militantë e sjellë nga rrethet
Sot socialistët u mblodhën për të kërkuar mandatin e dytë për Erion Veliajn si kryebashkiak i Tiranës, por banorët e kryeqytetit e refuzuan pjesëmarrjen në një aheng fasade. Refuzimin e kryeqytetasve socialistët e dinin ...
Te gjitha 73 | Gazeta55 | para 107 min
Sot socialistët u mblodhën për të kërkuar mandatin e dytë për Erion Veliajn si kryebashkiak i Tiranës, por banorët e kryeqytetit e refuzuan pjesëmarrjen në një aheng fasade. Refuzimin e kryeqytetasve socialistët e dinin ...

Fjalimi i Bill Clintonit për vrasjet në Kosovë pak para bombardimeve të NATO-s (VIDEO)
Fjalimi i Bill Clintonit për vrasjet në Kosovë pak para bombardimeve të NATO-s (VIDEO)
Në ditën kur fushata e famshme e bombardimeve të NATO-s ndaj forcave serbe që po kryenin gjenocid në Kosovë, ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton, po u shpjegonte amerikanëve pse kjo fushatë ishte e domosdoshme. Në një ...
Te gjitha 86 | Koha.mk | para 50 min
Në ditën kur fushata e famshme e bombardimeve të NATO-s ndaj forcave serbe që po kryenin gjenocid në Kosovë, ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton, po u shpjegonte amerikanëve pse kjo fushatë ishte e domosdoshme. Në një ...
Gold AG me fjalë prekëse për 7 vjeçarin që humbi jetën tragjikisht në Zvicër
Gold AG me fjalë prekëse për 7 vjeçarin që humbi jetën tragjikisht në Zvicër
Arian Agushi ka reguar pas tragjedisë që ndodhi në Basel të Zvicrës, ku 7 vjeçari humbi jetën pasi u sulmua nga një 75 vjeçare me thikë. Reagimi i plotë i Gold AG. Unë jam fajtor veç pse jam shqiptar Nuk mund të thuhet ...
Te gjitha 306 | TetovaSot | para 27 min
Arian Agushi ka reguar pas tragjedisë që ndodhi në Basel të Zvicrës, ku 7 vjeçari humbi jetën pasi u sulmua nga një 75 vjeçare me thikë. Reagimi i plotë i Gold AG. Unë jam fajtor veç pse jam shqiptar Nuk mund të thuhet ...
20 vjet pas sulmeve të NATO-s, gjurmët janë ende në Beograd
20 vjet pas sulmeve të NATO-s, gjurmët janë ende në Beograd
Më 24 mars 1999, në Beograd kumbuan sirenat. Shansi i fundit për një zgjidhje paqësore në konfliktin e Kosovës, kish kaluar pa asnjë rezultat. Me avionë ushtarakë dhe raketa, NATO sulmoi për të ndaluar dhunën brutale të ...
Te gjitha 45 | Zeri | para 2 ore
Më 24 mars 1999, në Beograd kumbuan sirenat. Shansi i fundit për një zgjidhje paqësore në konfliktin e Kosovës, kish kaluar pa asnjë rezultat. Me avionë ushtarakë dhe raketa, NATO sulmoi për të ndaluar dhunën brutale të ...

Sigurimi i votave për Specialen, Hoxha i BESËS: Opozita shqiptare a po ju duket gomë rezervë e Qeverisë
Sigurimi i votave për Specialen, Hoxha i BESËS: Opozita shqiptare a po ju duket gomë rezervë e Qeverisë
Kërkesën e Qeverisë që VMRO-DPMNE-ja të dorëzojë propozime në formë të amendamenteve për projektligjin për prokurorinë, nga partia opozitare maqedonase e quajnë përpjekje për pazar me principet themelore që ata tashmë i ...
Te gjitha 57 | Ina-Online | para 28 min
Kërkesën e Qeverisë që VMRO-DPMNE-ja të dorëzojë propozime në formë të amendamenteve për projektligjin për prokurorinë, nga partia opozitare maqedonase e quajnë përpjekje për pazar me principet themelore që ata tashmë i ...
Nëna e terroristit në Zelandën e Re thotë se i biri meriton dënimin me vdekje (VIDEO)
Nëna e terroristit në Zelandën e Re thotë se i biri meriton dënimin me vdekje (VIDEO)
Nëna e Brenton Tarrant, terroristit që vrau të premten e kaluar 50 muslimanë në dy xhami në Christchurch, thotë se djali i saj meriton dënimin me vdekje për krimin e tij. Kur i treguan videon live të sulmit terrorist ...
Te gjitha 194 | Albportali | para 29 min
Nëna e Brenton Tarrant, terroristit që vrau të premten e kaluar 50 muslimanë në dy xhami në Christchurch, thotë se djali i saj meriton dënimin me vdekje për krimin e tij. Kur i treguan videon live të sulmit terrorist ...
Fushata zgjedhore të mos fillohet para kohe, paralajmëroi KSHZ-ja
Fushata zgjedhore të mos fillohet para kohe, paralajmëroi KSHZ-ja
Anëtari i KSHZ-së, Boris Kondarko, në sencën e 27-të të Komisionit, u bëri thirrje kandidatëve t’i përmbahen nenit 69 të Kodit Zgjedhor, në të cilin hollësisht është definuar se çka nënkuptohet me fushatë, së cilës ata ...
Te gjitha 87 | TetovaSot | para 4 ore
Anëtari i KSHZ-së, Boris Kondarko, në sencën e 27-të të Komisionit, u bëri thirrje kandidatëve t’i përmbahen nenit 69 të Kodit Zgjedhor, në të cilin hollësisht është definuar se çka nënkuptohet me fushatë, së cilës ata ...

Ultimatum i ri për Kosovën: BE e SHBA kërkojnë pezullimin e menjëhershëm të taksës
Ultimatum i ri për Kosovën: BE e SHBA kërkojnë pezullimin e menjëhershëm të taksës
Bashkimi Evropian edhe një herë nuk ka dashur të komentojë në lidhje me miratimin e Ligjit dhe Platformës për Dialog me Serbinë nga ana e Kosovës. Por, zëdhënësja e Zyrës së Mogherinit, Maja Kocijançiq, ka thënë për ...
Te gjitha 58 | Zeri | para 3 ore
Bashkimi Evropian edhe një herë nuk ka dashur të komentojë në lidhje me miratimin e Ligjit dhe Platformës për Dialog me Serbinë nga ana e Kosovës. Por, zëdhënësja e Zyrës së Mogherinit, Maja Kocijançiq, ka thënë për ...
Bleu një apartament luksoz, dorëhiqet ministrja e Drejtësisë
Bleu një apartament luksoz, dorëhiqet ministrja e Drejtësisë
Ministrja bullgare e Drejtësisë, Tsetska Tsacheva, ka dhënë dorëheqje të shtunën pas denoncimeve në media se ajo dhe tre politikanë të partisë së qendrës së djathtë në qeveri (GERB) ka blerë apartament luksoz me çmim të ...
Te gjitha 7 | InFokusi | para 3 ore
Ministrja bullgare e Drejtësisë, Tsetska Tsacheva, ka dhënë dorëheqje të shtunën pas denoncimeve në media se ajo dhe tre politikanë të partisë së qendrës së djathtë në qeveri (GERB) ka blerë apartament luksoz me çmim të ...
Vuçiq: Kosova po i teston serbët në veri që duan të jetojnë në Serbi
Vuçiq: Kosova po i teston serbët në veri që duan të jetojnë në Serbi
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se “provokimet e reja të Kosovës janë problem serioz dhe se me aksionin e fundit në veri, ajo ka dashur të testojë serbët se kush dhe në ç’mënyrë është i gatshëm t’iu ...
Te gjitha 16 | Portalb | para 7 ore
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se “provokimet e reja të Kosovës janë problem serioz dhe se me aksionin e fundit në veri, ajo ka dashur të testojë serbët se kush dhe në ç’mënyrë është i gatshëm t’iu ...

Protesta masive në Londër kundër Brexit
Protesta masive në Londër kundër Brexit
Me mijëra persona protestuan në Londër kundër Brexit. Manifestuesit janë mbledhur fillimisht në Central Park Lane për të marshuar më pas drejt selisë së parlamentit dhe kryeministrisë. Kanë qenë të shumtë flamujt e ...
Te gjitha 110 | Medial | para 57 min
Me mijëra persona protestuan në Londër kundër Brexit. Manifestuesit janë mbledhur fillimisht në Central Park Lane për të marshuar më pas drejt selisë së parlamentit dhe kryeministrisë. Kanë qenë të shumtë flamujt e ...
Ndërtesa më e lartë në Dubai është ndriçuar me një imazh të kryeministrës Zelandës, ku Sheik Mohammed bin Rashid falënderon atë (FOTO)
Ndërtesa më e lartë në Dubai është ndriçuar me një imazh të kryeministrës Zelandës, ku Sheik Mohammed bin Rashid falënderon atë (FOTO)
Ndërtesa më e lartë në Dubai është ndriçuar me një imazh të Jacinda Ardern, ku Sheik Mohammed bin Rashid falënderon Kryeministren e Zelandës së Re, ku thotë: Falënderit kryeministre Jacinda Ardern dhe Zelandës së Re për ...
Te gjitha 68 | TetovaSot | para 27 min
Ndërtesa më e lartë në Dubai është ndriçuar me një imazh të Jacinda Ardern, ku Sheik Mohammed bin Rashid falënderon Kryeministren e Zelandës së Re, ku thotë: Falënderit kryeministre Jacinda Ardern dhe Zelandës së Re për ...
Forcat Demokratike Siriane shpallin mposhtjen e kalifatit të vetëshpallur të ISIS-it
Forcat Demokratike Siriane shpallin mposhtjen e kalifatit të vetëshpallur të ISIS-it
Forcat Demokratike Siriane, që mbështeten nga Shtetet e Bashkuara, ngritën flamurin e tyre mbi qytetin Baghuz në verilindje të Sirisë dhe thanë se kalifati i vetëshpallur i Shtetit Islamik, më në fund ka marrë fund. ...
Te gjitha 38 | Zeri Amerikes | para 107 min
Forcat Demokratike Siriane, që mbështeten nga Shtetet e Bashkuara, ngritën flamurin e tyre mbi qytetin Baghuz në verilindje të Sirisë dhe thanë se kalifati i vetëshpallur i Shtetit Islamik, më në fund ka marrë fund. ...

Shqipërisë i ndalohet hapi fals me Andorrën, asgjë tjetër veç fitores
Shqipërisë i ndalohet hapi fals me Andorrën, asgjë tjetër veç fitores
Pas humbjes ndaj Turqisë në ndeshjen e parë në grup, që i kushtoi vendin e punës trajnerit Panuçi, Shqipëria luan ndaj Andorrës të hënën në mbrëmje. Në këtë takim, ekipi do drejtohet nga Sulejman Mema dhe Ervin Bulku, ...
Te gjitha 212 | Gazeta55 | para 65 min
Pas humbjes ndaj Turqisë në ndeshjen e parë në grup, që i kushtoi vendin e punës trajnerit Panuçi, Shqipëria luan ndaj Andorrës të hënën në mbrëmje. Në këtë takim, ekipi do drejtohet nga Sulejman Mema dhe Ervin Bulku, ...
Pamje nga përgatitjet e Kosovës për ndeshjen ndaj Bullgarisë
Pamje nga përgatitjet e Kosovës për ndeshjen ndaj Bullgarisë
Kombëtarja e Kosovës ka zhvilluar sot seancën stërvitore në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen e parë kualifikuese kundër Bullgarisë, të cilën do ta zhvillojë të hënën në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet. Derisa ...
Te gjitha 463 | AlMaKos | para 32 min
Kombëtarja e Kosovës ka zhvilluar sot seancën stërvitore në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen e parë kualifikuese kundër Bullgarisë, të cilën do ta zhvillojë të hënën në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet. Derisa ...
Turqia fiton edhe ndaj kombëtares së 21-vjeçarëve në “Elbasan Arena” (VIDEO)
Turqia fiton edhe ndaj kombëtares së 21-vjeçarëve në “Elbasan Arena” (VIDEO)
Shqipëria U-21 është mundur nga bashkëmoshatarët e tyre 2-1 në në “Elbasan Arena” për eliminatoret “Euro 2021”. Turqia e zhbllokoi takimin që në minutën e 10-të me sulmuesin kryesor Juksel, që realizoi me kokë, pas një ...
Te gjitha 273 | Koha Jone | para 45 min
Shqipëria U-21 është mundur nga bashkëmoshatarët e tyre 2-1 në në “Elbasan Arena” për eliminatoret “Euro 2021”. Turqia e zhbllokoi takimin që në minutën e 10-të me sulmuesin kryesor Juksel, që realizoi me kokë, pas një ...

E rrethuar nga meshkuj, Bebe Rexha përformancë të ‘zjarrtë’ për LGBT
E rrethuar nga meshkuj, Bebe Rexha përformancë të ‘zjarrtë’ për LGBT
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha ka dhënë një performancë të ‘zjarrtë’ për komunitetin ‘LGBT’. Bebe ishte e rrethuar nga meshkuj gjysmë të zhveshur të cilët e shoqëruan yllin 29 vjeçar derisa ...
Te gjitha 109 | Indeks Online | para 56 min
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha ka dhënë një performancë të ‘zjarrtë’ për komunitetin ‘LGBT’. Bebe ishte e rrethuar nga meshkuj gjysmë të zhveshur të cilët e shoqëruan yllin 29 vjeçar derisa ...
Vajza e ish deputetes demokrate ngre temperaturat, publikon foto me bikini minimaliste
Vajza e ish deputetes demokrate ngre temperaturat, publikon foto me bikini minimaliste
Ajo është një nga modelet që shpesh përflitet në media për foto e saj sexy. Vajza e Albina Dedës, Ada Deda ka befasuar me pamjen e saj të transformuar dhe së fundmi është më aktive se kurrë më parë. Ajo ka pozuar me një ...
Te gjitha 29 | Gazeta Observer | para 4 ore
Ajo është një nga modelet që shpesh përflitet në media për foto e saj sexy. Vajza e Albina Dedës, Ada Deda ka befasuar me pamjen e saj të transformuar dhe së fundmi është më aktive se kurrë më parë. Ajo ka pozuar me një ...
Shkurte Gashi po punon me këta artistë të njohur në këngën e re
Shkurte Gashi po punon me këta artistë të njohur në këngën e re
Shkurte Gashi mesa duket po punon me djemtë e “Three Dots”. Këngëtarja shqiptare, Shkurte Gashi siç shihet në projektin e ri muzikor është duke punuar me grupin “Three Dots”, shkruan lajmi.net. E një gjë të tillë e ka ...
Te gjitha 35 | Albportali | para 52 min
Shkurte Gashi mesa duket po punon me djemtë e “Three Dots”. Këngëtarja shqiptare, Shkurte Gashi siç shihet në projektin e ri muzikor është duke punuar me grupin “Three Dots”, shkruan lajmi.net. E një gjë të tillë e ka ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved