ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/08/2019 20:01


Vrasja e Çelajt, Prokuroria kërkon arrest me burg ndaj të arrestuarve
Vrasja e Çelajt, Prokuroria kërkon arrest me burg ndaj të arrestuarve
Në Gjykatën Penale të Tiranës Prokuroria ka dërguar kërkesën për masën e sigurisë ndaj katër të arrestuarve në lidhje me vrasjen e Indrit Çelajt dy ditë më parë në Tiranë. Sipas raportimeve bëhet me dije se Prokuroria ...
Te gjitha 182 | Lajmi i Fundit | para 117 min
Në Gjykatën Penale të Tiranës Prokuroria ka dërguar kërkesën për masën e sigurisë ndaj katër të arrestuarve në lidhje me vrasjen e Indrit Çelajt dy ditë më parë në Tiranë. Sipas raportimeve bëhet me dije se Prokuroria ...
Fushë Krujë, zja rr në afërsi të fabrikës së çimentos
Fushë Krujë, zja rr në afërsi të fabrikës së çimentos
Vendi po kërcënohet nga zjarret ditët e fundit duke djegur sipërfaqe toke në zona të ndryshme. Mesditëne sotme është përfshirë nga zjarri një sipërfaqe toke në Fushë Krujë. Ngjarja ka ndodhur jashtë fabrikës së çimentos ...
Te gjitha 127 | Lexo | para 24 min
Vendi po kërcënohet nga zjarret ditët e fundit duke djegur sipërfaqe toke në zona të ndryshme. Mesditëne sotme është përfshirë nga zjarri një sipërfaqe toke në Fushë Krujë. Ngjarja ka ndodhur jashtë fabrikës së çimentos ...
Akuzat ndaj Kajmakut, VOA: PD po ndjek strategjinë si me Pjetrin
Akuzat ndaj Kajmakut, VOA: PD po ndjek strategjinë si me Pjetrin
Në Shqipëri Partia Demokratike dha sot disa detaje të tjera me të cilat ajo shoqëroi akuzat ndaj kryebashkiakut socialist të Vorës Agim Kajmaku, i cili sipas saj rezulton të ketë qenë i dënuar dhe më pas i dëbuar nga ...
Te gjitha 73 | Medial | para 25 min
Në Shqipëri Partia Demokratike dha sot disa detaje të tjera me të cilat ajo shoqëroi akuzat ndaj kryebashkiakut socialist të Vorës Agim Kajmaku, i cili sipas saj rezulton të ketë qenë i dënuar dhe më pas i dëbuar nga ...
Arta Marku rrezik i madh për vendin, që prokuroria mos bjerë në duar të gabuara
Arta Marku rrezik i madh për vendin, që prokuroria mos bjerë në duar të gabuara
Arta Marku shpërndan për media një njoftim-justifikim të dobët, ndoshta më të dobëtin të publikuar ndonjëhere nga Zyra e Shtypit e Prokurorisë së Përgjithshme. Me dosjen “184” Kryeprokurorja e Përkohshme Marku përdor ...
Te gjitha 96 | Illyriapress | para 19 ore
Arta Marku shpërndan për media një njoftim-justifikim të dobët, ndoshta më të dobëtin të publikuar ndonjëhere nga Zyra e Shtypit e Prokurorisë së Përgjithshme. Me dosjen “184” Kryeprokurorja e Përkohshme Marku përdor ...
Tre aksidente me 6 të lënduar në Lezhë dhe Elbasan
Tre aksidente me 6 të lënduar në Lezhë dhe Elbasan
Orët e pasdites kanë sjellë tre aksidente rrugore në Lezhë dhe Elbasan. Nga përplasja e automjeteve dhe dalja e tyre nga rruga si pasojë e shpejtësisë kanë mbetur të lënduar 6 persona. Aksidenti i parë u shënua në ...
Te gjitha 69 | Gazeta Observer | para 114 min
Orët e pasdites kanë sjellë tre aksidente rrugore në Lezhë dhe Elbasan. Nga përplasja e automjeteve dhe dalja e tyre nga rruga si pasojë e shpejtësisë kanë mbetur të lënduar 6 persona. Aksidenti i parë u shënua në ...
Koalicionet parazgjedhore, LDK vendos kushte: Kryeministri të jetë nga radhët tona
Koalicionet parazgjedhore, LDK vendos kushte: Kryeministri të jetë nga radhët tona
Lidhja Demokratike e Kosovës do ta kushtëzojë koalicionin parazgjedhor me postin e kryeministrit, pavarësisht se më kënd hyn në zgjedhje. Kështu ka vendosur Kryesia e cila të hënën përmes Këshillit të Përgjithshëm ...
Te gjitha 276 | Lexo | para 24 min
Lidhja Demokratike e Kosovës do ta kushtëzojë koalicionin parazgjedhor me postin e kryeministrit, pavarësisht se më kënd hyn në zgjedhje. Kështu ka vendosur Kryesia e cila të hënën përmes Këshillit të Përgjithshëm ...
Rreth 20 mijë kosovarë drejt Shqipërisë vetëm mëngjesin e sotëm
Rreth 20 mijë kosovarë drejt Shqipërisë vetëm mëngjesin e sotëm
Rreth 20 mijë kosovarë kanë hyrë në orët e para të ditës së sotme në Shqipëri përmes pikës kufitare të Morinit, ku pjesa më e madhe e tyre kanë destinacion qytetet turistike shqiptare. Prefekti i qarkut të Kukësit, ...
Te gjitha 50 | Gazeta Observer | para 2 ore
Rreth 20 mijë kosovarë kanë hyrë në orët e para të ditës së sotme në Shqipëri përmes pikës kufitare të Morinit, ku pjesa më e madhe e tyre kanë destinacion qytetet turistike shqiptare. Prefekti i qarkut të Kukësit, ...
Ismajli: PDK-ja në opozitë, koalicioni LDK – LVV pas zgjedhjeve
Ismajli: PDK-ja në opozitë, koalicioni LDK – LVV pas zgjedhjeve
Pikërisht në ditën kur u zyrtarizua koalicioni i dytë parazgjedhor më mes të dy subjekteve, AKR-së së Behxhet Pacollit dhe Nismës Socialdemokrate të Fatmir Limajt, përfaqësues të PDK-së, parti kjo e cila është në ...
Te gjitha 126 | Zeri | para 6 ore
Pikërisht në ditën kur u zyrtarizua koalicioni i dytë parazgjedhor më mes të dy subjekteve, AKR-së së Behxhet Pacollit dhe Nismës Socialdemokrate të Fatmir Limajt, përfaqësues të PDK-së, parti kjo e cila është në ...
Zjarr masiv në Fushë-Krujë, vatra pranë fabrikës së çimentos
Zjarr masiv në Fushë-Krujë, vatra pranë fabrikës së çimentos
mapo.al Zjarret nuk kanë të ndaluar në vend. Një zjarr i përmasave të fuqishme ka rënë në këto momente në afërsi të fabrikës së çimentos në fshatin Zallë në Fushë-Krujë. Mësohet se disa banesa dhe një biznes aty pranë ...
Te gjitha 98 | Mapo | para 36 min
mapo.al Zjarret nuk kanë të ndaluar në vend. Një zjarr i përmasave të fuqishme ka rënë në këto momente në afërsi të fabrikës së çimentos në fshatin Zallë në Fushë-Krujë. Mësohet se disa banesa dhe një biznes aty pranë ...
Zgjedhjet po kushtojnë shumë, Kushtetuesja “bllokon” Ministrinë e Financave
Zgjedhjet po kushtojnë shumë, Kushtetuesja “bllokon” Ministrinë e Financave
Ndonëse, ditë më parë është shpërndarë Kuvendi, Qeveria e Kosovës përkatësisht Ministria e Financave ende nuk i ka ndarë mjetet buxhetore për KQZ-në derisa të ketë një opinion këshillues nga Gjykata Kushtetuese. ...
Te gjitha 194 | AlbInfo | para 7 ore
Ndonëse, ditë më parë është shpërndarë Kuvendi, Qeveria e Kosovës përkatësisht Ministria e Financave ende nuk i ka ndarë mjetet buxhetore për KQZ-në derisa të ketë një opinion këshillues nga Gjykata Kushtetuese. ...


Asistenca sociale për 25 mijë familje e mjaftueshme vetëm për të mbijetuar
Asistenca sociale për 25 mijë familje e mjaftueshme vetëm për të mbijetuar
Numri i familjeve me gjendje të rëndë ekonomike që marrin asistencë sociale nga buxheti i Kosovës, arrin në rreth 25 mijë, me rreth 110 mijë anëtarë. Baza e politikave sociale në Kosovë përbëhet kryesisht nga skema e ...
Te gjitha 11 | Zeri | para 56 min
Numri i familjeve me gjendje të rëndë ekonomike që marrin asistencë sociale nga buxheti i Kosovës, arrin në rreth 25 mijë, me rreth 110 mijë anëtarë. Baza e politikave sociale në Kosovë përbëhet kryesisht nga skema e ...
‘The Independen’: Shqipëria, mes destinacioneve origjinale për t’u vizituar
‘The Independen’: Shqipëria, mes destinacioneve origjinale për t’u vizituar
Portali nga Singapori “The Independent” ka renditur Shqipërinë mes destinacioneve origjinale që duhen vizituar, si Bolivia, Haiti apo Madagaskari. Malet e thepisura, rrënoja historike mbresëlënëse dhe ujëra blu, janë ...
Te gjitha 10 | AlbInfo | para 4 ore
Portali nga Singapori “The Independent” ka renditur Shqipërinë mes destinacioneve origjinale që duhen vizituar, si Bolivia, Haiti apo Madagaskari. Malet e thepisura, rrënoja historike mbresëlënëse dhe ujëra blu, janë ...
Kadrijaj: Fajdexhinjtë legjitimë po e bëjnë të pamundur jetën biznesore në Kosovë
Kadrijaj: Fajdexhinjtë legjitimë po e bëjnë të pamundur jetën biznesore në Kosovë
Sektori bankar edhe më tej vlerësohet të jetë më fitimprurësi në Kosovë. Derisa bankat po vazhdojnë ta rrisin fitimin e tyre, ekonomistët në vend kanë thënë për gazetën se bizneset tjera po dëmtohen nga shërbimet e ...
Te gjitha 6 | Zeri | para 33 min
Sektori bankar edhe më tej vlerësohet të jetë më fitimprurësi në Kosovë. Derisa bankat po vazhdojnë ta rrisin fitimin e tyre, ekonomistët në vend kanë thënë për gazetën se bizneset tjera po dëmtohen nga shërbimet e ...

Zjarr masiv në Fushë-Krujë, vatra pranë fabrikës së çimentos
Zjarr masiv në Fushë-Krujë, vatra pranë fabrikës së çimentos
mapo.al Zjarret nuk kanë të ndaluar në vend. Një zjarr i përmasave të fuqishme ka rënë në këto momente në afërsi të fabrikës së çimentos në fshatin Zallë në Fushë-Krujë. Mësohet se disa banesa dhe një biznes aty pranë ...
Te gjitha 98 | Mapo | para 36 min
mapo.al Zjarret nuk kanë të ndaluar në vend. Një zjarr i përmasave të fuqishme ka rënë në këto momente në afërsi të fabrikës së çimentos në fshatin Zallë në Fushë-Krujë. Mësohet se disa banesa dhe një biznes aty pranë ...
Ministrja e Financave pezullon gjobën 104 milionë për ‘Bankers Petroleum’
Ministrja e Financave pezullon gjobën 104 milionë për ‘Bankers Petroleum’
“Bankers Petroleum” nuk do paguajë gjobën e rëndë prej 104 milionë lekësh. Ky është vendimi më i fundit i ministres Anila Denaj, që e shpëton kompaninë nga gjoba e majme, që do t’i bënte shtetit pas dëmit, që u zbulua ...
Te gjitha 2 | Lapsi | para 7 ore
“Bankers Petroleum” nuk do paguajë gjobën e rëndë prej 104 milionë lekësh. Ky është vendimi më i fundit i ministres Anila Denaj, që e shpëton kompaninë nga gjoba e majme, që do t’i bënte shtetit pas dëmit, që u zbulua ...
Gjykata e rikthen Zhaklina Peton në garën për Gjykatën Kushtetuese
Gjykata e rikthen Zhaklina Peton në garën për Gjykatën Kushtetuese
Tiranë, 24 gusht 2019 – Gjykata Administrative e Apelit ka rikthyer në garë për Gjykatën Kushtetuese pedagogen e Fakultetit të Drejtësisë, Zhaklina Peto, e skualifikuar më parë nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ...
Te gjitha 4 | Illyriapress | para 10 ore
Tiranë, 24 gusht 2019 – Gjykata Administrative e Apelit ka rikthyer në garë për Gjykatën Kushtetuese pedagogen e Fakultetit të Drejtësisë, Zhaklina Peto, e skualifikuar më parë nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ...

10-vjeçarët e internuar në Tepelenën e vitit 1949
10-vjeçarët e internuar në Tepelenën e vitit 1949
Fëmijë të dënuar dikur, sot ish-të përndjekur u takuan në kampin e Tepelenës, në një ceremoni përkujtimore ku u nderua sakrifica e mijëra grave dhe fëmijëve që e shkuan jetën në kazermat e këtij kampi. Marte Nikolli, ...
Te gjitha 6 | Lexo | para 2 ore
Fëmijë të dënuar dikur, sot ish-të përndjekur u takuan në kampin e Tepelenës, në një ceremoni përkujtimore ku u nderua sakrifica e mijëra grave dhe fëmijëve që e shkuan jetën në kazermat e këtij kampi. Marte Nikolli, ...
Kosovë, seminar për gjuhën dhe letërsinë shqipe
Kosovë, seminar për gjuhën dhe letërsinë shqipe
Në Prishtinë po zhvillon punimet seminari i 38-të ndërkombëtar për gjuhën, letërsinë dhe kulturën shqiptare, në të cilin po marrin pjesë një numër i konsiderueshëm studiuesish të fushës së albanologjisë. Seminari i ...
Te gjitha 5 | Zeri Amerikes | para 36 min
Në Prishtinë po zhvillon punimet seminari i 38-të ndërkombëtar për gjuhën, letërsinë dhe kulturën shqiptare, në të cilin po marrin pjesë një numër i konsiderueshëm studiuesish të fushës së albanologjisë. Seminari i ...
Si jetonin kosovarët në kohën e Jugosllavisë, fshat e qytet…
Si jetonin kosovarët në kohën e Jugosllavisë, fshat e qytet…
Fotografja e njohur greke Fanny Sarri kishte ardhur në Kosovë në vitin 1992 për të marrur disa pamje nga mënyra e jetesës së shqiptarëve nën ish Jugosllavi. Ajo kishte vizituar të gjitha qytetet e mëdha kosovare, por ...
Te gjitha 2 | Zeri | para 12 ore
Fotografja e njohur greke Fanny Sarri kishte ardhur në Kosovë në vitin 1992 për të marrur disa pamje nga mënyra e jetesës së shqiptarëve nën ish Jugosllavi. Ajo kishte vizituar të gjitha qytetet e mëdha kosovare, por ...

Gazetari i thotë se ka vetëm një grua, ky është reagimi epik i burrit me 17 gra e 84 fëmijë
Gazetari i thotë se ka vetëm një grua, ky është reagimi epik i burrit me 17 gra e 84 fëmijë
Dikur poligamia ishte diçka më se normale në shoqëri. Ndërsa kohët kanë evoluar, shumica dërrmuese e njerëzve në botë zgjedhin të ndajnë jetën vetëm me një grua. Por ka ende kultura në botë, ku vijon ende të praktikohet ...
Te gjitha 2 | Koha.mk | para 3 ore
Dikur poligamia ishte diçka më se normale në shoqëri. Ndërsa kohët kanë evoluar, shumica dërrmuese e njerëzve në botë zgjedhin të ndajnë jetën vetëm me një grua. Por ka ende kultura në botë, ku vijon ende të praktikohet ...
Parku i dinozaurëve
Parku i dinozaurëve
Autor: Fatos Lubonja Një video ku shfaqet ministrja rilindëse, Milva Ikonomi, duke përuruar hotelin “Privilege” të kryetarit të Bashkisë dhe Koordinatorit të PS-së për qarkun e Shkodrës, Valdrin Pjetri, i cili na doli ...
Te gjitha 2 | InFokusi | para 4 ore
Autor: Fatos Lubonja Një video ku shfaqet ministrja rilindëse, Milva Ikonomi, duke përuruar hotelin “Privilege” të kryetarit të Bashkisë dhe Koordinatorit të PS-së për qarkun e Shkodrës, Valdrin Pjetri, i cili na doli ...
Vrasja e Hasan Prishtinës dhe “irredentizmi” i Ferhat bej Dragës (4)
Vrasja e Hasan Prishtinës dhe “irredentizmi” i Ferhat bej Dragës (4)
Qeveria e Turqisë është e gatshme ta nënshkruaj Konventën, mirëpo në situatën e tanishme është e detyruar ta ndërpres çdo aktivitet i cili nuk është në përputhje me mbrojtjen kombëtare. Për sa më sipër, pasi nuk ka ...
Te gjitha 2 | Koha.mk | para 36 min
Qeveria e Turqisë është e gatshme ta nënshkruaj Konventën, mirëpo në situatën e tanishme është e detyruar ta ndërpres çdo aktivitet i cili nuk është në përputhje me mbrojtjen kombëtare. Për sa më sipër, pasi nuk ka ...

Arifaj: Qeveria të formohet sa më shpejtë, s’duhet të ketë vonesa në dialogun me Serbinë
Arifaj: Qeveria të formohet sa më shpejtë, s’duhet të ketë vonesa në dialogun me Serbinë
Partitë politike në Kosovë duhet ta formojnë shpejtë Qeverinë në mënyrë që mos të ketë vonesa për aspiratat e Kosovës për hyrjen në BE e NATO. Kështu ka thënë këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, në ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 117 min
Partitë politike në Kosovë duhet ta formojnë shpejtë Qeverinë në mënyrë që mos të ketë vonesa për aspiratat e Kosovës për hyrjen në BE e NATO. Kështu ka thënë këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, në ...
Murtezaj nga radhët e LDK-së: Koha e duhur për ndryshime
Murtezaj nga radhët e LDK-së: Koha e duhur për ndryshime
Anëtari i Kryesisë së LDK’së, Valon Murtezaj thotë se Kosovës tashmë i duhet një lidership i fuqishëm qeverisës për të ecur drejt të ardhmes në mënyrë të sigurt. Në një shkrim në profilin e tij zyrtar, Murtezaj thotë se ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 2 ore
Anëtari i Kryesisë së LDK’së, Valon Murtezaj thotë se Kosovës tashmë i duhet një lidership i fuqishëm qeverisës për të ecur drejt të ardhmes në mënyrë të sigurt. Në një shkrim në profilin e tij zyrtar, Murtezaj thotë se ...
Testohet në pistë një 911 i përditësuar
Testohet në pistë një 911 i përditësuar
Modeli i ri, ka vetëm ndryshime të lehta në krahasim me modelin e tanishëm Suksesi i madh që ka arritur 911 GT3, duket se ka bërë që Porsche të merr pjesë nga kjo makinë dhe të vendosë edhe në modele tjera nga kjo linjë ...
Te gjitha 2 | Gazeta Observer | para 46 min
Modeli i ri, ka vetëm ndryshime të lehta në krahasim me modelin e tanishëm Suksesi i madh që ka arritur 911 GT3, duket se ka bërë që Porsche të merr pjesë nga kjo makinë dhe të vendosë edhe në modele tjera nga kjo linjë ...

Fushë Krujë, zja rr në afërsi të fabrikës së çimentos
Fushë Krujë, zja rr në afërsi të fabrikës së çimentos
Vendi po kërcënohet nga zjarret ditët e fundit duke djegur sipërfaqe toke në zona të ndryshme. Mesditëne sotme është përfshirë nga zjarri një sipërfaqe toke në Fushë Krujë. Ngjarja ka ndodhur jashtë fabrikës së çimentos ...
Te gjitha 127 | Lexo | para 24 min
Vendi po kërcënohet nga zjarret ditët e fundit duke djegur sipërfaqe toke në zona të ndryshme. Mesditëne sotme është përfshirë nga zjarri një sipërfaqe toke në Fushë Krujë. Ngjarja ka ndodhur jashtë fabrikës së çimentos ...
Tre aksidente me 6 të lënduar në Lezhë dhe Elbasan
Tre aksidente me 6 të lënduar në Lezhë dhe Elbasan
Orët e pasdites kanë sjellë tre aksidente rrugore në Lezhë dhe Elbasan. Nga përplasja e automjeteve dhe dalja e tyre nga rruga si pasojë e shpejtësisë kanë mbetur të lënduar 6 persona. Aksidenti i parë u shënua në ...
Te gjitha 69 | Gazeta Observer | para 114 min
Orët e pasdites kanë sjellë tre aksidente rrugore në Lezhë dhe Elbasan. Nga përplasja e automjeteve dhe dalja e tyre nga rruga si pasojë e shpejtësisë kanë mbetur të lënduar 6 persona. Aksidenti i parë u shënua në ...
Vrasja e Çelajt, Prokuroria kërkon arrest me burg ndaj të arrestuarve
Vrasja e Çelajt, Prokuroria kërkon arrest me burg ndaj të arrestuarve
Në Gjykatën Penale të Tiranës Prokuroria ka dërguar kërkesën për masën e sigurisë ndaj katër të arrestuarve në lidhje me vrasjen e Indrit Çelajt dy ditë më parë në Tiranë. Sipas raportimeve bëhet me dije se Prokuroria ...
Te gjitha 182 | Lajmi i Fundit | para 117 min
Në Gjykatën Penale të Tiranës Prokuroria ka dërguar kërkesën për masën e sigurisë ndaj katër të arrestuarve në lidhje me vrasjen e Indrit Çelajt dy ditë më parë në Tiranë. Sipas raportimeve bëhet me dije se Prokuroria ...

Koalicionet parazgjedhore, LDK vendos kushte: Kryeministri të jetë nga radhët tona
Koalicionet parazgjedhore, LDK vendos kushte: Kryeministri të jetë nga radhët tona
Lidhja Demokratike e Kosovës do ta kushtëzojë koalicionin parazgjedhor me postin e kryeministrit, pavarësisht se më kënd hyn në zgjedhje. Kështu ka vendosur Kryesia e cila të hënën përmes Këshillit të Përgjithshëm ...
Te gjitha 276 | Lexo | para 24 min
Lidhja Demokratike e Kosovës do ta kushtëzojë koalicionin parazgjedhor me postin e kryeministrit, pavarësisht se më kënd hyn në zgjedhje. Kështu ka vendosur Kryesia e cila të hënën përmes Këshillit të Përgjithshëm ...
Aksident zingjiror në magjistralen Prishtinë – Pejë, ka të lënduar (FOTO)
Aksident zingjiror në magjistralen Prishtinë – Pejë, ka të lënduar (FOTO)
Një aksident zingjiror ka ndodhur në Komoran, ku janë të përfshira të paktën tetë vetura. Si pasojë e këtij aksidenti, janë shkaktuar kolona të gjata pritjeje të qytetarëve me makina. Sot gjatë ditës kanë ndodhur rreth ...
Te gjitha 183 | Shenja | para 21 min
Një aksident zingjiror ka ndodhur në Komoran, ku janë të përfshira të paktën tetë vetura. Si pasojë e këtij aksidenti, janë shkaktuar kolona të gjata pritjeje të qytetarëve me makina. Sot gjatë ditës kanë ndodhur rreth ...
Aksident me fatalitet në Prishtinë, vdes një person
Aksident me fatalitet në Prishtinë, vdes një person
Një person ka humbur jetën dje në fshatin Llapnasellë të Prishtinës pasi që ka humbur kontrollin derisa po drejtonte motoçikletën e tij dhe ka përfunduar jashtë rrugës, duke marrë kështu plagë vdekjeprurëse. Me vendim ...
Te gjitha 51 | TetovaSot | para 53 min
Një person ka humbur jetën dje në fshatin Llapnasellë të Prishtinës pasi që ka humbur kontrollin derisa po drejtonte motoçikletën e tij dhe ka përfunduar jashtë rrugës, duke marrë kështu plagë vdekjeprurëse. Me vendim ...

Nuk ka “Gusht e gunë”, ja deri sa do zgjasë vapa
Nuk ka “Gusht e gunë”, ja deri sa do zgjasë vapa
Një shprehje thotë “Gusht e gunë”, por këtë herë nuk është rasti. Muaji gusht do të vazhdojë të jetë përvëlim. Vala e të nxehtit ka përfshirë një pjesë të mirë të Ballkanit. Fundjava parashikohet e nxehtë dhe e lagësht. ...
Te gjitha 83 | Lexo | para 3 ore
Një shprehje thotë “Gusht e gunë”, por këtë herë nuk është rasti. Muaji gusht do të vazhdojë të jetë përvëlim. Vala e të nxehtit ka përfshirë një pjesë të mirë të Ballkanit. Fundjava parashikohet e nxehtë dhe e lagësht. ...
Pushteti dhe opozita janë optimistë për ligjin e prokurorisë
Pushteti dhe opozita janë optimistë për ligjin e prokurorisë
Qeveria dhe opozita janë optimistë se një marrëveshje për ligjin e prokurorisë publike është i mundur .Grupet e punës do të takohen përsëri të hënën në përpjekje për të harmonizuar qëndrimet e tyre. Kryeministri Zoran ...
Te gjitha 137 | Albportali | para 36 min
Qeveria dhe opozita janë optimistë se një marrëveshje për ligjin e prokurorisë publike është i mundur .Grupet e punës do të takohen përsëri të hënën në përpjekje për të harmonizuar qëndrimet e tyre. Kryeministri Zoran ...
AGM bën thirrje të mos hiqen tekstet e publikuara në media që kanë të bëjnë për aferën ‘Haraçi’
AGM bën thirrje të mos hiqen tekstet e publikuara në media që kanë të bëjnë për aferën ‘Haraçi’
Asociacioni i Gazetarëve të Maqedonisë (AGM) kërkon nga anëtarët e tyre të mos nënshtrohen ndaj kërcënimeve dhe trysnive dhe të mos heqin tekstet që kanë të bëjnë me aferën ‘Haraçi’. “Kryeministri Zoran Zaev pardje ju ...
Te gjitha 15 | Telegrafi | para 94 min
Asociacioni i Gazetarëve të Maqedonisë (AGM) kërkon nga anëtarët e tyre të mos nënshtrohen ndaj kërcënimeve dhe trysnive dhe të mos heqin tekstet që kanë të bëjnë me aferën ‘Haraçi’. “Kryeministri Zoran Zaev pardje ju ...

Vuçiç i lodhur: SHBA dhe Gjermania na e kanë vështirësuar Kosovën
Vuçiç i lodhur: SHBA dhe Gjermania na e kanë vështirësuar Kosovën
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha për “Zërin e Amerikës” se SHBA kishin arritur atë që donin në vitin 2008, në lidhje me Kosovën. Siç thotë ai, për shkak të kësaj, pozicioni i Serbisë përballë SHBA-ve ishte më ...
Te gjitha 64 | GazetaTema | para 71 min
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha për “Zërin e Amerikës” se SHBA kishin arritur atë që donin në vitin 2008, në lidhje me Kosovën. Siç thotë ai, për shkak të kësaj, pozicioni i Serbisë përballë SHBA-ve ishte më ...
Rrëmbyen bashkombasin e tyre për 10 mijë euro, në pranga 4 shqiptarët
Rrëmbyen bashkombasin e tyre për 10 mijë euro, në pranga 4 shqiptarët
Katër shqiptarë të moshës 19, 35, 41 dhe 49 vjeç kanë rënë mbrëmjen e djeshme në prangat e Policisë greke për rrëmbimin e një bashkombasi të tyre, 31 vjeç. Ndalimi i pengmarrjes është bërë në Nemea, Corinth. Zhdukja ...
Te gjitha 8 | Lapsi | para 43 min
Katër shqiptarë të moshës 19, 35, 41 dhe 49 vjeç kanë rënë mbrëmjen e djeshme në prangat e Policisë greke për rrëmbimin e një bashkombasi të tyre, 31 vjeç. Ndalimi i pengmarrjes është bërë në Nemea, Corinth. Zhdukja ...
Humbi djalin nga droga, psikologia në Ferizaj hap qendrën e parë të rehabilitimit
Humbi djalin nga droga, psikologia në Ferizaj hap qendrën e parë të rehabilitimit
Para mëse një viti ka humbur djalin nga përdorimi i substancave narkotike. Arjeta Musliu nga Ferizaj ka hapur një qendër këshilluese për personat e varur nga droga në Ferizaj. Thotë se një e tillë i ka munguar asaj dhe ...
Te gjitha 11 | ABCNews | para 8 ore
Para mëse një viti ka humbur djalin nga përdorimi i substancave narkotike. Arjeta Musliu nga Ferizaj ka hapur një qendër këshilluese për personat e varur nga droga në Ferizaj. Thotë se një e tillë i ka munguar asaj dhe ...

Liderët e G7-ës mblidhen në Francë për të diskutuar Iranin, Rusinë dhe Amazonën
Liderët e G7-ës mblidhen në Francë për të diskutuar Iranin, Rusinë dhe Amazonën
Liderët e kombeve të fuqishme në botë janë duke u mbledhur të shtunën në jugperëndim të Francës në Samitin G7, për të diskutuar programin bërthamor të Iranit dhe mundësinë e inkuadrimit të Rusisë në këtë grup. ...
Te gjitha 78 | TetovaSot | para 103 min
Liderët e kombeve të fuqishme në botë janë duke u mbledhur të shtunën në jugperëndim të Francës në Samitin G7, për të diskutuar programin bërthamor të Iranit dhe mundësinë e inkuadrimit të Rusisë në këtë grup. ...
Brazil, dërgohen 44 000 trupa në Amazonë
Brazil, dërgohen 44 000 trupa në Amazonë
Ushtria brazilian ka filluar dërgimin e trupave dhe mjeteve në Amazonë për të bllokuar zjarret, njoftuan ministrat e Mbrojtjes dhe të Mjedisit duke ilustruar planet për të fikur vatrat. Në terren do të jenë 44 000 ...
Te gjitha 106 | Lexo | para 55 min
Ushtria brazilian ka filluar dërgimin e trupave dhe mjeteve në Amazonë për të bllokuar zjarret, njoftuan ministrat e Mbrojtjes dhe të Mjedisit duke ilustruar planet për të fikur vatrat. Në terren do të jenë 44 000 ...
Krim në hapësirë, NASA fillon hetimet
Krim në hapësirë, NASA fillon hetimet
Anne McClain, pranon se ka hyrë në llogari nga stacioni hapësinor ndërkombëtar, por mohon të ketë bërë ndonjë veprim të gabuar. Ish-bashkëshortja e saj, Summer Worden, ka paraqitur një padi pranë komisionit federal të ...
Te gjitha 8 | Lajminet | para 96 min
Anne McClain, pranon se ka hyrë në llogari nga stacioni hapësinor ndërkombëtar, por mohon të ketë bërë ndonjë veprim të gabuar. Ish-bashkëshortja e saj, Summer Worden, ka paraqitur një padi pranë komisionit federal të ...

Munishi “ledhaton” kryetarin e Ballkanit: Duhet të jemi në nivelin e kompanisë së pronarit
Munishi “ledhaton” kryetarin e Ballkanit: Duhet të jemi në nivelin e kompanisë së pronarit
Liverpooli ka kaluar në epërsi me golin e Joel Matip. Qendër-mbrojtësi realizoi gol tejet të bukur me kokë për t’ia dhënë epërsinë skuadrës së tij, shkruan GazetaBlic . Ndodhi kjo në minutën e 42-të të pjesëlojës së ...
Te gjitha 66 | GazetaBlic | para 28 min
Liverpooli ka kaluar në epërsi me golin e Joel Matip. Qendër-mbrojtësi realizoi gol tejet të bukur me kokë për t’ia dhënë epërsinë skuadrës së tij, shkruan GazetaBlic . Ndodhi kjo në minutën e 42-të të pjesëlojës së ...
Crystal Palace shkruan historinë pas fitores ndaj Man Utd
Crystal Palace shkruan historinë pas fitores ndaj Man Utd
‘Shqiponjat’ nuk kanë arritur të marrin një fitore ndaj ‘Djajve të Kuq’ që nga viti 1992, kur edhe Divizioni i Parë Anglez mori emrin Premierligë. Palace gjatë kësaj kohe ka qenë në ligat më të ulëta, por është ...
Te gjitha 31 | Lajminet | para 36 min
‘Shqiponjat’ nuk kanë arritur të marrin një fitore ndaj ‘Djajve të Kuq’ që nga viti 1992, kur edhe Divizioni i Parë Anglez mori emrin Premierligë. Palace gjatë kësaj kohe ka qenë në ligat më të ulëta, por është ...
Trajneri i PSG-së, Tuchel: Neymari nuk do të luajë derisa situata të qartësohet
Trajneri i PSG-së, Tuchel: Neymari nuk do të luajë derisa situata të qartësohet
Neymar është i gatshëm që të luajë te Paris Saint-Germian, mirëpo është bordi ai që nuk po e lejon brazilian që ta startojë sezonin. Trajneri i skuadrës parisiene, Thomas Tuchel ka thënë se lojtari problematik është në ...
Te gjitha 135 | Telegrafi | para 36 min
Neymar është i gatshëm që të luajë te Paris Saint-Germian, mirëpo është bordi ai që nuk po e lejon brazilian që ta startojë sezonin. Trajneri i skuadrës parisiene, Thomas Tuchel ka thënë se lojtari problematik është në ...

‘Xhbanja’ krejt ndryshe nga ‘O sa mirë’, duket shumë seksi në foton e fundit
‘Xhbanja’ krejt ndryshe nga ‘O sa mirë’, duket shumë seksi në foton e fundit
Arjola Demiri nuk është shumë aktive në rrjete sociale, por tani aktorja e cila famën më të madhe nga ‘Seriali o sa mirë’ ka mahnitur publikun me postimin e bërë, shkruan . Ndryshe prej serialit ku jemi mësuar ta ...
Te gjitha 185 | Lajminet | para 25 min
Arjola Demiri nuk është shumë aktive në rrjete sociale, por tani aktorja e cila famën më të madhe nga ‘Seriali o sa mirë’ ka mahnitur publikun me postimin e bërë, shkruan . Ndryshe prej serialit ku jemi mësuar ta ...
I patë të gjitha nga ditëlindja e Duas, por jo edhe urimin e Ledrit
I patë të gjitha nga ditëlindja e Duas, por jo edhe urimin e Ledrit
Në ditëlindjen e Dua Lipës nuk ka munguar urimi i Ledri Vulës. Dua Lipa ka ditë që ka filluar festën e ditëlindjes, ajo mbushi plot 24 vjet jetë. Për këtë ditëlindje, Dua udhëtoi më Malibu bashkë me të dashurin e saj, ...
Te gjitha 63 | Arbresh | para 2 ore
Në ditëlindjen e Dua Lipës nuk ka munguar urimi i Ledri Vulës. Dua Lipa ka ditë që ka filluar festën e ditëlindjes, ajo mbushi plot 24 vjet jetë. Për këtë ditëlindje, Dua udhëtoi më Malibu bashkë me të dashurin e saj, ...
Dhurata Dora e pandalshme, ‘ndez’ atmosferën para 30 mijë personave në Algjeri
Dhurata Dora e pandalshme, ‘ndez’ atmosferën para 30 mijë personave në Algjeri
Dhurata Dora së fundi ka performuar në Algjeri. Ajo ka qenë e ftuara speciale e reperit algjerian, SoolKing i cili mbajti koncert madhështor në vendin e tij të lindjes, shkruan Indeksonline. Në mesin e shumë yjeve ...
Te gjitha 62 | Gazeta Observer | para 4 ore
Dhurata Dora së fundi ka performuar në Algjeri. Ajo ka qenë e ftuara speciale e reperit algjerian, SoolKing i cili mbajti koncert madhështor në vendin e tij të lindjes, shkruan Indeksonline. Në mesin e shumë yjeve ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved