ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 03:55


Rudina Hajdari: Heshtnin për propozimin amerikan, komentonin 3 orë deklaratën e Ramës
Rudina Hajdari: Heshtnin për propozimin amerikan, komentonin 3 orë deklaratën e Ramës
Anëtarja e Këshillit Politik, deputetja Rudina Hajdari ka zbuluar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 se çfarë diskutohet në tryezë për sistemin zgjedhor. Hajdari tha se në ditën kur ishte lënë që të ...
Te gjitha 358 | Illyriapress | para 3 ore
Anëtarja e Këshillit Politik, deputetja Rudina Hajdari ka zbuluar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 se çfarë diskutohet në tryezë për sistemin zgjedhor. Hajdari tha se në ditën kur ishte lënë që të ...
Reforma zgjedhore/ Basha takon ekspertët e PD, Monika Kryemadhin dhe ambasadorin e Gjermanisë
Reforma zgjedhore/ Basha takon ekspertët e PD, Monika Kryemadhin dhe ambasadorin e Gjermanisë
Para mbledhjes se tryezës së Këshillit Politik për reformën zgjedhore, në selinë e Partisë Demokratike ka qene një ditë me takime. Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi i shkoi në zyrë kryetarit ...
Te gjitha 119 | Top Channel | para 3 ore
Para mbledhjes se tryezës së Këshillit Politik për reformën zgjedhore, në selinë e Partisë Demokratike ka qene një ditë me takime. Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi i shkoi në zyrë kryetarit ...
Sherr me vëllezërit për pronën dhe dhunë ndaj bashkëshortes, arrestohen 3 persona në Tiranë
Sherr me vëllezërit për pronën dhe dhunë ndaj bashkëshortes, arrestohen 3 persona në Tiranë
Policia e Tiranës informon se gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 3 persona, nën akuza të ndryshme penale. Njoftimi i Policisë së Tiranës: Tiranë Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për ...
Te gjitha 83 | Standard | para 3 ore
Policia e Tiranës informon se gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 3 persona, nën akuza të ndryshme penale. Njoftimi i Policisë së Tiranës: Tiranë Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për ...
Reforma Zgjedhore, Hajdari: Opozita joparlamentare e paqartë në kërkesat e saj
Reforma Zgjedhore, Hajdari: Opozita joparlamentare e paqartë në kërkesat e saj
TIRANË, 27 maj /MEDIAL/ Opozita joparlamentare ka qenë e paqartë në kërkesat e saj në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore. Rudina Hajdari, bashkëkryetare dhe përfaqësuese e opozitës parlamentare në tryezën e ...
Te gjitha 76 | Medial | para 4 ore
TIRANË, 27 maj /MEDIAL/ Opozita joparlamentare ka qenë e paqartë në kërkesat e saj në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore. Rudina Hajdari, bashkëkryetare dhe përfaqësuese e opozitës parlamentare në tryezën e ...
Shkon në 1050 numri i të prekurve me koronavirus në vend, sot 21 raste të reja/ Tirana mbetet vatra kryesore
Shkon në 1050 numri i të prekurve me koronavirus në vend, sot 21 raste të reja/ Tirana mbetet vatra kryesore
Vazhdon rritet numri i të prekurve me koronavirus në vendin tonë, duke shkuar në 1050 persona, ndërkohë që Tirana mbetet vatra e nxehtë e koronavirusit. E PLOTE Dr. Flutura Beqo Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes ...
Te gjitha 100 | Standard | para 3 ore
Vazhdon rritet numri i të prekurve me koronavirus në vendin tonë, duke shkuar në 1050 persona, ndërkohë që Tirana mbetet vatra e nxehtë e koronavirusit. E PLOTE Dr. Flutura Beqo Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes ...
Superliga shqiptare merr dritën e gjelbër, ja kur pritet të filloj
Superliga shqiptare merr dritën e gjelbër, ja kur pritet të filloj
Kryeministri Edi Rama i ka hapur dritën jeshile futbollit për në datën 3 qershor. Natyrisht, nuk e ka përmendur datën, por në komunikmin e tij të sotëm me publikun, i fundit sa i përket çështjes së pandemisë së ...
Te gjitha 38 | InfoSport.mk | para 3 ore
Kryeministri Edi Rama i ka hapur dritën jeshile futbollit për në datën 3 qershor. Natyrisht, nuk e ka përmendur datën, por në komunikmin e tij të sotëm me publikun, i fundit sa i përket çështjes së pandemisë së ...
Meta: Platforma që propozova mbron Reformën në Drejtësi. Qëllimi i vetëm, zbatimi i Kushtetutës dhe 15 kushteve të BE
Meta: Platforma që propozova mbron Reformën në Drejtësi. Qëllimi i vetëm, zbatimi i Kushtetutës dhe 15 kushteve të BE
Intervistë e Presidentit Meta për “Albanian Daily News” Cili është qëllimi i Platformës suaj? Presidenti Meta: Me shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore, të gjithë aktorët politikë vendas shfaqën një sjellje të ...
Te gjitha 38 | Telegraf | para 5 ore
Intervistë e Presidentit Meta për “Albanian Daily News” Cili është qëllimi i Platformës suaj? Presidenti Meta: Me shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore, të gjithë aktorët politikë vendas shfaqën një sjellje të ...
“Paga e luftës”/ 63 mijë qytetarë përfituan nga paketa e parë dhe 110 mijë nga paketa e zgjeruar
“Paga e luftës”/ 63 mijë qytetarë përfituan nga paketa e parë dhe 110 mijë nga paketa e zgjeruar
TIRANË, 27 maj /MEDIAL/ Qeveria shqiptare synon që brenda datës 5 qershorit të ezaurohet pagesa e tretë e paketës së parë të ndihmës financiare dhe pagesat e mbetura nga paketa e dytë e ndihmës financiare. Anila Denaj, ...
Te gjitha 134 | Medial | para 7 ore
TIRANË, 27 maj /MEDIAL/ Qeveria shqiptare synon që brenda datës 5 qershorit të ezaurohet pagesa e tretë e paketës së parë të ndihmës financiare dhe pagesat e mbetura nga paketa e dytë e ndihmës financiare. Anila Denaj, ...
Thaçi: Kurti, Abazi dhe Sveçla fikën kamerat dhe vizituan dhomën e përgjimeve në PTK për tri ditë
Thaçi: Kurti, Abazi dhe Sveçla fikën kamerat dhe vizituan dhomën e përgjimeve në PTK për tri ditë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se kryeministri në detyrë i vendit, Albin Kurti, zv. kryeministri i tij, Haki Abazi dhe ushtruesi i detyrës së ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Svecla, ...
Te gjitha 291 | IliriaNews | para 3 ore
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se kryeministri në detyrë i vendit, Albin Kurti, zv. kryeministri i tij, Haki Abazi dhe ushtruesi i detyrës së ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Svecla, ...
Basha me fermerët: Bujqësia shqiptare ka 7 vjet në krizë të thellë, Edi Rama s’mund ta fshehë dështimin
Basha me fermerët: Bujqësia shqiptare ka 7 vjet në krizë të thellë, Edi Rama s’mund ta fshehë dështimin
Kryedemokrati Basha ka takuar sot disa fermerë në Lekaj të Rrogozhinës, të cilët i kanë treguar për situatën e vështirë në të cilën ndodhen. “Mungesa e subvensioneve, rritja e çmimit të naftës, favorizimi i produkteve ...
Te gjitha 35 | Politiko | para 9 ore
Kryedemokrati Basha ka takuar sot disa fermerë në Lekaj të Rrogozhinës, të cilët i kanë treguar për situatën e vështirë në të cilën ndodhen. “Mungesa e subvensioneve, rritja e çmimit të naftës, favorizimi i produkteve ...


Produktet nga Serbia rikthehen në tregun e Kosovës
Produktet nga Serbia rikthehen në tregun e Kosovës
Produktet e prodhuara në Serbi janë rikthyer në tregun e Kosovës, që kur Qeveria në detyrë e Kosovës ka zëvendësuar taksën 100 për qind për produktet serbe, me masat reciproke më 1 prill të këtij viti. Sipas Doganës së ...
Te gjitha 13 | AlbInfo | para 16 ore
Produktet e prodhuara në Serbi janë rikthyer në tregun e Kosovës, që kur Qeveria në detyrë e Kosovës ka zëvendësuar taksën 100 për qind për produktet serbe, me masat reciproke më 1 prill të këtij viti. Sipas Doganës së ...
Kelmendi: Ta zvogëlosh pagën është populizëm, ta rrisësh është patriotizëm
Kelmendi: Ta zvogëlosh pagën është populizëm, ta rrisësh është patriotizëm
Ish-deputeti dhe biznesmeni i njohur kosovar, Ramiz Kelmendi, ka thënë se stabiliteti politik, juridik, janë shtyllat e thithjes së investitorëve potencialë ekonomikë dhe të atyre të institucioneve financiare. Kelmendi, ...
Te gjitha 5 | Telegrafi | para 6 ore
Ish-deputeti dhe biznesmeni i njohur kosovar, Ramiz Kelmendi, ka thënë se stabiliteti politik, juridik, janë shtyllat e thithjes së investitorëve potencialë ekonomikë dhe të atyre të institucioneve financiare. Kelmendi, ...
Sektori i sigurimeve dhe ai bankar preferojnë arbitrazhin për zgjidhjen e kontesteve
Sektori i sigurimeve dhe ai bankar preferojnë arbitrazhin për zgjidhjen e kontesteve
Pandemia COVID-19 ka imponuar ndryshime në veprimtaritë e të gjithë sektorëve, duke përfshirë këtu edhe atë bankar e të sigurimeve. Për t’u përballur në mënyrë më efikase dhe më të shpejtë me ankesat drejtuar bankave ...
Te gjitha 4 | Zeri | para 15 ore
Pandemia COVID-19 ka imponuar ndryshime në veprimtaritë e të gjithë sektorëve, duke përfshirë këtu edhe atë bankar e të sigurimeve. Për t’u përballur në mënyrë më efikase dhe më të shpejtë me ankesat drejtuar bankave ...

E rëndë në Itali, shqiptari humb jetën në ditën e lindjes
E rëndë në Itali, shqiptari humb jetën në ditën e lindjes
Një 46-vjeçar shqiptar ka gjetur vdekjen në Itali pas një aksidenti tragjik në autostradën A13 në mes të Villamarzana dhe Occhiobello. Aksidenti ndodhi rreth orës 8:30 të mëngjesit të kësaj mërkure ndërsa në autostradë ...
Te gjitha 19 | Lapsi | para 8 ore
Një 46-vjeçar shqiptar ka gjetur vdekjen në Itali pas një aksidenti tragjik në autostradën A13 në mes të Villamarzana dhe Occhiobello. Aksidenti ndodhi rreth orës 8:30 të mëngjesit të kësaj mërkure ndërsa në autostradë ...
Nga Adriatik Coli, tek Julian Sinanaj: Bashkëpunëtorët e drejtësisë, “të penduarit” që “fundosën” shokët e tyre
Nga Adriatik Coli, tek Julian Sinanaj: Bashkëpunëtorët e drejtësisë, “të penduarit” që “fundosën” shokët e tyre
Ftesa për bashkëpunim më drejtësinë i bëhet nga Prokuroria çdo personi që hetohet për krime që dënohen jo më pak se 7 vite burg. Ligji lejon nënshkrimin e marrëveshjes me prokurorinë kur i pandehuri dëshmon pa asnjë ...
Te gjitha 2 | GazetaTema | para 7 ore
Ftesa për bashkëpunim më drejtësinë i bëhet nga Prokuroria çdo personi që hetohet për krime që dënohen jo më pak se 7 vite burg. Ligji lejon nënshkrimin e marrëveshjes me prokurorinë kur i pandehuri dëshmon pa asnjë ...
“Më kércénoi se do të më nxirrte videot…”, komandoja i Zall-Herrit nuk i ndahet infermieres në pandemi
“Më kércénoi se do të më nxirrte videot…”, komandoja i Zall-Herrit nuk i ndahet infermieres në pandemi
Lajmi i Fundit “Më kércénoi se do të më nxirrte videot…”, komandoja i Zall-Herrit nuk i ndahet infermieres në pandemi Ndërsa pandemia i kishte mbyllur te gjithe në shtëpi, këtë fat nuk e kanë pasur ata që për shkak të ...
Te gjitha 4 | Lajmi i Fundit | para 14 ore
Lajmi i Fundit “Më kércénoi se do të më nxirrte videot…”, komandoja i Zall-Herrit nuk i ndahet infermieres në pandemi Ndërsa pandemia i kishte mbyllur te gjithe në shtëpi, këtë fat nuk e kanë pasur ata që për shkak të ...

Presidenti Meta: Sot pata kënaqësinë të vlerësoj me titullin “Mjeshtër i Madh”, Profesor Kastriot Çaushi,
Presidenti Meta: Sot pata kënaqësinë të vlerësoj me titullin “Mjeshtër i Madh”, Profesor Kastriot Çaushi,
Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar sot me titullin “Mjeshtër i Madh, Profesor Kastriot Çaushi. Me anë të një postimi në rrjetet sociale Meta shprehet se: Kinematografia dhe teatri shqiptar kanë nxjerrë ndër vite aktorë ...
Te gjitha 6 | Telegraf | para 5 ore
Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar sot me titullin “Mjeshtër i Madh, Profesor Kastriot Çaushi. Me anë të një postimi në rrjetet sociale Meta shprehet se: Kinematografia dhe teatri shqiptar kanë nxjerrë ndër vite aktorë ...
Dëshmia e rrallë: Me urdhër të Enverit, u vra vëllai im, komandant i ‘Çetës Plakë” të Vlorës, kur rrethuan fshatin partizanët…
Dëshmia e rrallë: Me urdhër të Enverit, u vra vëllai im, komandant i ‘Çetës Plakë” të Vlorës, kur rrethuan fshatin partizanët…
Nga Dashnor Kaloçi Publikohet historia e panjohur të ndodhur në rrethin e Vlorës në vitet 1943-’44 ku Qarkori Komunist u përça dhe u nda në dy pjesë, për shkak se Enver Hoxha kishte sulmuar dhe kërkonte eliminimin fizik ...
Te gjitha 5 | Standard | para 3 ore
Nga Dashnor Kaloçi Publikohet historia e panjohur të ndodhur në rrethin e Vlorës në vitet 1943-’44 ku Qarkori Komunist u përça dhe u nda në dy pjesë, për shkak se Enver Hoxha kishte sulmuar dhe kërkonte eliminimin fizik ...
Dhimitraq Orgocka: Nga aktor më çuan të punoja hamall, ndërhyrja e Enver Hoxhës më shpëtoi
Dhimitraq Orgocka: Nga aktor më çuan të punoja hamall, ndërhyrja e Enver Hoxhës më shpëtoi
Kohët e fundit, kanë dalë në dritë disa dosje, të cilat mbartin të dhëna biografike të aktorëve, që kanë ushtruar aktivitetin e tyre gjatë periudhës së komunizmit. Dhimitraq Orgocka, Reshat Arbana, Robert Ndrenika, janë ...
Te gjitha 2 | GazetaTema | para 10 ore
Kohët e fundit, kanë dalë në dritë disa dosje, të cilat mbartin të dhëna biografike të aktorëve, që kanë ushtruar aktivitetin e tyre gjatë periudhës së komunizmit. Dhimitraq Orgocka, Reshat Arbana, Robert Ndrenika, janë ...

LDK po mbahet, rivalët dhe “Kolona e Pestë” po duan ndarjen e saj
LDK po mbahet, rivalët dhe “Kolona e Pestë” po duan ndarjen e saj
Kastile, due me bâ të qartë, kurre nuk kam qenë pjesë e strukturave të LDK-së edhe pse nënshkrues i Konventes themeluese të saj, në dhetorin e 1989. Njâjtë si sot, për LDK-në janë thânë fjalët identike (kush ka ...
Te gjitha 8 | Medial | para 15 ore
Kastile, due me bâ të qartë, kurre nuk kam qenë pjesë e strukturave të LDK-së edhe pse nënshkrues i Konventes themeluese të saj, në dhetorin e 1989. Njâjtë si sot, për LDK-në janë thânë fjalët identike (kush ka ...
Fuga ironi therëse: Shkuan kafshët të votojnë…
Fuga ironi therëse: Shkuan kafshët të votojnë…
Nga Artan Fuga Gomari : Ku di unë ç’a thonë, për mua ka rëndësi të pëllas që të dukem. Derri : Unë kam pak kërkesa, Shqipëri hesapi, pak baltë dua unë sa të zhgryhem… Miu : Aman ta hedh votën sa për t’u dukur se votova ...
| Standard | para 3 ore
Nga Artan Fuga Gomari : Ku di unë ç’a thonë, për mua ka rëndësi të pëllas që të dukem. Derri : Unë kam pak kërkesa, Shqipëri hesapi, pak baltë dua unë sa të zhgryhem… Miu : Aman ta hedh votën sa për t’u dukur se votova ...
“Pse pushtetari Rama nuk u bë kurrë artist”
“Pse pushtetari Rama nuk u bë kurrë artist”
Nga Brikena Bogdo Elitë, traditë, trashëgimi (trinitet shekullor), që pjellin njëra-tjetrën. Tradita? Trashëgimi në breza. Elita? Familje të fuqishme, intelektualisht dhe financiarisht, në shekuj, me ndikim në shoqëri, ...
| Standard | para 3 ore
Nga Brikena Bogdo Elitë, traditë, trashëgimi (trinitet shekullor), që pjellin njëra-tjetrën. Tradita? Trashëgimi në breza. Elita? Familje të fuqishme, intelektualisht dhe financiarisht, në shekuj, me ndikim në shoqëri, ...

Komandanti i Njësisë Speciale, Amir Gërguri rikthehet në pozitën e tij
Komandanti i Njësisë Speciale, Amir Gërguri rikthehet në pozitën e tij
Pesë javë pasi u suspendua nga detyra, Amir Gërguri Komandanti i Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës do t’i kthehet punës. Kjo është bërë e ditur nga zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxhaj, për Gërguri nesër ...
Te gjitha 3 | Arbresh | para 7 ore
Pesë javë pasi u suspendua nga detyra, Amir Gërguri Komandanti i Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës do t’i kthehet punës. Kjo është bërë e ditur nga zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxhaj, për Gërguri nesër ...
Inspektorati Policor i Kosovës dhuron gjak
Inspektorati Policor i Kosovës dhuron gjak
Sot thirrjes sonë për dhurim të gjakut iu bashkëngjit Inspektorati Policor i Kosovës, ka bërë të ditur Transfuzioni i Gjakut përmes faqes zyrtare në Facebook. “Falenderojmë të gjithë stafin të cilët dhuruan gjak. ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 9 ore
Sot thirrjes sonë për dhurim të gjakut iu bashkëngjit Inspektorati Policor i Kosovës, ka bërë të ditur Transfuzioni i Gjakut përmes faqes zyrtare në Facebook. “Falenderojmë të gjithë stafin të cilët dhuruan gjak. ...
Komuna e Ferizajt me njoftim të rëndësishëm për qytetarët e saj
Komuna e Ferizajt me njoftim të rëndësishëm për qytetarët e saj
Njoftohen të gjithë qytetarët ferizajas se që nga data 26 maj 2020, Komuna e Ferizajt ka filluar punën me staf të rregullt dhe me orarë të plotë nga ora 08:00 deri në orën 16:00. Gjatë paraqitjes në punë, stafi civil ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 12 ore
Njoftohen të gjithë qytetarët ferizajas se që nga data 26 maj 2020, Komuna e Ferizajt ka filluar punën me staf të rregullt dhe me orarë të plotë nga ora 08:00 deri në orën 16:00. Gjatë paraqitjes në punë, stafi civil ...

Superliga shqiptare merr dritën e gjelbër, ja kur pritet të filloj
Superliga shqiptare merr dritën e gjelbër, ja kur pritet të filloj
Kryeministri Edi Rama i ka hapur dritën jeshile futbollit për në datën 3 qershor. Natyrisht, nuk e ka përmendur datën, por në komunikmin e tij të sotëm me publikun, i fundit sa i përket çështjes së pandemisë së ...
Te gjitha 38 | InfoSport.mk | para 3 ore
Kryeministri Edi Rama i ka hapur dritën jeshile futbollit për në datën 3 qershor. Natyrisht, nuk e ka përmendur datën, por në komunikmin e tij të sotëm me publikun, i fundit sa i përket çështjes së pandemisë së ...
Shkon në 1050 numri i të prekurve me koronavirus në vend, sot 21 raste të reja/ Tirana mbetet vatra kryesore
Shkon në 1050 numri i të prekurve me koronavirus në vend, sot 21 raste të reja/ Tirana mbetet vatra kryesore
Vazhdon rritet numri i të prekurve me koronavirus në vendin tonë, duke shkuar në 1050 persona, ndërkohë që Tirana mbetet vatra e nxehtë e koronavirusit. E PLOTE Dr. Flutura Beqo Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes ...
Te gjitha 100 | Standard | para 3 ore
Vazhdon rritet numri i të prekurve me koronavirus në vendin tonë, duke shkuar në 1050 persona, ndërkohë që Tirana mbetet vatra e nxehtë e koronavirusit. E PLOTE Dr. Flutura Beqo Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes ...
ONM reagon për gjyqtarin Daci: Vendimet e Apelit janë marë në kolegjialitet dhe s’kanë qenë të varur nga 1 anëtar
ONM reagon për gjyqtarin Daci: Vendimet e Apelit janë marë në kolegjialitet dhe s’kanë qenë të varur nga 1 anëtar
Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit reagoi në lidhje me çështjen e gjyqtarit të Kolegjit të Apelit Luan Daci. "Mekanizmi disiplinor i parashikuar në ligjin e vetingut zbatohet për sjelljen e anëtarëve të ...
Te gjitha 28 | Top Channel | para 3 ore
Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit reagoi në lidhje me çështjen e gjyqtarit të Kolegjit të Apelit Luan Daci. "Mekanizmi disiplinor i parashikuar në ligjin e vetingut zbatohet për sjelljen e anëtarëve të ...

Thaçi: Kurti, Abazi dhe Sveçla fikën kamerat dhe vizituan dhomën e përgjimeve në PTK për tri ditë
Thaçi: Kurti, Abazi dhe Sveçla fikën kamerat dhe vizituan dhomën e përgjimeve në PTK për tri ditë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se kryeministri në detyrë i vendit, Albin Kurti, zv. kryeministri i tij, Haki Abazi dhe ushtruesi i detyrës së ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Svecla, ...
Te gjitha 291 | IliriaNews | para 3 ore
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se kryeministri në detyrë i vendit, Albin Kurti, zv. kryeministri i tij, Haki Abazi dhe ushtruesi i detyrës së ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Svecla, ...
Qeveria e re në Kosovë? Palmer: Presim vendimin e Kushtetueses, nuk mbajmë anën e askujt
Qeveria e re në Kosovë? Palmer: Presim vendimin e Kushtetueses, nuk mbajmë anën e askujt
Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Matthew Palmer, njëherësh i dërguar i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara shpresojnë që Kosova dhe Serbia do ...
Te gjitha 34 | Standard | para 3 ore
Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Matthew Palmer, njëherësh i dërguar i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara shpresojnë që Kosova dhe Serbia do ...
Rasti i ri me COVID-19 në Vushtrri, kontakt i rasteve të paraqitura ditëve të fundit
Rasti i ri me COVID-19 në Vushtrri, kontakt i rasteve të paraqitura ditëve të fundit
Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Vushtrrisë, Sylejman Meholli ka folur për rastin e ri që është paraqitur sonte në Kosovë me COVID-19. Meholli në RTV Dukagjini thotë se edhe ky rast lidhet me infektimet zinxhirore ...
Te gjitha 176 | Shprehja | para 83 min
Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Vushtrrisë, Sylejman Meholli ka folur për rastin e ri që është paraqitur sonte në Kosovë me COVID-19. Meholli në RTV Dukagjini thotë se edhe ky rast lidhet me infektimet zinxhirore ...

U martua me vajzën 50 vjet më të re, shkarkohet kryemyftiu i Maqedonisë së Veriut për ‘skandalet publike’
U martua me vajzën 50 vjet më të re, shkarkohet kryemyftiu i Maqedonisë së Veriut për ‘skandalet publike’
Eshte shkarkuar Kryemyftiu i Bashkësisë Islame në Maqedoninë e Veriut, Sulejman Rexhepi vetem 3 ditë pasi u martua në moshë të thyer me një vajzë 50 vite më të re. Po ashtu ai tërhoqi nga Banka Islame më 9 maj 1 milionë ...
Te gjitha 61 | Standard | para 3 ore
Eshte shkarkuar Kryemyftiu i Bashkësisë Islame në Maqedoninë e Veriut, Sulejman Rexhepi vetem 3 ditë pasi u martua në moshë të thyer me një vajzë 50 vite më të re. Po ashtu ai tërhoqi nga Banka Islame më 9 maj 1 milionë ...
Në 5 qytete, rreth 20 vatra të virusit korona
Në 5 qytete, rreth 20 vatra të virusit korona
Tre të vdekur dhe 26 raste të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 2039, ndërsa i viktimave në 119. Numrit të të shëruarve sot iu shtuan edhe 17 persona duke ...
Te gjitha 91 | Shprehja | para 3 ore
Tre të vdekur dhe 26 raste të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 2039, ndërsa i viktimave në 119. Numrit të të shëruarve sot iu shtuan edhe 17 persona duke ...
Bekteshi: Fillimisht do të hapen vetëm kafenetë që kanë tarraca
Bekteshi: Fillimisht do të hapen vetëm kafenetë që kanë tarraca
Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bektashi në konferencën e sotme për shtyp tha se vendimi për hapjen e objekteve hotelerike dhe gastronomike vlen vetëm për ata objekte që kanë tarraca. “Qeveria dhe Ministria e Ekonomisë ...
Te gjitha 129 | Shprehja | para 95 min
Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bektashi në konferencën e sotme për shtyp tha se vendimi për hapjen e objekteve hotelerike dhe gastronomike vlen vetëm për ata objekte që kanë tarraca. “Qeveria dhe Ministria e Ekonomisë ...

Hapja e kufijve me Shqipërinë e jo vetëm, Serbia acarohet me Malin e Zi: Pse jo me ne?
Hapja e kufijve me Shqipërinë e jo vetëm, Serbia acarohet me Malin e Zi: Pse jo me ne?
Serbia është ndjerë ligsht që Mali i Zi paralëjmëroi hapjen e kufijve me Shqipërinë e vende të tjera pas fundit të krizës koronare, e jo me të. Në kulmin e një krize politike mes tyre, Beogradi e ka paragjykuar këtë ...
Te gjitha 93 | GazetaTema | para 5 ore
Serbia është ndjerë ligsht që Mali i Zi paralëjmëroi hapjen e kufijve me Shqipërinë e vende të tjera pas fundit të krizës koronare, e jo me të. Në kulmin e një krize politike mes tyre, Beogradi e ka paragjykuar këtë ...
Greqia fushatë vaksinimi kundër COVID-19
Greqia fushatë vaksinimi kundër COVID-19
Organizmi grek i kontrollit të barnave EOF, ka dhënë dritën jeshile për vaksinimin vullnetar kundër tuberkulozit që prej datës 1 qershor. Sipas këtij organizmi, vaksina kundër tuberkulozit, BCG, konsiderohet si një armë ...
Te gjitha 9 | AlbInfo | para 13 ore
Organizmi grek i kontrollit të barnave EOF, ka dhënë dritën jeshile për vaksinimin vullnetar kundër tuberkulozit që prej datës 1 qershor. Sipas këtij organizmi, vaksina kundër tuberkulozit, BCG, konsiderohet si një armë ...
Kuvendi i Preshevës miratoi 200 mijë eurot nga Kosova, opozita nuk e mbështeti
Kuvendi i Preshevës miratoi 200 mijë eurot nga Kosova, opozita nuk e mbështeti
Pako emergjente eshte parovuar me shume prej 763.834€, ne te cilen jane futur edhe 200 mije eurot e ardhura nga Republika e Kosoves. Opozita ne Presheve ka leshuar seancen keshtu duke mos votuar pakon e cila do ti ...
Te gjitha 2 | Lajminet | para 5 ore
Pako emergjente eshte parovuar me shume prej 763.834€, ne te cilen jane futur edhe 200 mije eurot e ardhura nga Republika e Kosoves. Opozita ne Presheve ka leshuar seancen keshtu duke mos votuar pakon e cila do ti ...

Paketa bilionëshe e Ursula von der Leyen për krizën e COVID, ja si do të shpërndahen paratë
Paketa bilionëshe e Ursula von der Leyen për krizën e COVID, ja si do të shpërndahen paratë
Të paktën 1000 miliardë euro do të mobilizojë presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen për rindërtimin pas krizës së Coronës. KE kërkon të marrë borxhe. Si buxhet normal i BE miratohet 1 bilionë tjetër. ...
Te gjitha 52 | Standard | para 3 ore
Të paktën 1000 miliardë euro do të mobilizojë presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen për rindërtimin pas krizës së Coronës. KE kërkon të marrë borxhe. Si buxhet normal i BE miratohet 1 bilionë tjetër. ...
Pompeo: Hong Kongu nuk e justifikon më trajtimin special, plani i Kinës dëmton thelbësisht autonominë e tij
Pompeo: Hong Kongu nuk e justifikon më trajtimin special, plani i Kinës dëmton thelbësisht autonominë e tij
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se kishte certifikuar të mërkurën në Kongres se në bazë të ligjit të SHBA, Hong Kongu nuk e justifikon më trajtimin special në të njëjtën mënyrë që zbatohej kur territori ...
Te gjitha 30 | Standard | para 3 ore
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se kishte certifikuar të mërkurën në Kongres se në bazë të ligjit të SHBA, Hong Kongu nuk e justifikon më trajtimin special në të njëjtën mënyrë që zbatohej kur territori ...
Trump akuzon Twitter-in për ndërhyrje zgjedhore, e kërcënon me mbyllje
Trump akuzon Twitter-in për ndërhyrje zgjedhore, e kërcënon me mbyllje
Presidenti Trump kërcënoi të mërkurën se do të marrë masa për rregullimin ose mbylljen e kompanive të caktuara të mediave sociale. Kërcënimi vjen një ditë pasi kompania Twitter Inc për herë të parë u shtoi një ...
Te gjitha 26 | TetovaSot | para 8 ore
Presidenti Trump kërcënoi të mërkurën se do të marrë masa për rregullimin ose mbylljen e kompanive të caktuara të mediave sociale. Kërcënimi vjen një ditë pasi kompania Twitter Inc për herë të parë u shtoi një ...

Liga e Parë në sezonin e ri, interesante dhe me skuadra shumë cilësore
Liga e Parë në sezonin e ri, interesante dhe me skuadra shumë cilësore
Në këtë takim është vendosur për përfundimin e sezoneve në këto liga, me renditjet aktuale, duke i lejuar promovimet në ligat më lartë, por jo edhe rëniet një kategori më poshtë. Kjo ka bërë që Liga e Parë në sezoni ...
Te gjitha 66 | Lajminet | para 4 ore
Në këtë takim është vendosur për përfundimin e sezoneve në këto liga, me renditjet aktuale, duke i lejuar promovimet në ligat më lartë, por jo edhe rëniet një kategori më poshtë. Kjo ka bërë që Liga e Parë në sezoni ...
Neuer, 400 paraqitje në Bundesligë    Vetëm dy lojtarë aktivë kanë bërë më shumë paraqitje sesa ai në kampionatin gjerman të futbollit. Ndeshja me Borussia Dortmundin ishte e veçantë për Manuel Neuerin. Portieri...
Neuer, 400 paraqitje në Bundesligë Vetëm dy lojtarë aktivë kanë bërë më shumë paraqitje sesa ai në kampionatin gjerman të futbollit. Ndeshja me Borussia Dortmundin ishte e veçantë për Manuel Neuerin. Portieri...
Vetëm dy lojtarë aktivë kanë bërë më shumë paraqitje sesa ai në kampionatin gjerman të futbollit. Ndeshja me Borussia Dortmundin ishte e veçantë për Manuel Neuerin. Portieri gjerman iu gëzua fitores së madhe të Bayern ...
Te gjitha 119 | Kosova Sot | para 11 ore
Vetëm dy lojtarë aktivë kanë bërë më shumë paraqitje sesa ai në kampionatin gjerman të futbollit. Ndeshja me Borussia Dortmundin ishte e veçantë për Manuel Neuerin. Portieri gjerman iu gëzua fitores së madhe të Bayern ...
Muriqi flet për të ardhmen e tij
Muriqi flet për të ardhmen e tij
Sa përfundoi stërvitjen e radhës me Fenerbahcen, por nuk ngurroi të lidhej drejtpërdrejt me “Fan Zone”, në “Super Sport”, edhe pse në kushte jo fort të përshtatshme. Vedat Muriqi është shembulli se si mund të arrish ...
Te gjitha 16 | Zeri | para 6 ore
Sa përfundoi stërvitjen e radhës me Fenerbahcen, por nuk ngurroi të lidhej drejtpërdrejt me “Fan Zone”, në “Super Sport”, edhe pse në kushte jo fort të përshtatshme. Vedat Muriqi është shembulli se si mund të arrish ...

Aktorja Lyra Xhoci me fotosesion gjysmë nudo në Kanada
Aktorja Lyra Xhoci me fotosesion gjysmë nudo në Kanada
Aktorja kosovare Lyra Xhoci ka postuar sot në Instagram një fotosesion tepër seksi Aktorja, e cila sa ishte në Kosovë ishte paraqitur në disa seriale në Kosovë. View this post on Instagram ? ?“It enables us to find ...
Te gjitha 187 | Gazeta Express | para 4 ore
Aktorja kosovare Lyra Xhoci ka postuar sot në Instagram një fotosesion tepër seksi Aktorja, e cila sa ishte në Kosovë ishte paraqitur në disa seriale në Kosovë. View this post on Instagram ? ?“It enables us to find ...
Genta fotografohet në momente romantike me partnerin turk
Genta fotografohet në momente romantike me partnerin turk
Prej kohësh këngëtarja e njohur Genta Ismajli ka bërë publike lidhjen me biznesmenin turk Hysen Usta. Dyshja po jetojnë një histori të bukur dashurie dhe së shpejti do e kurorëzojnë dhe me martesë. Ato kanë hapur një ...
Te gjitha 11 | Indeks Online | para 7 ore
Prej kohësh këngëtarja e njohur Genta Ismajli ka bërë publike lidhjen me biznesmenin turk Hysen Usta. Dyshja po jetojnë një histori të bukur dashurie dhe së shpejti do e kurorëzojnë dhe me martesë. Ato kanë hapur një ...
Horoskopi ditor, e enjte 28 Maj 2020
Horoskopi ditor, e enjte 28 Maj 2020
Dashi Në dashuri po afron një periudhë e rëndësishme, ku duhet të kuptoni ndjenjat e vërteta të partnerit/es. Gjatë kësaj kohe duhet kujdes dhe qetësi në raport me të tjerët. Në punë, instinkti nuk do ju lejojë që të ...
Te gjitha 27 | IliriaNews | para 3 ore
Dashi Në dashuri po afron një periudhë e rëndësishme, ku duhet të kuptoni ndjenjat e vërteta të partnerit/es. Gjatë kësaj kohe duhet kujdes dhe qetësi në raport me të tjerët. Në punë, instinkti nuk do ju lejojë që të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved