19:59 Rifreskuar në

Dorëheqja e Frrokut, plas sherri për mandatin e deputetit
Dorëheqja e Frrokut, plas sherri për mandatin e deputetit
Mapo - para 32 min
Dorëheqja e Frrokut, plas sherri për mandatin e deputetit Postuar më: 27 Nëntor 2015 19:22 Mandati i deputeti të dorëhequr tashmë, Mark Frroku, pritet të shkojë në Kolegjin Zgjedhor.
Dorëheqja e Frrokut, plas sherri për mandatin e deputetit - Java News
Kriza e hipo…krizisë së politikës - Gazeta Dita
Almakos Sot Ora News Java News Koha.net Botasot
35 artikuj te ndërlidhur »
Berisha: Qeveria, organizate kriminale!
Berisha: Qeveria, organizate kriminale!
LajmiFundit - para 32 min
Në një koment në rrjetin social Facebook, ish-Kryeministri Sali Berisha thotë se kriminelin me mandat, Armando Prenga, Edi Rama e liroi duke fallsifikuar ekspertizen! “Te dashur miq, Edi Rama ...
Konflikti me deputetin Prenga, “arrest me burg” për vëllezërit Cali - Gazeta Dita
Arrest me burg për dy vëllezërit Cali - Almakos
Java News Sot Durres Lajm ABC News ikub Botasot
16 artikuj te ndërlidhur »
U tërhoq 500 metra zvarrë nga treni, identifikohet kufoma e gruas në Sukth
U tërhoq 500 metra zvarrë nga treni, identifikohet kufoma e gruas në Sukth
Ora News - para 37 min
Naile Mema është gruaja që u përplas për vdekje nga treni në Durrës. Ngjarja u regjistrua në orët e paradites në Sukth, ndërkohë që vetëm pasdite është bërë i mundur identifikimi i 75-vjeçares, pas ...
Treni shtyp një grua në Sukth, kufoma nuk identifikohet dot - Mapo
Aksident në Sukth - ABC News
ikub InfoGlobi Top Channel LajmiFundit BalkanWeb Durres Lajm
15 artikuj te ndërlidhur »
Vrasja e 82 vjeçarit në Fier, burg për autorin e dyshuar të krimit
Vrasja e 82 vjeçarit në Fier, burg për autorin e dyshuar të krimit
Almakos - para 27 min
Skënder Krasniqi i dyshuari kryesor për vrasjen e 82-vjeçarit Nevruz Likometaj në Fier, ka mohuar akuzën para gjykatës. 37-vjeçari ka sqaruar se nuk kishte motiv për ta vrarë 82-vjecarin dhe se nuk ...
I dyshuari për vrasjen e 82-vjeçarit: S’e dija që më ngacmonte nënën - Mapo
Vrasja e 82-vjeçarit, vëllai i të dyshuarit: E kanë rrahur që të pranojë krimin - BalkanWeb
ABC News Ora News Almakos Top Channel Gazeta Dita Vision Plus
14 artikuj te ndërlidhur »

Aktuale »
Austri: Raportohet për zvogëlim të migrantëve
Austri: Raportohet për zvogëlim të migrantëve
Botasot - para 37 min
Policia e Austrisë ka raportuar për ulje të madhe të numrit të migrantëve që hyjnë në Austri, nëpër rrugën e cila fillon në Greqi dhe kalon nëpër vendet e Ballkanit perëndimor.
Turqi: Protestë kundër arrestimit të gazetarëve - Evropaelire
Berto: BE-ja nuk mund t'i përzihet Maqedonisë dhe Serbisë për migrantët ekonomikë - Zhurnal
Botasot Ina Evropaelire Tetova Sot Republika LajmiFundit
12 artikuj te ndërlidhur »
Putin thotë se Rusia do të bashkëpunojnë me koalicionin e udhëhequr nga SHBA-ja
Putin thotë se Rusia do të bashkëpunojnë me koalicionin e udhëhequr nga SHBA-ja
Botasot - para 13 ore
Presidenti rus Vladimir Putin thotë se Rusia është ende e angazhuar për të bashkëpunuar me koalicionin e udhëhequr nga SHBA-ja në luftë kundër grupit militant Shtetit Islamik në Siri.
Arrestohet një person në Shtëpinë e Bardhë - Evropaelire
Putin thotë se Rusia do të bashkëpunojnë me koalicionin e udhëhequr nga SHBA-ja - Evropaelire
Top Channel Botasot Lajmi.net
6 artikuj te ndërlidhur »
Në Beograd muajin e ardhshëm takim i ministrave të Punëve të Jashtme të Turqisë dhe Rusisë
Në Beograd muajin e ardhshëm takim i ministrave të Punëve të Jashtme të Turqisë dhe Rusisë
Idividi - para 10 ore
Ankara, 26 nëntor 2015 (MIA) - Ministrat e Punëve të Jashtme të Turqisë dhe të Rusisë, Mevlut Çaushogllu dhe Sergej Lavrov mund të mbajnë takim në periudhë midis 3 dhe 4 dhjetorit në Beograd, ...
Çaushogllu: Turqia nuk do t"i kërkojë falje Rusisë - Yll Press
Turqia nuk do t’i kërkojë falje Rusisë - Tetova Sot
Idividi
4 artikuj te ndërlidhur »Bota »
I futet politikës pensionisti që vrau shqiptarin
I futet politikës pensionisti që vrau shqiptarin
Almakos - I sapobotuar
U bë i njohur për publikun pasi mori përsipër autorësinë e vrasjes së të riut shqiptar Gjergji Gjoni, pak javë më parë në periferi të Milanos. Francesco Sicignano, pensionisti që deklaroi se e vrau ...
Partia e Berlusconit kandidon pensionistin që vrau shqiptarin - LajmiFundit
Vrau shqiptarin që tentoi ta grabiste, pensionisti italian i futet politikës, kandidon si këshilltar i Berluskonit - Sot
BalkanWeb Durres Lajm Botasot Mapo Java News
8 artikuj te ndërlidhur »
Jahjaga: Kosova shumë shpejt bëhet me Forcat e Armatosura
Jahjaga: Kosova shumë shpejt bëhet me Forcat e Armatosura
VOA - para 22 min
Në Kosovë, presidentja Atifete Jahjaga tha se Kosova do të hyjë në një marrëveshje të posaçme me NATO-n për krijimin e Forcave të Armatosura që duhet të pasojnë Forcën e Sigurisë së Kosovës.
Kooperativa "Bjeshkët e Malësisë" - VOA
Vështirësitë e një azilanti të kthyer në Shqipëri - VOA
VOA
4 artikuj te ndërlidhur »
Fluksi i emigrantëve, mbyten 6 fëmijë në ujërat e Turqisë
Fluksi i emigrantëve, mbyten 6 fëmijë në ujërat e Turqisë
Tetova Sot - para 62 min
Të paktën 6 fëmijë janë mbytur pasi dy varka me emigrantë që po udhëtonin nga Turqia për në Greqi u mbytën në ujërat e detit Egje. Sipas raportimeve të mediave turke, varka e parë mbante rreth 55 ...
Fluksi i emigrantëve, mbyten 6 fëmijë në ujërat e Turqisë - Top Channel
?Gjashtë fëmijë të vdekur, përmbysen dy varka me refugjatë në brigjet turke - Botasot
Vision Plus Koha.net Lajmi.net Tetova Sot
7 artikuj te ndërlidhur »Ekonomi »
Prekazi nikoqir i festës së 28 Nëntorit [video]
Prekazi nikoqir i festës së 28 Nëntorit [video]
Koha.net - I sapobotuar
Me vizita në kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz, ka nisur festa e 28 Nëntorit. I shoqëruar me disa deputetë të Kuvendit të Kosovës, kryetari i këtij institucioni, Kadri Veseli, ka bërë ...
Zef Gjoni: Kërkojmë 3-4 vende të para në turneun “Adem Jashari” - Botasot
Tiranë, lule dhe homazhe në bustin e komandantit legjendar Adem Jashari - ABC News
Koha.net Telegrafi Botasot Botasot Tetova Sot Zhurnal
29 artikuj te ndërlidhur »
Pas 25 vjet ndryshime demokratike Shqipëria ka përballë të njëjtat sfida
Pas 25 vjet ndryshime demokratike Shqipëria ka përballë të njëjtat sfida
Botasot - 25-Nën-2015 20:22
Diplomatë dhe studiues të njohur morën sot pjesë në simpoziumin Shqipëria 25 vjet pas komunizmit, ringritja e shtetit dhe e shoqërisë shqiotare, të organizuar nga Instituti Shqiptar për Studime ...
Pas 25 vjet ndryshime demokratike Shqipëria ka përballë të njëjtat sfida - Koha.net
2 artikuj te ndërlidhur »
Sejdiu: Pushteti po bën taktikë për ta ndalur pjesëmarrjen e qytetarëve për nesër
Sejdiu: Pushteti po bën taktikë për ta ndalur pjesëmarrjen e qytetarëve për nesër
Lajmi.net - para 32 min
Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu, në emision “Info Magazine-Klan Kosova” ka folur për manifestimin e opozitës për 28 Nëntor. Sipas Sejdiut, pushteti po tenton të frikësojë qytetarët ...
Stabiliteti i vendit nuk mund të supozohet vetëm me forcën e numrave, thotë Sejdiu - Koha.net
Sejdiu: Stabiliteti i vendit s’mund të supozohet me forcën e numrave - Lajmi.net
3 artikuj te ndërlidhur »Ballkan »
Roli i KGJ në mbrojtjen e pavarësisë
Roli i KGJ në mbrojtjen e pavarësisë
Zhurnal - I sapobotuar
Roli i KGJ në mbrojtjen e pavarësisë Publikuar 27.11.2015 në 19:48 nga D.R. | 1 i lexuar Shkup, 27 nentor - Gjykatës dhe përfaqësues të institucioneve relevante pas një debati publik miratuan ...
Ushkovski: “Raporti i BE-së me standarde të dyfishta” - Zhurnal
Miratohen 12 konkluzionet për rolin e Këshillit Gjyqësor të Maqedonisë - Portalb
Idividi Botasot
5 artikuj te ndërlidhur »
Shaqiri: Ja çka më pengoi te Interi dhe Bayerni
Shaqiri: Ja çka më pengoi te Interi dhe Bayerni
Telegrafi - I sapobotuar
Superylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, ka dhënë një deklaratë për mediat angleze, ku ka folur për jetën e tij në Angli. Shaqiri thotë të jetë ambientuar në një mjedis të qetë, më larg vëmendjes së ...
Nuk e besoni: Ja pse zgjodhi Shaqiri Stoke Cityn - Botasot
Xherdan Shaqiri: Jam zviceran krenar - Java News
Lajmi.net Tetova Sot LajmiFundit
6 artikuj te ndërlidhur »
Veseli: Presim që opozita të mos na e prish 28 nëntorin (Video)
Veseli: Presim që opozita të mos na e prish 28 nëntorin (Video)
Almakos - para 62 min
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli thotë se pret që opozita të protestojë në mënyrë paqësore dhe të mos e prish festën e 28 nëntorit. Në emisionin “Argument Plus” të RTV 21, thekson se ...
A do të ket dhunë për Ditën e Flamurit në Kosovë? - Botasot
Ekstremizmi islamik, Veseli ashpërson tonet ndaj terroristëve - Top Channel
Botasot Tetova Sot Telegrafi Ina Botasot Lajmi.net
14 artikuj te ndërlidhur »Kronike »
Si e mashtroi Mjacaj policinë
Si e mashtroi Mjacaj policinë
Almakos - para 27 min
Sokol Mjacaj, autori i vrasjes së dy turistëve çekë në fshatin Prekal të Dukagjinit gjatë verës që shkoi, është arrestuar menjëherë pas ngjarjes, por ka mundur t’u ikë dy agjentëve të policisë ...
Si i mashtroi Mjacaj policët pas vrasjes së turistëve çekë - Mapo
2 artikuj te ndërlidhur »
Enver Hoxha vodhi energji elektrike, Gjykata i jep pafajësi
Enver Hoxha vodhi energji elektrike, Gjykata i jep pafajësi
Mapo - para 21 ore
Enver Hoxha vodhi energji elektrike, Gjykata i jep pafajësi Postuar më: 26 Nëntor 2015 23:13 Enver Hoxha është një prej dhjetra qytetarëve të vënë nën akuzë për vdhjedhje të energjisë elektrike, që ...
Prokuroria kërkoi 1 vit burg, Enver Hoxha i pafajshëm për vjedhje energjie - LajmiFundit
U akuzua për vjedhje energjie, Enver Hoxha shpallet i pafajshëm - BalkanWeb
Botasot Java News
5 artikuj te ndërlidhur »
Berisha: Qeveria, organizate kriminale!
Berisha: Qeveria, organizate kriminale!
LajmiFundit - para 32 min
Në një koment në rrjetin social Facebook, ish-Kryeministri Sali Berisha thotë se kriminelin me mandat, Armando Prenga, Edi Rama e liroi duke fallsifikuar ekspertizen! “Te dashur miq, Edi Rama ...
Konflikti me deputetin Prenga, “arrest me burg” për vëllezërit Cali - Gazeta Dita
Arrest me burg për dy vëllezërit Cali - Almakos
Java News Sot Durres Lajm ABC News ikub Botasot
16 artikuj te ndërlidhur »Shqipëri »
Ekspozitë e 80 shitësve nga mbarë trojet shqiptare në “Blej Shqip” [video]
Ekspozitë e 80 shitësve nga mbarë trojet shqiptare në “Blej Shqip” [video]
Koha.net - I sapobotuar
Prodhues dhe kompani shqiptare, për të dytin vit, po i ekspozojnë produktet e tyre në kuadër të panairit “Blej Shqip”, për nder të festës së flamurit.
Prishtinë, organizohet për të dytin vit panairi “Blej Shqip” - Top Channel
Hapet panairi “Blej shqip” (Foto) - Botasot
Lajmi.net Tetova Sot Kosova Live Kosova Live Almakos Botasot
11 artikuj te ndërlidhur »
Protesta e 8 dhjetorit, Lulzim Basha, intervistë për ABC News
Protesta e 8 dhjetorit, Lulzim Basha, intervistë për ABC News
ABC News - I sapobotuar
Kreu i PD Lulzim Basha i bën thirrje shqiptarëve të marrin pjesë në protestën e datës 8 dhjetor kundër qeverisjes. Basha thotë se duhet një qeveri teknike për teë përgatitur një proces të parakohshëm ...
Akuzat e Selamit, Basha: Nuk mund të shpenzoj asnjë sekondë ti përgjigjem - LajmiFundit
Protesta e 8 dhjetorit - ABC News
Top Channel Almakos Almakos Gazeta Dita Mapo Vision Plus
17 artikuj te ndërlidhur »
Eksperti i EURALIUS: Gjyqtarët dhe prokurorët, me status të posaçëm
Eksperti i EURALIUS: Gjyqtarët dhe prokurorët, me status të posaçëm
Top Channel - para 27 min
Në kuadër të procesit të reformës në drejtësi, këtë të premte u zhvillua në Gjirokastër tryeza rajonale për prezantimin dhe konsultimin e paketës së ndryshimeve kushtetuese me gjyqtarë, prokurorë, ...
Reforma në drejtësi, EURALIUS: Vlerësimi i gjyqtarëve është sfida më e vështirë - ikub
Eksperti i EURALIUS: Gjyqtarët & Prokurorët meritojnë një status të duhur - Java News
Botasot BalkanWeb
5 artikuj te ndërlidhur »