00:58 Rifreskuar në

FOTOLAJM/Detyra e parë e Veliajt si Kryebashkiak, rregullon orën e Sahatit
FOTOLAJM/Detyra e parë e Veliajt si Kryebashkiak, rregullon orën e Sahatit
Ora News - para 2 ore
Ndërsa mori sot zyrtarisht detyrën si Kryebashkiak i Tiranës për katër vitet e ardhshme, Erion Veliaj punën e tij e ka nisur duke rregulluar një prej simboleve të kryeqytetit: orën e Sahatit.
Dita e parë e Veliaj si kryebashkiak, nga betimi te foto me klerikët (Foto) - Botasot
Veliajt rregullon Sahatin e Tiranës - Koha.net
Sot Panorama VOA Panorama Mapo Albeu.com
97 artikuj te ndërlidhur »
Halli gjerman: Mes fluksit të papërballueshëm të azilantëve dhe njollës ksenofobe
Halli gjerman: Mes fluksit të papërballueshëm të azilantëve dhe njollës ksenofobe
Telegrafi - para 2 ore
Sulmet mbi qendrat e strehimit të azilkërkuesve në Gjermani janë rritur: 173 sulme deri tani gjatë këtij viti, ndërsa gjithë vitin e kaluar u regjistruan 175 të tilla.
17 policë gjermanë për të shoqëruar një shqiptar - Lajm
Gazeta gjermane reagon pse po i urrejnë azilkërkuesit - Lajm
Top Channel Shqiptarja Top Channel Lajmi.net Botasot Ora News
58 artikuj te ndërlidhur »
Troisi: Kukësi mund ta kthente rezultatin; polakët provokuan
Troisi: Kukësi mund ta kthente rezultatin; polakët provokuan
Top Channel - para 29 min
Pas ndërprerjes së ndeshjes mes Kukësit dhe Legias, trajneri brazilian i ekipit skuadrës shqiptare është shprehur se ndërprerja e takimit ka ardhur në momentin më të mirë për ekipin e tij.
Kukësi-Legia e Varshavës, rrihen tifozeria, goditet futbollisti polak - Ora News
Polakët ‘mësyjnë’ në faqen e Kukësit, i quajnë “majmunë” dhe “njerëz të botës së tretë…” - Panorama
Panorama Albeu.com Telegrafi Top Channel Gazeta Dita Gazeta Dita
51 artikuj te ndërlidhur »
ITALI/ Rrëfehet Ambra: Igli ishte xheloz i sëmurë. Donte të vriste edhe një maqedonas
ITALI/ Rrëfehet Ambra: Igli ishte xheloz i sëmurë. Donte të vriste edhe një maqedonas
Panorama - para 2 ore
Të tjera detaje zbulohen nga vrasja e Ismail Lullit nga i dyshuari kryesore, Igli Meta, më 19 Korrik në Pezaro të Italisë. Foto montazh, Ambra dhe Igli Mediat italiane shkruajnë se Meta kishte ...
Igli Meta konsumues e trafikant droge, ja rrëfimi i Ambras sot në polici - Ora News
Vrasja në Itali, Ambera: Igli më rrahu në vendin ku ekzekutoi Ismaelin - Durres Lajm
Shqiptarja Botasot Java News Ora News Gazeta Dita LajmiFundit
20 artikuj te ndërlidhur »

Aktuale »
Hidhet nga kati i shtatë i pallatit 40-vjeçari i aksidentuar në Gjermani. Vdes në spital
Hidhet nga kati i shtatë i pallatit 40-vjeçari i aksidentuar në Gjermani. Vdes në spital
Panorama - para 4 ore
Një 40-vjeçar ka ndërruar jetë pasi hedhjes nga kati i 7 i një pallati në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e së enjtes pranë zonës së ‘Liqeni Artificial’.
Iu refuzua kërkesa për azil, një person hidhet nga kati i 7 i pallatit - Sot
Tiranë, hidhet nga kati i shtatë, humb jetën 40-vjecari - LajmiFundit
3 artikuj te ndërlidhur »
Gjithë të dënuarit që fali Ivanovi. Ka edhe shqiptarë
Gjithë të dënuarit që fali Ivanovi. Ka edhe shqiptarë
Yll Press - 29-Kor-2015 16:08
Shtatë persona tërësisht dhe 38 persona pjesërisht janë liruar nga dënimi i mëtutjeshëm në burg, thuhet nga kabineti i presidentit, njofton portalb. Me rastin e festës shtetërore në Republikën e ...
Ja lista e të burgosurve që i fali Ivanovi - Tetova Sot
Kryetari Ivanov ia ka falur gjithë burgun Gani Rexhep Musliut nga Shkupi - Lajm
ShqipMedia Panorama Shprehja
6 artikuj te ndërlidhur »
Ismayilova merr çmimin amerikan për gazetari
Ismayilova merr çmimin amerikan për gazetari
Koha.net - para 14 ore
Klubi Kombëtar Amerikan për Media, e ka ndrarë çmimin më të lartë të gazetarisë për gazetaren e burgosur në Azerbejxhan Khadija Ismayilova, me 29 korrik.
Birmania fal 7 mijë të burgosur - Evropaelire
Ismayilova merr çmimin amerikan për gazetari - Botasot
Evropaelire Evropaelire Lajmeshqip
6 artikuj te ndërlidhur »Bota »
Koreja e Veriut kërcënon se “nuk do ta lë asnjë amerikan të gjallë”
Koreja e Veriut kërcënon se “nuk do ta lë asnjë amerikan të gjallë”
Telegrafi - 29-Kor-2015 00:53
Kim Jong-un dhe vartësit e tij, e kanë shfrytëzuar përvjetorin e Luftës Koreane, për të kërcënuar kundërshtarët e tyre të përbetuar - Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Kim Jong Un: Do e fshij Amerikën nga faqja e dheut - Mapo
Kim Jong-un: Do ta fshij nga faqja e dheut këtë shtet - Telegrafi
Republika Lajmi.net Lajm Tetova Sot Lajmeshqip
8 artikuj te ndërlidhur »
Talebanët zgjedhin drejtuesin e ri pas vdekjes së Mullah Omar
Talebanët zgjedhin drejtuesin e ri pas vdekjes së Mullah Omar
Shqiptarja - para 84 min
Talebanët zgjedhin Mullah Akhtar Mensurin si udhëheqësin tyre të ri, menjëherë pas konfirmimit të vdekjes së ish-liderit të tyre Mullah Omar. Zgjedhja e udhëheqësit të ri të grupit taleban nuk është ...
Talebanët konfirmojnë vdekjen e Mullah Omarit - VOA
Talebanët zgjedhin zëvendësin e Mulla Omarit - Koha.net
Top Channel Botasot ABC News Lajm Java News Botasot
45 artikuj te ndërlidhur »
Ushtria turke ndërton mur 2.5 m të lartë dhe 1 m të gjerë kundër ISIS
Ushtria turke ndërton mur 2.5 m të lartë dhe 1 m të gjerë kundër ISIS
Shqiptarja - para 8 ore
Forcat e armatosura turke po ndërtojnë një mur 2.5 m të lartë dhe 1 m të gjerë përgjatë kufirit sirian për t'u mbrojtur nga ndonjë sulm i mundshëm i trupave të ISIS.
Ushtria turke ndërton mur 2.5 m të lartë kundër ISIS - ikub
2 artikuj te ndërlidhur »Ekonomi »
Trepça po përballet me shumë probleme e vështirësi
Trepça po përballet me shumë probleme e vështirësi
Koha.net - para 39 min
Ahmet Tmava, drejtor i Trepçës në emisionin Interaktiv të KTV –së, ka folur për vështirësitë e këtij gjiganti ekonomik të vendit. Ai për gjendjen e rëndë në këtë kompleks industrial e ka fajësuar ...
Minatorët e “Trepçës” paralajmërojnë vazhdimin e grevës së pezulluar - Evropaelire
Minatorët e Trepçës paralajmërojnë vazhdimin e grevës së pezulluar - Botasot
Koha.net Zhurnal Lajmeshqip Lajmi.net Albeu.com Kosova Live
9 artikuj te ndërlidhur »
Vuçiq u tall me shqiptarët në Preshevë duke ua përmendur qeveritë shqiptare
Vuçiq u tall me shqiptarët në Preshevë duke ua përmendur qeveritë shqiptare
Lajmi.net - para 119 min
Lëvizja “Vatra” ua kujton të dyja qeverive shqiptare se kanë harruar fondin për Luginën. Ata thonë se janë bërë dy vite që kur rezoluta për Kosove Lindore kaloi në Kuvendin e Republikë së Kosovës dhe ...
?Lëvizja Vatra: Qeveritë harruan fondin për Luginën - Botasot
Vatra: Shqipëria dhe Kosova harruan fondin për Luginën - Koha.net
3 artikuj te ndërlidhur »
Në të ardhmen, do të ketë më pak shqiptarë se sot!?
Në të ardhmen, do të ketë më pak shqiptarë se sot!?
Telegrafi - para 104 min
Kombet e Bashkuara kanë publikuar raportin “Prospekti i popullatës botërore”. Sipas këtij raporti, 48 shtete në botë do të përjetojnë rënie të popullatës mes viteve 2015-2050.
KB: Serbia në vitin 2050 me 17 për qind më pak banorë - Koha.net
BQK pranon se vjet rritja ekonomike ishte 0.9 për qind, për këtë vit s?ka vlerësim - Botasot
Koha.net Republika Lajmi.net Idividi Lajmeshqip
8 artikuj te ndërlidhur »Ballkan »
Të mirat e shalqirit në vapë
Të mirat e shalqirit në vapë
Botasot - I sapobotuar
Të mirat e shalqirit janë të shumta. Ky frut është mjaft freskues, përmban një përqindje të lartë uji dhe pak kalori. I pasur në sheqerna të thjeshta, dhe kripëra minerale thelbësore, si magnezi, ...
Të mirat e shalqirit në vapë - Top Channel
2 artikuj te ndërlidhur »
?Një Batman që nuk e kemi parë ndonjëherë?
?Një Batman që nuk e kemi parë ndonjëherë?
Botasot - I sapobotuar
Ben Affleck do të interpretojë Batmanin në filmin e radhës me superheronj që do të shfaqet në vitin 2016 dhe aktori i famshëm ka zbuluar se nuk ishte i sigurtë për këtë rol, pasi e konsideronte veten ...
“Një Batman që nuk e kemi parë ndonjëherë” - Top Channel
2 artikuj te ndërlidhur »
Aksident në Ferizaj (Foto)
Aksident në Ferizaj (Foto)
Botasot - para 34 min
Një aksident trafiku ka ndodhur në orët e mbrëmjes në Ferizaj. Ngjarja ka ndodhur në rrugën ‘Enver Topalli’. Numri i të lënduarve dhe dëmeve materiale nuk ...
Digjet marketi i ushqimit në Ferizaj - Lajmi.net
Ministria e Mjedisit çon në Departamentin Ligjor planet urbane të Ferizajt - Koha.net
Sport365 Botasot
5 artikuj te ndërlidhur »Kronike »
Kapet me 1 kg kokainë shqiptari në Itali
Kapet me 1 kg kokainë shqiptari në Itali
Lajm - I sapobotuar
Karabinierët italianë në bashkëpunim me Guardia di Finanza kanë arrestuar një shtetas shqiptar në Vincenza. Pas kontrolleve në makinën tip Renault Clio të 32-vjeçarit Edison Isufi, janë gjetur 1 kg ...
ITALI/ 32-vjeçari Edison Isufi kapet me 1 kg kokainë, drogën e fshihte në kroskotin e mjetit - Panorama
Një kilogram kokainë në automjet, pranga shqiptarit - Botasot
LajmiFundit Albeu.com Top Channel ikub BalkanWeb Java News
11 artikuj te ndërlidhur »
Raporti i DASH, Gjebrea: Rastet e trafikut nuk janë rritur, është shtruar puna për goditjen e fenomenit
Raporti i DASH, Gjebrea: Rastet e trafikut nuk janë rritur, është shtruar puna për goditjen e fenomenit
BalkanWeb - para 119 min
TIRANE- Zëvendës Ministrja e Punëve të Brendshme, Elona Gjebrea deklaroi se institucioni që ajo përfaqëson është kundër të inkriminuarave për trafikimin e qenieve njerëzore.
Berisha: Rama është koka e krimit. I menderosur u tregoi shqiptarëve se s’ka deputetë të inkriminuar - BalkanWeb
81 të arrestuar për trafikim me qenie njerëzore (Video) - Botasot
BalkanWeb BalkanWeb Top Channel Panorama Idividi Botasot
21 artikuj te ndërlidhur »
Trafikanti shqiptar vë në lojë policinë angleze: jam nga Interpoli
Trafikanti shqiptar vë në lojë policinë angleze: jam nga Interpoli
Zhurnal - 29-Kor-2015 09:58
Kur kapesh me presh në duar mund të shpikësh çdo lloj gjëje për t’u shfajësuar, por imagjinata e këtij shqiptari i ka kaluar edhe fantazitë e regjisorëve hollivudianë.
Trafikanti shqiptar vë në lojë policinë angleze: Jam nga Interpoli - Lajm
2 artikuj te ndërlidhur »Shqipëri »
Troisi: Kukësi mund ta kthente rezultatin; polakët provokuan
Troisi: Kukësi mund ta kthente rezultatin; polakët provokuan
Top Channel - para 29 min
Pas ndërprerjes së ndeshjes mes Kukësit dhe Legias, trajneri brazilian i ekipit skuadrës shqiptare është shprehur se ndërprerja e takimit ka ardhur në momentin më të mirë për ekipin e tij.
Kukësi-Legia e Varshavës, rrihen tifozeria, goditet futbollisti polak - Ora News
Polakët ‘mësyjnë’ në faqen e Kukësit, i quajnë “majmunë” dhe “njerëz të botës së tretë…” - Panorama
Panorama Albeu.com Telegrafi Top Channel Gazeta Dita Gazeta Dita
51 artikuj te ndërlidhur »
Ku do t?i kalojë pushimet kryeministri Rama
Ku do t?i kalojë pushimet kryeministri Rama
Botasot - para 29 min
Në konferencën e sotme me gazetarët kryeministri Edi Rama zbuloi se ku do t’i kalojë pushimet. Ai u shpreh se këtë vit do të ndjekë djalin e tij të vogël, Zahon që sapo ka mbushur një vit.
Rama do pushojë me Zahon: Djali i vogël s'më lejon të shkoj askund veç Vunoit - Sot
Rama ndjek Zahon me pushime në Vuno - Albeu.com
Mapo Shqiptarja Java News Botasot Lajm
8 artikuj te ndërlidhur »
Inspektoriati Policor i Kosovës së shpejti me zyra rajonale
Inspektoriati Policor i Kosovës së shpejti me zyra rajonale
Lajmi.net - para 79 min
Kryeshefi ekzekutiv i Inspektoriatit Policor të Kosovës, Fitim Shishani, ka bërë me dije se shumë shpejt IPK-ja do t’i hapë disa zyra rajonale. Ai ka thënë se hapja e këtyre zyrave ka për qëllim që ...
Shishani: IPK?ja së shpejti bëhet me zyra rajonale - Botasot
2 artikuj te ndërlidhur »