Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 22:36
 
Burimet: Alsat-MTV21TetovaSot ZhurnalKurirTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Lajme »
 
VMRO: Platforma e Tiranës është antikushtetuese dhe pranimi i saj zhyt Maqedoninë në procesin e federalizimin
VMRO: Platforma e Tiranës është antikushtetuese dhe pranimi i saj zhyt Maqedoninë në procesin e federalizimin
Lexo - para 5 ore
VMRO-ja ka përsëritur edhe një herë se këmbëngul për zgjedhjet e reja parlamentare, me arsyetimin që vendi ka nevojë që të shpëtojë nga Deklarata e Tiranës dhe nga gënjeshtrat e Zoran Zaevit. Nga kjo parti thonë se ...
VMRO-DPMNE po gënjen për platformën shqiptare, thotë LSDM - Zhurnal
Bejta konfirmon për Zhurnal: Propozimi i VMRO-së ishte që uniformat të jenë edhe shqip - Zhurnal
Aktuale.MK Lajm Press TetovaSot Portalb Bota Sot Televizioni Koha
75 lajme te ndërlidhura »
BESA nuk e mbështet kandidatin e BDI-së për kryetar të Kuvendit
BESA nuk e mbështet kandidatin e BDI-së për kryetar të Kuvendit
TetovaSot - para 4 ore
Publikuar Mar 24, 2017 Shpërndaj as vendimit të BDI-së që Talat Xhaferi të jetë kandidat i vetëm i partisë dhe shumicës së re parlamentare për kryetar të ri të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka reaguar Lëvizja ...
Lvizja Besa nuk do ta mbshtet Talat Xhaferin pr postin e kryetarit t Kuvendit t Maqedonis - Bota Sot
Osmani: Talat Xhaferi, kryetar i ardhshëm i Kuvendit të Maqedonisë - Lexo
Aktuale.MK Shenja Albportali AlMaKos Portalb Zhurnal
43 lajme te ndërlidhura »
ESHS: Nuk ekziston bazë për çfarë do dyshimi në cilësinë e të dhënave
ESHS: Nuk ekziston bazë për çfarë do dyshimi në cilësinë e të dhënave
TetovaSot - para 4 ore
Publikuar Mar 24, 2017 Shpërndaj Enti shtetëror për statistikë (ESHS) punon sipas metodologjive dhe procedurave të konfirmuara ndërkombëtarisht dhe të saktësuara për prodhimin e të dhënave statistikore dhe nuk ekziston ...
Neto paga mesatare në janar 22.750 denarë - TetovaSot
LSDM-ja do të bëjë rishikim të të dhënave të publikuara të MF dhe ESHS - AlMaKos
Zhurnal TetovaSot Bota Sot Koha.mk Radio Vala Flaka
50 lajme te ndërlidhura »
Kush jan emrat e antarve t Komisionit pr Zgjedhje dhe Emrime
Bota Sot - para 10 ore
Janë vendosur tashmë emrat e anëtarëve të Komisionit për zgjedhje dhe emërime. Sipas marrëveshjes së arritur gjatë ditës së djeshme, është vendosur që të kryesojë VMRO-DPMME-ja. Kryetari komisionit është propozuar të ...
Kryeparlamentar i ri ose obstruksione të reja - Flaka
Mësohen emrat e anëtarëve të KZE-së, Ilija Dimovski kryetar - AlMaKos
Zhurnal Lajm Press Albportali Flaka Republika AlMaKos
49 lajme te ndërlidhura »
Vrasja e Almirit, avokatët kërkojnë ekspertizë shtesë (Video)
Vrasja e Almirit, avokatët kërkojnë ekspertizë shtesë (Video)
TetovaSot - para 6 ore
Publikuar Mar 24, 2017 Shpërndaj Përfundoi edhe një seancë gjyqësore për vrasjen e vogëlushit 4 vjeçar Almir Aliu. Në këtë seancë i pranishëm ishte neuropsikiatri nga klinika universitare, Branisllav Stefanovski i cili ...
Mbrojtja kërkon ekspertizë plotësuese për rastin e Almirit - Albportali
Ja ekspertiza mjekësore për Iliçin, vrasësin e Almirit 4 vjeçar, avokatët e refuzojnë (VIDEO) - Ina-Online
TV21 RTM Televizioni Koha Arbresh TetovaSot Aktuale.MK
37 lajme te ndërlidhura »
Ambasadori holandez Plomp: Të respektohet shumica
Ambasadori holandez Plomp: Të respektohet shumica
Zhurnal - para 3 ore
Shkup, 24 mars - Ambasadori i Holandës, Vauter Plomp, duke komentuar situatën politike në vend, ka përsëritur mesazhet e Brukselit, veçmas të eurokomisarit, Johanes Han, dhe zyrtares së lartë të Bashkimit Europian, ...
Plomp: Puna e Parlamentit duhet të normalizohet - Flaka
Ambasadorët: Të respektohet shumica e re në Maqedoni - ShqipMedia
RTM Albportali Televizioni Koha AlMaKos Portalb Stilografi
32 lajme te ndërlidhura »
Maqedoni/ Për herë të parë, kryetari i Kuvendit  do të jetë shqiptar
Maqedoni/ Për herë të parë, kryetari i Kuvendit do të jetë shqiptar
BalkanWeb - para 23 ore
MAQEDONI- Për herë të parë në shtetin e Maqedonisë, kryetar i Kuvendit të këtij shteti, do të jetë shqiptar, i cili do të jetë nga radhët e BDI-së, ka bërë të ditur shefi i Kabinetit të kryetarit të BDI-së, Artan Grubi. ...
Ministri rus Lavrov paralajmëron perëndimin për situatën në Maqedoni - Shqiptarja
Sergei Lavrov paralajmëron perëndimin për situatën në Maqedoni - Gazeta Shqip
GazetaTema OraNews TetovaSot Bota Sot Illyriapress Top Channel
58 lajme te ndërlidhura »
Diell dhe shi, luhaten temperaturat në zonat malore
Diell dhe shi, luhaten temperaturat në zonat malore
Top Channel - para 3 ore
Ditën e shtunë moti në të gjithë vendin do jetë me diell. Por të dielën mund të ketë reshje shiu. Meteorologët paralajmërojnë edhe dëborë në lartësitë e mëdha.
Mot i paqëndrueshëm gjatë vikendit, do të ketë reshje shiu dhe shkarkime rrufesh - Telegrafi
Maqedoni, bëheni gati për shi dhe borë! - Telegrafi
Bota Sot InFokusi AlMaKos Indeks Online Zeri EkonomiaOnline
45 lajme te ndërlidhura »Ekonomi »
AUV: Kosova nuk ka importuar mish nga fabrikat e Brazilit të përfshira në skandal
AUV: Kosova nuk ka importuar mish nga fabrikat e Brazilit të përfshira në skandal
Portali Online - para 6 ore
Kosova nuk ka importuar mish nga fabrikat e Brazilit të përfshira në skandalin e publikuar ne media, është njoftuar sot nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë(AUV)së Kosovës. AUV ka bërë me dije se përmes sektorit të ...
Kosova nuk ka importuar mish nga fabrikat e Brazilit që janë përfshirë në skandal - Arbresh
AUV: Kosova nuk ka importuar mish nga fabrikat e Brazilit të përfshira në skandale - TetovaSot
Gazeta Monitor Indeks Online Kosova Press Telegrafi Syri Bota Sot
13 lajme te ndërlidhura »
Mustafa: Përkrahje fuqizimit të sektorit privat
Mustafa: Përkrahje fuqizimit të sektorit privat
Telegrafi - para 5 ore
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Financave, Avdullah Hoti, ministrja e Tregtisë dhe Industrisë Hykmete Bajrami, dhe kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, kanë vizituar sot gjatë ...
Mustafa: Qeveria do të përkrahë edhe më tutje fuqizimin e sektorit privat - InFokusi
Mustafa: Qeveria do të përkrahë edhe më tutje fuqizimin e sektorit privat - Klan Kosova
InFokusi Zeri Telegrafi EkonomiaOnline Gazeta Monitor Klan Kosova
19 lajme te ndërlidhura »
ATK: Shtyhet afati për dorëzimin e kuponëve fiskal
Indeks Online - para 7 ore
Administrata Tatimore e Kosovës ka lajmëruar qytetarët e Kosovës të cilët po vazhdojnë të grumbullojnë kuponët fiskal. Se për muajt e fundit të këtij projekti siç janë, Janar, Shkurt dhe Mars do të ketë shtyrje të ...
ATK: Shtyhet afati për dorëzimin e kuponëve fiskal - InFokusi
ATK ka një njoftim për qytetarët lidhur me kuponët fiskalë - InFokusi
GazetaFjala Gazeta Ekonomia Zeri 10minuta.com Gazeta Monitor Indeks Online
13 lajme te ndërlidhura »


Kronikë »
Këlcyrë, tentuan të grabisnin një banesë, kapet banda e hajdutëve (Emrat)
Këlcyrë, tentuan të grabisnin një banesë, kapet banda e hajdutëve (Emrat)
BalkanWeb - para 3 ore
KËLCYRË- Tentuan të vidhnin një banesë, ndalohen brenda pak orëve nga policia. Burime zyrtare nga drejtoria e policisë së qarkut Gjirokastrës bënë me dije se dje nga shërbimet e Stacionit të Policisë Këlcyrë u bë i ...
Këlcyrë, tentuat të vidhnin një banesë, arrestohen 4 persona - Shqiptarja
Maskat ndalin të riun në rrugë, i marrin “Benz”-in dhe celularin/ Si i arrestoi policia (Emrat) - BalkanWeb
Syri TetovaSot Saranda Web Koha Jone Lexo Gazeta Shqip
32 lajme te ndërlidhura »
Pranga çiftit shqiptar, detyronin moldaven të prostituonte
Pranga çiftit shqiptar, detyronin moldaven të prostituonte
BalkanWeb - para 67 min
Një burrë dhe një grua me origjinë shqiptare detyronin një 18-vjeçare nga Moldavia të prostituonte në rrugët e Torinos. Tutorëve iu është dhënë dënimi me 9 vite e 6 muaj burgim. Ata e kishin detyruar të miturën të ...
S’linin prostitutën të përdorte prezervativin, fjalët që çifti shqiptar i thonin pasi e rrihnin - Standard
Pranga iftit shqiptar, detyronin moldaven t punoj si prostitut - Bota Sot
Indeks Online Klan Kosova InFokusi GazetaFjala TetovaSot Lapsi
13 lajme te ndërlidhura »
Tiranë, tjetër foshnje humb jetën në maternitet
Tiranë, tjetër foshnje humb jetën në maternitet
Portalb - para 78 min
Ditën e sotme një 35-vjeçar ka bërë kallëzim në Policinë e Tiranës për mjekët e maternitetit, pasi sipas tij, i sollën humbjen e jetës së foshnjës në muajin e nëntë të shtatzënisë. Shtetasi me iniciale M.V. është ...
Tiranë, humb jetën një foshnje në barkun e nënës në maternitet - Shqiptarja
Tiranë, tjetër foshnje humb jetën në maternitet - InFokusi
Lajmi i Fundit Mapo Bota Sot Indeks Online Klan Kosova Lapsi
11 lajme te ndërlidhura »


Kulturë »
CNN raporton për mozaikun e Nënës Terezë të bërë nga Saimir Strati
CNN raporton për mozaikun e Nënës Terezë të bërë nga Saimir Strati
Lajm Press - para 6 ore
Artisti shqiptar Saimir Strati, ka thënë së është inspiruar nga kriza e refugjatëve gjersa e ka krijuar portretin e Nënë Terezës duke buzëqeshur. Nëse keni menduar se kopsa janë të krijuara vetëm për të mbajtur së ...
“CNN” raporton për rekordin Guinness për portretin e Nënës Terezë - InFokusi
CNN raporton për mozaikun e Nënë Terezës të bërë nga Saimir Strati - BalkanWeb
InFokusi Syri Zhurnal Java News AlbInfo EkonomiaOnline
16 lajme te ndërlidhura »
Hapet ekspozita “Kompleksi Monumental i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit dhe Sfida e Marsit 1999”
Hapet ekspozita “Kompleksi Monumental i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit dhe Sfida e Marsit 1999”
Telegrafi - para 15 ore
Sot në Kompleksin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, hapet ekspozita “Kompleksi Monumental i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit dhe Sfida e Marsit 1999”. Ekspozita hapet nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe ...
Djegia e Lidhjes së Prizrenit nga serbët nëpërmjet fotografive - Kosova Press
Djegia e Lidhjes së Prizrenit nga serbët nëpërmjet fotografive - 10minuta.com
Zhurnal AlMaKos Bota Sot Indeks Online Kosova Press
8 lajme te ndërlidhura »
Bordi i Bordeve, iniciativa që i bashkon të gjithë në përkrahje të Kosovës
AlMaKos - para 4 ore
Pranimi i Kosovës në UEFA, ka nevojë për vendime të rëndësishme për të ardhmen, dhe mu për këtë edhe e shtyu treshen Stupcat që të ndërmarrin një iniciativë të veçantë për promovimin e imazhit të vendit tonë. E Hëna e ...
Bordi i Bordeve, iniciativa që i bashkon të gjithë në përkrahje të Kosovës - InFokusi
Bordi i Bordeve, iniciativa që i bashkon të gjithë në përkrahje të Kosovës - Telegrafi
Bota Sot
4 lajme te ndërlidhura »


Opinione »
Terrori që nuk po merr fund
Terrori që nuk po merr fund
GazetaTema - para 13 ore
Nga Barbara Wesel Që nga sulmi i tmerrshëm në Nicë verën e kaluar, duket se ka një model të ri të sulmeve terroriste në Europë. Atentatorë të veçuar vrasin duke përdorur mjete të thjeshta – shpesh me automobilë dhe ...
Terrori që nuk po merr fund - BalkanWeb
Terrori që nuk po merr fund - EkonomiaOnline
Ekspres Koha Jone
5 lajme te ndërlidhura »
Personazhi kryesor i qytetit tonë
Personazhi kryesor i qytetit tonë
Televizioni Koha - para 6 ore
Sulejman Mehazi Askush s’ka të drejtë t’i dalë zot Tetovës, përveç personazhit kryesor të këtij qyteti, Lalë Rahim Voka. S’ju lejohet aspak të lëvdohen për të bëmat e tyre, as komandantët e luftës së UÇK-së, më 2001-n, ...
Personazhi kryesor i qytetit tonë - TetovaSot
Personazhi kryesor i qytetit tonë - Portalb
3 lajme te ndërlidhura »
Ndikimi i propagandës së kinematografisë së vjetër kundruall mediumeve të internetit
InFokusi - para 7 ore
Ja pse nuk bënë në asnjë mënyrë të ndalohen filmat shqiptar të realizimit socialist! Të gjithë ne që kemi jetuar dekadave të mëhershme, jemi dëshmitarë të asaj se shumë shtete si mjet të rëndësishëm për bërjen e ...
Ndikimi i propagandës së kinematografisë së vjetër kundruall mediumeve të internetit - TetovaSot
2 lajme te ndërlidhura »


Të Tjera »
Shpërthen avokati: Kjo shoqëri ka censuruar TVSH-në për mostransmetimin e ndeshjes Itali-Shqipëri
Dritare.net - para 32 min
“Shoqëria “Ipko” Kosovë, me një veprim kriminal dhe anti-kombëtar (hera e dytë që e konstatoj) ka censuruar TVSH-në dhe sonte edhe RAIUNO-n për të mos transmetuar ndeshjen midis ekipit Kombëtar të Shqipërisë dhe ekipit ...
“Veprim kriminal dhe anti-kombëtar”, shpërthen avokati: Kjo shoqëri ka censuruar TVSH-në për mostransmetimin e ndeshjeve - News Bomb
2 lajme te ndërlidhura »
Ky është muaji kur lansohet iPhone 8, por me sasi të kufizuar!
Indeks Online - para 6 ore
iPhone 8 do të arrijë në shtator, fillimisht në sasi të kufizuar. Apple është në rrugën e duhur për të lansuar iPhone 8 në muajin shtator dhe fillimisht do të jetë në dispozicion në sasi të limituara, raporton Barclays. ...
iPhone 8 do të arrijë në shtator, fillimisht në sasi të kufizuar - Kosova Press
Ky është i mrekullueshmi iPhone 8 (FOTO) - Koha.mk
3 lajme te ndërlidhura »
Kanceri, specialisti i Shëndetit Publik, Ylli:Të riskuara moshat e reja
Kanceri, specialisti i Shëndetit Publik, Ylli:Të riskuara moshat e reja
Shqiptarja - para 9 ore
TIRANE -“Sëmundja e kancerit në Shqipëri vijon të rritet, por tendenca e saj nuk është në përmasa drastike”. Kështu është shprehur Alban Ylli , specialist në Institutin e Shëndetit Publik. Në një vlerësim të të ...
Kaq peshon e gjithë popullsia e botës - Koha.mk
2 lajme te ndërlidhura »


Shqipëri »
Ditmir Bushati në Shtëpinë e Bardhë me ftesë nga këshilltari i Donald Trump (dhe një thumb për Bashën)
Ditmir Bushati në Shtëpinë e Bardhë me ftesë nga këshilltari i Donald Trump (dhe një thumb për Bashën)
GazetaTema - para 3 ore
Vetëm pak ditë pas përfundimit të vizitës së tij në SHBA, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati do të rikthehet në Uashington. Sipas një burimi të Top Channel në kryeqytetin e Amerikës, Bushati do të udhëtojë më 19 prill, ...
Bushati reagon pas deklaratës së Bashës: Keqardhje për PD - Top Channel
Basha kundër ndërkombëtarëve: S’presim zgjidhje nga të huajt, jo zgjedhje me Ramën! Aludon se ambasadorët paguhen nga narkotrafikantët - GazetaTema
Top Channel BalkanWeb Shqiptarja InFokusi TetovaSot Bota Sot
67 lajme te ndërlidhura »
Rama reagon për bojkotin e PD në Kavajë: Keqardhje, por zgjedhjet do bëhen. Edhe drejtësia…!
Rama reagon për bojkotin e PD në Kavajë: Keqardhje, por zgjedhjet do bëhen. Edhe drejtësia…!
GazetaTema - para 9 ore
Pas deklaratës së kreut te grupit parlamentar demokrat Edi Paloka se PD nuk do të hyje ne zgjedhjet e Kavajes, ka reaguar edhe kryeministi Edi Rama i cili thote se ndien keqardhje për PD. “PD nuk hyn ne zgjedhje në ...
Bojkoti i opozitës/ Rama i vetëm në zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës - Mapo
“S’ka zgjedhje pa opozitën, bojkot procesit në Kavajë” - VizionPlus
Top Channel VizionPlus BalkanWeb ABCNews Lexo AlMaKos
102 lajme te ndërlidhura »
LETRA/ Deputeti i PS-së dorëzon në mënyrë të papritur mandatin
LETRA/ Deputeti i PS-së dorëzon në mënyrë të papritur mandatin
GazetaTema - para 73 min
Deputeti i PS-së, Ervin Koçi ka dorëzuar mandatin si deputet i Fierit. Përmes një letre të gjatë drejtuar votuesve, ai sqaron edhe arsyet e këtij vendimi. Koçi thotë se tërhiqet nga të gjitha angazhimet e tij politike. ...
Deputeti i PS dorëzon mandatin - Koha Jone
Deputeti i PS-së dorëzon mandatin, ja letra e tij për votuesit dhe Ramën - Lajmi i Fundit
Lexo Klan Kosova Dritare.net Top Channel Mapo Gazeta Monitor
26 lajme te ndërlidhura »


Kosovë »
24 mars 1999: Rrëfimi i banorit me sytë kah qielli në pritje të aeroplanëve të NATO-s (Video)
24 mars 1999: Rrëfimi i banorit me sytë kah qielli në pritje të aeroplanëve të NATO-s (Video)
Telegrafi - para 6 ore
Ali Kamaj nga Strellci i Ulët i Deçanit, 18 vjet më parë, priste lajmet nga Brukseli rreth fatit të diskutimeve për fillimin e bombardimeve të NATO-s ndaj ushtrisë serbe. Plaku 80 vjeçar thotë se asnjëherë gjatë jetës ...
Rikujtimi i 24 marsit 1999: Rrëfimi i banorit me sytë kah qielli në pritje të aeroplanëve të NATO-s (Video) - AlMaKos
Rrëfimi për banorët me sytë kah qielli në pritje të avionëve të NATO-s (VIDEO) - GazetaBlic
InFokusi Telegrafi Klan Kosova TetovaSot RTM Indeks Online
100 lajme te ndërlidhura »
Çështja ‘Haradinaj’, Prokuroria serbe i kthen përgjigjet Gjykatës së Colmar-it
Çështja ‘Haradinaj’, Prokuroria serbe i kthen përgjigjet Gjykatës së Colmar-it
BalkanWeb - para 8 ore
Ministria e Drejtësisë sot i ka dërguar përgjigjet për pyetjet shtesë në Gjykatën franceze të Colmar-it, e cila po e shqyrton kërkesën e Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinajt në këtë vend, përcjell Tanjug. ...
Gjykata e Colmerit po shqyrton kërkesën e Serbisë për ekstradimin e Haradinajt - OraNews
Serbia ia dërgoi përgjigjet Gjykatës franceze për Haradinajn - Portalb
Telegraf BalkanWeb Java News Flaka AlMaKos TetovaSot
50 lajme te ndërlidhura »
Nga Epopeja e Dukagjinit, kërkohet lirimi i Ramush Haradinajt
Nga Epopeja e Dukagjinit, kërkohet lirimi i Ramush Haradinajt
Telegrafi - para 3 ore
Në sheshin e qytetit të Deçanit, sot u shënua 19-vjetori i Epopesë së Dukagjinit, i fillimit të luftës frontale të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në këtë zonë, Ditës së Dëshmorëve të kësaj zone dhe 18-vjetorit të ...
Haradinaj: Beteja e Gllogjanit dëshmoi se Serbia nuk ishte e pathyeshme - TetovaSot
Haradinaj: Beteja e Gllogjanit theu mitin se Serbia është e pathyeshme - Telegrafi
AlMaKos Arbresh Klan Kosova Gazeta Monitor GazetaFjala GazetaBlic
85 lajme te ndërlidhura »


Maqedoni »
Talat Xhaferri i BDI-së do të jetë kryetari i ri Kuvendit të Maqedonisë
Talat Xhaferri i BDI-së do të jetë kryetari i ri Kuvendit të Maqedonisë
ABCNews - para 7 ore
Talat Xhaferri i BDI-së do të jetë kryetari i ri Kuvendit të Maqedonisë Në seancën e së hënës 24 mars 2017 15:39 Talat Xhaferi nga radhët e BDI-së do të jetë kryetar i ri i Kuvendit të Maqedonisë. Xhaferi ka marrë ...
Lvizja Besa nuk do ta mbshtet Talat Xhaferin pr postin e kryetarit t Kuvendit t Maqedonis - Bota Sot
Osmani: Talat Xhaferi, kryetar i ardhshëm i Kuvendit të Maqedonisë - Lexo
TV21 AlMaKos Zhurnal Albportali Stilografi Shenja
99 lajme te ndërlidhura »
Diell dhe shi, luhaten temperaturat në zonat malore
Diell dhe shi, luhaten temperaturat në zonat malore
Top Channel - para 3 ore
Ditën e shtunë moti në të gjithë vendin do jetë me diell. Por të dielën mund të ketë reshje shiu. Meteorologët paralajmërojnë edhe dëborë në lartësitë e mëdha.
Mot i paqëndrueshëm gjatë vikendit, do të ketë reshje shiu dhe shkarkime rrufesh - Telegrafi
Maqedoni, bëheni gati për shi dhe borë! - Telegrafi
Bota Sot InFokusi AlMaKos Indeks Online Zeri EkonomiaOnline
45 lajme te ndërlidhura »
Maqedoni/ Për herë të parë, kryetari i Kuvendit  do të jetë shqiptar
Maqedoni/ Për herë të parë, kryetari i Kuvendit do të jetë shqiptar
BalkanWeb - para 23 ore
MAQEDONI- Për herë të parë në shtetin e Maqedonisë, kryetar i Kuvendit të këtij shteti, do të jetë shqiptar, i cili do të jetë nga radhët e BDI-së, ka bërë të ditur shefi i Kabinetit të kryetarit të BDI-së, Artan Grubi. ...
Ministri rus Lavrov paralajmëron perëndimin për situatën në Maqedoni - Shqiptarja
Sergei Lavrov paralajmëron perëndimin për situatën në Maqedoni - Gazeta Shqip
GazetaTema OraNews TetovaSot Bota Sot Illyriapress Top Channel
58 lajme te ndërlidhura »


Ballkan »
Vuçiç: Serbia nuk do anëtarësohet kurrë në NATO
BalkanWeb - para 58 min
Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç tha se vendi i tij nuk do t’i bashkohet kurrë NATO-s apo ndonjë aleance tjetër ushtarake. Ai foli me rastin e 18-vjetorit të fillimit të sulmeve ajrore të Aleancës perëndimore për ...
Vuçiç: Serbia nuk do anëtarësohet kurrë në NATO - Lapsi
Kryeministri Vuçiç: Serbia nuk do të bëhet kurrë pjesë e NATO-s - GazetaTema
Top Channel Telegrafi Portalb Shenja Illyriapress Lexo
24 lajme te ndërlidhura »
Gazetarëve turq u pamundësohet hyrja në Bullgari
Gazetarëve turq u pamundësohet hyrja në Bullgari
Lexo - para 100 min
Gazetarëve turq sot u është pamundësuar hyrja në Bullgari ku planifikonin që të ndiqnin protestat e grupit të djathtë radikal, raporton Anadolu Agency (AA). Gazetarët nga Turqia janë mbajtur në vendkalimin kufitar ...
Gazetarëve turq u pamundësohet hyrja në Bullgari - Albportali
Gazetarëve turq u pamundësohet hyrja në Bullgari - Shenja
AlMaKos Lajminet
5 lajme te ndërlidhura »
VMRO-Popullore kërkon tre komuna në Tetovë!
VMRO-Popullore kërkon tre komuna në Tetovë!
TetovaSot - para 8 ore
Publikuar Mar 24, 2017 Shpërndaj Partia VMRO-Popullore nga Tetova propozon ripërcaktimin e Ligjit për ndarjen territoriale ku Tetova të marrë statusin e qytetit me tri komuna, transmeton TetovaSot. Komisioni Komunal i ...
Më në fund realizohet dëshira e shqiptarëve të Malit të Zi - TetovaSot
Tuzi bëhet komunë, plotësohet kërkesa e shqiptarëve të Malit të Zi - GazetaTema
Zhurnal Portalb Illyriapress Ina-Online RTM Stilografi
18 lajme te ndërlidhura »


Bota »
“Të shpëtojmë Ballkanin nga lufta”
VizionPlus - para 5 ore
Presidenti i Komisionit Europian Zhan Klod Junker është shprehur se shpërbërja e mundshme e Bashkimit Europian do te rrezikonte te rikthente konfliktet ne Ballkan. Me ketë rast, ne nje interviste te gjate per “Financial ...
Presidenti i KE: Nese braktisim vende si Bosnja, Serbia e Shqiperia, do te kemi lufte - GazetaTema
Juncker mesazh Trump: Politika anti-BE rrezikon luftën në Ballkan - Shqiptarja
Indeks Online Top Channel Telegrafi OraNews BalkanWeb Albportali
52 lajme te ndërlidhura »
Putin takon Le Penin: S’ndërhyjmë në zgjedhjet e Francës
Putin takon Le Penin: S’ndërhyjmë në zgjedhjet e Francës
Top Channel - para 6 ore
Presidenti Vladimir Putin ka zhvilluar një vizitë surprizë këtë të premte me kandidaten presidenciale të ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen, e megjithatë hodhi poshtë sugjerimet se Rusia synon të ndikojë në ...
Putin lëvizje surprizë, pret në Kremlin shefen e ekstremit të djathtë francez, Marine Le Pen - BalkanWeb
“Stuhia” Fillon në Francë. Hollande: Disa kufij duhen respektuar - Top Channel
GazetaTema Mapo ABCNews Gazeta Dita Java News Portalb
83 lajme te ndërlidhura »
E përplasi makina e sulmuesit në Londër/ I mbijetuari rrëfen ngjarjen horror
E përplasi makina e sulmuesit në Londër/ I mbijetuari rrëfen ngjarjen horror
BalkanWeb - para 8 ore
ANGLI- Një nga të plagosurit e sulmit në Londër dy ditë më parë, teksa rrëfen se si i ka shpëtuar mrekullisht vdekjes, dhe shton se ndjehet se ka “lindur përsëri”. Siç shkruajnë mediat e huaja, Francisco Lopes, 26 vjeç, ...
Sulmi terrorist në Londër, ky është autori që vrau 4 persona - Shqiptarja
Terroristi “vampir”, njeriu që dilte natën i vetëm, i veshur i gjithi në të zeza - BalkanWeb
BalkanWeb Shqiptarja Gazeta Shqip Telegrafi Top Channel OraNews
112 lajme te ndërlidhura »


Sport »
FOTOLAJM/ “Voto Vetingun Baftjar”, mesazhi i tifozëve shqiptar nga stadiumi i Palermos
FOTOLAJM/ “Voto Vetingun Baftjar”, mesazhi i tifozëve shqiptar nga stadiumi i Palermos
BalkanWeb - para 116 min
ITALI – Në një kohë që e gjithë vëmendja është përqendruar tek ndeshja Itali-Shqipëri, ka dhe nga ata tifozë që nuk u shkëputet ‘shpirti’ nga politika. Një foto nga stadiumi ‘Renzo Barbera’ po bën xhiron e rrjetit, ...
FOTOT LAJM/ Luhet Itali-Shqipëri, por në stadium kanë një mesazh për Bashën: Voto vetingun, Baftjar… - GazetaTema
Rama ndjek përballjen Itali-Shqipëri, ja fotoja sa 1000 fjalë që publikon - BalkanWeb
BalkanWeb GazetaTema Shqiptarja Mapo OraNews Syri
198 lajme te ndërlidhura »
VIDEO/ Kosovë-Islandë përballen në Shkodër, tifozët shpërthejnë në këngë e thirrje: O Serbi ta… atë nënë
VIDEO/ Kosovë-Islandë përballen në Shkodër, tifozët shpërthejnë në këngë e thirrje: O Serbi ta… atë nënë
BalkanWeb - para 3 ore
Kosova pret sonte Islandës në ndeshjen e vlefshme për Grupin I në kuadër të kualifikimeve për botërorin ‘Rusia 2018”. Kosova së bashku me ‘Dardanët’ kërkojnë lavdinë ndaj ishullorëve në ndeshjen e cila luhet në ...
Kosovë – Islandë, ja formacionet zyrtare - Mapo
Futbollistët e Kosovës luten në xhaminë e Shkodrës para ndeshjes me Islandën (Foto) - BalkanWeb
TetovaSot GazetaTema Syri Kosova Press InFokusi Gazeta Express
234 lajme te ndërlidhura »
MINUTË PAS MINUTE/ Italia dyfishon rezultatin, 2-0 ndaj Shqipërisë
MINUTË PAS MINUTE/ Italia dyfishon rezultatin, 2-0 ndaj Shqipërisë
BalkanWeb - para 31 min
Në “Renzo Barbera” ka startuar sfida shumë e rëndësishme e kombëtares sonë kundër “axurrëve” italianë të cilët nuk duan të gabojnë në tre pikët e rradhës për të mos humbur terren me Spanjën e cila kryeson me pikë të ...
Itali-Shqipëri/ Merr fund dilema e portës, titullar do të jetë Strakosha. Njihuni me formacionet zyrtare - BalkanWeb
Itali-Shqipëri, publikohen formacionet zyrtare - Top Channel
BalkanWeb GazetaTema Gazeta Shqip Mapo Telegraf Top Channel
93 lajme te ndërlidhura »


Argëtim »
Tifozja seksi e Shqipërisë: Do zhvishem nudo nëse fitojmë me Italinë
VizionPlus - para 5 ore
Ajo u cilësua si një nga tifozet më tërheqëse shqiptare gjatë Europianit “Euro 2016” së bashku me, Rike Roçin. Por këtë here, Irid Oxa, nuk do të jetë në shkallët e stadiumit për të parë ndeshjen Itali -Shqipëri. ...
FOTOT/ Premtimi i çmendur i tifozes kuqezi: Nëse sot Shqipëria fiton me Italinë… - GazetaTema
Sikur Shqipëria të mund Italinë? Ja premtimi eksitues që bën tifozja shqiptare super-seksi… - Mapo
BalkanWeb Lapsi InFokusi OraNews Kosova Press 10minuta.com
40 lajme te ndërlidhura »
FOTO/ Çfarë i ka ndodhur kështu këngëtarit të njohur shqiptar?
FOTO/ Çfarë i ka ndodhur kështu këngëtarit të njohur shqiptar?
Syri - para 61 min
Këngëtari Mentor Haziri u bë shumë i njohur nga bashkëpunimi me Alban Skenderajn, madje së bashku e fituan edhe një nga edicionet e "Top Fest" Mentor Haziri, nder vite ka prezantuar shumë këngë, duke e konfirmuar se ...
Vesa Smolica vjen me “Du me t’pas” (Video) - TetovaSot
Çka i ka ndodhur kështu Mentor Hazirit? (Foto) - Gazeta Express
Telegrafi TetovaSot AlMaKos Lajminet Gazeta Express InFokusi
51 lajme te ndërlidhura »
FOTOT/ Koleksioni i makinave luksoze të Donald Trump
GazetaTema - para 9 ore
President miliarderi i SHBA-së Donald Trump ka një pasuri prej 3.7 miliardë dollarësh. Ai ka bërë investime të mëdha në pasuri të paluajtshme, apartamente, hotele e deri te jahtet e avionët. Por një koleksion që ai e ka ...
FOTOT/ Trump lë Shtëpinë e Bardhë, bëhet shofer kamioni - GazetaTema
Amerikanët zbaviten me skandalin e Ivanka Trumpit - Telegrafi
Lajmi i Fundit TetovaSot Kosova Press Top Channel Syri Gazeta Express
26 lajme te ndërlidhura »


Te Fundit nga Bota »
After privileged childhood, London attacker became a troubled loner. But was he acting alone? - Washington Post
After privileged childhood, London attacker became a troubled loner. But was he acting alone? - Washington Post
Washington Post - para 1 ore
Egypt Roared as Mubarak Fell. It's Mute as He's Freed. - New York Times
Egypt Roared as Mubarak Fell. It's Mute as He's Freed. - New York Times
New York Times - para 3 oresh
Partisan split at House intel committee over canceled open hearing - CNN
Partisan split at House intel committee over canceled open hearing - CNN
CNN - para 6 oresh
Five months, eight prominent Russians dead - CNN
Five months, eight prominent Russians dead - CNN
CNN - para 3 oresh
Russia's Putin Picks Le Pen to Rule France - Daily Beast
Russia's Putin Picks Le Pen to Rule France - Daily Beast
Daily Beast - para 4 oresh