ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2018 05:01


Rama: “Vettingu” po kryen një pastrim të përditshëm dhe brutal të pallatit të drejtësisë
Rama: “Vettingu” po kryen një pastrim të përditshëm dhe brutal të pallatit të drejtësisë
Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së përbashkët me Komisionerin për Zgjerim, Johannes Hahn theksoi se krahasuar me 1 vit më parë Shqipëria ka shënuar progres të dukshëm dhe mjaft pozitiv, çka lidhet drejtpërdrejt ...
Te gjitha 191 | Lexo | para 6 ore
Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së përbashkët me Komisionerin për Zgjerim, Johannes Hahn theksoi se krahasuar me 1 vit më parë Shqipëria ka shënuar progres të dukshëm dhe mjaft pozitiv, çka lidhet drejtpërdrejt ...
Zaev fton liderët politikë në takim
Zaev fton liderët politikë në takim
Kryetari i Qeverisë dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev për nesër në orën 18:00 në Klubin e Deputetëve ka caktuar një takim në rang liderësh. “Për shkak të momentit të rëndësishëm politik i cili imponon zgjerimin e kornizës ...
Te gjitha 59 | Portalb | para 9 ore
Kryetari i Qeverisë dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev për nesër në orën 18:00 në Klubin e Deputetëve ka caktuar një takim në rang liderësh. “Për shkak të momentit të rëndësishëm politik i cili imponon zgjerimin e kornizës ...
“Marrëveshja”, DR-ja greke thotë se rusët nuk kanë gisht në protestat
“Marrëveshja”, DR-ja greke thotë se rusët nuk kanë gisht në protestat
Danë qesharake pohimet se qindra mijëra grek në protestat kundër marrëveshjes së Prespës janë nxitur apo paguar nga interesa të errëta ruse, komentojnë nga Demokracia e Re. “Është thuajse komike që faktorë qeveritarë të ...
Te gjitha 56 | Flaka | para 11 ore
Danë qesharake pohimet se qindra mijëra grek në protestat kundër marrëveshjes së Prespës janë nxitur apo paguar nga interesa të errëta ruse, komentojnë nga Demokracia e Re. “Është thuajse komike që faktorë qeveritarë të ...
Mot i lig po vjen drejt Maqedonis – Florian do t sjell shum shi
Mot i lig po vjen drejt Maqedonis – Florian do t sjell shum shi
Deri në fund të kësaj dite në më shumë vende moti do të jetë jo stabil me shi të rrëmbyeshëm, stuhi dhe era të forta. Moti i keq mund të jetë intensive në formën e shiut të madh, erë të fuqishme, shkarkime të forta ...
Te gjitha 93 | Bota Sot | para 9 ore
Deri në fund të kësaj dite në më shumë vende moti do të jetë jo stabil me shi të rrëmbyeshëm, stuhi dhe era të forta. Moti i keq mund të jetë intensive në formën e shiut të madh, erë të fuqishme, shkarkime të forta ...
Dimovski: Shfuqizojeni Kuvendin, le t votojn vetm Xhaferi dhe Grubi
Dimovski: Shfuqizojeni Kuvendin, le t votojn vetm Xhaferi dhe Grubi
Ilija Dimovski nga radhët e OBRM-PDUKM-së, kur shumica parlamentare vendosi në rend të ditës ndryshimet e Ligjit e Ligjit të Kodit Zgjedhor tha se nuk ka nevojë që të debatohet në Kuvend dhe të votohet, këtë mund ta bëj ...
Te gjitha 24 | Bota Sot | para 8 ore
Ilija Dimovski nga radhët e OBRM-PDUKM-së, kur shumica parlamentare vendosi në rend të ditës ndryshimet e Ligjit e Ligjit të Kodit Zgjedhor tha se nuk ka nevojë që të debatohet në Kuvend dhe të votohet, këtë mund ta bëj ...
Rasti “Trust”,  të premten shpallet vendimi gjyqësor
Rasti “Trust”, të premten shpallet vendimi gjyqësor
Të akuzuarit në rastin “Trust” thanë fjalët përfundimtare, ndërsa në seancën e radhës, e cila pritet të mbahet të premten do të shqiptohet aktvendimi për këtë lëndë nga gjykatësja, Lidija Trajkovska-Zimbovska. Të ...
Te gjitha 24 | RTM | para 11 ore
Të akuzuarit në rastin “Trust” thanë fjalët përfundimtare, ndërsa në seancën e radhës, e cila pritet të mbahet të premten do të shqiptohet aktvendimi për këtë lëndë nga gjykatësja, Lidija Trajkovska-Zimbovska. Të ...
Presidenti Trump thotë se u shpreh gabimisht në Helsinki
Presidenti Trump thotë se u shpreh gabimisht në Helsinki
E pranon përfundimin e nxjerrë nga komuniteti amerikan i zbulimit se Rusia ndërhyri në zgjedhje Nga Zëri i Amerikës Presidenti Donald Trump tha se ai kishte ndërmend të kundërtën kur deklaroi në Helsinki se ai nuk ...
Te gjitha 243 | Illyriapress | para 6 ore
E pranon përfundimin e nxjerrë nga komuniteti amerikan i zbulimit se Rusia ndërhyri në zgjedhje Nga Zëri i Amerikës Presidenti Donald Trump tha se ai kishte ndërmend të kundërtën kur deklaroi në Helsinki se ai nuk ...
Zguridis: Ose ratifikim me 180 deputetë ose populli të vendosë
Zguridis: Ose ratifikim me 180 deputetë ose populli të vendosë
Pozicioni ynë është i qartë dhe përfshin dy punë ose 180 deputetë ose populli, thotë nënkryetari i Grekëve të pavarur, Panajot Zguridis, lidhur me ratifikimin në Parlamentin grek të Marrëveeshjes nga Prespa. Në ...
Te gjitha 37 | Flaka | para 11 ore
Pozicioni ynë është i qartë dhe përfshin dy punë ose 180 deputetë ose populli, thotë nënkryetari i Grekëve të pavarur, Panajot Zguridis, lidhur me ratifikimin në Parlamentin grek të Marrëveeshjes nga Prespa. Në ...
MPB zbaton urdhërin e Haradinajt për lehtësimin e procedurave për bashkatdhetarët
MPB zbaton urdhërin e Haradinajt për lehtësimin e procedurave për bashkatdhetarët
Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, ka zbatuar urdhërin e dhënë nga Kryeministri Ramush Haradinaj për masat lehtësuese të procedurës së udhëtimit në pikat kufitare. Përmes llogarisë së tij në facebook, Gashi ...
Te gjitha 51 | InFokusi | para 7 ore
Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, ka zbatuar urdhërin e dhënë nga Kryeministri Ramush Haradinaj për masat lehtësuese të procedurës së udhëtimit në pikat kufitare. Përmes llogarisë së tij në facebook, Gashi ...
Aksident në Tiranë-Durrës, ndërron jetë në spital 23-vjeçari
Aksident në Tiranë-Durrës, ndërron jetë në spital 23-vjeçari
Një aksident ku janë përfshirë tre automjete ka ndodhur sot pasdite në orën 19:10 në autostradën Tiranë-Durrës. Policia njofton se një 23-vjeçar ka ndërruar jetë në spital pak pas aksidentit. “Më datë 17.08.2018, rreth ...
Te gjitha 60 | Gazeta Shqip | para 6 ore
Një aksident ku janë përfshirë tre automjete ka ndodhur sot pasdite në orën 19:10 në autostradën Tiranë-Durrës. Policia njofton se një 23-vjeçar ka ndërruar jetë në spital pak pas aksidentit. “Më datë 17.08.2018, rreth ...


Eksportet, Shqipëria shiti 158 mld lekë mallra në tregjet e huaja
Eksportet, Shqipëria shiti 158 mld lekë mallra në tregjet e huaja
Eksportet shqiptare vazhdojnë të rriten me ritme dyshifrore duke tejkaluar efektet negative të zhvlerësimit të euros ndaj lekut. Instituti i statistikave raportoi se për gjashtëmujorin e parë të vitit kompanitë ...
Te gjitha 14 | Lexo | para 6 ore
Eksportet shqiptare vazhdojnë të rriten me ritme dyshifrore duke tejkaluar efektet negative të zhvlerësimit të euros ndaj lekut. Instituti i statistikave raportoi se për gjashtëmujorin e parë të vitit kompanitë ...
Zhvillimet ekonomike në Shqipëri – Kreu i misionit të FMN-së takohet me Guvernatorin Sejko
Zhvillimet ekonomike në Shqipëri – Kreu i misionit të FMN-së takohet me Guvernatorin Sejko
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, zhvilloi një takim me përfaqësues të Fondit Monetar Ndërkombëtar të kryesuar nga z. Jan Kees Martijn, Shefi i ri Misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Shqipërinë. ...
Te gjitha 8 | ScanTv | para 9 ore
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, zhvilloi një takim me përfaqësues të Fondit Monetar Ndërkombëtar të kryesuar nga z. Jan Kees Martijn, Shefi i ri Misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Shqipërinë. ...
Qeveria ul tatimet për bixhozin
Qeveria ul tatimet për bixhozin
Industria e lojërave të fatit qarkullon mbi 100 milionë euro në vit ndërsa lobingjet e saj ia kanë dalë gjatë viteve të fundit të ndikojnë të gjithë sistemin kushtetues të vendit, përfshirë imponimin e ndryshimit të ...
Te gjitha 4 | Koha Jone | para 14 ore
Industria e lojërave të fatit qarkullon mbi 100 milionë euro në vit ndërsa lobingjet e saj ia kanë dalë gjatë viteve të fundit të ndikojnë të gjithë sistemin kushtetues të vendit, përfshirë imponimin e ndryshimit të ...

Aksident në Tiranë-Durrës, ndërron jetë në spital 23-vjeçari
Aksident në Tiranë-Durrës, ndërron jetë në spital 23-vjeçari
Një aksident ku janë përfshirë tre automjete ka ndodhur sot pasdite në orën 19:10 në autostradën Tiranë-Durrës. Policia njofton se një 23-vjeçar ka ndërruar jetë në spital pak pas aksidentit. “Më datë 17.08.2018, rreth ...
Te gjitha 60 | Gazeta Shqip | para 6 ore
Një aksident ku janë përfshirë tre automjete ka ndodhur sot pasdite në orën 19:10 në autostradën Tiranë-Durrës. Policia njofton se një 23-vjeçar ka ndërruar jetë në spital pak pas aksidentit. “Më datë 17.08.2018, rreth ...
Vdiqën disa ditë para nisjes për Kosovë
Vdiqën disa ditë para nisjes për Kosovë
Pak ditë u kishin mbetur Memajve nga Lluka e Epërme e Deçanit, t`i gëzoheshin vizitës së Valonit 26 vjeçar që jetonte në gurbet tash e sa vite. Por, 26-vjecari së bashku me dy vajzat Luisën dhe Albinën u përfshi në një ...
Te gjitha 24 | Gazeta Monitor | para 6 ore
Pak ditë u kishin mbetur Memajve nga Lluka e Epërme e Deçanit, t`i gëzoheshin vizitës së Valonit 26 vjeçar që jetonte në gurbet tash e sa vite. Por, 26-vjecari së bashku me dy vajzat Luisën dhe Albinën u përfshi në një ...
Rrufeja shkakton tragjedi në Shkodër
Rrufeja shkakton tragjedi në Shkodër
Rrufeja i merr jetën një 53 vjeçareje e cila po punonte tokën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e së martës në fshatin Sukaj të Shkodrës. Gruaja, se bashku me dy të afërm te saj, ndodhej në traktor, pasi kishte ...
Te gjitha 18 | VizionPlus | para 11 ore
Rrufeja i merr jetën një 53 vjeçareje e cila po punonte tokën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e së martës në fshatin Sukaj të Shkodrës. Gruaja, se bashku me dy të afërm te saj, ndodhej në traktor, pasi kishte ...

Lamtumira e fundit për Fadil Hasën
Lamtumira e fundit për Fadil Hasën
Aktori i humorit u nderua nga bashkudhetaret e tij ne estrade dhe kinema. Homazhe kryen qytetare dhe politikane. Fadil Hasa u nda nga jeta ne moshen 78 vjeçare. Ai la pas me dhjetera role interpretuar me mjeshteri si ne ...
Te gjitha 66 | ikub.al | para 9 ore
Aktori i humorit u nderua nga bashkudhetaret e tij ne estrade dhe kinema. Homazhe kryen qytetare dhe politikane. Fadil Hasa u nda nga jeta ne moshen 78 vjeçare. Ai la pas me dhjetera role interpretuar me mjeshteri si ne ...
Hapet festivali ndërkombëtar i filmit PriFest
Hapet festivali ndërkombëtar i filmit PriFest
Ministri Gashi tha se PriFest-i ka zënë vend të arsyeshëm në kinematografinë shqiptare. Ai po ashtu tha se ky festival ka ofruar emra meritor vendor e ndërkombëtar, të cilët e kanë fuqizuar rolin dhe rëndësinë e ...
Te gjitha 9 | Ina-Online | para 4 ore
Ministri Gashi tha se PriFest-i ka zënë vend të arsyeshëm në kinematografinë shqiptare. Ai po ashtu tha se ky festival ka ofruar emra meritor vendor e ndërkombëtar, të cilët e kanë fuqizuar rolin dhe rëndësinë e ...
Ekspozita e hartave i Afrim Ethemit në Tiranë
Ekspozita e hartave i Afrim Ethemit në Tiranë
“Ështe nje harte, e cila eshte botuar per here te pare ne vitin 1477, por eshte e marre nga nje botim ne vitin 1561 nga Ruceli. Me e hershmja dhe ketu kemi per here te pare dalmacine, kemi pjesen e Ilirise, kemi lumin e ...
Te gjitha 11 | ikub.al | para 9 ore
“Ështe nje harte, e cila eshte botuar per here te pare ne vitin 1477, por eshte e marre nga nje botim ne vitin 1561 nga Ruceli. Me e hershmja dhe ketu kemi per here te pare dalmacine, kemi pjesen e Ilirise, kemi lumin e ...

KGB, Trump dhe Shqipëria
KGB, Trump dhe Shqipëria
Nga Eduard Zaloshnja- Gazetat bulevardeske amerikane kanë vite që publikojnë teori konspirative nga më të habitshmet, rreth Donald Trumpit. Por mediat serioze nuk u kanë bërë jehonë atyre. Ato kanë bërë raportime ...
Te gjitha 4 | Koha Jone | para 10 ore
Nga Eduard Zaloshnja- Gazetat bulevardeske amerikane kanë vite që publikojnë teori konspirative nga më të habitshmet, rreth Donald Trumpit. Por mediat serioze nuk u kanë bërë jehonë atyre. Ato kanë bërë raportime ...
Kraja: Instituti Albanologjik s’i bën vend Anton Çettës, ia ka rezervuar Rexhep Qosjes
Kraja: Instituti Albanologjik s’i bën vend Anton Çettës, ia ka rezervuar Rexhep Qosjes
“Vetëm diktatorëve iu caktohet vendi i përmendoreve para se të vdesin; me shkrimtarë nuk ka ndodhur kurrë një gjë e tillë”. Prishtinë, 16 korrik 2018 – Shkrimtari Mehmet Kraja, në një shkrim të publikuar në Gazetën ...
Te gjitha 6 | Illyriapress | para 16 ore
“Vetëm diktatorëve iu caktohet vendi i përmendoreve para se të vdesin; me shkrimtarë nuk ka ndodhur kurrë një gjë e tillë”. Prishtinë, 16 korrik 2018 – Shkrimtari Mehmet Kraja, në një shkrim të publikuar në Gazetën ...
Kosovën e humbëm kur kapitulluam në Kumanovë
Kosovën e humbëm kur kapitulluam në Kumanovë
Vuk Drashkoviq Në luftërat e viteve ’90 kemi humbur shtetin në të cilin jetonin të gjithë serbët. Në luftën kundër NATO-s e humbëm Kosovën. Në luftën e re, kjo është e qartë, do ta humbnim edhe Serbinë. Vetëm duke ...
Te gjitha 5 | Ina-Online | para 6 ore
Vuk Drashkoviq Në luftërat e viteve ’90 kemi humbur shtetin në të cilin jetonin të gjithë serbët. Në luftën kundër NATO-s e humbëm Kosovën. Në luftën e re, kjo është e qartë, do ta humbnim edhe Serbinë. Vetëm duke ...

Një stacion i metrosë riemërtohet në Gareth Southgate
Një stacion i metrosë riemërtohet në Gareth Southgate
Shefat e transportit në Londër, për momentin kanë riemërtuar një stacion të metrosë për nder të trajnerit të kombëtares angleze, në Gareth Southgate. Riemërtimi ndodhi pasi ekipi anglez u kthye në shtëpi pas Kupës së ...
Te gjitha 4 | AlbInfo | para 7 ore
Shefat e transportit në Londër, për momentin kanë riemërtuar një stacion të metrosë për nder të trajnerit të kombëtares angleze, në Gareth Southgate. Riemërtimi ndodhi pasi ekipi anglez u kthye në shtëpi pas Kupës së ...
Rrahje masive në Prishtinë
Rrahje masive në Prishtinë
Një rrahje masive ka ndodhur pasditen e së martës në rrugën “B”, në Prishtinë. Disa persona janë përleshur fizikisht në mes të rrugës, duke u grushtuar fortë mes veti. Dëshmitarët thonë për Indeksonline se personat që ...
Te gjitha 2 | Zeri | para 10 ore
Një rrahje masive ka ndodhur pasditen e së martës në rrugën “B”, në Prishtinë. Disa persona janë përleshur fizikisht në mes të rrugës, duke u grushtuar fortë mes veti. Dëshmitarët thonë për Indeksonline se personat që ...
Çamëria shqiptare nuk harrohet kurrë!
Çamëria shqiptare nuk harrohet kurrë!
Sali Bollati Para disa ditësh një mik, ose më mirë siç e quan vehten ai “bashkevendas” Çam nga Preveza, Studjuesi nderuari z.Niko Stilo, më dërgon nga Gjermania ku jeton prej vitesh, pjesë të një shkrimi të publikuar në ...
| Illyriapress | para 5 ore
Sali Bollati Para disa ditësh një mik, ose më mirë siç e quan vehten ai “bashkevendas” Çam nga Preveza, Studjuesi nderuari z.Niko Stilo, më dërgon nga Gjermania ku jeton prej vitesh, pjesë të një shkrimi të publikuar në ...

Rama: “Vettingu” po kryen një pastrim të përditshëm dhe brutal të pallatit të drejtësisë
Rama: “Vettingu” po kryen një pastrim të përditshëm dhe brutal të pallatit të drejtësisë
Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së përbashkët me Komisionerin për Zgjerim, Johannes Hahn theksoi se krahasuar me 1 vit më parë Shqipëria ka shënuar progres të dukshëm dhe mjaft pozitiv, çka lidhet drejtpërdrejt ...
Te gjitha 191 | Lexo | para 6 ore
Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së përbashkët me Komisionerin për Zgjerim, Johannes Hahn theksoi se krahasuar me 1 vit më parë Shqipëria ka shënuar progres të dukshëm dhe mjaft pozitiv, çka lidhet drejtpërdrejt ...
Shkarkohet përfundimisht gjyqtari i Kushtetueses, Fatos Lulo
Shkarkohet përfundimisht gjyqtari i Kushtetueses, Fatos Lulo
Tiranë, 17 korrik 2018 – Fatos Lulo nuk do të kthehet në detyrën e gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë, pasi Kolegji i Posaçëm i Apelimit la në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, i cili ...
Te gjitha 138 | Illyriapress | para 7 ore
Tiranë, 17 korrik 2018 – Fatos Lulo nuk do të kthehet në detyrën e gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë, pasi Kolegji i Posaçëm i Apelimit la në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, i cili ...
Tërmetet sot në Tiranë nuk ndaluan…
Tërmetet sot në Tiranë nuk ndaluan…
Tirana është tronditur sërish nga një tërmet i fuqishëm. Ishte ora 15:05 minuta kur një tërmet prej 4.7 ballësh i gradës rihtes lëkundi për herë të dytë brenda 2 javësh themelet e kryeqytetit. Pas këtij, ra edhe një ...
Te gjitha 47 | Koha Jone | para 6 ore
Tirana është tronditur sërish nga një tërmet i fuqishëm. Ishte ora 15:05 minuta kur një tërmet prej 4.7 ballësh i gradës rihtes lëkundi për herë të dytë brenda 2 javësh themelet e kryeqytetit. Pas këtij, ra edhe një ...

7 të dënuar për terrorizëm në Kosovë
7 të dënuar për terrorizëm në Kosovë
Gjykata Themelore në Prishtinë i shpalli fajtorë dhe i dënoi me heqje lirie dhe gjoba, shtatë persona, nën akuzat që ndërlidhen me terrorizëm, organizim dhe pjesëmarrje në grupe terroriste. Artan Kadriu u dënua me katër ...
Te gjitha 16 | TV Klan | para 8 ore
Gjykata Themelore në Prishtinë i shpalli fajtorë dhe i dënoi me heqje lirie dhe gjoba, shtatë persona, nën akuzat që ndërlidhen me terrorizëm, organizim dhe pjesëmarrje në grupe terroriste. Artan Kadriu u dënua me katër ...
Nxënësit me peticion kërkojnë rritje të cilësisë së arsimit
Nxënësit me peticion kërkojnë rritje të cilësisë së arsimit
Një grup fëmijësh, së bashku me ministrin e Arsimit, Shyqiri Bytyqi dhe përfaqësues të organizatës GIZ i kanë dorëzuar kryeministrit Ramush Haradinaj një peticion me 1477 mijë nënshkrime të nxënësve, mësimdhënësve dhe ...
Te gjitha 20 | AlbInfo | para 11 ore
Një grup fëmijësh, së bashku me ministrin e Arsimit, Shyqiri Bytyqi dhe përfaqësues të organizatës GIZ i kanë dorëzuar kryeministrit Ramush Haradinaj një peticion me 1477 mijë nënshkrime të nxënësve, mësimdhënësve dhe ...
PDK e NISMA përplasen për doganën (VIDEO)
PDK e NISMA përplasen për doganën (VIDEO)
Në mbledhjen e sotme të Qeverisë pati goxha hallakamë, sidomos ndërmjet ministrave të Nismës dhe atyre të PDK-së. Këta të fundit kundërshtuan një vendim të ministrit të tregtisë dhe industrisë, Bajram Hasani, për masat ...
Te gjitha 22 | Klan Kosova | para 9 ore
Në mbledhjen e sotme të Qeverisë pati goxha hallakamë, sidomos ndërmjet ministrave të Nismës dhe atyre të PDK-së. Këta të fundit kundërshtuan një vendim të ministrit të tregtisë dhe industrisë, Bajram Hasani, për masat ...

Dimovski: Shfuqizojeni Kuvendin, le t votojn vetm Xhaferi dhe Grubi
Dimovski: Shfuqizojeni Kuvendin, le t votojn vetm Xhaferi dhe Grubi
Ilija Dimovski nga radhët e OBRM-PDUKM-së, kur shumica parlamentare vendosi në rend të ditës ndryshimet e Ligjit e Ligjit të Kodit Zgjedhor tha se nuk ka nevojë që të debatohet në Kuvend dhe të votohet, këtë mund ta bëj ...
Te gjitha 24 | Bota Sot | para 8 ore
Ilija Dimovski nga radhët e OBRM-PDUKM-së, kur shumica parlamentare vendosi në rend të ditës ndryshimet e Ligjit e Ligjit të Kodit Zgjedhor tha se nuk ka nevojë që të debatohet në Kuvend dhe të votohet, këtë mund ta bëj ...
“Marrëveshja”, DR-ja greke thotë se rusët nuk kanë gisht në protestat
“Marrëveshja”, DR-ja greke thotë se rusët nuk kanë gisht në protestat
Danë qesharake pohimet se qindra mijëra grek në protestat kundër marrëveshjes së Prespës janë nxitur apo paguar nga interesa të errëta ruse, komentojnë nga Demokracia e Re. “Është thuajse komike që faktorë qeveritarë të ...
Te gjitha 56 | Flaka | para 11 ore
Danë qesharake pohimet se qindra mijëra grek në protestat kundër marrëveshjes së Prespës janë nxitur apo paguar nga interesa të errëta ruse, komentojnë nga Demokracia e Re. “Është thuajse komike që faktorë qeveritarë të ...
Zaev fton liderët politikë në takim
Zaev fton liderët politikë në takim
Kryetari i Qeverisë dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev për nesër në orën 18:00 në Klubin e Deputetëve ka caktuar një takim në rang liderësh. “Për shkak të momentit të rëndësishëm politik i cili imponon zgjerimin e kornizës ...
Te gjitha 59 | Portalb | para 9 ore
Kryetari i Qeverisë dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev për nesër në orën 18:00 në Klubin e Deputetëve ka caktuar një takim në rang liderësh. “Për shkak të momentit të rëndësishëm politik i cili imponon zgjerimin e kornizës ...

Lugina e Preshevës duhet të përfshihet në finalen e dialogut
Lugina e Preshevës duhet të përfshihet në finalen e dialogut
Ai ka thënë se diskriminimi sistematik dhe shtetëror ndaj shqiptarëve po vazhdon dhe se autoritetet serbe po i injorojnë kërkesat politike të shqiptarëve.
Te gjitha 48 | Zhurnal | para 6 ore
Ai ka thënë se diskriminimi sistematik dhe shtetëror ndaj shqiptarëve po vazhdon dhe se autoritetet serbe po i injorojnë kërkesat politike të shqiptarëve.
Macron e hidhëron keq Vuçiqin
Macron e hidhëron keq Vuçiqin
Presidenti francez, Emmanuel Macron njoftoi sot se Serbia nuk do të hyjë automatikisht në Bashkimin Evropian në vitin 2025, datë e përcaktuar për anëtarësimin e saj, dhe se ajo duhet të përmbushë paraprakisht një sërë ...
Te gjitha 5 | Zeri | para 7 ore
Presidenti francez, Emmanuel Macron njoftoi sot se Serbia nuk do të hyjë automatikisht në Bashkimin Evropian në vitin 2025, datë e përcaktuar për anëtarësimin e saj, dhe se ajo duhet të përmbushë paraprakisht një sërë ...
DEBATI/ UÇK me ideologji marksist-leninist? Rrëfimi i Alija Izetbegoviç
DEBATI/ UÇK me ideologji marksist-leninist? Rrëfimi i Alija Izetbegoviç
Gjithnjë ka ngrënë e ha debat kredoja morale e atyre që kapën armët në Kosovë e më tej në trojet e tjera, por sidomos në Maqedoni, nën siglën luftarake e liridashëse, UÇK. Kjo për shkak se krerët e tyre respektivë, në ...
Te gjitha 4 | Lexo | para 14 ore
Gjithnjë ka ngrënë e ha debat kredoja morale e atyre që kapën armët në Kosovë e më tej në trojet e tjera, por sidomos në Maqedoni, nën siglën luftarake e liridashëse, UÇK. Kjo për shkak se krerët e tyre respektivë, në ...

Presidenti Trump thotë se u shpreh gabimisht në Helsinki
Presidenti Trump thotë se u shpreh gabimisht në Helsinki
E pranon përfundimin e nxjerrë nga komuniteti amerikan i zbulimit se Rusia ndërhyri në zgjedhje Nga Zëri i Amerikës Presidenti Donald Trump tha se ai kishte ndërmend të kundërtën kur deklaroi në Helsinki se ai nuk ...
Te gjitha 243 | Illyriapress | para 6 ore
E pranon përfundimin e nxjerrë nga komuniteti amerikan i zbulimit se Rusia ndërhyri në zgjedhje Nga Zëri i Amerikës Presidenti Donald Trump tha se ai kishte ndërmend të kundërtën kur deklaroi në Helsinki se ai nuk ...
Obama: Bota po përballet me kohëra “të çuditshme”
Obama: Bota po përballet me kohëra “të çuditshme”
Ish-presidenti amerikan, Barack Obama ka thënë në fjalimin e tij të parë të profilit të lartë prej kur është larguar nga presidenca, se politikanët që shtyjnë përpara politikën e frikës, të fyerjes dhe kufizimit janë ...
Te gjitha 8 | Arbresh | para 4 ore
Ish-presidenti amerikan, Barack Obama ka thënë në fjalimin e tij të parë të profilit të lartë prej kur është larguar nga presidenca, se politikanët që shtyjnë përpara politikën e frikës, të fyerjes dhe kufizimit janë ...
Kush është Maria Butina, spiunia ruse që u kap para takimit Trump – Putin
Kush është Maria Butina, spiunia ruse që u kap para takimit Trump – Putin
Avokati i saj, Robert Driscoll, mohoi që Butina të ishte spiune. Butina, e cila ka studiuar në Universitetin Amerikan në Uashington, është një themeluese e grupit të avokatëve rusë pro-armëve, siç njihet ndryshe si e ...
Te gjitha 22 | Lajminet | para 13 ore
Avokati i saj, Robert Driscoll, mohoi që Butina të ishte spiune. Butina, e cila ka studiuar në Universitetin Amerikan në Uashington, është një themeluese e grupit të avokatëve rusë pro-armëve, siç njihet ndryshe si e ...

Kukësi në Ligën e Kampionëve, Nexhipi tregon emocionet e kualifikimit
Kukësi në Ligën e Kampionëve, Nexhipi tregon emocionet e kualifikimit
Kukësi ka arritur të marrë një kualifikim historik për në turin e dytë të Ligës së Kampionëve, duke barazuar 1:1 ndaj Valetës në transfertë. Pavarësisht se verilindorët nuk kanë qenë në nivelin e duhur, sërish kanë ...
Te gjitha 26 | InfoSport.mk | para 3 ore
Kukësi ka arritur të marrë një kualifikim historik për në turin e dytë të Ligës së Kampionëve, duke barazuar 1:1 ndaj Valetës në transfertë. Pavarësisht se verilindorët nuk kanë qenë në nivelin e duhur, sërish kanë ...
Hazard në interesin e Real Madrid
Hazard në interesin e Real Madrid
Largimi i Cristiano Ronaldo nga Real Madrid mund t’i hapë rrugë një tjetër rekordi në merkaton e futbollit pas kalimit të Neymar nga Bercelona tek PSG. Mediat britanike publikuan lajmin se për blutë e Londrës vlera e ...
Te gjitha 179 | TV Klan | para 5 ore
Largimi i Cristiano Ronaldo nga Real Madrid mund t’i hapë rrugë një tjetër rekordi në merkaton e futbollit pas kalimit të Neymar nga Bercelona tek PSG. Mediat britanike publikuan lajmin se për blutë e Londrës vlera e ...
Nuk ka kundërshtarë të lehtë në Champions, kualifikim mes drithërimash për Shkëndijën
Nuk ka kundërshtarë të lehtë në Champions, kualifikim mes drithërimash për Shkëndijën
Kualifikim mes drithërimash për Shkëndijën e Tetovës që në Uells vuajti shumë pasi u mposht me rezultatin 4-0 nga britanikët e The New Saints, duke vënë në rrezik kualifikimin dhe duke avancuar për më tej vetëm falë ...
Te gjitha 58 | Lajm Press | para 5 ore
Kualifikim mes drithërimash për Shkëndijën e Tetovës që në Uells vuajti shumë pasi u mposht me rezultatin 4-0 nga britanikët e The New Saints, duke vënë në rrezik kualifikimin dhe duke avancuar për më tej vetëm falë ...

Boksieri Mayweather i famshmi m i pasur n bot, Messi dhe Ronaldo n top 10
Boksieri Mayweather i famshmi m i pasur n bot, Messi dhe Ronaldo n top 10
Boksieri amerikan Floyd Mayweather e ka kaluar aktorin amerikan, George Clooney, dhe i ka lënë shumë prapa Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon, duke u radhitur në pozitën e parë si i famshmi më i pasur në botës, sipas ...
Te gjitha 20 | Bota Sot | para 4 ore
Boksieri amerikan Floyd Mayweather e ka kaluar aktorin amerikan, George Clooney, dhe i ka lënë shumë prapa Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon, duke u radhitur në pozitën e parë si i famshmi më i pasur në botës, sipas ...
WOW! Era Istrefi publikon klipin e ri me skena të nxehta që mund ta shikoni këtu, faqja e njohur e promovon kështu! [VIDEO]
WOW! Era Istrefi publikon klipin e ri me skena të nxehta që mund ta shikoni këtu, faqja e njohur e promovon kështu! [VIDEO]
Era Istrefi sapo na tregoi sa e zgjuar është! Pas suksesit në BOTËROR, publikon klipin e ri me skena të nxehta! Do thoni ju pse e zgjuar? Ua shpjegojmë ne! Para pak javësh Era publikoi këngën e saj më të re “Prisoner”, ...
Te gjitha 173 | Gazeta Monitor | para 9 ore
Era Istrefi sapo na tregoi sa e zgjuar është! Pas suksesit në BOTËROR, publikon klipin e ri me skena të nxehta! Do thoni ju pse e zgjuar? Ua shpjegojmë ne! Para pak javësh Era publikoi këngën e saj më të re “Prisoner”, ...
Dua Lipa me këngë në frëngjisht
Dua Lipa me këngë në frëngjisht
Këngëtarja kosovare Dua Lipa po vazhdon të korrë suksese, e fundit është marrja e tre nominimeve për VMA, shkruan portali . Në vazhdën e sjelljes së risive ajo ka bërë këngën IDGAF në versionin frëngjisht. Këtë e ...
Te gjitha 19 | Arbresh | para 10 ore
Këngëtarja kosovare Dua Lipa po vazhdon të korrë suksese, e fundit është marrja e tre nominimeve për VMA, shkruan portali . Në vazhdën e sjelljes së risive ajo ka bërë këngën IDGAF në versionin frëngjisht. Këtë e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved