ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/10/2018 07:23


Pacolli: Gashi ishte shumë i urtë për postin e ministrit të Brendshëm
Pacolli: Gashi ishte shumë i urtë për postin e ministrit të Brendshëm
Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se Bejtush Gashi ka qenë tepër i urtë për të mbajtur edhe më tej postin e ministrit të Brendshëm. Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, njëherësh edhe zëvendëskryeministër ka ...
Te gjitha 57 | Zeri | para 9 ore
Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se Bejtush Gashi ka qenë tepër i urtë për të mbajtur edhe më tej postin e ministrit të Brendshëm. Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, njëherësh edhe zëvendëskryeministër ka ...
Pacolli: Thaçi e Vuçiq do të flasin me Presidentin e Francës për korrigjimin e kufijve
Pacolli: Thaçi e Vuçiq do të flasin me Presidentin e Francës për korrigjimin e kufijve
Prishtinë, 15 tetor 2018 – Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se në muajin nëntor, në Francë, do të ketë një takim të përbashkët të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi e ...
Te gjitha 68 | Illyriapress | para 6 ore
Prishtinë, 15 tetor 2018 – Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se në muajin nëntor, në Francë, do të ketë një takim të përbashkët të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi e ...
Balaj-Halimaj: Nëse LDK dhe VV nuk votojnë për Memorialin në Prekaz, si mund ta votojë Lista Serbe?
Balaj-Halimaj: Nëse LDK dhe VV nuk votojnë për Memorialin në Prekaz, si mund ta votojë Lista Serbe?
Deputetja e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimaj, ka folur për deklaratën e deputetit nga partia e saj, Zafir Berisha, i cili në seancën e sotme duket se kërkoi që të shkohet në zgjedhje, pas një debati me ...
Te gjitha 57 | Gazeta Monitor | para 12 ore
Deputetja e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimaj, ka folur për deklaratën e deputetit nga partia e saj, Zafir Berisha, i cili në seancën e sotme duket se kërkoi që të shkohet në zgjedhje, pas një debati me ...
Ferizajasi rrëfehet si e rrahu bashkëqytetarin me kondak të alltisë
Ferizajasi rrëfehet si e rrahu bashkëqytetarin me kondak të alltisë
Blerim Emini nga Ferizaj ka rrëfyer sot para Gjykatës në Gjilan ngjarjen e 24 nëntorit 2014. Ngjarja ishte zhvilluar në një kazino në rajonin e Vitisë. Prokuroria në aktakuzën e saj shpjegon se Emini e kishte goditur të ...
Te gjitha 37 | Zeri | para 11 ore
Blerim Emini nga Ferizaj ka rrëfyer sot para Gjykatës në Gjilan ngjarjen e 24 nëntorit 2014. Ngjarja ishte zhvilluar në një kazino në rajonin e Vitisë. Prokuroria në aktakuzën e saj shpjegon se Emini e kishte goditur të ...
Ymeri thotë se LDK-ja e VV-ja nuk po duan rrëzimin e qeverisë
Ymeri thotë se LDK-ja e VV-ja nuk po duan rrëzimin e qeverisë
Visar Ymeri, nënkryetar i Partisë Socialdemokrate, ka thënë se dy partitë tjera opozitare, LDK-ja dhe Vetëvendosje nuk po e duan rrëzimin e qeverisë. Këtë e ka lidhur me atë që e ka quajtur “injorim të atyre pa të cilët ...
Te gjitha 36 | Arbresh | para 7 ore
Visar Ymeri, nënkryetar i Partisë Socialdemokrate, ka thënë se dy partitë tjera opozitare, LDK-ja dhe Vetëvendosje nuk po e duan rrëzimin e qeverisë. Këtë e ka lidhur me atë që e ka quajtur “injorim të atyre pa të cilët ...
Veseli në Ferizaj: PDK është adresa më e mirë
Veseli në Ferizaj: PDK është adresa më e mirë
Kryetari I PDK-së, Kadri Veseli, ka deklaruar se Kosovës i duhet një adresë e sigurt politike, një garanci që e zhvillon vendin dhe e integron atë në strukturat euro-atlantike, për të shtuar më tutje se kjo adresë sipas ...
Te gjitha 28 | Arbresh | para 10 ore
Kryetari I PDK-së, Kadri Veseli, ka deklaruar se Kosovës i duhet një adresë e sigurt politike, një garanci që e zhvillon vendin dhe e integron atë në strukturat euro-atlantike, për të shtuar më tutje se kjo adresë sipas ...
Policia tregon detaje për gjuajtjen me armë në Prishtinë
Policia tregon detaje për gjuajtjen me armë në Prishtinë
Policia e Kosovës ka njoftuar se sonte rreth orës 21:00 në lagjen ‘Arbëria” në Prishtinë disa policisë civil kanë ndjekur një grup të dyshuarve për veprat penale meqë rast kanë arrestuar dy persona, shkruan “Zëri.info”. ...
Te gjitha 58 | Zeri | para 8 ore
Policia e Kosovës ka njoftuar se sonte rreth orës 21:00 në lagjen ‘Arbëria” në Prishtinë disa policisë civil kanë ndjekur një grup të dyshuarve për veprat penale meqë rast kanë arrestuar dy persona, shkruan “Zëri.info”. ...
Thaçi: Ushtria është meritë e të gjithëve, askush nuk mund ta personalizoj
Thaçi: Ushtria është meritë e të gjithëve, askush nuk mund ta personalizoj
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Në televizionin T7, shefi i shtetit është pyetur se kujt i takojnë meritat për bërjen e ushtrisë. Thaçi ka thënë ...
Te gjitha 23 | Zeri | para 8 ore
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Në televizionin T7, shefi i shtetit është pyetur se kujt i takojnë meritat për bërjen e ushtrisë. Thaçi ka thënë ...
Veliu tregon se në përgjimet e Alizotit përmendet Taulant Balla
Veliu tregon se në përgjimet e Alizotit përmendet Taulant Balla
Tiranë, 15 tetor 2018 – Albert Veliu, i njohur si “Babale”, ka hedhur poshtë pretendimet se në audiopërgjimin e publikuar nga Partia Demokratike nuk dëgjohet zëri i Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Brendshëm, ...
Te gjitha 138 | Illyriapress | para 7 ore
Tiranë, 15 tetor 2018 – Albert Veliu, i njohur si “Babale”, ka hedhur poshtë pretendimet se në audiopërgjimin e publikuar nga Partia Demokratike nuk dëgjohet zëri i Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Brendshëm, ...
Ekskluzive: FIT arreston pesë persona të përfshirë në plaçkitje
Ekskluzive: FIT arreston pesë persona të përfshirë në plaçkitje
Policia e Kosovës ka arrestuar pesë persona që sot kryen plaçkitje të armatosur në degën e bankës NLB në Veternik. Burimet e Indeksonline brenda Policisë kanë thënë se arrestimi i tyre është bërë nga njësia elite FIT ...
Te gjitha 30 | Gazeta Monitor | para 17 ore
Policia e Kosovës ka arrestuar pesë persona që sot kryen plaçkitje të armatosur në degën e bankës NLB në Veternik. Burimet e Indeksonline brenda Policisë kanë thënë se arrestimi i tyre është bërë nga njësia elite FIT ...


Formalizimi, sfidë për turizmin
Formalizimi, sfidë për turizmin
Ministri i ekonomisë dhe financave Arben Ahmetaj e ka cilësuar këtë sezon turistik si më të mirin e 8 viteve të fundit. Gjatë fjalës së tij në mbledhjen e Këshillit të Investimeve, Ahmetaj theksoi se ardhurat ...
Te gjitha 5 | VizionPlus | para 12 ore
Ministri i ekonomisë dhe financave Arben Ahmetaj e ka cilësuar këtë sezon turistik si më të mirin e 8 viteve të fundit. Gjatë fjalës së tij në mbledhjen e Këshillit të Investimeve, Ahmetaj theksoi se ardhurat ...
Rritet interesimi i kompanive të Maqedonisë për standardizimin e prodhimeve të tyre
Rritet interesimi i kompanive të Maqedonisë për standardizimin e prodhimeve të tyre
Vazhdon të rritet interesimi dhe vetëdija e kompanive të Maqedonisë për standardizim të prodhimeve dhe shërbimeve që ofrojnë. Zbatimi i standardeve i hap tregjet, e forcon konkurencën, por edhe kontribuon edhe në ...
Te gjitha 4 | Lajm Press | para 9 ore
Vazhdon të rritet interesimi dhe vetëdija e kompanive të Maqedonisë për standardizim të prodhimeve dhe shërbimeve që ofrojnë. Zbatimi i standardeve i hap tregjet, e forcon konkurencën, por edhe kontribuon edhe në ...
Çmimet në stratosferë, zgjidhet kompania që do auditojë koncesionin e Rinasit
Çmimet në stratosferë, zgjidhet kompania që do auditojë koncesionin e Rinasit
Autoriteti i Aviacionit Civil përzgjodhi kompaninë audituese BDO Albania për të bërë vlerësimin e pavarur ekonomik të koncesionit në aeroportin e Rinasit. “Do të jetë një vlerësim 40 ditë dhe ne presim rezultate ...
Te gjitha 6 | Java News | para 14 ore
Autoriteti i Aviacionit Civil përzgjodhi kompaninë audituese BDO Albania për të bërë vlerësimin e pavarur ekonomik të koncesionit në aeroportin e Rinasit. “Do të jetë një vlerësim 40 ditë dhe ne presim rezultate ...

Aksidenti në Elbasan, ja emri i viktimës
Aksidenti në Elbasan, ja emri i viktimës
Një person ka humbur jetën, pasi makina ku po udhëtonte u përplas me një tjetër në aksin Elbasan-Peqin. Aksidenti ka ndodhur në fshatin Çengelaj. Viktima sipas policisë është Sefedin Alla 62 vjeç. Ai ka ndërruar jetë në ...
Te gjitha 26 | Medial | para 8 ore
Një person ka humbur jetën, pasi makina ku po udhëtonte u përplas me një tjetër në aksin Elbasan-Peqin. Aksidenti ka ndodhur në fshatin Çengelaj. Viktima sipas policisë është Sefedin Alla 62 vjeç. Ai ka ndërruar jetë në ...
Superaksion i Rrugores në Tiranë. ‘Lumë’ gjobash dhe arrestimesh në 48 orë
Superaksion i Rrugores në Tiranë. ‘Lumë’ gjobash dhe arrestimesh në 48 orë
Fundjava që lamë pas ka qenë e ngarkuar me punë për Policinë Rrugore të Tiranës dhe këtë e tregojnë më së miri gjobat e vendosura për shkelje të rregullave të qarkullimit dhe numri i lartë i shoferëve të arrestuar. ...
Te gjitha 16 | Gazeta Shqip | para 13 ore
Fundjava që lamë pas ka qenë e ngarkuar me punë për Policinë Rrugore të Tiranës dhe këtë e tregojnë më së miri gjobat e vendosura për shkelje të rregullave të qarkullimit dhe numri i lartë i shoferëve të arrestuar. ...
Bilanci 1 javor i policisë, 211 të arrestuar, sekuestrohet drogë e municione
Bilanci 1 javor i policisë, 211 të arrestuar, sekuestrohet drogë e municione
Në vetëm një javë në aksionet e Policisë së Shtetit dhe FNSH janë shoqëruar plot 414 persona në të gjithë vendin dhe janë sekuestruar arsenale armësh dhe lëndë narkotike. Policia ka bërë bilancin dhe shifrat janë ...
Te gjitha 28 | Gazeta Shqip | para 11 ore
Në vetëm një javë në aksionet e Policisë së Shtetit dhe FNSH janë shoqëruar plot 414 persona në të gjithë vendin dhe janë sekuestruar arsenale armësh dhe lëndë narkotike. Policia ka bërë bilancin dhe shifrat janë ...

Fidel Ylli: Rama vetëm mua ka shok në Parlament, e kam krenari (Video)
Fidel Ylli: Rama vetëm mua ka shok në Parlament, e kam krenari (Video)
Deputeti socialist, Fidel Ylli, shprehet se me kryeministrin Edi Rama ka një marrëdhënie të veçantë. I ftuar në emisionin Kapital në Vizion Plus, Ylli ka thënë se miqësia me Ramën e bën të ndihet shumë krenar, dhe se ...
Te gjitha 5 | Koha Jone | para 13 ore
Deputeti socialist, Fidel Ylli, shprehet se me kryeministrin Edi Rama ka një marrëdhënie të veçantë. I ftuar në emisionin Kapital në Vizion Plus, Ylli ka thënë se miqësia me Ramën e bën të ndihet shumë krenar, dhe se ...
Britanikja Patricia Nuge librat e mbledhur për Skënderbeun i ekspozon në Prishtinë (VIDEO)
Britanikja Patricia Nuge librat e mbledhur për Skënderbeun i ekspozon në Prishtinë (VIDEO)
37 libra autorësh të ndryshëm i janë dedikuar një heroi që për pesë shekuj e lavdëron Evropa. E të gjitha botimet për Gjergj Kastriotin – Skënderbeun, i ka mbledhur britanikja, Patricia Nuge, dhe i ka sjell t’i ...
Te gjitha 6 | Klan Kosova | para 11 ore
37 libra autorësh të ndryshëm i janë dedikuar një heroi që për pesë shekuj e lavdëron Evropa. E të gjitha botimet për Gjergj Kastriotin – Skënderbeun, i ka mbledhur britanikja, Patricia Nuge, dhe i ka sjell t’i ...
FOTOT: Yllka Mujo feston 65 vjetorin e lindjes, urim i veçantë nga ministrja Kumbaro: Numrat s’prekin një artiste si ty. Mirënjohje për kontributin në skenë
FOTOT: Yllka Mujo feston 65 vjetorin e lindjes, urim i veçantë nga ministrja Kumbaro: Numrat s’prekin një artiste si ty. Mirënjohje për kontributin në skenë
Aktorja e madhe Yllka Mujo feston sot 65 vjetorin e lindjes. Urimet për këtë ditë të shënuar në jetën e saj i ka përcjell edhe ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro. Teksa ka postuar në në Facebook disa foto nga ...
Te gjitha 3 | GazetaTema | para 11 ore
Aktorja e madhe Yllka Mujo feston sot 65 vjetorin e lindjes. Urimet për këtë ditë të shënuar në jetën e saj i ka përcjell edhe ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro. Teksa ka postuar në në Facebook disa foto nga ...

A mund të lidhet Edi Rama?
A mund të lidhet Edi Rama?
Shumë vite më parë, miqtë më të ngushtë të Edi Ramës, u mblodhën një mbrëmje, më vete dhe filluan një diskutim, për sjelljet e çuditshme, gati të përhershme dhe të pakuptueshme të tij.Edhe pse miq shumë të afërt, ata ...
Te gjitha 5 | Medial | para 2 ore
Shumë vite më parë, miqtë më të ngushtë të Edi Ramës, u mblodhën një mbrëmje, më vete dhe filluan një diskutim, për sjelljet e çuditshme, gati të përhershme dhe të pakuptueshme të tij.Edhe pse miq shumë të afërt, ata ...
Kosovës i duhen Socialdemokratët!
Kosovës i duhen Socialdemokratët!
Sa herë që njeriu mendon për të majtën europiane, socialdemokratët e socialistët, laburistët e demokratët e majtë, shikuar nga prizma jonë, në Gadishullin Ballkanik, apo siç sot e quajmë, Ballkani Perëndimor, në mendje ...
Te gjitha 5 | Medial | para 10 ore
Sa herë që njeriu mendon për të majtën europiane, socialdemokratët e socialistët, laburistët e demokratët e majtë, shikuar nga prizma jonë, në Gadishullin Ballkanik, apo siç sot e quajmë, Ballkani Perëndimor, në mendje ...
Pse po e humbim betejën kundër lajmeve të rreme
Pse po e humbim betejën kundër lajmeve të rreme
Nga Mark Scott Trajtimi i problemit të lajmeve të rreme, duhej të ishte një mision i lehtë. Franca kërkon miratimin e ligjeve të reja, që do t’i lejonin gjykatat të vendosin mbi saktësinë e raportimeve online përpara ...
Te gjitha 8 | Dritare.net | para 9 ore
Nga Mark Scott Trajtimi i problemit të lajmeve të rreme, duhej të ishte një mision i lehtë. Franca kërkon miratimin e ligjeve të reja, që do t’i lejonin gjykatat të vendosin mbi saktësinë e raportimeve online përpara ...

Administrata Tatimore e Kosovës diskutohen planet për të ardhmen
Administrata Tatimore e Kosovës diskutohen planet për të ardhmen
Menaxhmenti i lartë i ATK-së, ka mbajt punëtori dy ditore, lidhur me diskutimin e të arriturave të deri tanishme, si dhe sfidat të cilat e presin administratën tatimore në të ardhmen. Gjatë kësaj punëtorie u prezantuan ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 16 ore
Menaxhmenti i lartë i ATK-së, ka mbajt punëtori dy ditore, lidhur me diskutimin e të arriturave të deri tanishme, si dhe sfidat të cilat e presin administratën tatimore në të ardhmen. Gjatë kësaj punëtorie u prezantuan ...
Shezai Rrokaj: Reforma në drejtesi u deformua nga maxhoranca
Shezai Rrokaj: Reforma në drejtesi u deformua nga maxhoranca
Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj në një intervistë për InTv deklaron se institucionet e reja të drejtësisë janë të kapura nga mazhoramca. Intervista e Deputetit të LSI-së, Shezai Rrokaj për InTv Si po shkon LSI jashtë ...
Te gjitha 2 | Koha Jone | para 14 ore
Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj në një intervistë për InTv deklaron se institucionet e reja të drejtësisë janë të kapura nga mazhoramca. Intervista e Deputetit të LSI-së, Shezai Rrokaj për InTv Si po shkon LSI jashtë ...
Aktakuza: I akuzuari vrau vëllezërit Berisha për prerje të pyllit
Aktakuza: I akuzuari vrau vëllezërit Berisha për prerje të pyllit
Siç thuhet në aktakuzë, krimi është kryer si rezultat i prerjes së pyllit të të pandehurit nga viktimat. Në gjykimin për vrasjen e vëllezërve Ramiz e Arsim Berisha në korrik të vitit të kaluar, në një mal të fshatit ...
| Zeri | para 10 ore
Siç thuhet në aktakuzë, krimi është kryer si rezultat i prerjes së pyllit të të pandehurit nga viktimat. Në gjykimin për vrasjen e vëllezërve Ramiz e Arsim Berisha në korrik të vitit të kaluar, në një mal të fshatit ...

Opozita braktis takimin për MSA-në
Opozita braktis takimin për MSA-në
Opozita bojkotoi takimin e komitetit të 13 të MSA-së mes BE-së dhe Shqipërisë në Bruksel, ku bashkëdrejtues ishte Taulant Balla. Drejtuesja e delegacionit europian, Monika Makovei kritikoi përfaqësuesit e opozitës për ...
Te gjitha 82 | TV Klan | para 8 ore
Opozita bojkotoi takimin e komitetit të 13 të MSA-së mes BE-së dhe Shqipërisë në Bruksel, ku bashkëdrejtues ishte Taulant Balla. Drejtuesja e delegacionit europian, Monika Makovei kritikoi përfaqësuesit e opozitës për ...
Basha: Prokurorët e ndershëm t’u rezistojnë urdhrave të pandershëm
Basha: Prokurorët e ndershëm t’u rezistojnë urdhrave të pandershëm
Kryetari i PD-së, Luzlim Basha si asnjëherë më parë iu bëri thirrje prokurorëve të mos zbatojnë urdhrat që vijnë nga eprorët e tyre, Arta Marku dhe Donika Prela. Në një konferencë për mediat, Basha tha se besnikëria e ...
Te gjitha 34 | Klan Kosova | para 10 ore
Kryetari i PD-së, Luzlim Basha si asnjëherë më parë iu bëri thirrje prokurorëve të mos zbatojnë urdhrat që vijnë nga eprorët e tyre, Arta Marku dhe Donika Prela. Në një konferencë për mediat, Basha tha se besnikëria e ...
Veliu tregon se në përgjimet e Alizotit përmendet Taulant Balla
Veliu tregon se në përgjimet e Alizotit përmendet Taulant Balla
Tiranë, 15 tetor 2018 – Albert Veliu, i njohur si “Babale”, ka hedhur poshtë pretendimet se në audiopërgjimin e publikuar nga Partia Demokratike nuk dëgjohet zëri i Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Brendshëm, ...
Te gjitha 138 | Illyriapress | para 7 ore
Tiranë, 15 tetor 2018 – Albert Veliu, i njohur si “Babale”, ka hedhur poshtë pretendimet se në audiopërgjimin e publikuar nga Partia Demokratike nuk dëgjohet zëri i Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Brendshëm, ...

Pacolli: Gashi ishte shumë i urtë për postin e ministrit të Brendshëm
Pacolli: Gashi ishte shumë i urtë për postin e ministrit të Brendshëm
Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se Bejtush Gashi ka qenë tepër i urtë për të mbajtur edhe më tej postin e ministrit të Brendshëm. Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, njëherësh edhe zëvendëskryeministër ka ...
Te gjitha 57 | Zeri | para 9 ore
Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se Bejtush Gashi ka qenë tepër i urtë për të mbajtur edhe më tej postin e ministrit të Brendshëm. Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, njëherësh edhe zëvendëskryeministër ka ...
Pacolli: Thaçi e Vuçiq do të flasin me Presidentin e Francës për korrigjimin e kufijve
Pacolli: Thaçi e Vuçiq do të flasin me Presidentin e Francës për korrigjimin e kufijve
Prishtinë, 15 tetor 2018 – Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se në muajin nëntor, në Francë, do të ketë një takim të përbashkët të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi e ...
Te gjitha 68 | Illyriapress | para 6 ore
Prishtinë, 15 tetor 2018 – Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se në muajin nëntor, në Francë, do të ketë një takim të përbashkët të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi e ...
Balaj-Halimaj: Nëse LDK dhe VV nuk votojnë për Memorialin në Prekaz, si mund ta votojë Lista Serbe?
Balaj-Halimaj: Nëse LDK dhe VV nuk votojnë për Memorialin në Prekaz, si mund ta votojë Lista Serbe?
Deputetja e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimaj, ka folur për deklaratën e deputetit nga partia e saj, Zafir Berisha, i cili në seancën e sotme duket se kërkoi që të shkohet në zgjedhje, pas një debati me ...
Te gjitha 57 | Gazeta Monitor | para 12 ore
Deputetja e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimaj, ka folur për deklaratën e deputetit nga partia e saj, Zafir Berisha, i cili në seancën e sotme duket se kërkoi që të shkohet në zgjedhje, pas një debati me ...

Pozita dhe opozita maqedonase nuk gjetën gjuhë të përbashkët për Marrëveshjen e Prespës
Pozita dhe opozita maqedonase nuk gjetën gjuhë të përbashkët për Marrëveshjen e Prespës
Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë sot e filluan diskutimin, ku në rend dite janë ndryshimet kushtetuese lidhur me Marrëveshjen me Greqinë, për çështjen e emrit. Debatin e ka nisur kryeministri Zoran Zaev si propozues i ...
Te gjitha 141 | Lajm Press | para 10 ore
Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë sot e filluan diskutimin, ku në rend dite janë ndryshimet kushtetuese lidhur me Marrëveshjen me Greqinë, për çështjen e emrit. Debatin e ka nisur kryeministri Zoran Zaev si propozues i ...
Reuters: Tsipras ka siguruar votat për Marrëveshjen e Prespës
Reuters: Tsipras ka siguruar votat për Marrëveshjen e Prespës
Athinë, 15 tetor 2018 – Ndërsa në Parlamentin e Maqedonisë kishte filluar seanca për ndryshimet kushtetuese, Athina zyrtare i ka dërguar Shkupit një tjetër mesazh për rëndësinë e pranimit të Marrëveshjes së Prespës. “Në ...
Te gjitha 64 | Illyriapress | para 6 ore
Athinë, 15 tetor 2018 – Ndërsa në Parlamentin e Maqedonisë kishte filluar seanca për ndryshimet kushtetuese, Athina zyrtare i ka dërguar Shkupit një tjetër mesazh për rëndësinë e pranimit të Marrëveshjes së Prespës. “Në ...
Sulmuesi i 27 prillit, Damovski: Duam drejtësi, jo amnisti!
Sulmuesi i 27 prillit, Damovski: Duam drejtësi, jo amnisti!
Boris Damovski, i dyshuar për “shoqëri terroriste” për ngjarjet më 27 prill, komentoi shkurtimisht fjalimin e kryeministrit Zoran Zaev, i cili bëri thirrje për pajtim gjatë seancës parlamentare mbi ndryshimet ...
Te gjitha 42 | Ina-Online | para 7 ore
Boris Damovski, i dyshuar për “shoqëri terroriste” për ngjarjet më 27 prill, komentoi shkurtimisht fjalimin e kryeministrit Zoran Zaev, i cili bëri thirrje për pajtim gjatë seancës parlamentare mbi ndryshimet ...

Vuçiq: Kosova po i afrohet Interpolit, po e krijon ushtrinë…
Vuçiq: Kosova po i afrohet Interpolit, po e krijon ushtrinë…
Beograd, 15 tetor 2018 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ankohet se Serbia është në pozitë të vështirë për shkak se “disa nga partnerët tanë perëndimorë” po e përkrahin formimin e ushtrisë së Kosovës dhe ...
Te gjitha 15 | Illyriapress | para 13 ore
Beograd, 15 tetor 2018 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ankohet se Serbia është në pozitë të vështirë për shkak se “disa nga partnerët tanë perëndimorë” po e përkrahin formimin e ushtrisë së Kosovës dhe ...
Prokurori i Gjykatës Speciale mori dosje në Prishtinë dhe Prizren
Prokurori i Gjykatës Speciale mori dosje në Prishtinë dhe Prizren
Shumica nga krerët e organeve të drejtësisë e sigurisë duken në këtë fotografi. Është ky takimi i Nivelit të Lartë të Sundimit të Ligjit, që e kryeson kryeministri. Por, në këtë takim që është mbajtur kohë më parë ...
Te gjitha 12 | Medial | para 10 ore
Shumica nga krerët e organeve të drejtësisë e sigurisë duken në këtë fotografi. Është ky takimi i Nivelit të Lartë të Sundimit të Ligjit, që e kryeson kryeministri. Por, në këtë takim që është mbajtur kohë më parë ...
Jeremiq: Marrëveshja me Prishtinën, do ta “kapitalizojë” politikisht Vuçiqin
Jeremiq: Marrëveshja me Prishtinën, do ta “kapitalizojë” politikisht Vuçiqin
Presidenti i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq beson se presidenti serb, Aleksandar Vuçiq nuk duhet të lejohet të arrijë një marrëveshje me Prishtinën për demarkacionin, sepse ajo do ta “kapitalizojë” atë ...
Te gjitha 6 | EkonomiaOnline | para 16 ore
Presidenti i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq beson se presidenti serb, Aleksandar Vuçiq nuk duhet të lejohet të arrijë një marrëveshje me Prishtinën për demarkacionin, sepse ajo do ta “kapitalizojë” atë ...

Pompeo drejt Rijadit për çështjen e gazetarit të zhdukur
Pompeo drejt Rijadit për çështjen e gazetarit të zhdukur
Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se po dërgon Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo për t’u takuar Mbretin saudit Salman, i cili ka mohuar prerë se ka dijeni rreth zhdukjes së një gazetari saudit dy javë më parë pas ...
Te gjitha 137 | BalkanWeb | para 56 min
Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se po dërgon Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo për t’u takuar Mbretin saudit Salman, i cili ka mohuar prerë se ka dijeni rreth zhdukjes së një gazetari saudit dy javë më parë pas ...
CSU humb shumicën absolute në Bavari
CSU humb shumicën absolute në Bavari
Për të parën herë pas 60 vitesh, socialkristianët gjermanë humbën shumicën absolute në Bavari. Mbështetja për aleatët bavarezë të kancelares Merkel ra ndjeshëm me mbi 10% krahasuar me legjislaturën e kaluar po ashtu si ...
Te gjitha 64 | TV Klan | para 8 ore
Për të parën herë pas 60 vitesh, socialkristianët gjermanë humbën shumicën absolute në Bavari. Mbështetja për aleatët bavarezë të kancelares Merkel ra ndjeshëm me mbi 10% krahasuar me legjislaturën e kaluar po ashtu si ...
Përmbytjet në Francë, shkon mbi 10 numri i viktimave
Përmbytjet në Francë, shkon mbi 10 numri i viktimave
Të paktën 10 vetë vdiqën në Francën jugperëndimore të hënën, kur u regjistruan përmbytjet më të mëdha të shekullit, me lumenjtë që dolën nga shtrati dhe vërshuan mbi shtëpi e makina. Vetëm brenda disa orëve të natës, ra ...
Te gjitha 30 | Medial | para 51 min
Të paktën 10 vetë vdiqën në Francën jugperëndimore të hënën, kur u regjistruan përmbytjet më të mëdha të shekullit, me lumenjtë që dolën nga shtrati dhe vërshuan mbi shtëpi e makina. Vetëm brenda disa orëve të natës, ra ...

Liga e Kombeve/ Ja të gjitha rezultatet e ndeshjeve!
Liga e Kombeve/ Ja të gjitha rezultatet e ndeshjeve!
Janë mbyllur mbrëmjen e sotme ndeshjet e radhës së Ligës së Kombeve. Një ndër ndeshjet më të komentuara ishte ajo mes Anglisë dhe Spanjës, ku Anglia fitoi me rezultatin 3:2. Nga ana tjetër edhe Zvicra ka arritur që të ...
Te gjitha 82 | Dritare.net | para 8 ore
Janë mbyllur mbrëmjen e sotme ndeshjet e radhës së Ligës së Kombeve. Një ndër ndeshjet më të komentuara ishte ajo mes Anglisë dhe Spanjës, ku Anglia fitoi me rezultatin 3:2. Nga ana tjetër edhe Zvicra ka arritur që të ...
Shqipëria me dy mungesa të sigurta në ndeshjen ndaj Skocisë
Shqipëria me dy mungesa të sigurta në ndeshjen ndaj Skocisë
Shqipërisa ka edhe vetëm një ndeshje për të luajtur në Ligën e Kombeve, teksa më 17 Nëntor, ora 20:45 do të presë në “Elbasan Arena” Skocinë, në një sfidë ku fitorja është një detyrim. Kjo pasi çdo rezultat tjetër ...
Te gjitha 127 | Koha Jone | para 13 ore
Shqipërisa ka edhe vetëm një ndeshje për të luajtur në Ligën e Kombeve, teksa më 17 Nëntor, ora 20:45 do të presë në “Elbasan Arena” Skocinë, në një sfidë ku fitorja është një detyrim. Kjo pasi çdo rezultat tjetër ...
Mayweather pranon sfidën me Khabib: Eja ta bëjmë Las Vegasin qendrën e botës
Mayweather pranon sfidën me Khabib: Eja ta bëjmë Las Vegasin qendrën e botës
Floyd Mayweather nuk ka humbur kohë dhe 24 orë pas deklaratës së Khabib Nurmagomedov se dëshiron të sfidojë kampionin amerikan të boksit, ka pohuar se është gati të përballet me ikonën ruse të arteve marciale mikse. “Në ...
Te gjitha 50 | Zeri | para 9 ore
Floyd Mayweather nuk ka humbur kohë dhe 24 orë pas deklaratës së Khabib Nurmagomedov se dëshiron të sfidojë kampionin amerikan të boksit, ka pohuar se është gati të përballet me ikonën ruse të arteve marciale mikse. “Në ...

Grande dhe Davidson i japin fund fejesës!
Grande dhe Davidson i japin fund fejesës!
Ariana Grande dhe Pete Davidson duket se pas bujës me fejesën e tyre do të bëjnë bujë me ndarje. Vendimi më i fundit nga çifti duket se ka çuditur shumë fansa dhe media të ndryshme botërore. Arsye të shumta janë dhënë ...
Te gjitha 14 | VizionPlus | para 8 ore
Ariana Grande dhe Pete Davidson duket se pas bujës me fejesën e tyre do të bëjnë bujë me ndarje. Vendimi më i fundit nga çifti duket se ka çuditur shumë fansa dhe media të ndryshme botërore. Arsye të shumta janë dhënë ...
Don Phenom dhe Noizy në ‘sherr’! Ky i fundit i kundërpërgjigjet për…
Don Phenom dhe Noizy në ‘sherr’! Ky i fundit i kundërpërgjigjet për…
Noizy lansoi projektin më të ri me titull “Meksikane” në duet me Varrosin. Kënga e re e Noizyt ka ngjashmëri të madhe me atë të Don Phenom, shkruan lajmi.net Vargjet e të dy këngëve ngjajnë shumë, e kjo gjë ka bërë që ...
Te gjitha 84 | Ina-Online | para 3 ore
Noizy lansoi projektin më të ri me titull “Meksikane” në duet me Varrosin. Kënga e re e Noizyt ka ngjashmëri të madhe me atë të Don Phenom, shkruan lajmi.net Vargjet e të dy këngëve ngjajnë shumë, e kjo gjë ka bërë që ...
Meghan Markle dhe Princ Harry presin fëmijën e parë
Meghan Markle dhe Princ Harry presin fëmijën e parë
Meghan, dukesha e Sussex po pret fëmijën e saj të parë, njoftoi familja mbretërore e Mbretërisë së Bashkuar. Një deklaratë nga Pallati Kensington tha se foshnja pritet të lindë në pranverën e vitit 2019. Mbretëresha ...
Te gjitha 35 | Klan Kosova | para 11 ore
Meghan, dukesha e Sussex po pret fëmijën e saj të parë, njoftoi familja mbretërore e Mbretërisë së Bashkuar. Një deklaratë nga Pallati Kensington tha se foshnja pritet të lindë në pranverën e vitit 2019. Mbretëresha ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved