15:54 Rifreskuar në
Lajme »
Largimi i Roshit, Rama: “Kam qenë dhe mbetem i prerë: Fajësinë nuk e caktojnë partitë as mediat po gjykatat”
Largimi i Roshit, Rama: “Kam qenë dhe mbetem i prerë: Fajësinë nuk e caktojnë partitë as mediat po gjykatat”
Lexo - para 24 min
Kryeminisri Edi Rama ka reaguar lidhur me dorëheqjen e kryebashkiakut të Kavajës Elvis Roshi. Rama sqaron se dëshmia e penalitetit e dorëzuar nga Elvis Roshi ka qenë e bardhë, ashtu sikurse për të gjithë kandidatët e ...
Rama: Kur e zgjodhëm Elvisin, ai ishte i pastër - Ina-Online
Hartimi i Edi Ramës: Pse i besova Elvis Rroshit - Lapsi
RTSH OraNews Illyriapress CityReport InfoAlbania Mapo
53 artikuj te ndërlidhur »
Presidenti francez nderon Kadarenë me titullin “Komandant i Legjionit të Nderit”
Presidenti francez nderon Kadarenë me titullin “Komandant i Legjionit të Nderit”
TV21 - para 22 min
Ismail Kadaresë i është dorëzuar dekorimi më i lartë që Franca mund t’i japë; titulli “Komandant i Legjionit të Nderit”. Titulli i është dorëzuar nga presidenti francez, Francois Hollande pasditen e së hënës në pallatin ...
Edi Rama hap ekspozitë me punimet e tij në Napoli - Portalb
Rama në Francë, takohet me presidentin Hollande - Shenja
Politiko Sot.Al Klan Kosova Republika Zhurnal Gazeta Express
127 artikuj te ndërlidhur »
PS distancohet nga Roshi: S’mbajmë përgjegjësi për krimet e tij
PS distancohet nga Roshi: S’mbajmë përgjegjësi për krimet e tij
Ina-Online - para 32 min
Blerina Gjylametit i ra barra në PS për të folur për Roshin, rreth një orë pasi ai kishte dhënë dorëheqjen dhe pak minuta pasi kishte reaguar edhe PD-ja. Partisë Socialiste distancohet nga personat që shkelin ligjin dhe ...
Dorëheqja e Rroshit, Halimi: Lulzim Basha kishte të drejtë - 24 Ore
PS: Ky është ndryshimi mes nesh e PD-së - 24 Ore
Lapsi NOA Mapo Mapo BalkanWeb Top Channel
63 artikuj te ndërlidhur »
Basha: PPE mbështet PD për platformën elektorale dhe garantimin e zgjedhjeve të lira
Basha: PPE mbështet PD për platformën elektorale dhe garantimin e zgjedhjeve të lira
Aktuale.MK - para 67 min
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë mbështetjen e Partisë Popullore Europiane dhe partive simotra për platformën elektorale të demokratëve dhe garantimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. “Mbështetje ...
Basha: PPE mbështet platformën e elektorale të PD dhe garantimin e zgjedhjeve të lira, si kusht për integrimin e Shqipërisë - RTSH
PD-ja merr mbështetjen nga PPE - VizionPlus
Mapo GazetaTema Koha Jone Illyriapress Telegraf Lajmi i Fundit
23 artikuj te ndërlidhur »
Shqipëri »
Largimi i Roshit, Rama: “Kam qenë dhe mbetem i prerë: Fajësinë nuk e caktojnë partitë as mediat po gjykatat”
Largimi i Roshit, Rama: “Kam qenë dhe mbetem i prerë: Fajësinë nuk e caktojnë partitë as mediat po gjykatat”
Lexo - para 24 min
Kryeminisri Edi Rama ka reaguar lidhur me dorëheqjen e kryebashkiakut të Kavajës Elvis Roshi. Rama sqaron se dëshmia e penalitetit e dorëzuar nga Elvis Roshi ka qenë e bardhë, ashtu sikurse për të gjithë kandidatët e ...
Rama: Kur e zgjodhëm Elvisin, ai ishte i pastër - Ina-Online
Hartimi i Edi Ramës: Pse i besova Elvis Rroshit - Lapsi
RTSH OraNews Illyriapress CityReport InfoAlbania Mapo
53 artikuj te ndërlidhur »
PS distancohet nga Roshi: S’mbajmë përgjegjësi për krimet e tij
PS distancohet nga Roshi: S’mbajmë përgjegjësi për krimet e tij
Ina-Online - para 32 min
Blerina Gjylametit i ra barra në PS për të folur për Roshin, rreth një orë pasi ai kishte dhënë dorëheqjen dhe pak minuta pasi kishte reaguar edhe PD-ja. Partisë Socialiste distancohet nga personat që shkelin ligjin dhe ...
Dorëheqja e Rroshit, Halimi: Lulzim Basha kishte të drejtë - 24 Ore
PS: Ky është ndryshimi mes nesh e PD-së - 24 Ore
Lapsi NOA Mapo Mapo BalkanWeb Top Channel
63 artikuj te ndërlidhur »
Basha: PPE mbështet PD për platformën elektorale dhe garantimin e zgjedhjeve të lira
Basha: PPE mbështet PD për platformën elektorale dhe garantimin e zgjedhjeve të lira
Aktuale.MK - para 67 min
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë mbështetjen e Partisë Popullore Europiane dhe partive simotra për platformën elektorale të demokratëve dhe garantimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. “Mbështetje ...
Basha: PPE mbështet platformën e elektorale të PD dhe garantimin e zgjedhjeve të lira, si kusht për integrimin e Shqipërisë - RTSH
PD-ja merr mbështetjen nga PPE - VizionPlus
Mapo GazetaTema Koha Jone Illyriapress Telegraf Lajmi i Fundit
23 artikuj te ndërlidhur »Kosovë »
Kosovë, Ahmeti: PDK dhe LDK kundër Tiranës për interesa personale
Kosovë, Ahmeti: PDK dhe LDK kundër Tiranës për interesa personale
Sot.Al - para 95 min
Kosovë, Ahmeti: PDK dhe LDK kundër Tiranës për interesa personale Përmes një postimi ne rrjetin social Facebook kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka kritikuar opozitën e Kuvendit Komunal për bojkotimin e ...
Përpjekjet e Shpendit për hapjen e një fronti të ri - Politiko
LDK, Prishtinë: Turpi i Shpend Ahmetit bie mbi argatët e politikave dështuese - Klan Kosova
Koha.net Tesheshi Arbresh OraNews Lajmi i Fundit Politiko
34 artikuj te ndërlidhur »
Kadaj-Bujupi paralajmëron rezistencë të madhe në Kuvend
Kadaj-Bujupi paralajmëron rezistencë të madhe në Kuvend
Klan Kosova - para 104 min
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj- Bujupi ka thënë se Qeveria e Kosovës po përpiqet t`i kontrabandojë në Kuvend dy marrëveshjet jo kushtetuese që i nënshkroi në Bruksel. Ajo në emisionin “Info ...
Kadaj-Bujupi paralajmëron rezistencë të pakompromis në Kuvend - Zhurnal
Kadaj-Bujupi paralajmëron rezistencë të pakompromis në Kuvend - Arbresh
Aktuale.MK Arbresh Ina-Online Lajm Press Zhurnal Arbresh
38 artikuj te ndërlidhur »
Kërkohet shkollim i të rinjve për profesionet për të cilat tregu i punës ka mungesë
Kërkohet shkollim i të rinjve për profesionet për të cilat tregu i punës ka mungesë
InfoGlobi - para 98 min
Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami mori pjesë në hapjen e Panairit të Punës, ku theksoi se kjo ngjarje e rëndësishme, e cila tregon mundësinë e rritjes së punësimit, ka bërë që të zgjojë interesim të ...
Kërkohet shkollim i të rinjve për profesionet për të cilat tregu i punës ka mungesë - Koha.net
U hap panairin “Diaspora – investimet dhe punësimi” - Illyriapress
Shqiptarja BalkanWeb Koha.net Koha.net Kosova Press Monitor
91 artikuj te ndërlidhur »

Maqedoni »
Gjykata e Lartë: Ne nuk jemi fajtor që nuk u mbajt seanca për “Lagjen e trimave”
Gjykata e Lartë: Ne nuk jemi fajtor që nuk u mbajt seanca për “Lagjen e trimave”
TetovaSot - para 63 min
Ne nuk jemi fajtor dhe nuk kemi kompetenca për mbajtjen e seancës gjyqësore “Lagja e trimave”, shkruan në përgjigjen e shkurtër të Gjykatës së Lartë të Republikës së Maqedonisë, pasi që sot u anulua fillimi i këtij ...
Anulohet për 6 qershor gjykimi për grupin e Kumanovës - Klan Kosova
Reagon Gjykata Penale: I siguruam të gjitha masat për mbajtjen e seancës - Shenja
Kurir TV21 Republika Shenja TetovaSot TetovaSot
39 artikuj te ndërlidhur »
“Çaushi” dënohet me dy vjet e gjysmë
“Çaushi” dënohet me dy vjet e gjysmë
Shenja - para 2 ore
Në Gjykatën Penale të Shkupit sot është shqiptuar aktvendimi për rastin “Fabrika për afera” për të cilën akuzohen vëllezërit Zahir dhe Imer Beqiri për falsifikim të letërnjoftimeve dhe dokumenteve. Zahir Beqiri Çaushi ...
Çaushi dënohet me 2.5 vite burg - Ina-Online
Dënime me burg për vëllezërit Beqiri për "Fabrikën për afera" - Kurir
Lajm Press Aktuale.MK Ilirida Klan Kosova Republika Ilirida
35 artikuj te ndërlidhur »
Çdo cigare e shkurton jetën për 12 minuta, në Maqedoni 700.000 duhanpirës
Çdo cigare e shkurton jetën për 12 minuta, në Maqedoni 700.000 duhanpirës
Kurir - para 101 min
Dyzet e pesë deri në pesëdhjetë për qind e banorëve të moshës madhore në Maqedoni janë duhanpirës, tregojnë të dhënat e fundit të Institucionit për sëmundje të mushkërive dhe tuberkulozit, ekipet e të cilëve me rastin e ...
Çdo cigare e shkurton jetën për 12 minuta, në Maqedoni 700.000 duhanpirës - TV21
Çdo cigare e shkurton jetën për 12 minuta, në Maqedoni 700.000 duhanpirës - Republika
Portalb Televizioni Koha Alsat-M TetovaSot TV21 Zhurnal
14 artikuj te ndërlidhur »Ekonomi »
Ahmetaj: Pranvera la pas krizën ekonomike
Ahmetaj: Pranvera la pas krizën ekonomike
Aktuale.MK - para 67 min
Ministri i Financave, Arben Ahmetaj bëri një panoramë pozitive të situatës ekonomike dhe financiare në vend. Ai foli për rritje të konsumit, kreditimit dhe punësimit dhe e quajti këtë pranverë si pranvera që la pas ...
Ahmetaj: Kriza kaloi zyrtarisht, por kemi frikë ende - Tesheshi
FMN fundos Tatimet. Reinke: Ka korrupsion. Janë pengesë për rritjen ekonomike, të ikë Briseida Shehaj - Syri
Mapo Koha Jone Shqiptarja Shqiptarja 24 Ore RTSH
29 artikuj te ndërlidhur »
Ja sa do të paguhet për “Rrugën e Kombit”
Ja sa do të paguhet për “Rrugën e Kombit”
Koha Jone - para 6 ore
Ministria e Transportit e Shqipërisë ka mbyllur aplikimet për marrjen në koncesion të mirëmbajtjes së Rrugës së Kombit, në tenderin e së cilës kanë ofertuar kompanitë “Vendeka-Bilgi” dhe “Catalys and Salillari”. Sipas ...
Ja sa do të kushtojë vozitja në Rrugën e Kombit - Aktuale.MK
Taksa në “Rrugën e Kombit” pritet të jetë 5 euro - Illyriapress
TetovaSot Lajm Press Koha.net BalkanWeb Koha Jone Mapo
21 artikuj te ndërlidhur »
9800 biznese të reja për këtë vit
9800 biznese të reja për këtë vit
Top Channel - para 22 min
Janë mbi 9800 subjekte të reja të regjistruara në Qendrën Kombëtare të Biznesit për 5-mujorin e parë të vitit. Sipas të dhënave të QKB, rritja krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë, është 24 përqind, e ...
Ekonomi: Qeveria, e angazhuar në lehtësimin e procedurave të biznesit - Lexo
Ekonomi: Qeveria, e angazhuar në lehtësimin e procedurave të biznesit - Shqiptarja
NOA Syri Lajm Press Koha Jone OraNews
8 artikuj te ndërlidhur »

Ballkan »
Apostolova në vend të Zhbogarit në mision në Kosovë
Apostolova në vend të Zhbogarit në mision në Kosovë
Ina-Online - para 6 ore
Shërbimi i veprimit të jashtëm evropian (EEAS), që është në fakt shërbim diplomatik evropian, ka përmbyllur procedurat e përzgjedhjes së kandidatëve për rotacione në përfaqësitë e BE-së në vendet e treta dhe në këtë ...
Apostolova në vend të Zhbogarit - Koha.mk
‘Në vend të Aivo Orav, Samuel Zhbogar’ - Lajm Press
Kurir Shenja Politiko Illyriapress Syri Koha.net
10 artikuj te ndërlidhur »
Bullgari, SEECP: Bashkëpunimi rajonal, faktor stabiliteti dhe zhvillim ekonomik në rajon
Bullgari, SEECP: Bashkëpunimi rajonal, faktor stabiliteti dhe zhvillim ekonomik në rajon
RTSH - para 65 min
Ministrat e Jashtëm të vendeve të proçesit për Bashkëpunim në Europën Juglindore u mblodhën sot në qytetin Pravets të Bullgarisë, ku diskutuan bashkëpunimin rajonal si faktor stabiliteti dhe zhvillimin ekonomik në ...
Daniel Mitov: Kriza, çështje e brendshme e Maqedonisë, që duhet të zgjidhet - 24 Ore
Daniel Mitov: Kriza, çështje e brendshme e Maqedonisë, që duhet të zgjidhet - Lajm Press
TV21 Kurir Arbresh Klan Kosova Koha.net AlMaKos
10 artikuj te ndërlidhur »
​Sot dihet për fatin e Brezovicës
​Sot dihet për fatin e Brezovicës
Kosova Press - para 3 ore
Kanë mbetur vetëm edhe pak orë të afatit shtesë për përmbushjen e kushteve kontraktuare për fituesin e projektit zhvillimor për kompleksin turistik “Brezovica”. Kanë kaluar afro 30 muaj që nga shpallja e fituesit, por ...
Ora 24:00 do të përcaktojë saktë të ardhmen e Brezovicës - Koha.net
MTI numëron minutat për Brezovicën - Arbresh
Illyriapress Zhurnal Ilirida Koha.net Monitor Illyriapress
10 artikuj te ndërlidhur »Bota »
Indi, zjarr në depo armësh, 17 viktima
Indi, zjarr në depo armësh, 17 viktima
Ilirida - para 104 min
Të paktën 17 ushtarë indianë humbën jetën si pasojë e një zjarri masiv në një depo armësh në shtetin perëndimor të Maharashtrës. Zyrtarë të ushtrisë thanë se zjarri në depon pranë qytetit Nagpur shkakoi një seri ...
Indi, zjarr në depo armësh, 17 viktima - 24 Ore
Indi, zjarr në depo armësh, 17 viktima - Syri
OraNews Aktuale.MK Koha.net Lajm Press Portalb Syri
32 artikuj te ndërlidhur »
Rusia thotë se nuk ka kryer sulme vdekjeprurëse në Idlib
Rusia thotë se nuk ka kryer sulme vdekjeprurëse në Idlib
Lajm Press - para 51 min
Rusia i ka hedhur poshtë pohimet se ka ndërmarrë sulme ajrore gjatë natës kundër caqeve në qytetin Idlib, që është nën kontroll të kryengritësve, nga të cilat sipas Observatorit për të drejtat e njeriut me seli në ...
Siri,14 të vrarë nga sulmet ajrore me avionë - Lajmi i Fundit
Sulmet ajrore vrasin 23 persona në Siri - Lajminet
Klan Kosova Arbresh Kosova Press Aktuale.MK ABCNews Portalb
17 artikuj te ndërlidhur »
Mbi 200 mijë migrantë të regjistruar nëpërmjet Mesdheut
Mbi 200 mijë migrantë të regjistruar nëpërmjet Mesdheut
Koha.net - para 25 min
Gjenevë, 31 maj – Rreth 204.000 migrantë dhe refugjatë janë regjistruar në Bashkimin Evropian këtë vit duke kaluar transit nga Mesdheu, ku më shumë se 2.500 rezultojnë të vdekur, 880 persona vetëm javën e fundit, ...
Kjo foto dëshmon se kriza e emigrantëve vetëm po thellohet - Ilirida
Kjo foto dëshmon se kriza e emigrantëve vetëm po thellohet - Arbresh
TV21 Portalb RTSH Ilirida Lajm Press Syri
63 artikuj te ndërlidhur »

Kronikë »
Shoferi që përplasi familjen ku vdiq vajza 3 vjeçe tek “Fresku” ishte i droguar
Shoferi që përplasi familjen ku vdiq vajza 3 vjeçe tek “Fresku” ishte i droguar
Syri - para 4 ore
I riu që shkaktoi aksidentin e djeshëm në zonën e njohur si “Fresku”, duke lënë të vdekur një vajzë vetëm 3 vjeçe, teksa ishte me prindërit duke ecur në trotuar ka qenë nën efektin e drogës. “Panorama” duke iu referuar ...
I riu aksidentoi për vdekje vajzën 3-vjeç te Fresku, 21-vjeçari kishte pirë lëndë narkotike - Standard
I mori jetën të miturës te “Fresku”, 21-vjeçari ishte i droguar - Lajmi i Fundit
Lapsi Shqiptarja ikub.al Sot.Al Mapo BalkanWeb
45 artikuj te ndërlidhur »
Ja emrat që përmendte Shullazi dhe banda e tij, mësohet e vërteta nga telefonatat e përgjuara
Ja emrat që përmendte Shullazi dhe banda e tij, mësohet e vërteta nga telefonatat e përgjuara
Standard - para 4 ore
Një ish-oficer policie që tashmë është biznesmen ndërtimi është përmendur në një telefonatë të përgjuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda mes Gilmando Danit dhe një personi tjetër ende të paidentifikuar. Bëhet fjalë ...
Pas përgjimeve mësohet e vërteta, ja emrat që përmendte Shullazi dhe banda e tij - Sot.Al
Zbardhen përgjimet, ja emrat që përmendte Shullazi dhe banda e tij - Koha Jone
GazetaTema Syri Shqiptarja
6 artikuj te ndërlidhur »
Përplasja mes fiseve Mamli dhe Tafa në qendër të Mamurrasit, mbyllen hetimet
Përplasja mes fiseve Mamli dhe Tafa në qendër të Mamurrasit, mbyllen hetimet
Standard - para 6 ore
Mbyllen hetimet dhe shkon në gjykatë dosja penale objekt i së cilës është një përplasje me armë e ndodhur në shtator të vitit të kaluar në qendër të mamurrasit. Në këtë konflikt, mbeti i vrarë shtetasi Naim Tafa e u ...
Mbyllen hetimet për vrasjen e Naim Tafës në Mamurras, Prokuroria dërgon 4 autorët në gjyq - Sot.Al
Masakra e Mamurrasit/ Dosja shkon në gjykatë, akuzat për 4 autorët - Panorama
Lapsi Lexo Klan Kosova Top Channel OraNews NOA
16 artikuj te ndërlidhur »Kulturë »
Presidenti francez nderon Kadarenë me titullin “Komandant i Legjionit të Nderit”
Presidenti francez nderon Kadarenë me titullin “Komandant i Legjionit të Nderit”
TV21 - para 22 min
Ismail Kadaresë i është dorëzuar dekorimi më i lartë që Franca mund t’i japë; titulli “Komandant i Legjionit të Nderit”. Titulli i është dorëzuar nga presidenti francez, Francois Hollande pasditen e së hënës në pallatin ...
Edi Rama hap ekspozitë me punimet e tij në Napoli - Portalb
Rama në Francë, takohet me presidentin Hollande - Shenja
Politiko Sot.Al Klan Kosova Republika Zhurnal Gazeta Express
127 artikuj te ndërlidhur »
Shkrimtari i njohur grek: Letërkëmbimet me Kadarenë dhe vizita e Ramës në zyrë
Shkrimtari i njohur grek: Letërkëmbimet me Kadarenë dhe vizita e Ramës në zyrë
Gazeta Express - para 116 min
Ai është i famshëm në të gjithë botën. Romani i tij më i njohur, “Z, orgjia e pushtetit”, është përkthyer në 32 gjuhë të botës, dhe filmi i bujshëm me të njëjtin emër, me Iv Montanin e Irenë Papasin, fitoi dy çmime ...
Z'orgjia e pushtetit, vrasje dhe vetëvrasje - Respublica
Rrëfimi i shkrimtarit të famshëm grek: Letërkëmbimi me Kadarenë, dhe kur Edi Rama erdhi në zyrën time (dhe frika se mos grekët bëhen emigrantë në Shqipëri) - GazetaTema
Tesheshi
4 artikuj te ndërlidhur »
Manojlloviq, i shqetësuar për serbët e tij: Ne urrehemi dhe grindemi
Manojlloviq, i shqetësuar për serbët e tij: Ne urrehemi dhe grindemi
Gazeta Express - para 108 min
Nuk bëhet fjalë për një mendim politik, ashtu siç mund të jetë lexuar prej 500 vjetësh drama angleze, edhe pse njihet si një dashuri e ndaluar ajo e Romeos dhe Xhuljetës, së Shekspirit. Për regjisorin e njohur serb, ...
“Romeo e Xhuljeta”/Shfaqja e përbashkët serbo-shqiptarë - Shqiptarja
Manojlloviq, i shqetësuar për serbët e tij: Ne urrehemi dhe grindemi - Mapo
3 artikuj te ndërlidhur »Opinione »
Zbardhet dëshmia e penalitetit/ Këto janë dënimet e Elvis (Ervin) Rroshit në Itali
Zbardhet dëshmia e penalitetit/ Këto janë dënimet e Elvis (Ervin) Rroshit në Itali
Lapsi - para 29 min
Elvis Rroshi ka qenë i dënuar disa herë në Itali. Dënimi i parë është dhënë në vitin 1992 për dhunë. Krim ky i përsëritur edhe herë të tjera. Opinion.al ka siguruar dëshminë e penalitetit lëshuar nga Ministria e ...
Dëshmia e Penalitetit/ Ja dënimet e Elvis Roshit në Itali - Koha Jone
2 artikuj te ndërlidhur »
Pse po triumfon ekstremi i djathtë?
Pse po triumfon ekstremi i djathtë?
Lapsi - para 4 ore
Erozioni i demokracive është i dukshëm. Gati kudo votuesit japin votën për krahun e djathtë ose ekstrem të djathtë politik. E është shtresa e mesme ajo që i është dorëzuar një radikalizmi afektiv. Janë qytetarët ...
E mesmja e shpërfillur - BalkanWeb
ALEXANDER KUDASCHEFF: E Mesmja e shpërfillur - Aktuale.MK
3 artikuj te ndërlidhur »
Dorëheqja e Elvis Rroshit, çfarë mungon në çertifikatën që mori në Gjermani
Dorëheqja e Elvis Rroshit, çfarë mungon në çertifikatën që mori në Gjermani
Lapsi - para 2 ore
Dorëheqja e Elvis Rroshit nga posti i Kryetarit të Bashkisë së Kavajës vjen disa ditë pas publikimit të çertifikatës së penalitetit, të cilën ai tha se e mori në Zyrën Federale të Drejtësisë Gjermane. Kjo çertifikatë, ...
‘Truku me mbiemrin që nxori të pastër në Gjermani kryebashkiakun e Kavajës’ - Panorama
2 artikuj te ndërlidhur »Të Tjera »
AJASE: Ministrat e Thacit  kujdes ndaj fjalës se lirë. T’mos kritikohen mediat amerikane me gjuhën serbe
AJASE: Ministrat e Thacit kujdes ndaj fjalës se lirë. T’mos kritikohen mediat amerikane me gjuhën serbe
PreshevaJone - para 75 min
Bruksel, 31 maj -Shoqata e Gazetarëve Shqiptar në Zvicër dhe Evropë (AJASE) me mjaft kujdes este duke njdkeur polemikat, sidomosa kritikat dhe akuzat e qeveritareve te Kosoves ndaj gazetes prestiogjioze “New York ...
AJASE: Anetaret qeverise se Kosovës kujdes ndaj fjalës se lirë. T’mos kritikohen mediat amerikane me gjuhën serbe - PreshevaJone
2 artikuj te ndërlidhur »
Mali i Zi nën presion për të hapur dosjet sekrete
Mali i Zi nën presion për të hapur dosjet sekrete
Reporter - para 45 min
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Partitë opozitare thonë se nëse kandidati i tyre i përbashkët bëhet inspektor i shërbimit të inteligjencës në vend, agjencia ...
Shqiponja dykrenare, në sfond të emisionit të debatit në televizionin zviceran
Shqiponja dykrenare, në sfond të emisionit të debatit në televizionin zviceran
Arbresh - para 45 min
Simboli i shqiponjës dykrenare i bërë me kryqëzimin e duarve, është një “ikonë” tashmë gjerësisht e njohur edhe në opinionin zviceran. Ka pasur viteve të fundit disa “skandale” kur të rinjtë me prejardhje shqiptare, ...Sport »
Kush do të shkojë në Francë? Ja lojtarët që rrezikojnë
Kush do të shkojë në Francë? Ja lojtarët që rrezikojnë
Ilirida - para 33 min
Enigma për futbollistët që do të braktisin kombëtaren përpara nisjes për në Francë vazhdon dhe kjo për faktin se stafi dhe trajneri kanë qëndruar të heshtur deri në fund dhe për më tepër, krijuan pak fantazi në ...
Kush do të shkojë në Francë? Ja lojtarët që rrezikojnë - Standard
Pak orë nga shpallja e listës, zbulohen emrat që do të lihen jashtë - Lajminet
ABCNews Gazeta Express Politiko Gazeta Express Top Channel Top Channel
19 artikuj te ndërlidhur »
Reus jashtë ekipit të Gjermanisë, Loew bën zgjedhjen
Reus jashtë ekipit të Gjermanisë, Loew bën zgjedhjen
Politiko - para 78 min
Ajo që të bën përshtypje në listën e përpiluar nga trajneri i skuadrës kampione të botës është mungesa e Marco Reus, ndërkohë që janë lënë jashtë ekipi edhe Karim Bellarabi, Julian Brandt dhe Sebastian Rudy. Sipas Loew, ...
FOTO/ Formacioni i pasur i Ancelottit tek Bajerni - Syri
Euro 2016/Befason Low, lë në shtëpi Reus - BalkanWeb
Kosova Sot SuperSport Top Channel Koha.net Syri Gazeta Express
13 artikuj te ndërlidhur »
“Përkrenarja e Skënderbeut” e hedhur në rrugë si plehrë
“Përkrenarja e Skënderbeut” e hedhur në rrugë si plehrë
BalkanWeb - para 4 ore
TIRANE – Përkrenarja e Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu e hedhur në rrugë si plehrë. Teksa kalon në një rrugë dytësore pranë një Qendre Tregtare, tek Kthesa e Kamzës në kryeqytet të del para ky objekt që ...
Uniforma e re e Kombëtares sonë - Lexo
Kombëtarja frymëzohet nga Skënderbeu në Vjenë - Koha Jone
ABCNews Syri Gazeta Express BalkanWeb Top Channel TetovaSot
34 artikuj te ndërlidhur »Argëtim »
Ish-missi i Turqisë dënohet se fyeu Erdoganin
Ish-missi i Turqisë dënohet se fyeu Erdoganin
BalkanWeb - para 27 min
Gjykata e Turqisë ka dënuar ish-missin e Turqisë, Merve Buyuksarac me 14 muaj burg me kusht për shkak të fyerjes së presidentit Rexhep Taip Erdogan. Këtë fyerje ajo e kishte bërë nëpërmjet rrjeteve sociale. Gjykata doli ...
Fyerje kundrejt Erdoganit në rrjetet sociale, dënohet ish miss Turqia - Sot.Al
Burg për ish-Miss Turqinë, “ofendoi Erdoganin në Instagram” (Foto) - Zhurnal
BalkanWeb Lajmi i Fundit Syri Standard Republika Arbresh
17 artikuj te ndërlidhur »
Thaçi: Gratë, aleatet më të mira në luftimin e radikalizmit
Thaçi: Gratë, aleatet më të mira në luftimin e radikalizmit
Lajm Press - para 65 min
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se Prishtina po fillon një ngarje të madhe në tërë Ballkanin për sa i përket promovimit të tolerancës, dialogut dhe luftimit të ekstremizmit. “Është konferenca ‘Interfaith ...
Sot fillon konferenca “Interfaith Kosovo”, marrin pjesë edhe dy nobelistë - Illyriapress
Kosova promovon harmoninë fetare - Klan Kosova
Politiko Koha.net Politiko Klan Kosova Kurir Aktuale.MK
23 artikuj te ndërlidhur »
Alketa Vejsiu pa operacionet plastike (FOTO)
Alketa Vejsiu pa operacionet plastike (FOTO)
Lajminet - para 23 min
“Po kam lëmuar hundën jo për tu bërë më e bukur, por e kam menduar se do të ndihem më mirë”, ka thënë Vejsiu në spektaklin televiziv “Your Face Sound Familiar”. Megjithatë, ajo nuk ka treguar nëse është vetëm hunda e ...
Cilat do të jenë surprizat e finales të "Your Face Sounds Familiar" (Foto) - Zhurnal
Cilat do të jenë surprizat e finales të "Your Face Sounds Familiar" (Foto) - Gazeta Express
Prive BalkanWeb Gazeta Express Zhurnal ikub.al Lajmi i Fundit
41 artikuj te ndërlidhur »Te Fundit nga Bota »
Poland Revives Effort to Extradite Roman Polanski - New York Times
Poland Revives Effort to Extradite Roman Polanski - New York Times
CBC.ca - para 2 oresh
Taliban kill 9, abduct 35 in Afghan bus attacks - Fox News
Taliban kill 9, abduct 35 in Afghan bus attacks - Fox News
Washington Post - para 37 minutash
UN Says ISIS May Be Using Human Shields in Fallujah as Aid Groups Warn of 'Catastrophe' - NBCNews.com
UN Says ISIS May Be Using Human Shields in Fallujah as Aid Groups Warn of 'Catastrophe' - NBCNews.com
NBCNews.com - para 55 minutash
Chaos awaits besieged Cameron no matter what happens with Brexit - Chicago Tribune
Chaos awaits besieged Cameron no matter what happens with Brexit - Chicago Tribune
The Nation - para 1 ore
Stephen Hawking: Trump 'is a demagogue' - CNN
Stephen Hawking: Trump 'is a demagogue' - CNN
CNN - para 3 oresh
Fire, blast at Indian arms depot kills at least 16 - Reuters
Fire, blast at Indian arms depot kills at least 16 - Reuters
Financial Express - para 1 ore