ebuy.al
|
  Mobile
Lajme »
 
01:22 Rifreskuar në
Rusi, përkujtohet 10 vjetori i sulmit në shkollën e Beslanit
Rusi, përkujtohet 10 vjetori i sulmit në shkollën e Beslanit
ABC News - para 5 ore
Mijëra njerëz janë mbledhur në gërmadhat e shkollës në qytetin Beslan, në pjesën jugore të Rusisë, për t’i përkujtuar viktimat e sulmit të 10 vitesh, në të cilin u vranë 334 persona, përfshirë këtu ...
Premtimi i Thaçit për mësimdhënësit [video] - Koha.net
Maqedoni: Viti i ri shkollor, me reforma të reja - Evropaelire
Koha.net Evropaelire VOA Koha.net Ora news Koha.net
114 artikuj te ndërlidhur »
Ukrainë, seperatistët duan bisedime për armëpushim
Ukrainë, seperatistët duan bisedime për armëpushim
VOA - para 57 min
Udhëheqësi i separatistëve pro-rusë në Ukrainë, Andrei Purgin thotë se është i gatshëm të diskutojë një armëpushim dhe shkëmbimin e të burgosurve në bisedimet e paqes në Minsk.
Rebelët rus kanë zënë 680 ushtarë ukrainas - Ina
Kameron: trupat ruse janë të papranueshme në Ukrainë - Zhurnal
Koha.net Gazeta Start VOA Portalb VOA Lajmi.net
99 artikuj te ndërlidhur »
Rrëzimi i dekreteve, Rama: Presidenti doditi prioritetet kombëtare!
Rrëzimi i dekreteve, Rama: Presidenti doditi prioritetet kombëtare!
ikub - para 5 ore
U rrëzuan të gjitha dekretet e Presidentit të Republikës nga Kuvendi në seancën e parë të sesionit të ri parlamentar. Kështu, me 77 vota deputetët e mazhorancës rrëzuan dekretin që kthen ligjin “Për ...
Kuvend, rrëzohet 5 dekretet e Presidentit, PDIU “tradhton” opozitën - Gazeta Start
Qeveria në Tiranë rrëzon dekretet e presidentit - Koha.net
ABC News SOT VOA Evropaelire Durres Lajm Respublica
41 artikuj te ndërlidhur »
Bojkoti, Pollo: Jo definitiv, mënyra më e mirë për tu bërë të dëgjueshëm
Bojkoti, Pollo: Jo definitiv, mënyra më e mirë për tu bërë të dëgjueshëm
Ora news - para 4 ore
Përkundër trysnisë së aleatëve, Partia Demokratike mbetet e vendosur për të vijuar kursin e bojkotit, si një nga isntrumentat e pakët për të tërhequr vëmendjen ndaj asaj që ajo e cilëson si ...
Shqipëria, jo me një opozitë dekorative, përballë kryeoligarkut Edi Rama - Ora news
Si po e ndihmon opozita e Bashës, pushtetin? - Gazeta Tema
Gazeta Tema Gazeta Tema Gazeta Tema Respublica Ora news Zhurnal
36 artikuj te ndërlidhur »
Kinema Millennium

myikub01:22 Rifreskuar në
Shqip »
Rrëzimi i dekreteve, Rama: Presidenti doditi prioritetet kombëtare!
Rrëzimi i dekreteve, Rama: Presidenti doditi prioritetet kombëtare!
ikub - para 5 ore
U rrëzuan të gjitha dekretet e Presidentit të Republikës nga Kuvendi në seancën e parë të sesionit të ri parlamentar. Kështu, me 77 vota deputetët e mazhorancës rrëzuan dekretin që kthen ligjin “Për ...
Kuvend, rrëzohet 5 dekretet e Presidentit, PDIU “tradhton” opozitën - Gazeta Start
Qeveria në Tiranë rrëzon dekretet e presidentit - Koha.net
ABC News SOT VOA Evropaelire Durres Lajm Respublica
41 artikuj te ndërlidhur »
Bojkoti, Pollo: Jo definitiv, mënyra më e mirë për tu bërë të dëgjueshëm
Bojkoti, Pollo: Jo definitiv, mënyra më e mirë për tu bërë të dëgjueshëm
Ora news - para 4 ore
Përkundër trysnisë së aleatëve, Partia Demokratike mbetet e vendosur për të vijuar kursin e bojkotit, si një nga isntrumentat e pakët për të tërhequr vëmendjen ndaj asaj që ajo e cilëson si ...
Shqipëria, jo me një opozitë dekorative, përballë kryeoligarkut Edi Rama - Ora news
Si po e ndihmon opozita e Bashës, pushtetin? - Gazeta Tema
Gazeta Tema Gazeta Tema Gazeta Tema Respublica Ora news Zhurnal
36 artikuj te ndërlidhur »
S’kemi kohë të humbim në debate me Presidentin, as të presim opozitën
S’kemi kohë të humbim në debate me Presidentin, as të presim opozitën
Ora news - para 3 ore
Kryeministri Edi Rama tha sot në Kuvend se me ligjet e kthyera në parlament Presidenti i Republikës ka goditur mbi tre prioritete kombëtare: reformën në drejtësi, reformën administrative dhe luftën ...
Rama: Presidenti goditi tri prioritete kombëtare - Gazeta Start
Rama: Opozita, plak që qahet nga mbingopja - SOT
Ora news Panorama Gazeta Tema Shqiptarja BalkanWeb
8 artikuj te ndërlidhur »


01:22 Rifreskuar në
Ekonomi »
Mundësi të reja për sektorin bujqësor-ushqimor të Maqedonisë në tregun rus
Mundësi të reja për sektorin bujqësor-ushqimor të Maqedonisë në tregun rus
Idividi - para 10 ore
Shkup, 1 shtator 2014 (MIA) - Sektori bujqësor-ushqimor i Maqedonisë t'i shfrytëzojë mundësitë për eksport më të madh në tregun në Rusi pas sanksioneve të cilat më 7 gusht i vendosi ky shtet ndaj ...
Panariti: TVSH-ja për prodhimet bujqësore, lehtësi për eksportet - Albeu.com
Panariti: Duam fatura për prodhimet bujqësore, që sot s’ka më penalitete - Ora news
SOT Vision Plus BalkanWeb AlbanianScreen Idividi Gazeta Idea
11 artikuj te ndërlidhur »
Fotografia e vogëlushit kosovar me 7 fëmijë të zinj ka ngjallur reagime raciste në Francë
Fotografia e vogëlushit kosovar me 7 fëmijë të zinj ka ngjallur reagime raciste në Francë
Koha.net - para 2 ore
Megjithëse fotografia në shikim të parë duket si një fotografi e pafajshme, me tetë fëmijë të lezetshëm, të veshur mirë e të shëndetshëm, ajo nuk u prit mirë nga opinioni publik.
Fotografia e vogëlushit kosovar, në mesin e 7 fëmijëve me ngjyrë, nxit reagime raciste në Francë - Telegrafi
Fotografia e vogëlushit kosovar me 7 fëmijë të zinj ka ngjallur reagime raciste në Francë - Ina
Albtime
4 artikuj te ndërlidhur »
Ministri Neziri ndau mirënjohje për minatorët më të mire
Ministri Neziri ndau mirënjohje për minatorët më të mire
Portalb - para 9 ore
Lajme lidhur me temën Rriten rrogat në kompaninë “Coca-Cola” Neziri: Lidhja me Kosovën të jetë rruga Shkup-Bllacë Kosova me pako për investitorë! Fillon ndërtimi i Zonës së Lirë në Strugë Ministri i ...
Tetovë, shënohet dita e minatorëve - Alsat
Ministri Neziri në shënimin e Ditës së minatorëve në Xhepçishtë të Tetovës - Idividi
Idividi Shkupi24 Zhurnal Tetova Sot Yll Press
8 artikuj te ndërlidhur »


Kosport
01:22 Rifreskuar në
Ballkan »
Rusi, përkujtohet 10 vjetori i sulmit në shkollën e Beslanit
Rusi, përkujtohet 10 vjetori i sulmit në shkollën e Beslanit
ABC News - para 5 ore
Mijëra njerëz janë mbledhur në gërmadhat e shkollës në qytetin Beslan, në pjesën jugore të Rusisë, për t’i përkujtuar viktimat e sulmit të 10 vitesh, në të cilin u vranë 334 persona, përfshirë këtu ...
Premtimi i Thaçit për mësimdhënësit [video] - Koha.net
Maqedoni: Viti i ri shkollor, me reforma të reja - Evropaelire
Koha.net Evropaelire VOA Koha.net Ora news Koha.net
114 artikuj te ndërlidhur »
Xhavit Haliti “godet”: Thaçi dhe Kurti të bëjnë koalicion
Xhavit Haliti “godet”: Thaçi dhe Kurti të bëjnë koalicion
Albeu.com - para 4 ore
Xhavit Haliti nga PDK-ja është i idesë se Kosovës i duhet një qeverisje gjithëpërfshirëse. Ai tha se kjo duhet të ndodhë me qëllim që për Kosovën të zgjidhet ngërçi politik, në të cilin është zhytur ...
Vetëvendosje i kundërpërgjigjet Xhavit Halitit (Foto) - Zeri
Posti i kryetarit të Kuvendit mbetet i diskutueshëm - Evropaelire
Zeri Lajmi.net Zeri Telegrafi Gazeta Start Gazeta Start
42 artikuj te ndërlidhur »
Ja nga cilat vende vijnë xhihadistët e ISIS, CNN: 120 nga Kosova
Ja nga cilat vende vijnë xhihadistët e ISIS, CNN: 120 nga Kosova
Panorama - para 4 ore
Në një studim të publikuar sot nga CNN, ku janë marrë të dhëna zyrtare nga 25 vende të botës lidhur me luftëtarët e huaj në Siri, Kosova është i vetmi vend në Evropën Juglindorë që përfshihet në këtë ...
Britania forcon masat antiterroriste - Telegrafi
Formula e IS për rekrutimin e shqiptarëve, u paguanin borxhet dhe udhëtimin për Siri - Ora news
ABC News BalkanWeb Gazeta Idea Albeu.com Gazeta Start Koha.net
35 artikuj te ndërlidhur »


01:22 Rifreskuar në
Bota »
Ukrainë, seperatistët duan bisedime për armëpushim
Ukrainë, seperatistët duan bisedime për armëpushim
VOA - para 57 min
Udhëheqësi i separatistëve pro-rusë në Ukrainë, Andrei Purgin thotë se është i gatshëm të diskutojë një armëpushim dhe shkëmbimin e të burgosurve në bisedimet e paqes në Minsk.
Rebelët rus kanë zënë 680 ushtarë ukrainas - Ina
Kameron: trupat ruse janë të papranueshme në Ukrainë - Zhurnal
Koha.net Gazeta Start VOA Portalb VOA Lajmi.net
99 artikuj te ndërlidhur »
NATO krijon njesi të reagimit të shpejtë në përgjigje të krizës në Ukrainë
NATO krijon njesi të reagimit të shpejtë në përgjigje të krizës në Ukrainë
VOA - para 67 min
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmussen njoftoi krijimin e një "force të gatishmërisë së lartë " në përgjigje të agresionit dhe ndërhyrjes ruse në Ukrainë.
BDI: Nuk lidhemi për muaj, por për procese dhe ato i bëjmë bashkë me komunitetin ndërkombëtarë - Yll Press
Obama merr pjesë në takimin e NATO-s në Uells - VOA
Yll Press Alsat Ora news Koha.net Lajmi.net Idividi
20 artikuj te ndërlidhur »
Armë kundër IS-it për kurdët në Irak
Armë kundër IS-it për kurdët në Irak
DW - para 5 ore
Merkel premton edhe një shtim të numrit të refugjatëve që pritet të pranohen në Gjermani nga Iraku. Kancelarja gjermane Angela Merkel e justifikoi furnizimin e planifikuar me armë të kurdëve në Irak ...
Merkel: Armatosja e kurdëve në Irak është në interes të Gjermanisë - Telegrafi
Kriza në Irak, Gjermania armë kurdëve - Ora news
DW Shkupi24 Shqiptarja Tetova Sot Vision Plus AlbanianScreen
11 artikuj te ndërlidhur »


Argjendari Pirro
01:22 Rifreskuar në
Aktuale »
Jashari: Komsioni venecian do të deklarohet për ndryshimet kushtetuese më 9 shtator
Jashari: Komsioni venecian do të deklarohet për ndryshimet kushtetuese më 9 shtator
Yll Press - para 10 ore
"Tani për tani nuk ka mendim nga Komisioni venecian lidhur me ndryshimet kushtetuese. Për këtë do të informohemi më 9 shtator kur kryetari dhe anëtarët e Komisionit venecian do të vijnë në Maqedoni", ...
‘Komisioni i Venecias’ nuk ka dhënë mendimin rreth ndryshimeve kushtetuese - Alsat
Jashari: Komsioni venecian do të deklarohet për ndryshimet kushtetuese më 9 shtator - Idividi
Portalb Zhurnal
5 artikuj te ndërlidhur »
Ministri Poposki merr pjesë në Forumin strategjik të Bledit
Ministri Poposki merr pjesë në Forumin strategjik të Bledit
Idividi - para 10 ore
Shkup, 1 shtator 2014 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki sot dhe nesër merr pjesë në Forumin Staregjik të Bledit në Bled, Slloveni, ngjarje politike që në tetë vitet e kaluara u ...
Ministri Poposki merr pjesë në Forumin strategjik të Bledit - Yll Press
2 artikuj te ndërlidhur »
Mbi 100 emigrantë nga Siria dhe Iraku arrestohen në Maqedoni
Evropaelire - para 17 ore
20:33 Rebelët kanë zënë 680 ushtarë ukrainas 19:58 AKA rikonfirmon diplomën e RIT-it në AUK 19:40 Mbi 100 emigrantë nga Siria dhe Iraku arrestohen në Maqedoni 18:56 Përfundon pa rezultate takimi për ...


01:22 Rifreskuar në
Kronike »
Ndryshime në strukturat e Policisë së Shtetit shqiptar
Ndryshime në strukturat e Policisë së Shtetit shqiptar
Zhurnal - para 6 ore
Ministri i Brendshëm i Republikës së Shqipërisë, Saimir Tahiri, ka nënshkruar sot një numër ndryshimesh në strukturat e Policisë së Shtetit, me qëllim rritjen e performancës së saj, njofton ATSH-ja.
Durrës, ndryshime në polici, ikën Çela, vjen Hasrama - Durres Lajm
Rritja e performancës, ndryshime në Policinë e Shtetit - Panorama
SOT Ora news Gazeta Start ABC News BalkanWeb Albeu.com
15 artikuj te ndërlidhur »
Vlorë: Një tjetër biznesmen në shënjestër të sulmit
Vlorë: Një tjetër biznesmen në shënjestër të sulmit
ikub - para 11 ore
Arben Aliko, biznesmen ndërtimi, është plagosur me armë gjatë ditës së sotme teksa ishte duke dalë nga banesa e tij në zonën “Kullat e Aleksandrisë”, në Skelë.
I mbijeton atentatit të dytë, biznesmeni plagoset me dy plumba - Ina
Atentat ndërtuesit në Vlorë Arben Veliko, plagoset në hyrje të pallatit - Ora news
ABC News Gazeta Start Panorama Albeu.com Durres Lajm BalkanWeb
15 artikuj te ndërlidhur »
Mirditë: Vritet 30-vjeçari, plagoset bashkëshortja
Mirditë: Vritet 30-vjeçari, plagoset bashkëshortja
ikub - para 11 ore
Ditën e sotme, persona të armatosur kanë hyrë në banesën e çifitit, në fshatin Lufaj dhe kanë qëlluar në drejtim të tyre. Nga goditja me armë ka mbetur i vrarë 30-vjeçari Roland Kaçorri dhe është ...
Vrasje në Mirditë - ABC News
Mirditë, vret 30 vjeçarin, i plagos bashkëshorten, arrestohet pas disa orësh - Ora news
Gazeta Start BalkanWeb Shqiptarja Vision Plus Albeu.com Panorama
15 artikuj te ndërlidhur »


Eccobet
01:22 Rifreskuar në
Sport »
United-it i njihet afat shtesë për përfundimin e transfertës së Falcaos
United-it i njihet afat shtesë për përfundimin e transfertës së Falcaos
Albeu.com - para 82 min
UPDATE - Manchester Unitedit i është njohur zgjatja e afatit kalimtar për të kompletuar transferimin e Falcaos, njofton Sky Sports. Më parë ishte njoftuar se United ka pezulluar shitjen e Welbeck te ...
Kjo është 11-shja e Unitedit pas ardhjes së Falcaos - Ina
Ronaldo: Falcao? United ka bërë blerje fantastike - Portalb
Albeu.com Albeu.com Telegrafi Albeu.com Albeu.com Yll Press
31 artikuj te ndërlidhur »
Kampioni në Serie A për transferime: AC Milan
Kampioni në Serie A për transferime: AC Milan
Albeu.com - para 102 min
Skuadra kuq e zi e Milanit ka arritur që të jetë kampion në transferime për këtë verë në Serie A. Ajo ka realizuar transferta të bujshme të cilat pritet të reflektojnë edhe në rezultatet në fushën e ...
Milani ia "vjedh" nga dora Interit sulmuesin Bonavertura - Albtime
Zyrtare: Milan e le Interin me gishta në gojë, transferon Bonaventuran - Telegrafi
Albeu.com Lajmi.net Zeri Lajmi.net Albeu.com Albeu.com
9 artikuj te ndërlidhur »
Reali merr Hernandezin nga Junajtidi
Reali merr Hernandezin nga Junajtidi
Gazeta Start - para 3 ore
Havier Hernandez është futbollist i Realit të Madridit. Sulmuesi meksikan lë Mançester Junajtidin për t’iu bashkuar ekipit spanjoll në formë huazimi për një sezon me të drejtë blerjeje përfundimtare ...
Zyrtare: Hernandez në Real Madrid - Albeu.com
Chicharito: Ardhja te Reali, realizim ëndrre - Telegrafi
Yll Press Koha.net Telegrafi Zeri Albtime Albeu.com
16 artikuj te ndërlidhur »


01:22 Rifreskuar në
Argetim »
Milani zyrtarizon dhe anulon transferimin e Biabianisë brenda pak orësh
Milani zyrtarizon dhe anulon transferimin e Biabianisë brenda pak orësh
Gazeta Start - para 4 ore
Në ditën e fundit të merkatos mund të ndodhë gjithçka, madje edhe të anulohen marrëveshje të arritura mes klubeve për transferimin e lojtarëve. Një gjë e tillë ka ndodhur mes Milanit dhe Parmës.
E pabesueshme: Dështon transferimi i Biabianyt për shkak të Zaccardos - Telegrafi
Dështon transferimi i Biabiany tek Milan - SOT
Albeu.com Telegrafi Zeri Lajmi.net Albeu.com Lajmi.net
11 artikuj te ndërlidhur »
Memoriali “Post Bllok” në Tiranë
Memoriali “Post Bllok” në Tiranë
ABC News - para 11 ore
Autoret e vepres monumentale "Post Bllok", dyshojne se vepra e artit u demtua qellimisht. Xhami ne monument eshte goditur naten nga persona te panjohur, ne perpjekje per ta thyer.
Tiranë: Dhunohet dhe thyhet memoriali “Post Bllok”. Gjykohet si akt i qëllimshëm - ikub
Dhunohet memoriali “Post Bllok”, Lubonja: Akt i qëllimshëm - Gazeta Start
Koha.net SOT BalkanWeb Panorama Shqiptarja Shqiperia
17 artikuj te ndërlidhur »
Vlora i jep lamtumirën e fundit “plakës Nicë”, artistes së merituar Liza Laskaj
Vlora i jep lamtumirën e fundit “plakës Nicë”, artistes së merituar Liza Laskaj
Ora news - para 6 ore
Vlorë – I është dhënë lamtumira e fundit aktores 88 vjeçare nga Vlora, Liza Laskaj. Ajo u shua mbrëmjen e së djelës me 31 gusht. Ndërsa sot në mesditë, në teatrin e qytetit “Petro marku”, u zhvilluan ...
Lamtumirë Liza Laska - ABC News
Homazhet, nderohet në Vlorë aktorja e skenës shqiptare, Liza Laska - Shqiptarja
Albeu.com Albeu.com ABC News Vision Plus BalkanWeb Panorama
24 artikuj te ndërlidhur »

abcom